18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Další úkol pro Ovčáčka

Jsme už opravdu na prahu blázince. když je stranická nominace ministra zahraničí pokládána za akt odvahy. Předsednictvo sociální demokracie se usneslo na pěti nominantech a je mezi nimi Miroslav Poche, kterého den před tím Miloš Zeman veřejně odmítl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavíková 20.5.2018 14:33

To se mi snad zdá!!!!

Pro obsazení min. zahr. je podstatná shoda zahraniční politiky s panem prezidentem. (Babiš)

To už jsme fakt tak daleko, že Zeman nám bude určovat zahraniční politiku? Teda, jestli před tímhle socani couvnou, věčná loviště je neminou a zaslouží si je.

P. Jirkovský 20.5.2018 14:38

Re: To se mi snad zdá!!!!

Nakonec bude mít pan Matuška dobrý voko a Kato si ještě po ministersku vrzne.

J. Václavíková 20.5.2018 14:40

Re: To se mi snad zdá!!!!

Pámbu s náma a zlý pryč!!!

F. Šimek 20.5.2018 15:03

Re: To se mi snad zdá!!!!

Ahoj-zklidni hormon a poslechni......

https://www.youtube.com/watch?v=G7xQAupo1kk

J. Václavíková 20.5.2018 15:08

Re: To se mi snad zdá!!!!

Dík, ale teď už půjdu něco dělat ven, poslechnu si to večer. Minule uváděli v TV Pražské jako a vstupní melodie Vltavy, úplně jsem se do toho zamilovala.

J. Fialová 20.5.2018 14:41

Re: To se mi snad zdá!!!!

Pan Poche to ministerstvo chce a chce a chce. Echo24:

"Poche už požádal o schůzku se Zemanem.

Poche bude chtít Zemanovi vysvětlit své priority. „Představím mu svůj program, možná i svoji kariéru a budu s ním chtít diskutovat, pravděpodobně velmi podrobně, jaké priority bych v té pozici měl,“ poznamenal Poche."

J. Václavíková 20.5.2018 14:43

Re: To se mi snad zdá!!!!

A Zeman ho nechce a nechce a nechce! Neměl podporovat Drahoše!

P. Bolec 20.5.2018 15:04

Re: To se mi snad zdá!!!!

"podporovat Drahoše" a imigranty ! Tak je to správně !

J. Matuška 20.5.2018 14:29

Američané za několik měsíců porazili Irák, ale...

Irácké volby vyhrál velký kritik Američanů Sadr ParlamentníListy.cz

A. Trick 20.5.2018 14:36

Re: Američané za několik měsíců porazili Irák, ale...

Iráčané jsou nevděčníci!

J. Matuška 20.5.2018 14:45

Re: Američané za několik měsíců porazili Irák, ale...

Já se jim divím. Nebýt války, tak nemají do čeho píchnout...

I. Kellner 20.5.2018 14:18

Ruská pátá kolona má za úkol zvětšit závislost Evropy

na Rusku většími dodávkami zemního plynu. Hlavním úkolem je záměna jaderných elektráren za paroplynové.

Hlavním argumentem putinovských trollů je pokřik "JÁDRO KRACHUJE!!"

-)

J. Václavíková 20.5.2018 14:20

Re: Ruská pátá kolona má za úkol zvětšit závislost Evropy

Dobrý pokus. S jádrem na Rusku závislí nebudeme :-)))))

I. Kellner 20.5.2018 14:40

Re: Ruská pátá kolona má za úkol zvětšit závislost Evropy

Jen několik poznámek:

- narorozdíl od plynu není RF významným dodavatelem jaderného paliva, to např.Francouzi jsou několikanásobní. To, že Temelín bere od ruského TVELu je dáno několika nahodilými příčinami

- stavba jaderek je v současné době opravdu neprůchodná, to však nesouvisí s cenou vyprodukované energie, ale s regulačními a bezpečnostními podmínkami EU

- minor akcionář Šnobr je jedním z největších investorů do plynových elektráren, drží významný podíl (s Tykačerm a dalšími esy) např.v paroplynce Počerady.

J. Václavíková 20.5.2018 14:42

Re: Ruská pátá kolona má za úkol zvětšit závislost Evropy

Já píšu o palivu? Kde?

P. Spáčil 20.5.2018 14:53

Re: Ruská pátá kolona má za úkol zvětšit závislost Evropy

Milá nechápavá paní.

Kde jinde než na palivu jsme v jaderce na Rusku závislí?

