4.10.2023 | Svátek má František


Diskuse k článku

Ať každý každého žaluje

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 18.9.2023 18:52

Putinova prolhaná dezinformační PÁTÁ KOLONA aktivní na NP nejenom v posledních týdnech:

L. Kolman , V. Zadák , M. Varadinková , P. Odložil = P. Dachmeister , A. Renjascu , J. Krejčová , J. Černý , P. Černý , D. Černý , J. Červený , P. Spáčil , V. Čermák , J. Novak , I. Pávek , Z. Linda , K. