5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

Do cely, a z cely ven

Bývalý šéf národního bezpečnostního úřadu Kadlec dlouho v policejní cele nezůstal. Policie ho sebrala v souvislosti s vyšetřováním příprav kolosálního podvodu, do kterého měl být zapleten i uprchlý miliardář Krejčíř.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
klema 5.7.2006 23:43

Jdu raději spát:

!!POŘÁD MUSÍM PŘEMÝŠLET, KOLIK TO ASI ZAPLATIL ŠKOLNÉHO ZA SVÉ VZDĚLÁNÍ

TŘEBA LANGER, KLAUS, MACEK, SOBOTKA, TOPOLÁNEk A JÁ NEVÍM KDO JEŠTĚ  

COPAK SE PTÁCI MĚLI ŠPATNĚ,ŽE NÁM TE´D MUSÍ PŘEDVÁDĚT ZENTO HUMUS!!

STEM 5.7.2006 23:47

Re: Jdu raději spát:

Běž, Klémo, už jsi celej červenej.

STEM 5.7.2006 23:37

Kdyby se Paroubkovi Marťani dostali do sněmovny přišli by nám pomoct Italové. Méda, by to zařídil.

Itálie je schopna porazit i Marťany, píše italský tisk5.7. 17:30

Slova jako překrásné, fantastické, mimořádné, nádherné zaplňují dnes první strany italských novin, které jásají nad postupem do finále MS. Il Messaggero dokonce napsal, že toto italské mužstvo "může porazit kohokoli včetně Marťanů". Gazzetta dello Sport pod titulkem Leť, Itálie, leť zase uvedla, že teď je oprávněné se ptát, kdo je schopen tento tým zastavit.

STEM 5.7.2006 23:40

Re: Kdyby se Paroubkovi Marťani dostali do sněmovny přišli by nám pomoct Italové. Méda, by to zařídil.

Problém, by nastal jen v případě, když by Marťani nechtěli hlasovat s Paroubkem pro zákony ve prospěch tohoto lidu, a měli by " jiný " názor.:-D

Fakír 5.7.2006 23:19

Já mám psavou nic nestíhám Foundrymane

pokud by při oboustraném odstranění bariér platily i naše principy (mám na mysli zákaz otroctví, dětská práce atd.) pak jsem pro samozřejmě . A všema deseti. To bychom zládli hravě. Asi jsem se měl vyjadřovat srozumitelněji.

Fakír 5.7.2006 23:12

Foundrymane

to co jste napsal je sice pravda s tím rozložením populace, ale uvažujte. V 18.stol to skončilo řadou válek USA- Uk revoluce, UK povstání, Válka o ŠP. dědictví, fr.revoluce, Napoleon, atd. a následně s prům. revolucí 19. stol revoluce 1830 1848 válka v Itálii, pruská válka atd. a 1sv. válkou. Vše vždy následovala vystěhovalecká vlna do zámoří, USA,Amerika Austrálie, Afrika. Kam dnes? Kvöty pro přistěhovalce jsou přísné.Co stím dnes ta krize se netýká jen hrstky vinařů ti to odnášejí jako první ale mnoha dalších výrobních odvětví. Obchod je fajn a výzkum také ale jen to nás neuživí. A navíc spousta lidí jak jsem se naprosto zničený vedrem snažil naznačit bude inklinovat k nějaké formě fašizmu (nejspíš) nebo jiné novodobé diktatuře která jim ochranářský přístup zaručí. . Německá ekonomika podobný zásah zažila po 1.sv. válce a výmarskou republiku všichni svorně nenáviděli a Hitler neměl nouzi o inteligentní lidi. Krize co by nás čekala by byla nesrovnatelně větší. Už i z toho důvodu, že lidé dnes ať už jsou příslušníky jakékoli vrstvy  mají přístup k informacím které si mohou vyměňovat a umějí číst a psát.(což je vedle umění střelby to nejdůležitější co musí úspěšný partizán vědět jak napsal jeden z členů Gevarova štábu v jedné příručce) No jsem skeptický A snad i srozumitelný.

pV. 5.7.2006 22:57

No přátelé, čas na panáka.

