2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Babiš bude

Přinejmenším bude jmenován premiérem, děj se co děj, i kdyby dráteníci padali. Oznámil to Miloš Zeman na Žofínském fóru, kde také prozradil, že Ferdinand Peroutka byl antisemita, přestože se článek Hitler gentleman nepodařilo najít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schořík 24.5.2018 23:04

Re: Vůbec nevím, o čem to

Zapomínáte na bioděti a také děti ze soukromých školek pochybného typu. V prvních třídách to byl skutečně velký problém. Třeba bylo nějaké lepší řešení, ale i tohle funguje.

M. Prokop 24.5.2018 23:59

Re: Vůbec nevím, o čem to

Nejsem sociální inženýr, nic víc v tom není.

J. Schořík 25.5.2018 0:24

Re: Vůbec nevím, o čem to

Já rozumím. Jen nevím jestli bylo nějaké lepší řešení. Nevidím do toho..

M. Mařák 24.5.2018 21:57

Re: Vůbec nevím, o čem to

Špatně jsem to napsal, když je dítě ve školce, není to povinná školní docházka, nemusíte je tam dávat pořád.

Školka tady samozřejmě povinná není.

J. Fialová 24.5.2018 21:48

Re: Vůbec nevím, o čem to

Teď koukám - jestli Nova nekecá, tak ve Francii se pitomí ještě víc. E. Macron oznámil, že děti budou povinně navštěvovat mateřské školy už od tří let. Od září 2019.

http://tn.nova.cz/clanek/francie-zavede-povinnou-skolni-dochazku-pro-deti-od-tri-let.html

M. Prokop 24.5.2018 21:53

Re: Vůbec nevím, o čem to

A už je to tu ...

Huxley. Macron "liberál". :-P

M. Mařák 24.5.2018 21:33

Re: Vůbec nevím, o čem to

Nic o tom nevím, sorry.

I. Kellner 24.5.2018 21:32

Re: Vůbec nevím, o čem to

Proboha a vy zde..? -)

M. Mařák 24.5.2018 21:39

Re: Vůbec nevím, o čem to

Fayzbuk, tvít a podobně nepoužívám a neotvírám, ani Google, ani Windows a celý ten Microsoft. Stačí mně mail a telefonní číslo. Tady "řádím", to jo, ale v režimu bez reklam NoScript a podobně, nikdo není dokonalý.

J. Matuška 24.5.2018 21:07

Čeho je moc, toho je příliš

Dramatický obrat: Trump zrušil historické setkání s Kimem v Singapuru. Není na to vhodná doba, řekl http://jdem.cz/d6y4x9

K. Janyška 24.5.2018 21:08

Re: Čeho je moc, toho je příliš

Staré a dobré... Dzp.

J. Matuška 24.5.2018 21:13

Re: Čeho je moc, toho je příliš

Jezdit na tygru se dá jenom po určitou dobu - Jiří Paroubek by o tom mohl vyprávět...

M. Mařák 24.5.2018 21:21

Re: Čeho je moc, toho je příliš

Jezdit na malé komunistické tlusté vši se nedá, ta se musí zamáčknout.

M. Prokop 24.5.2018 21:19

Re: Čeho je moc, toho je příliš

Proč dramatický? Vy, pilný sledovatel dění jste to nečekal?

J. Matuška 24.5.2018 21:34

Re: Čeho je moc, toho je příliš

Mr. Prokop, přiznám se, že jsem to nečekal. Jsem moc zvědavý, jak Republikáni dopadnou ve volbách do Kongresu. /Svou nepředvídatelnost Trump přehání.../

M. Prokop 24.5.2018 21:47

Re: Čeho je moc, toho je příliš

Tak to já jo. Možnost, že by Kim přistoupil na Trumpovy požadavky, byla a je nulová. Zajímalo mne jen, kdo a pod jakou záminkou to zruší.

J. Matuška 24.5.2018 21:56

Re: Čeho je moc, toho je příliš

Kim má možnost se pokusit o lepší vztahy s Jižní Koreou, uvidíme...

M. Prokop 24.5.2018 23:04

Re: Čeho je moc, toho je příliš

Na naivku jsem buďto moc starej nebo moc mladej. :-P

K. Janyška 24.5.2018 21:07

LIDÉ SI MYSLÍ O SVĚTĚ NĚCO JINÉHO, NEŽ BY SI MĚLI MYSLET.

Tento neuvěřitelně provokativní výrok není můj, i když by se ke mně jistě hodil. Je výrokem snad největšího myslitele v dějinách lidstva, nositele Nobelovy ceny za ekonomii Augusta Friedricha von Hayeka, člověka skrze dědečka, s moravskými kořeny. Co mu na první pohled tak drzé vyjádření umožnilo ?

Je to samozřejmě jeho dílo, které nemá obdoby. Nikdo, opakuji nikdo, se nedostal ve svém vědeckém bádání tak daleko, hluboko a zároveň vysoko, jak jinak to vyjádřit, než on. Vždyť přináší jen a jen na vědecké bázi a úrovni vysvětlení vzniku a funkce lidské mysli, která je v jeho podání zároveň, jak nástrojem vědeckého bádání, tak sama o sobě i jeho předmětem.

