Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Ať přestane I Čong-uk žvanit

"Virus ptačí chřipky zatím nemá lidský kmen," řekl generální ředitel WHO I Čong-uk, ale dodal, že se to blíží. Čteme o tom ve zprávě, že švýcarský Roche zvýší výrobu léku Tamiflu proti ptačí chřipce. Co dodat k informaci, že Roche uvedl, že jedná s dalšími výrobci léčiv a vládami, aby mohl výrobu Tamiflu zvýšit. Preparát je považován za relativně nejúčinnější lék v případě přenosu ptačí chřipky na člověka. Ptačí chřipka nemá lidský kmen. V Asii prý umřelo 60 lidí, tím nás media krmí už tři neděle.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

PeS

8. 11. 2005 21:43
prosba
Lidi, aspoň teď večer - pojďte si povídat normálně a ne přes ty zk... vlákna. Kdo to má furt dohledávat, co kde přibylo... Když už je programátor Spytyhněv Trúba z Neumětel, tak to bude ještě chvíli trvat, než se to naučí... Pokud vůbec...
0 0
možnosti

jura-p

8. 11. 2005 21:41
Kdysi na exkurzi ve Větřní jsme si všimli, že dělnice ten papír mezi ty dva železné válce urovnává rukou.
Trochu nás to vyděsilo a ptali se, co se proboha stane, když ji ten klandr nebo tak nějak se to jmenovalo tu ruku chytne. Provádějící řekl, že nic, že ty válce jsou poměrně hladké a teď to přijde, že si ta ruka pustí krev, takže to klouže a celou ruku to tudíž i s dělnicí nevcucne a že když cukne, tak příjde akorát o trochu kůže.
0 0
možnosti

PeS

8. 11. 2005 21:35
2 Foundry
No ten náš bezpečák, co naštěstí má v hlavě mozek a ne paragrafy, to vždycky dává k lepšímu jako příklad poněkud kontraproduktivního školení...
0 0
možnosti

Foundryman

8. 11. 2005 21:33
PeSi,
za dobu působení ve fabrikách jsem dospěl k poznání, že veškerý bezpečnostní předpisy jsou na prd tam, kde chybí zdravej rozum.
0 0
možnosti

Šumavák

8. 11. 2005 21:37
Foundry, tam jich ovšem většina vzniká. (opomineme-li nově vzniklý státní úřad
pro zdravou a bezpečnou práci, vzniklý 1.7.2005 - či jak se to jmenuje).
0 0
možnosti

jura-p

8. 11. 2005 21:32
Ve vojenské nemocnici mi sundali tu modrou sádru taky rozbruskou.
Akorát takovou doktorskou, malou cirkulárkou. Byla dokonce celá chromovaná. A bez podložního plechu. Akorát jsem musel držet a tou rukou nehýbat, což se asi koni těžko doporučuje.
0 0
možnosti

PeS

8. 11. 2005 21:25
2 Foundry
No a to Ti musím říci oblíbenou historku našeho bezpečáka (už jsem jí snad jednou četl i literárně zpracovanou, tak možná znáš). Školení o bezpečnosti práce s elektrickým zařízenim - tzv. padesátka - pro stavební dělníky. No a hlavně jim tam bylo zdůrazněno, že když někdo se "chytí" něčeho pod napětím, že už se sám nepustí a jen se tam škube, a že je třeba ho nějakým nevodivým předmětem odtáhnout pryč, rozhodně ne rukou, protože pak by zachránce skončil stejně... No a zrovna když vycházeli z toho školení, ještě patřičně zblblí, naskytl se jim hezký obrázek - pomocný dělník stál opřen o míchačku a kopáním si oklepával bláto z holínek. Tak jeden z těch poněkud prostších školených okamžitě usoudil, že dotyčného "drží" elektrika, popadl lopatu a jedním švihem přerazil tomu dělníkovi obě ruce...
0 0
možnosti

jhm

8. 11. 2005 21:17
šílenej business
Tohle bude kšeft hlavně pro distributory. Distributor má z léku 30% (přibližně). Loni jsem chtěl v lékárně Tamiflu. Jasně přijďte si odpoledne, mi řekli. Takže v lékárně ten lék málem ani neznali, a distributor si jel pro krabičku léku do Roche aby mi ho odpoledne prodal s touhle marží. Sami neměli na skladě ani krabičku.
Loni Roche údajně odepsalo celej sklad 10 000 balení á 1000 Kč. Letos totéž množství prodali za dva dni. No já bejt Roche tak to snad v Čechách ani na sklad neberu s touhle vyhlídkou. Tak kdo na tom vydělal?
 
Teď Roche pro změnu navýší výrobu na kolik set milionů balení ročně, protože vlády všech zemí hrozí porušením patentu když léku nebude dostatek (Indie patent asi poruší i tak). To je opravdu výbornej business. Máte představu kolik stojí vyvinout nový lék? Co udělají farmaceutické firmy když se jim nebudou vracet finance vražené do výzkumu? Nejspíš se transformují na neziskové společnosti. Jenom nevím co na to akcionáři.
0 0
možnosti

PeS

8. 11. 2005 21:15
2 Rpuť
No já ho tam narval - úzkou špachtli. Tátovi pod sádru na ruce. A pak přišla ke slovu ta karboflexa, protože "kvůli pitomýmu sundání sádry přece nepůjdu do města k doktorovi, když to tadydle prořízneš a pak to takhle sikovkama odpáčíme, tak to máme za chvilku dole..." No, povidlo se. A bez vedlejšího zranění...
0 0
možnosti

Foundryman

8. 11. 2005 21:15
S tou flexkou
jste mi připomněli jednu historku z výroby. Proletář na 6-metrových štaflích uřezával pod stropem flexkou starý potrubí a druhej proletář potřeboval ty štafle. Maličkostma, že na nich stojí chlap, se příliš nezatěžoval, prostě je popadl a šel. Ten horní proletář pochopitelně pustil flexku, která mu cestou dolů s sebou vzala montérky i část prádla, a chytl se za nejbližší handgrif po ruce - bylo to teplovodní potrubí. Pohled to byl úžasnej - u stropu visel chlap s holou prdelí a řval, ať ho sundaj, že mu hoří ruce. A pak se vykládá o krutejch podmínkách ve fabrikách - dyť si je ty lopaty organizujou samy.
0 0
možnosti

Rpuť

8. 11. 2005 21:10
PeSi, plech tam nenarvete! Zkoušela jsem to.
0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz