2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Babiš nadále v čele ANO

Žádné překvapení se nekonalo, protože kdyby Babiše nezvolili znovu do čela ANO, byl by to převrat nevídaný. Sněmování Babišova hnutí nebylo zajímavé, pozornost zaslouží jen projev samotného předsedy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Venc 18.2.2019 18:46

Re: "Pravicoví chcípáci" chtějí zrušit EET

Na vyšší tržby musíte mít více zaměstnanců? Optimalizace a efektivizace výroby Vám tedy nic neříká. Produktivita práce (pomalu, přesto se zvyšující) Vám tedy nic neříká. A znovu opakuji - podnikatel, který buď skokově zvýší mzdy či bezhlavě nebere nové zaměstnance tak, aby nezvýšil zisk nebo minimálně nezůstal na svém, jest idiot nebo podvodník.

:-)

J. Schořík 18.2.2019 17:26

Re: "Pravicoví chcípáci" chtějí zrušit EET

Vy znáte nějaký podnik co drží STEJNÉ TRŽBY? DLouhodobě? To bych chtěl vidět..

E. Derat 18.2.2019 16:27

Re: "Pravicoví chcípáci" chtějí zrušit EET

No, třeba přemístili své sídlo do některých z danových rájů, které jsou i v některých státech EU. Juncker by mohl vyprávět, případně poradit.

M. Němec 18.2.2019 16:00

Kolman, bude ještě nějakej fór

nebo je estráda u konce ?

J. Matuška 18.2.2019 15:56

"Lpění na vlastním přesvědčení,

tedy sklon neměnit dosavadní názor. Stačí si uvědomit, že lidé zacházejí s myšlenkami jako s majetkem a je pro ně těžké se s ním rozloučit." Před lety mě TO zaujalo, protože jsem si TO na kus papíru napsal. Zdroj si nepamatuji.

H. Omar 18.2.2019 16:01

Re: "Lpění na vlastním přesvědčení,

Jsou názory, které jsem ochoten měnit a některé zase ne. To je však zcela normální postoj u většiny lidí.

K. Janyška 18.2.2019 16:03

Re: "Lpění na vlastním přesvědčení,

1 + 1 = 2 a hotovo. Lidský svět je spontánním řádem a hotovo !!! Dzp.

M. Němec 18.2.2019 16:08

Re: "Lpění na vlastním přesvědčení,

Mě furt nejde do hlavy to spojení "spontánní řád". Připadá mi to jako contradictio in adjecto.

K. Janyška 18.2.2019 16:47

Re: "Lpění na vlastním přesvědčení,

Aha. No, tobě toho do hlavy nejde více, c-Arnošte. Zkus 800 stránkovu knihu docenta Pavlíka F.A.Hayek a teorie spontánního řádu. Giambattista Voco si toho všiml už koncen 17. století a lidstvo pořád ne, čučkařstvo jedno... Dzp.

J. Venc 18.2.2019 16:21

Re: "Lpění na vlastním přesvědčení,

Pro čmeláky neplatí?

1 + 1 čmelák jest tedy kolik čmeláků?

:-)

J. Jelínek 18.2.2019 16:27

Re: "Lpění na vlastním přesvědčení,

Nekonečná prázdná množina čmeláků

V. Hájková 18.2.2019 15:38

No FUJ

už má zase někdo starost zda hradní ochmelka má rakovinu :-)

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/lekar-doporucil-zemanovi-dukladnejsi-prohlidku-zda-ji-absolv/r~620b57a8338311e990fd0cc47ab5f122/

J. Václavíková 18.2.2019 15:57

Re: No FUJ

https://www.facebook.com/SeznamZpravy/photos/pcb.2327851470823815/2327851190823843/?type=3&theater

Jsou tam i odpovědi Ovce.

P. Boublíková 18.2.2019 15:31

A jak dopadne Roundup?

https://www.novinky.cz/zena/zdravi/497474-glyfosat-zabranujici-rustu-plevele-vyrazne-zvysuje-riziko-lymfomu-tvrdi-studie.html

Vsadím boty, že zemědělci budou dál smět lít hektolitry této podezřelé látky na pole, zatímco my drobní zahrádkáři, kteří chodíme se štětečkem natírat jednotlivé listy plevelů - například rákosí se jinak hubit nedá - budeme mít utrum,poněvadž s tím neumíme bezpečně zacházet!

A tak je to se vším :-o

H. Omar 18.2.2019 15:32

Re: A jak dopadne Roundup?

No zeptejte se Andreje pročpak to nejde. :))))

J. Václavíková 18.2.2019 15:37

Re: A jak dopadne Roundup?

Andrejovi je šumák, že to leje do našich potravin. Před skliizní. Jako vysušovadlo.

P. Boublíková 18.2.2019 15:40

Re: A jak dopadne Roundup?

