15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

Další rána po 18 letech

Paragrafy vypadají jak vypadají proto, že je právo zamotané a namnoze odporuje rozumu. Toto si uvědomujeme nad rozsudkem Nejvyššího soudu ve věci osmi domů z někdejšího H-systému. Klienti byli okradeni, někteří na vlastní pěst rozestavěné domy dokončili a bydlí v nich. Podle Nejvyššího soudu se mají do třiceti dnů vypakovat a odstěhovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Neveselý 25.7.2018 21:48

Re: Spravedlnost je vlastností jen lidského chování a stojí

To je tvoje píčovina, Kadliku.

S. Lazárek 25.7.2018 21:42

Re: Spravedlnost je vlastností jen lidského chování a stojí

No a proto ti radím, aby sis tu cenu zjistil. Určitě to dělal někdo bez znalosti kompozitivní teorie, tak ti to fachčí dodnes, měls kliku, že tehdy nad tebou bestál nějakej další supervzdělanej Janyška.

K. Janyška 25.7.2018 21:52

Re: Spravedlnost je vlastností jen lidského chování a stojí

Rudý blbe, jste hloupý jak malovaný sáně. Psovode zbabělý.

Je to jen oborová znalost a dokonce ta trdla nevědí, že organismus je jen spontánním řádem. Stejně jako vy, osle přízemní nevzdělaný. Vyučená sestřičko... Dzp.

S. Lazárek 25.7.2018 22:02

Re: Spravedlnost je vlastností jen lidského chování a stojí

Zjisti si to, radím ti dobře, už ti není 25.

J. Jurax 25.7.2018 20:59

Mimo téma, ale zajímavé - počtětě si

https://1url.cz/gMtS4

Odtud cituji - "nejslabší povědomí je o výročí roku 1938 - alespoň jedno z témat jako mobilizace československé armády, mnichovská dohoda či obsazení Sudet si vybavilo jen 54 % dotázaných. Pro uznání, že si lidé s daným rokem dokážou spojit historické dění, stačilo u každého z výročí zmínit aspoň jednu důležitější událost k danému letopočtu navázanou." - konec citátu. To se snad ptali před zvláštní školou (nyní speciální, dříve pomocnou) studentů tohoto ústavu?

Další úspěšný test blbosti národa. Je až pozoruhodné, kolik lidí nezná ani význačné okamžiky vlastní země, kolik je mezi námi mladých nevzdělanců a hlupců.

Kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat. (George Santayana). Ovšem opakování let 1938, 1948 ani 1968 bych nepřál ani těm nevzdělancům.

J. Jurax 25.7.2018 21:01

Re: Mimo téma, ale zajímavé - počtětě si

Mimochodem - původní odkaz místní censor nepustil a příspěvek pohltil ...

K. Janyška 25.7.2018 21:05

Re: Mimo téma, ale zajímavé - počtětě si

Ale to je přece záměr. Lidi nemají znát historii národa a našeho státu, ale EU. Tak to je ve školách roky nastaveno... Dzp.

V. Fenzel 25.7.2018 21:15

Re: Mimo téma, ale zajímavé - počtětě si

Pane Janyško, slušně jsem se vás zeptal, kde a kdy jste přišel k F.Hayekovi. Odpověď debilní. Pro mě to stačí, víc jsem nečekal.

K. Janyška 25.7.2018 21:21

Re: Mimo téma, ale zajímavé - počtětě si

Nebylo to slušné. Jsem pan Janyška nebo Karel Janyška. A zase přidáváte invektivu... Dzp.

V. Fenzel 25.7.2018 21:35

Re: Mimo téma, ale zajímavé - počtětě si

A odpověď žádná. Co se týká těch invektiv, vy tady nadáváte neustále každému.

K. Janyška 25.7.2018 21:47

Re: Mimo téma, ale zajímavé - počtětě si

Jen těm, co se snaží nadávat a rádoby zesměšňovat mně.

A k Hayekovi jsme se dostal, coby tzv. profesionální Supermanažer Občanského fóra. Přistál mi jednou na stole výpis z jeho díla. Před tím se u nás vůbec jeho dílo nevyučovalo, neboť je antimarxismem v první řadě.

