1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Babiš k Zemanovi

Po krachu jednání se sociálními demokraty půjde Andrej Babiš na Hrad a bude tam jednat o tom, co dál. Máme to věru vypečenou ústavu. Prezidentské volby vystaví jednou za pět let jednomu člověku bianko šek na to, aby si v klíčových momentech dělal s republikou, co chce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 10.4.2018 9:57

Re: Česká televize

To asi jo, ale jak jsem tak koukal na alternativy, tak je to HODNĚ slabé.

H. Omar 10.4.2018 10:03

Re: Česká televize

Jo, to tomu samozřejmě přispívá...

J. Václavíková 10.4.2018 9:59

Re: Česká televize

K tomu ovládnutí médií a soudů, poslední svobodná bašta, Středoevropská univerzita, dostala naplno zásah hnojomety .....

J. Jurax 10.4.2018 10:20

Re: Česká televize

"poslední svobodná bašta, Středoevropská univerzita" ... toť vtip k popukání ...:-)))

M. Prokop 10.4.2018 10:36

Re: Česká televize

No co, nechtěla napsat "poslední Sorosova bašta".

J. Václavíková 10.4.2018 9:48

Re: Česká televize

Vy jste musel právě spadnout z Měsíce! Ve které České televizi jste slyšel, že nemá šanci na sestavení vlády? Řeč byla akorát o tom, jestli dosáhne znova na ústavní většinu. S pravidly, jež si pro volby nastavil, to zase tak těžké neměl!

J. Schořík 10.4.2018 9:49

Re: Česká televize

TO vím náhodou naprosto přesně. ČT Aeronet..

J. Václavíková 10.4.2018 9:51

Re: Česká televize

:-)

M. Prokop 10.4.2018 10:03

Re: Česká televize

Dojmy se těžko konkrétně popisují. Ale bylo to něco jako s Trumpem, touha pracovníků ČT byla PŘÍLIŠ zřejmá. Nic proti tomu u "soukromníků", ale prakticky jediné, čím mohou "veřejnoprávníci" zdůvodňovat svou existenci, je objektivita. A ta v jejich podání dostává důkladně na prdel. Dtto ČRo.

Vadí mi to ze dvou důvodů: Jednak musím objektivnější informace pracně hledat, druhak, budou-li veřejnoprávní média podrobena větší politické kontrole a objednávce (což bych nechtěl), bude to právě pro tuhle neobjektivní zaujatost, velmi účinnou zbraň těch, kdo by si je chtěli podřídit, aby lhala v jejich prospěch. Adeptů je dost a ne nevýznamných.

J. Schořík 10.4.2018 10:18

Re: Česká televize

Jo souhlas. Bohužel. Já na to nekoukám tak je můj názor nicméně spíše spekulativní.

D. Polanský 10.4.2018 9:50

Re: Česká televize

Už jsem měl obavy, že v tom nebudou figurovat elity.

V. Novák 10.4.2018 10:04

Re: Česká televize

Jelity figurují všude.

K. Janyška 10.4.2018 9:40

Babiš-Zeman ? Pro mne a podle mne zločinné spolčení.

Více k tomu nemám... Dzp.

J. Novotny 10.4.2018 9:42

Re: Babiš-Zeman ? Pro mne a podle mne zločinné spolčení.

To je ovšem pro Vás skoro všechno.

K. Janyška 10.4.2018 10:13

Re: Babiš-Zeman ? Pro mne a podle mne zločinné spolčení.

Jo ? A copak to je kompozitiní teorie ? Dzp.

F. Šimek 10.4.2018 9:32

včera náměstí v Křemži praskalo ve švech

sjelo se tam tooolik škol- mateřinek-jesliček-ffšichni platiči i neplatiči z ubytoven....ten Babiš to nerozchodí !!!

H. Omar 10.4.2018 9:37

Re: včera náměstí v Křemži praskalo ve švech

Chichichichichichichi.