Snad se trochu zamyslíme sami nad sebou. Hezký zbytek večera :-)

Mislead 5.7.2006 23:01

Re: No přátelé, čas na panáka.

nápodobně:-)

divana 5.7.2006 23:05

Re: Re: No přátelé, čas na panáka.

dobrou noc, a pV díky za pomoc ondy..:-)

Foundryman 5.7.2006 22:54

Fakíre,

já ale nepíšu nic o JEDNOSTRANNÉM odstranění bariér. Já hájím všeobecné odstranění bariér - ze všech stran.

Fafa 5.7.2006 22:53

Danielo,

Například Německu se trpěním Asijských trhů na hranicích  způsobují milionové škody

Jak presne pusobime Nemecku skody tim, ze na vlastnim uzemi mame trznice? Jestli nahodou take nepusobime skody Britaniii tim, ze je u nas pivo levnejsi nez v Soho?

Fakír 5.7.2006 22:49

Ladine N. dokázal

mne samotného to vyděsilo:-D:-D

1) nechci se hádat chci diskutovat což občas nejde bez vysvětlování

2) Myslím že se Foundryman mýlí s otevřením hranic (obchodně) číně a třetímu světu i když jinak souhlasím s  tím zbytečným pruzením  chudáků od úřadů

3) Celý den bylo příšerné vedro a já teď odbíhám utahanej nalokat se nočního vzduchu a vracím se k počítači a znova a znova;-)

Foundryman 5.7.2006 22:40

Halladine,

Ty zas nečteš, co píšu, nebo o tom nepřemýšlíš :-). Napsal jsem, že zavádění strojů v 19. století nevedlo k vymírání dělnictva - a to doslova. Dělnictvo se přesunulo do jiných oborů, přizpůsobilo se změněné situaci. A nevymřelo ani ve válkách, populace se zvýšila, i přes ty dvě války.

Právě z této adaptační schopnosti lidstva pramení můj historický optimismus. Jistě, budou vzlety i pády, ale nakonec se to vždycky srovná.

Halladin 5.7.2006 22:57

Re: Halladine,

Foundry, tím že za války zahynulo x miliónů lidí, se x miliónů x n lidí nenarodilo v další generaci a další milióny v dalších generacích.

Bez těch válek by se populace zvětšila mnohem více.

Každá válka nebo velká živelná katastrofa má jako následek vzestup výroby v následujících letech - od stavby nových dom, továren atd.

Na tom Malthusovi cosi bude.

Jiří K. 5.7.2006 23:15

Tak k tomu historickému optimismu se přidávám, Foundrymane.

Je to přesně tak, jak píšete. Staré obory, zaměstnávající nemalou část populace nenávratně zanikají ale jsou nahrazovány obory novými.

Krásnou ukázkou v minulosti byl zánik koňských potahů a jejich nahrazení automobilismem. Jeden automobil nahradil několik povozů, a těch řemesel, co jenom úplně zaniklo nebo přišlo o velkou část zakázek (sedláři, kováři, výrobci postrojů ...). Všechno více než nahradil bouřlivý rozvoj automobilismu a potřeba budování a udržování potřebné infrastruktury pro něj.

Podívejte se dnes, kolik lidí živí vše možné kolem mobilních telefonů, počítačů (HW i SW) nebo alarmů a bezpečnostních služeb.

A takové potraviny? Těch je dnes v celém vyspělém světě takový nadbytek, že největším problémem je co s nimi a jak omezit a uregulovat jejich produkci. Sedlákům se vyplácejí dotace za zatravňování a zalesňování. 

Pan Malthus se zkrátka šeredně mýlil.

Jiří K. 5.7.2006 23:19

Halladine, hodíme si korunou, kdo z nás má pravdu.

Zajímavé, psali jsme to současně, ale ta závěrečná věta nám vyšla každému jinak.

Tomu se říká názorová pluralita.

Fafa 5.7.2006 22:35

Halladine:

Ono se to dá podat taky tak, že ODS blokuje vznik socdem vlády - vzhledem k počtu mandátu má levice úplně stejný nárok jako koalice

To je samozrejme pravda. Za predpokladu, ze CSSD a KSCM vedou jednani o koalici nebo uz uzavrely koalicni smlouvu. Mate nejake informace, o kterych my prosti pravicaci zatim nevime?