Velmi košatý a složitý vědecký výklad procesů a zejména principů, na kterých lidský svět vyrostl a stojí, a který je popsán v Haykeových knihách a v jeho díle, je samozřejmě základem a studnicí vysvětlení této nejsložitější vesmírné entity. Lidská mysl je supersložitým spontánním řádem s vývojem souběžným, který nám umožňuje stále vyšší a vyšší kvalitu našich životů ne proto, že by ho organizovala nebo dokonce organizovala lidský svět, ale proto, že nám umoňuje se na něho stále lépe a efektivněji adaptovat.

K. Janyška 24.5.2018 21:08

Re: LIDÉ SI MYSLÍ O SVĚTĚ NĚCO JINÉHO, NEŽ BY SI MĚLI MYSLET.

Jak je to možné ? Tak, že lidská mysl je vnitřním informačním adaptačním uzlem spontánního řádu lidské interkace a lidského světa, souběžně s ním vznikajícím a spontánními silami vývoje evolučně cizelovaným. Je dominantní možností jejího nositele, tedy lidského jedince, přežít a zejména rozvíjet se v interakci s ostatními jednotlivci.

Lidská mysl sídlí v mozku, tomuto neuvěřitelmému zařízení, které takovou možnost dává a co víc, je schopno se přizpůsobovat během lidského života podle toho v jakém prostředí a opakujících se situacích se člověk nachází a umožňuje mysli svým vnitřním uspořádáním produkovat rozum, tedy člověku myslet. Rozum však není ničím jiným, než naší vědomou kázní v závislosti na naší momentální pozici ve spontánním řádu lidského světa, tedy adaptačních potřebách, naší kázní v přístupu k abstrakci, jako nástroji lidské mysli k uchopení nekonečného množství konkrétního. Co je rozum jsem však popsal jinde.

K. Janyška 24.5.2018 21:08

Re: LIDÉ SI MYSLÍ O SVĚTĚ NĚCO JINÉHO, NEŽ BY SI MĚLI MYSLET.

Vraťme se tedy na závěr k nadpisu eseje. Proč tvrzení v něm obsažené je pravdivé ? Jednoduše proto, že o takovém uspořádání našich vnitřích procesů a dějů v mozku lidé nemají ani tušení. Vůbec nevědí, že jejich mysl se skládá z evolučních pravidel chování spontánního řádu, tedy z tzv. pravidel správného chování, potom z pravidel organizačních, generovaných rozumem pro konstrukční práce a postupy a z instinktů geneticky předávaných a že této směsici plně podléhají. Rozum nám umožňujě zejména udržovat naši pozici v mezích, které vyhovují našim adaptačním potřebám.

V žádném případě nám neumožňuje organizovat tento rej spontánních sil a už vůbec ne spontánní řád lidského světa, tedy lidský svět sám. Meze a hranice rozumu jsou takto stanoveny a lidský rozum je při jejich obří složitosti nemůže zachytit a nemůže je vysvětlit. Jen bez výjimky přijmout, natož, aby jim diktoval.

Tohle nikdo neví a tak pravda v nadpisu eseje je zřejmá. Lidi chtějí organizovat lidský svět a ono to nejde ! Proto tolik mrtvých mezi nimi a zmaru z jejich nekonečných svárů a válek... Dzp.

P. Vandas 24.5.2018 20:57

Karle, cos v té Osvětimi dělal? Dvakrát. :-):-):-)

K. Janyška 24.5.2018 20:59

Re: Karle, cos v té Osvětimi dělal? Dvakrát. :-):-):-)

Byl jsem se podívat, co vy, rudočerní, dokážete, když nemáte nad sebou kontrolu... Dzp.

P. Vandas 24.5.2018 21:05

Re: Karle, cos v té Osvětimi dělal? Dvakrát. :-):-):-)

Proč dvakrát? Zapomněl sis tam na latríně spoďáry? :-):-):-)

K. Janyška 24.5.2018 21:10

Re: Karle, cos v té Osvětimi dělal? Dvakrát. :-):-):-)

Nemohl jsem uvěřit, čeho jste schopni. Došlo mi to až napodruhé, nábožensští zločinci. Vy vole... Dzp.

R. Neveselý 24.5.2018 21:24

Re: Karle, cos v té Osvětimi dělal? Dvakrát. :-):-):-)

To ale nedělali náboženští lidé, vole !

K. Janyška 24.5.2018 21:31

Re: Karle, cos v té Osvětimi dělal? Dvakrát. :-):-):-)

Ne ? Máš v tom nějaký bordel... Dzp.

M. Prokop 24.5.2018 21:32

Re: Karle, cos v té Osvětimi dělal? Dvakrát. :-):-):-)

"Gott mit uns"

https://tinyurl.com/ybttqrkl

I. Kellner 24.5.2018 20:49

Označení "slušný člověk / politik"

ZABÍJÍ !!

Neničte své favority tímto označením!

-)

K. Janyška 24.5.2018 20:51

Re: Označení "slušný člověk / politik"

Ono už slušný člověk je podivní označení. Většinou tímto termínem mávají lidé velmi neslušní... Dzp.