28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

Chvála mezní situace

Nabízí se to jaksi samo: jsou lidé, kteří šijí pro jiné lidi roušky, a jsou lidi, kteří nadávají, že nejsou roušky a že je to bordel. Vážím si své ženy, že objednala na internetu nanotextilii ve dnech, kdy každý (včetně pitomého mne) rozumoval na téma, že jde o mediální humbuk a že jde o obyčejnou chřipku s dobrým pí ár.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 17.3.2020 20:47

Rád Vás vidím! Uvažoval jsem o obyčejné kuchyňské utěrce, ale když už jsem to objednával, tak sem si našel tu "nano", je až podezřele levná... Plastový štít jsem viděl dnes u zubaře, během zákroku ho ale sundal :-)))

Mám chemický dotaz. Na radu místního lékárníka jsem použil na výrobu dezinfekce denaturovaný technický líh /z Hornbachu/. Mám ale trochu problém s tím, jak bude reagovat peroxid vodíku + glycerol s těmi přísadami v lihu. Nevznikne tam nějaké nebezpečné svinstvo?

P. Boublíková 17.3.2020 20:52

To je návod podle WHO, bez obav!:-)

https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/100185/navod-na-vyrobu-dezinfekce-nesehnali-jste-dezinfekcni-gel-v-lekarne-namichejte-si-ho-doma.html

V. Klepetko 17.3.2020 21:04

Důvěřovat WHO? Pokusím se...:-)

Nechal jsem to namíchat dcerku přesně podle toho receptu, jen jsem tam chtěl přidat místo vody White Horse whisky, ale dcera řekla že neví jak se zachová peroxid vodíku k vyšším alkoholům a podobně... Takže jsem chtěl, abyste to trochu zpochybnila:-)))))))))))))

P. Boublíková 17.3.2020 21:04

Jo a ty přísady, přehlédla jsem. To je metanol (dřív se používal benzín, ale teď už asi ne; ale ten byste z denaturáku poznal po čuchu), pro tento účel by neměl vadit.

Spokojila jsem se s denaturákem zředěným na 60 % vodou, to by mělo na vira stačit. Peroxid mi přijde i zbytečný a glycerol je vyloženě pro rozmazlené slečinky, aby se jim nevysušila kůže :-)

Slivovici mám 50 %, to je slabota, jinak bych ji používala k dezinfekci, u nás ji nikdo nepije :-)

V. Klepetko 17.3.2020 21:09

60%? Bacha, všude se uvádí, že korona hyne až nad 70%...

Myslím ale, že tam dodatečně přidám tu White Horse, tím se to vyřeší...

P. Boublíková 17.3.2020 21:16

Hm, tak dík - zahustím to zpátky! :-)

V. Klepetko 17.3.2020 21:17

a ještě problém - oni tam teď ten metanol do technického lihu nedávají, kvůli nařízení EU, jsou tam propan-2-ol butanol...

Což WHO asi neví.

P. Boublíková 17.3.2020 21:21

Kristovy rány.

Vynechala bych teda raději peroxid, je hodně reaktivní. Glycerol vadit nebude, ale jinak jak píšu výše.

Zředěným peroxidem můžete dezinfikovat ještě znovu, podruhé.

V. Klepetko 17.3.2020 21:27

Pozdě. Namícháno jest:-)))) Kdybych se delší dobu neozíval, tak mě má na svědomí WHO :-))))))))))))))

P. Forejt 17.3.2020 20:16

na všem je třeba hledat pozitiva:

1. virus zavře hubu globalistům a všem zastáncům Nověho světového řadu.

2. Čína má USA a zbytek světa v hrsti.

D. Müller 17.3.2020 20:24

Je fakt, že svět už nebude jako před tím. A navíc mi to přijde, že s pokrokem vědy a schopností upravovat DNA a RNA můžeme očekávat další a další problémy. Možná je toto jen zkouška, první varování.

R. Brzák 17.3.2020 20:29

zrovna schopnost geneticky manipulovat je možným zdrojem, jak zabránit pandemiím. Samozřejmě je to i možnost pandemie způsobit. Vše záleží na tom, jaký my, lidé, ke svému vědění zaujmeme postoj. Já jsem optimista - důkazem, že lidstvo je více méně rozumné a touží se nezničit, je celá historie západní civilizace...

V. Zadák 17.3.2020 20:13

Ti dřívější největší odborníci na novičok se bryskně přeměnili na největší odborníky na zásobování zdravotnickým materiálem.

J. Václavíková 17.3.2020 20:16

Paní Boublíková to tak prostě má.

V. Zadák 17.3.2020 20:17

Ostatně soudím, že Vy jste se zahanbit nenechala.

P. Boublíková 17.3.2020 20:23

Co se týče zásobování, tak jsem se ptala a ptala a ptala, jaké jsou předpisy, kdo za co odpovídá.

Ale ublinknout jste si holt musela.

D. Müller 17.3.2020 20:18

A teď se změní na šičky a krejčové.

I. Kellner 17.3.2020 20:21

..a Skripal se koroně směje, na něj už nezabere nic..

D. Müller 17.3.2020 20:11

Škoda auto zavírá na 14 dní. Tak teď budeme mít problémy všichni. Přijde dominový efekt. Znamená to, že stovky dodavatelů přišli o tržby.

I. Kellner 17.3.2020 20:25

Na podzim skončí stravenky.

A začnou potravinové lístky.

P. Boublíková 17.3.2020 20:28

Že bych ještě přikoupila sadbové brambory, pokud lze? :-)

P. Staronový 17.3.2020 21:03

To jo, ale pokud by výroba jela, byl by odbyt? Sice si to vybrečeli odboráři, ale to zastavení bude spíš pragmatické.

S. Lazárek 17.3.2020 20:08

To mě docela dostalo, vietnamské večerky se symbolem srdce nabízí cajtům, hasičům, zdravotníkům malé občerstvení zdarma. Škoda, že už Agorfert nepatří Babišovi, jistě by nějaké takové podobné gesto pro naše občany udělal taky, i když na druhou stranu, naučit národ šít na stroji, to je docela unikát.....:-)

J. Václavíková 17.3.2020 20:11

Jo, řídit stát jako charitu!

P. Jirkovský 17.3.2020 20:16

No nevím, leda by nagriloval ty vodňanský tuberačky doopravdy, ne jak jen to sliboval s Jágrem před volbama.

J. Václavíková 17.3.2020 20:18

Nestrašte. Už ty koblihy jim vlezly na mozek, co by s nimi udělaly ty umělohmotné slípky?

V. Hájková 17.3.2020 20:27

Četla jste p. Václavíková tento zajímavý článek?

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/prelomovy-objev-vedcu-zjistili-jak-se-imunitni-system-brani-proti-koronaviru-40316953?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

J. Václavíková 17.3.2020 21:00

Četla, ale tam myslím nějaké podrobnosti nebyly.

M. Krčmář 17.3.2020 20:50

Těm po službě přidají paličku skunku(marihuany),a až budou příslušníci padat na hubu(službou vyčerpáni), přidají trochou pika(pervitinu). Samozřejmě vtip,i oni se chtějí smysluplně zapojit.

P. Forejt 17.3.2020 20:01

přes hranice mohou Češi do zaměstnání cestovat. Z obce do obce na Olomoucku však nikoliv. Hamáčku, Hamáčku .....kde zůstal rozum??