Jenže ten skutečný impuls mi dal Václav Klaus, pro kterého jsem pracoval až do jeho odchodu z čela ODS, když jednou hned po převratu prohlásil, že ho vždy zajímalo jak funguje lidský svět. Tahle jednoduchá otázka byla pro moje rozhodnutí do sebe Hayekovo dílo, a dalších, doslova násilně nasypat, úplnou rozbuškou. A za dlouhá léta jsem to uděla. Netušil jsem tehdy, že s tím budu v republice sám, jak se ukázalo... Dzp.

V. Hájková 25.7.2018 21:17

Re: Mimo téma, ale zajímavé - počtětě si

Něco k těm PRÁTUM - balíku z Vrbna:-))))) Toto je jejich předseda::

Ivan Bartoš vyrůstal v Jablonci nad Nisou, maturoval v roce 1999 a v tomto roce se poté přestěhoval do Prahy, kde vystudoval magisterský obor informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2005 získal titul PhDr. v oboru informační studia a knihovnictví. Po dobu jednoho semestru působil na Fakultě počítačových věd na University of New Orleans v USA. Doktorské studium v oboru informační věda ukončil v akademickém roce 2011/2012,[4] titul Ph.D. obdržel roku 2013.[5]

V. Hájková 25.7.2018 21:22

Re: Mimo téma, ale zajímavé - počtětě si

tady máte vyjmenované vy hlupáku ty podle vás hráče konzolí

https://www.psp.cz/sqw/snem.sqw?l=cz&id=1300

K. Janyška 25.7.2018 21:29

Re: Mimo téma, ale zajímavé - počtětě si

Exaltovaná hus ? Dzp.

I. Kellner 25.7.2018 21:24

Re: Mimo téma, ale zajímavé - počtětě si

A co teprve [6] a [7] !

K. Janyška 25.7.2018 21:27

Re: Mimo téma, ale zajímavé - počtětě si

To je jedno. Ten levičácký lotr je podepsán pod manifestem řeckých komunistů... Dzp.

V. Kotas 25.7.2018 21:23

Re: Mimo téma, ale zajímavé - počtětě si

Ve škole se o tom neučí, rodiče mlčí, veřejnoprávní média nepřipomínají ( co není v televizi, neexistuje ).

I. Kellner 25.7.2018 21:05

Re: Mimo téma, ale zajímavé - počtětě si

Ne každý skladník čte Vergilia v originále.

K. Janyška 25.7.2018 21:08

Re: Mimo téma, ale zajímavé - počtětě si

Stejně by ho četl zbytečně. Je k ničemu... Dzp.

J. Jurax 25.7.2018 22:11

Jistě.

Ale shledávám jistý rozdíl mezi Vergiliem a třeba internacionální pomocí nebo důsledky mnichovské dohody. Najmě v této zemi ...

R. Neveselý 25.7.2018 20:52

Kadle, už tě nakrmili?

Nějak ses odmlčel před uložením do klecového lůžka :-))

K. Janyška 25.7.2018 20:54

Re: Kadle, už tě nakrmili?

Ilsner, a co dáte ještě dohromady ? Dzp.

R. Neveselý 25.7.2018 20:56

Re: Kadle, už tě nakrmili?

Všechno, Kadle. Umím všechno :-))

K. Janyška 25.7.2018 21:06

Re: Kadle, už tě nakrmili?

Všechno, co malé děti a hloupí kverulanti, vy stupído. To by vám šlo... Dzp.

J. Václavíková 25.7.2018 20:42

H-Systém na ČT24

R. Neveselý 25.7.2018 20:39

Tak vida ....

Josef Monsport byl komunistický prokurátor. Uf.

J. Franke 25.7.2018 20:47

Re: Tak vida ....

Aspoň se necpe do politiky jako jeho jiní soudruzi.

K. Janyška 25.7.2018 20:49

Re: Tak vida ....

Myslím, že to rozhodnutí je tvrdé, ale v pořádku. Teď jde jen o to, zda lidské. Ale spravedlsnost slepá být má... Dzp.

R. Neveselý 25.7.2018 20:55

Re: Tak vida ....

Balík má opačný názor, balíku :-))

K. Janyška 25.7.2018 20:56

Re: Tak vida ....

Balík, tedy vy, má vždy opačný názor na správnost... Dzp.