Nezbyde než kopírovat: Přestože Evropská unie prodloužila povolení plošného používání glyfosátu v zemědělství, české ministerstvo zemědělství od ledna 2019 začalo jeho plošné užívání omezovat. Původně chtělo plošné používání této látky zcela zakázat, ale na základě nevole samotných zemědělců od toho ustoupilo. Za tento herbicid totiž zatím neexistuje žádná alternativa.

Nově je tak zakázáno plošné používání glyfosátu na urychlení dozrávání a vysušování rostlin, hlavně u kukuřice, řepky a slunečnic.

J. Václavíková 18.2.2019 15:46

Re: A jak dopadne Roundup?

Tak potom vaše poznámka nedává smysl:

,,Vsadím boty, že zemědělci budou dál smět lít hektolitry této podezřelé látky na pole, zatímco my drobní zahrádkáři, kteří chodíme se štětečkem natírat jednotlivé listy plevelů - například rákosí se jinak hubit nedá - budeme mít utrum,poněvadž s tím neumíme bezpečně zacházet!"

I. Mertl 18.2.2019 15:48

Re: A jak dopadne Roundup?

To víte, odbornice na všechno.

P. Boublíková 18.2.2019 15:55

Re: A jak dopadne Roundup?

Haf! Jak se daří?

Víte, že od května se podle nového ZP akademickým pracovníkům úplně ruší evidence docházky? Ono už doteď s volnou pracovní dobou, povolenou home office a docházkovou knihou to byla dost cochcačka, jak vám na váš zvídavý dotaz jistě někdo z těch nahoře vysvětlil, a teď se vztekem udávíte definitivně ;^)

I. Mertl 18.2.2019 16:31

Re: A jak dopadne Roundup?

Milá paní, mně Vaše docházka nevadí ani v nejmenším, stejně tak jako číkoli. S chodem akademických institucí jsem víc než půlstoletí důvěrně seznámen a nevím, proč bych záviděl, natož pak abych práskal kohokoli z těch, co se tam přiživují. Dávno už jsem pochopil, proč kvality vysokoškoláků celá desetiletí systematicky klesají. Když jsem se navíc seznámil s Vaší akademickou kariérou, pochopil jsem - něco tak skvělého se zřídka vidí! Žijte blaze a dále zde truste svá moudra.

J. Kombercová 18.2.2019 17:39

Re: A jak dopadne Roundup?

Pan Mertl opět čmuchal? Hnus fialovej.

Dejte svoje CV, ať si taky počmucháme. Nedáte, viďte? Pak byste nemohl rejt do jiných. Že se nestydíte.

I. Mertl 18.2.2019 18:52

Re: A jak dopadne Roundup?

Ale ne! Máte ráda knížky, paní Kombercová? A detektivky? Já ano. A jednu Vám povím, místo mého CV - je už nezajímavé, léta (12) důchodce. Byly volby, prezidentské a jedna paní bušila do Drahoše. Proč ne? Někdo rád holky, jinej vdolky. Ale jako divá, jako za peníze, třeba stokrát za den, i článeček do Psa napsala na to téma. Mladší dáma, prozradila na sebe, že z Brna, z university. Divil jsem se: kde na to proboha bere čas? Tak napíšu do googla: "paní ta a ta a MU". A vidím. A koukám! V akademickém světě to tak je, nic se moc netají, protože akademici jsou na svou kariéru pyšní. Ani neutají. Tedy když ta kariéra není nic moc, spíš ostuda. Mimochodem, ta paní ryla do Drahoše až až. A když se podobně podíváte po tom Drahošovi! Je to čmuchání, milá paní?

P. Boublíková 18.2.2019 15:48

Re: A jak dopadne Roundup?

Ale dává - takové "řešení" totiž očekávám ze strany EU.

J. Václavíková 18.2.2019 15:50

Re: A jak dopadne Roundup?

Je na našich představitelích, aby tam prosadili rozumné řešení. Ovšem pokud budou mít plné ruce práce s odrážením podezření ze střetu zájmů, není vyloučeno, že na rozumnou práci jim čas nezbyde.

V. Novák 18.2.2019 15:59

Roundup je především herbicid - takže se používá proti plevelům u RuR plodin. To snad zakázáno nebude.

J. Václavíková 18.2.2019 16:02

Re:

Nejdřív by se musely GM plodiny povolit.

M. Varadinková 18.2.2019 15:50

Re: A jak dopadne Roundup?

Každá podobná chemikálie má stanovenou tzv. ochrannou lhůtu. Ta říká, jak dlouho před sklizní smí být použita, aby se ještě před sklizní během této lhůty stačila přirozeným způsobem rozložit.

M. Varadinková 18.2.2019 15:44

Re: A jak dopadne Roundup?

Glyfosát je vysušovadlo, sarin je uhlovodík, Václav Moravec je investigativní novinář a splátka úvěru se započítává do zisku.

Nikdo nedokáže být tak třeskutě vtipný, jako Václavíková:-))))))

J. Václavíková 18.2.2019 15:48

Re: A jak dopadne Roundup?

Odlepte se, beznadějně b l b á lePičko! (C)Varadinková