J. Václavíková 20.5.2018 14:57

Re: Ruská pátá kolona má za úkol zvětšit závislost Evropy

Jste kouzelný! Tohle se snad zahrát nedá :-)

P. Spáčil 20.5.2018 15:15

Re: Ruská pátá kolona má za úkol zvětšit závislost Evropy

Milá paní, v současné době jsme závislí jen na palivu, protože to od američanů stálo za houby.

Další bloky mohou dostavět i jiné firmy.

P. Bolec 20.5.2018 15:10

Re: Ruská pátá kolona má za úkol zvětšit závislost Evropy

Měli bychom být jako vzor aktivní v sankcích a odmítnout od rusáků odebírat plyn. Emerika nás ve štychu nenechá. Jsme přece pupek světa.

J. Matuška 20.5.2018 14:08

Mimo Prahu vyjděte kdekoli - před barák či na náměstí, sami

či ve skupině - a připojte se aspoň na dálku. Nebo si zalepte pusu alespoň doma u počítače.

http://forum24.cz/babis-odmita-diskutovat-v-utery-ho-tedy-ceka-nemy-protest/

V. Klepetko 20.5.2018 14:58

Mohli by mlčet i déle:-)

Celá ta akce "milión chvilek" je asi nejlépe organizovaná kampaň u nás v tomto století, dělají to skuteční profíci.

I tak se z toho stal dost ostudný propadák: místo miliónu avizovaných podpisů nemají ani čtvrtinu, dokonce je jich méně, než bylo na podzim voličů TOP09...

Kampaň počítala z vítězstvím Drahoše v prezidentské volbě, s dnes věží už jen ze setrvačnosti. Možná že by to dobrovolné mlčení mohlo trvat i déle, než 15min :-)))))). Dobré nedělní odpoledne, pane Matuško!

V. Klepetko 20.5.2018 14:59

Re: Mohli by mlčet i déle:-)

"běží"

J. Matuška 20.5.2018 15:31

Re: Mohli by mlčet i déle:-)

Pane Klepetko, také přeji nedělní pohodu. /Před časem jsem se díval na spojení z Masaryčky do Klánovic, byl jsem překvapený tou "frekvencí".../

J. Václavíková 20.5.2018 13:59

Pokud stát přehlasuje minoritní akcionáře,

kteří tento ekonomický hazard odmítají, budou se bránit u soudu a zřejmě to zatrhnou.

J. Schořík 20.5.2018 14:02

Re: Pokud stát přehlasuje minoritní akcionáře,

To si myslím ze těžko. Jediné čeho můžou minoritní dosáhnout je to, že dostanou nabídku na odkup svých akcií. Odolné mám za to že je mel ČEZ vytesnit už dávno a začít se chovat jako státní podnik - tedy ne daní nás vyšší cenou elektřiny kvůli zisku..

J. Schořík 20.5.2018 14:03

Re: Pokud stát přehlasuje minoritní akcionáře,

Osobně. .

J. Václavíková 20.5.2018 14:06

Re: Pokud stát přehlasuje minoritní akcionáře,

Oni už se za tímto účelem spojili, aby k jádru nebyli dotlačeni.

J. Václavíková 20.5.2018 14:09

Re: Pokud stát přehlasuje minoritní akcionáře,

Zažalují za poškození firmy.

J. Schořík 20.5.2018 14:13

Re: Pokud stát přehlasuje minoritní akcionáře,

Nic takového možné není. Pokud to většina odsouhlasi, tak můžou maximálně chtít aby jim ta většina uhradil ztrátu ceny akcií. Jak říkám, jenom si říkají o vytesneni a to melo byt provedeno už dávno. .

J. Václavíková 20.5.2018 14:18

Re: Pokud stát přehlasuje minoritní akcionáře,

„Neoficiálně víme, že někde v ČEZ se připravují nějaké scénáře, ale oficiálně nevíme nic,“ stěžuje si Šnobr. Minulý týden oznámil, že má za sebou víc než procento akcionářů. To stačí na svolání valné hromady, stanovení programu a kladení zvídavých otázek. ČEZ pořádá valnou hromadu pravidelně v květnu nebo červnu. Šnobr chce předtím ještě jednu, kvůli stížnostem na loňské odstávky elektráren, dřívější prodeje a nákupy majetku nebo právě kvůli otázkám kolem jádra. Nejde jen o to dělat rozruch – jednoprocentní formace může dozorčí radu požádat o přezkoumání konání šéfů firmy a může i žalovat členy orgánů u soudu. Ti ručí za případné škody osobním majetkem. Jde tedy o silnou páku, kdy manažeři jen tak něco nepodepíší, i když to dostanou za úkol od státu."