1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Babiš k Zemanovi

Po krachu jednání se sociálními demokraty půjde Andrej Babiš na Hrad a bude tam jednat o tom, co dál. Máme to věru vypečenou ústavu. Prezidentské volby vystaví jednou za pět let jednomu člověku bianko šek na to, aby si v klíčových momentech dělal s republikou, co chce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 10.4.2018 8:55

Stačí pochopit

Problém není v přímé volbě prezidenta, ale v tom, koho společnství pravdy a lásky vygenerovalo jako Zemanova protikandidáta. I když bylo jasné, že vítač nebude v žádném případě zvolen, byl proti Zemanovi nasazen a mediálně fedrován spoluautor profláknuté Výzvy Drahoš. Lidé nevolili Zemana, protože by ho milovali, ale protože nechtěli za prezidenta vítače Drahoše.

M. Prokop 10.4.2018 8:58

Re: Stačí pochopit

"Ja, ja, s tou demokracií jsou svízele ..." :-P

S. Donát 10.4.2018 8:59

Re: Stačí pochopit

Souhlas, až na to tvrzení, že "vítač nemohl být zvolen". To nemohl vědět nikdo.

K. Berka 10.4.2018 9:00

Re: Stačí pochopit

Sám "vítač" to předem věděl, protože "Putin"!

M. Prokop 10.4.2018 9:03

Re: Stačí pochopit

Pak ještě, kdo vlastně je "vítač". Drahoš zajisté není Orbán, ale ani Andělína (o pravomocech nemluvě).

S. Donát 10.4.2018 9:09

Re: Stačí pochopit

Já bych určitě pana Drahoše za vítače neoznačil. Použil jsem ten výraz, neboť ho použil i předřečník.

M. Prokop 10.4.2018 9:25

Re: Stačí pochopit

Jo, já to jen doplnil.

J. Václavíková 10.4.2018 9:00

Re: Stačí pochopit

Trochu jste to přepálil, přitom je to prosté. Zatím mezi voličstvem pořád ještě zemanoidi nad demokraty převažují.

M. Prokop 10.4.2018 9:05

Re: Stačí pochopit

Dělení zemanoidi/demokrati je poněkud zavádějící. Takové, dalo by se říci, pro blbé.

Zemanoid může být demokrat, dost značná část jich asi je. jen má demokraticky jiné názory než vy.

S. Donát 10.4.2018 9:10

Re: Stačí pochopit

Žádný demokrat nemůže mít jíná názor, než ten jediný správný. Tedy alespoň podle některých echt demokratů.

J. Václavíková 10.4.2018 9:16

Re: Stačí pochopit

Správný názor je ten, který respektuje pravidla demokracie. Jak prosté, milý Watsone!

M. Prokop 10.4.2018 9:27

Re: Stačí pochopit

Takže správní demokrati a babky demokratky jste vy, Netzer a Rudolf. :-P

Až vám tu jednoduchost závidím.

D. Green 10.4.2018 9:33

Re: Stačí pochopit

:))))

A. Trick 10.4.2018 9:12

Milá paní,

mohla byste upřesnit Orbánovy čachry, o kterých jste se ráčila zmínit?

J. Václavíková 10.4.2018 9:18

Re: Milá paní,

Měl jste dávat pozor, popsala jsem je dopodrobna. Opakovat se nebudu. Najděte si to, pokud vás cos nutí.

F. Navrátil 10.4.2018 9:16

Re: Stačí pochopit

Myslím, že se mýlíte. Zeman neměl větší než třetinové preference a ani dnes nejsou vyšší. Pokud by proti Zemanovi stál kandidát nezatížený spojením s vítači a kavárnou, neměl by Zeman žádnou šanci. Představte si, že by proti němu ve finále stanul někdo jako např. prof. Pafko. Zeman by utíkal zadním vchodem.

J. Schořík 10.4.2018 9:18

Re: Stačí pochopit

Jste příliš optimistický. Zase by se něco našlo. Možná to takhle měl Zeman lehčí, ale obvyklý argument jeho voličů byl že je hrází proti Eu a migrantům. Takovou blbost nelze vyvrátit ani přemoci kvalitou jiného kandidáta..