V. Novák 10.4.2018 9:27

U nepřímo volených prezidentů jejich pravomoce nevadily?

Ustava byla - nelogicky - pro přímo voleného prezidenta upravena tak, že jeho pravomoce byly omezeny. Havel a Klaus měli ještě větší svobodu linovůle.

M. Prokop 10.4.2018 9:31

Re: U nepřímo volených prezidentů jejich pravomoce nevadily?

Ovšem zneužívali ji méně.

J. Novotny 10.4.2018 9:41

Re: U nepřímo volených prezidentů jejich pravomoce nevadily?

Zeman leží v žaludku novinářům, takže hodně z jeho legitimních kroků je prezentováno jako svévole.

J. Schořík 10.4.2018 9:47

Re: U nepřímo volených prezidentů jejich pravomoce nevadily?

Na rychlém jmenování vlády která nemá šanci získat důvěru není legitimního nic, stejně tak na držení této vlády u moci.

J. Václavíková 10.4.2018 9:52

Re: U nepřímo volených prezidentů jejich pravomoce nevadily?

Souhlas!

V. Novák 10.4.2018 10:06

Re: U nepřímo volených prezidentů jejich pravomoce nevadily?

Co je na tom nelegitimního nebo neústavního?

J. Jurax 10.4.2018 10:08

Jenže za daného rozložení sil není vlády mající šanci získat důvěru. Leda tak v holportu s komanči či okamůrovci, což věru není nic, o co bychom měli stát.

V. Novák 10.4.2018 10:13

Přesně - když se blokovaní demokraté rozhodli,

že s Babišem neé, s Okamurou neé, s komunisty neé - tak vyloučili většinu Poslanecké sněmovny. Pokud nezískají podporu nebo aspoň toleranci někoho z těchto stran, třeba nějakého státotvorného přeběhlíka, tak vládu s důvěrou nesestaví, ani kdyby jim to Piráti spočítali...

M. Prokop 10.4.2018 10:06

Re: U nepřímo volených prezidentů jejich pravomoce nevadily?

To možná jo, ale mně stačí ty očividně účelové.

Mimo to, Klaus ležel novinářům v žaloudku také.

V. Novák 10.4.2018 10:10

Re: U nepřímo volených prezidentů jejich pravomoce nevadily?

Klaus a Topolánkova vláda a druhá Topolánkova vláda.

Klaus a nepřijetí demise tří lidoveckých ministrů.

Netvrdím, že to bylo zneužití Ústavy - jen její značné využití. Psáno je "jmenuje", "přijme", ne "musí jmenovat do..., "musí přijmout okamžitě".

A znova - u Klause to nevadilo, u Zemana vadí...

J. Jurax 10.4.2018 10:26

Re: U nepřímo volených prezidentů jejich pravomoce nevadily?

Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde ...

J. Pospíšil 10.4.2018 17:20

Re: U nepřímo volených prezidentů jejich pravomoce nevadily?

Jmenuje je silnější a jednoznačnější než musí jmenovat.

Představte si třeba ty vaše musí, je povinen a jiná zákony plevelící slova v zákonech fyzikálních.

Ale máte pravdu v tom, že legislativní pravidla se příliš nedodržují a amatérské pojetí jednoznačného vymezení se dost šíří. Stejně jako se šíří pojetí, že zákon není třeba respektovat a tak se počítá s tím, že dodržen nebude a mnoho je jich zapleveleno sankcemi za porušení, ač porušení zákona má být sankcionováno přestupkovým a trestním zákonem. U zákona jako takového to nemá co dělat.

Velmi oblíbená novinářská fráze, že chybí legislativa. Ve skutečnosti právních norem je šílený nadbytek.

P. Kučera 10.4.2018 9:22

Pane P. Spáčile

odpověď na svůj ranní dotaz naleznete v mé reakci v 9.19 - viz tedy tam.,