Haf 5.7.2006 22:41

Re: Halladine:

Logika věci říká, že koryta sou rozdaný, nový volby by to mohly kapku změnit, takže nic. Trošku jako slepice, když ji honí kohout, ještě jedno kolečko, ať si ty voliči nemyslej, že sme se domluvili. No přece vidíte, že děláme všecko a nejde to jinak - voposmlouva II, novej volební zákon, dvě strany a nakonec se konečně dopracujem zase k vládě jedný strany. A k tomu nám dopomáhej bůh            (  a  všichni voliči parlamentních stran !)  (Y)

Halladin 5.7.2006 22:59

Re: Halladine:

KSČM už čtyři roky deklaruje ochotu podpořit menšinovou vládu ČSSD. Bylo to nabízeno už Špidlovi.

Takže - není to koalice, ale v parlamentě při hlasování v tom není rozdíl.

STEM 5.7.2006 23:23

Re: Re: Halladine:

Halladine , dovedete si tedy představit, co byste tady leví vyváděli a spílali ODS nevím do čeho možného, kdyby byla ve sněmovně  nějaká fašizující extrémní pravicová strana a takhle servilně by hlásala bianco podporu jak bolševici skorobolševikům, i když nevím jestli je více totalitních bolševiků v ČSSD nebo v KSČM.

Foundryman 5.7.2006 22:28

2 CaveRnDish

Ano, to je ta "znalostní" ekonomika. Ale "znalostní" ekonomika nejsou kvanta výzkumáků, jak si někteří představují. Znalostní ekonomika je především informovanost - i tak přízemní, jako například vědět, o co je zájem v Číně, vědět, kde to třeba v Africe výhodně nakoupit, umět to na trh dodat a výhodně prodat. A to klidně může dělat Evropan z Frankfurtu a pak se nechat za 50,- EUR ostříhat, koupit si biftek z exkluzivního německého chovu, probrat se zahradním architektem úpravu trávníku, zajít do posilovny atd. A všichni z toho transferu Afrika - Čína budou něco mít. Tohle je ta znalostní ekonomika.

CaveRnDish 5.7.2006 23:01

Re: 2 CaveRnDish

Foundrymane, jestli uvažujete takhle, tak věříte v nadřazenost bílého muže. :) Jenže nadřazenost nespočívá v tom co máte v hlavě, tohle platí jen když platí zákony, (nespoléhejte že klid v globální vesnici bude stálý), nadřazenost nakonec stejně vždycky nakonec dělají "svaly". - Vzpomeňte na židy ve středověku, jak byli bohatí a chytří, ale fyzické "svaly" neměli. - Teď, čtouc váš příspěvek ještě jednou, v předchozím textu nemám na mysli svaly z posilovny. :)

CaveRnDish 5.7.2006 23:04

Re: 2 CaveRnDish

p.s. To co popisujete pasuje na těch pár set tisíc, či miliónů manažerů, vědců a inženýrů. Co s těmi ostatními? - Nás je však v evropě několik set miliónů, co s nimi (s námi)?

Foundryman 5.7.2006 22:21

2 pV

Ad "My dva se těžko pohádáme :-)" - to předpokládám, krom jiného i z toho důvodu, že já se vůbec nerad hádám :-) I doma, cítím-li, že diskuse ztrácí smysl a emoce berou vrch, odcházím na pivo (což ovšem mou drahou vytáčí k nepříčetnosti). Zde je to ještě jednodušší, nereaguji nebo vypínám comp :-)

Ale s Vámi jsme se, pokud mi paměť sahá, vždy celkem shodli, když ne v jednotlivostech, tak v náhledu na svět určitě.

pV. 5.7.2006 22:26

Také spolu nemáme žádný problém.

