21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

Babišovo NE italskému premiérovi

Italský premiér Guiseppe Conte požádal státy Evropské unie, aby si rozebraly 450 migrantů čerstvě převzatých z dočasných plavidel. Bez otálení se ozval český premiér Andrej Babiš, vzkázal, že Česko nikoho nepřijme, a celý tento přístup k věci charakterizoval jako cestu do pekel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 16.7.2018 22:52

Re: Aby bylo jasno kolem migrantů

A ti amnestovaní (není identita, není minulost) zločinci IS se také hned zapojili do toho pracovního procesu, nebo jak? :-):-):-)

P. Vaňura 16.7.2018 22:52

Ohledně toho rozlišení, to by musel v první řadě udělat

STÁT. Pokud bral jako uprchlíky i kriminálnický ksindl, začali se mnozí dívat na všechny příchozí jako na kriminálnický ksindl, ten je totiž nejlépe vidět!

P. Jirkovský 16.7.2018 22:56

Re: Aby bylo jasno kolem migrantů

Paní Martinovská, kdybych si mohl dovolit radit, tak bych napsal, že bouráte jednoduchý schémata lidem, který jsou bez nich ztracený a dobře to vědí.

J. Václavíková 16.7.2018 22:59

Re: Aby bylo jasno kolem migrantů

Kdepak. Oni si to neuvědomují. Ale o to víc zuří, když jim tu jednoduchost nabouráváte.

M. Prokop 16.7.2018 23:12

Re: Aby bylo jasno kolem migrantů

Ne, spíš se pokouší prosadit svá, ještě jednodušší a nefunkčnější schémata. To nemůže fungovat, to je hádanice, zda dvě nebo čtyři nohy.

P. Vaňura 16.7.2018 22:48

Pokud jste si přečetla ten citát, mělo by Vám být jasné,

že míra asimilace, která se od imigrantů v USA požadovala daleko přesahovala dnešní hranice multi-kulti. A pokud by tehdy někdo raboval obchody či zapaloval auta, byl by pravděpodobně zastřelen! A kdyby nebyl, šel by bručet na dost dlouho! A samozřejmě, nikdy se moc neposuzovala nutnost použití zbraně, pokud pachatel utíkal, by vždy zastřelen oprávněně!

Mimochodem, po ilegálech na mexické hranici se také v některých dobách střílelo. A nepadalo do úvahy, že by se úředně mohla používat španělština.

J. Václavíková 16.7.2018 22:58

Re: Pokud jste si přečetla ten citát, mělo by Vám být jasné,

Multikulturalita neznamená, že je někdo odlišný.

B. Hančl 16.7.2018 22:06

Idioti v ČT24

Ti redaktoři ČT jsou totální idioti.

V. Kotas 16.7.2018 22:13

Re: Idioti v ČT24

V ČT nejenom redaktoři.

P. Jirkovský 16.7.2018 22:19

Re: Idioti v ČT24

Vy dva klauni to jistě diokážete skvěle a inteligentně posoudit. A jestli jo, tak proč na to čumíte?

M. Prokop 16.7.2018 22:21

Re: Idioti v ČT24

Já na to nečumím. Viděl jsem totiž, koho si tam pozvali.

P. Jirkovský 16.7.2018 22:23

Re: Idioti v ČT24

Já na to taky nečumím, takže nevím, koho si tam pozvali a je mně to tím pádem putna.

B. Hančl 16.7.2018 22:23

Re: Idioti v ČT24

Kato, dokázaný konfident.

P. Jirkovský 16.7.2018 22:27

Re: Idioti v ČT24

A, tak to sorry, Kato je mimořádnej z.m..d.

J. Václavíková 16.7.2018 22:30

Re: Idioti v ČT24

Zato Petr Kolář vynikající.

M. Prokop 16.7.2018 22:37

Re: Idioti v ČT24

Vynikající Hujer, obvykle.

P. Jirkovský 16.7.2018 22:41

Re: Idioti v ČT24

Vynikající nálepka, jako obvykle.

M. Prokop 16.7.2018 22:43

Re: Idioti v ČT24

A že vás ty nálepky neškrábou, jde-li o činitele vám nesympatické či oponenty.

P. Jirkovský 16.7.2018 22:45

Re: Idioti v ČT24

Kupodivu neškrábou, snad proto, že "je" dokážu zdůvodnit a argumentovat jako charakteristiky.

M. Prokop 16.7.2018 22:45

Re: Idioti v ČT24

Viz níže.