M. Prokop 10.4.2018 9:30

Re: Stačí pochopit

To se dost mýlíte. Zeman by na něj vyšťoural, že se zamlada bavil se sudeťákem, byl s ním v Římském klubu, snídá v kavárně etc. a Pafko by byl odkecaný.

J. Franke 10.4.2018 9:00

Re: Stačí pochopit

U mě přesně naopak. Ten, co sedí na Hradě, se hodí maximálně na tu svoji tvrz u rybníka.

M. Prokop 10.4.2018 9:07

Re: Stačí pochopit

To se shodneme, ale znáte to, pravdu má vítěz. Kdyby zvítězil Drahoš, tak by oněch "dolních deset milionů" zpytovalo svědomí, že postavili špatného kandidáta.

J. Klepal 10.4.2018 9:10

Re: Stačí pochopit

Mohlo jít také o Výzvu, avšak zcela nepřijatelné byly jeho konspirační teorie o tom, jak Putin ovlivňuje české voliče. Ještě že se nezmínil o ezoterice, ufech, homeopatii a jiných nesmyslech.

P. Boublíková 10.4.2018 9:13

Re: Stačí pochopit

Stačila by maličkost - aby vyhrál, a určitě by názor na inteligenci voličů změnil ;^)

J. Schořík 10.4.2018 9:13

Re: Stačí pochopit

A vy tady ty pány co sem ve velkém lifrují proruskou propagandu nevidíte?

Neříkám že to nebylo od Mamlase zbytečně dramatické a divné, ale ovliv%nování je nejspíš fakt. Pořádnýho amerikanofila jsem tady ještě nepotkal (jediný britofil se ukázal být spíš příznivcem vlády tvrdé ruky)..

V. Hájková 10.4.2018 9:10

Re: Stačí pochopit

Pan DRAHOŠ- není žádný vítač!! Kdyby své postoje k tomuto problému 1000x vysvětloval- vždy se najde nějaký dement - který tyto LŽI - bude papouškovat!

D. Green 10.4.2018 9:18

Re: Stačí pochopit

Souhlasím, je to Fíkus. :)

J. Anděl 10.4.2018 9:23

Re: Stačí pochopit

Podle mě šanci měl, čisté podle hlasů, které získal. Jakkoliv mohl být určitě lepší kandidát.

I Drahoše pak mnozí volili nikoliv jako ideál, nýbrž jako subjektivně vnímanou méně špatnou variantu. I Zeman má ve své historii své "výzvy" (jinými slovy věci, pro které ho lze nevolit)

V. Novák 10.4.2018 10:20

Re: Stačí pochopit

Tak s tím nemůžu souhlasit.

Podle povolebních průzkumů naprostá většina Zemanových voličů volila Zemana, protože ho chtěla. Naproti tomu 40% Drahošových voličů ho volilo, protože nechtělo Zemana.

Drahoš byl Antizeman, nic víc. A jako Antizeman byl nedostatečný...

K. Berka 10.4.2018 8:51

V Rusku byly ozbrojené síly uvedeny do bojové pohotovosti

ВС России приводятся в полную боевую готовность

http://www.iarex.ru/news/57059.html

V takové atmosféře stačí jedna neopatrná chyba a životní ohňostroj může začít. Pokud začne, užijme si jej, bude náš poslední.. Pak bude jedno, jestli uhynul poslední samec nosorožce bílého severního. Přežijí jen baktérie a Hájková!

M. Prokop 10.4.2018 8:55

Re: V Rusku byly ozbrojené síly uvedeny do bojové pohotovosti

Jo, trochu to Putinovi přerůstá přes hlavu. Vybudit předvolební hysterii je snadné, uklidnit ji pracnější.

V. Hájková 10.4.2018 8:56

Re: V Rusku byly ozbrojené síly uvedeny do bojové pohotovosti

Mám - obrovskou radost- jak vám musím ležet v žaludku-