Sice míváte většinou (téměř vždy:-) pravdu, což způsobeno tím, že diskutujete o tom, co znáte - ovšem nikdo není otravnější než ten, co má vždy pravdu :-)

Vzhledem k tomu, že vůči Vám i prezentovaným názorům nestojím v opozici se mne tento problém netýká :-)

Foundryman 5.7.2006 22:10

Fakíre,

dovolím si Vaši úvahu vyvrátit. Podobnou teorií se zabýval již anglický ekonom Malthus v 19. století - on to vztahoval na potraviny a populaci, v podstatě razil teorii, že výroba potravin roste řadou aritmetickou, kdežto populace řadou geometrickou, tudíž jsou nezbytné války o zdroje, což povede ke zničení civilizace, případně vypuknou hladomory.

Zkuste vzít v úvahu fakt, že v 18. století bylo v zemědělství zaměstnáno 95% populace, v 19. století pořád ještě cca 70%-80% populace. Dnes jsou to 3%, podle Vás bychom tedy měli mít cca 80% nezaměstnanost a samé katastrofy. Nic z toho se však neděje. Jsem hluboce přesvědčen, že důsledky liberalizace by byly veskrze pozitivní a drtivá většina "připravených o živobytí" by si velice rychla našla zboží či služby, jež by mohla nabízet za úplatu spoluobčanům. Zrovna tak, jako zavdení strojů nevedlo k masovému vymírání dělnictva v 19. století.

Zkuste se dívat na asijské výrobce jako na takové "stroje", které nám s nižšími náklady poskytnou hmotné statky. V této oblasti jsem optimistou a historie mne k tomu opravňuje.

halladin 5.7.2006 22:20

Re: Fakíre,

JIstě nevedlo k vymírání děwlnictva, když počty toho dělnictva byly redukovány WW1 A WW2, a potřeba dělnictva se zvýšila potřebou nahradit škody způsobené těmito válkami.

Ale i tak počty dělnictva v populaci se silně zmenšily.

Jiří 5.7.2006 22:09

Čeho si kdo na Psu ceníme

Předně vůbec nesleduji diskuse pod články na největších zpravodajských serverech. Již možná proto, že mě jímá nechuť se někde registrovat. A taky hlavně proto, že na nich permanentně probíhá  zcela jasně fenomen totální urážky, který se projevujuje zašlapáním oponenta do země včetně jeho dehonestace. Ponejvíce hrubostí a agresivitou a v drtivé menšině silou argumentů. Dokonce na dané téma existuje jedna psychologická studie o vlivu zdánlivě anonymního chování ve vztahu k agresivitě dotyčných přispivatelů. Odkaz jsem si bohužel neuložil, takže jím neposloužím, ale již dlouho jej hledám. Ale zpět ke Psu. Diskuse je tu, až na občasné excesy, a některé nicky, vyvážená a racionální. Občas někomu ujedou nervy, a bez mučení se přiznám, že se to stalo i mně, a dodnes přemýšlím, zda se neomluvit, i když se domnívám, že nemám zas až tak za co. Ale svou vnitřní hranici slušnosti jsem překročil. Tečka. Končím svou úvahu myšlenkou, že je pouze a jen na každém z nás, zda-li se sníží na třeba někdy i dryáčnickou úroveň některého z virtuálních oponentů, či si zachová svou stálou intelektuální úroveň.

Petr H 5.7.2006 22:08

Ale jinak si myslím,že ideálním řešením

je ignorace čili to nechat vysmrdět.Ale párkrát se člověk neudrží a nastoupí i když ho to potom mrzí.Je to ale hloupost si tady přifukovat svaly,na internetu to nemůže nikdy skončit jinak než jenom u keců,lepší je to ignorovat nebo to vůbec celé vypnout a jít ven na vzduch.

Petr H 5.7.2006 22:04

pV,sice jsem vašemu

poslednímu přispěvku o mstě do x-tého kolena vůbec neporozuměl,ale to nevadí,také nemusím rozumět všemu.:-)

Tady se rádo naváží do zdejšiho pravého koutku,ale ukažte mi tady jednoho slušného a rozumného z toho levého.Mně opravdu vždy dojímají figurky,co odsud z "hnusné žumpy" s velkou pompou odchází založit to konečně spravedlivé dizkuzní fórum,aby za měsíc dva byli zpět(asi jim tam ty žvejky jak teď konečně spasit svět lezou krkem:-)) a hecovali to znovu a znovu si stěžovali jako je to tady žumpa.