M. Prokop 16.7.2018 22:44

Re: Idioti v ČT24

"Místní duševní titáni" :-P

M. Prokop 16.7.2018 22:45

Re: Idioti v ČT24

"Ale kdepak, laciné jsou vaše fantasmagorie o lásce a strachu. Možná byste moh začít psát hvězdám pomusic do památníčků, tak se takový pindy skvěle vyjímají."

M. Prokop 16.7.2018 22:36

Re: Idioti v ČT24

Zahlédl jsem obsazení pozvaných a nezaregistroval jediného, kdo by byl pro mne nějak přínosný.

Někde níže se pan Svoboda 169 pokouší dokázat, že ČT je v pořádku, protože soukromé alternativy jsou horší. Jednak je otázka, zda jsou horší (některé nejspíš jo), druhak a hlavně, úroveň ČT je fakt bída. Přesvědčení redaktorů, redaktorek a moderatizátorů a moderatizátorek z nich fakt čiší. Nic proti tomu u soukromníků. Ale pokud povinně platím něco špatného, není mi to putna.

I. Mertl 16.7.2018 21:52

Pro p. Neveselého: Rozdíl mezi uprchlíkem a příprchlíkem

Tak to zkusme: Syřani utíkající před Assádem a válkou byli co?

A jak, prosím, a priori rozeznáte uprchlíka od připrchlíka? Třeba počátkem 20. století Slováci utíkající do USA byli u- nebo při-? Můj strýc, co utekl 1928 do USA, když tu nemohl najít práci? Židi, utíkající před Hitlerem kamkoli, přičemž je nikde nechtěli? Není ten váš pohled kapánek alibistickej?

Tak kde je v tom máte logiku, pane Neveselý? Jste schopen to pochopit?

I. Mertl 16.7.2018 21:54

Re: Pro p. Neveselého: Rozdíl mezi uprchlíkem a příprchlíkem

Omlouvám se, že obtěžuji, ale naznačil jste, že nechápu. TOhle byly moje starší odpovědi, na které jste se na reakci nezmohl. A co teď?

R. Neveselý 16.7.2018 21:57

Re: Pro p. Neveselého: Rozdíl mezi uprchlíkem a příprchlíkem

Ale zmohl, viz níže, jen tu nesublimuju pořád abych vám byl k dispozici kdy si vzpomenete.

M. Prokop 16.7.2018 22:07

Re: Pro p. Neveselého: Rozdíl mezi uprchlíkem a příprchlíkem

Odpověď najdete v zákonech. Kdo dostane status asylanta, tedy, prokáže, odkud je a čím či kým a jak je ohrožen, dostane status asylanta, tedy je uprchlíka hodného dočasného asylu, dokud jeho ohrožení nepomine.

Zbytek jsou ekonomičtí připrchlíci v lepším případě, v horším vyžírkové "přemalovaných kravínů". EU fakt nemůže řešit pracovní a ekonomické problémy celého světa, zvláště pak ty, způsobené mentalitou toho kterého obyvatelstva, případně tamní korupcí.

Ještě něco nechápete?

M. Prokop 16.7.2018 22:08

Re: Pro p. Neveselého: Rozdíl mezi uprchlíkem a příprchlíkem

Minimální předpoklad je, že přijde s doklady, dokazujícími jeho indentitu. Pokud si někdo uchová mobil, ale náhodou ztratí všechny doklady, nejspíš nebude ohrožený uchazeč o asyl.

B. Hančl 16.7.2018 21:58

Re: Pro p. Neveselého: Rozdíl mezi uprchlíkem a příprchlíkem

Tito lidé šli za lepším, protože něco uměli a hlavně se chtěli přizpůsobit hostitelské zemi. Ti o kterých mluvíme, utíkají před islámem a chudobou a co zavádějí v hostitelských zemích? Islám a chudobu. Nic neumějí a nikdy se nebudou až na vyjímky integrovat.

I. Mertl 16.7.2018 22:03

Re: Pro p. Neveselého: Rozdíl mezi uprchlíkem a příprchlíkem

Nevím, jaký je v tom rozdíl, Slovácí do 1917 stěží uměli číst, strýc utíkal, protože byl bez práce a byla krize, Židi utíkali, protože věděli, co je od Hitlera čeká. Také Syřani před lety uměli, jistě nejméně tolik co Ukrajinci nebo Rusové, ale klišé se melou snadno.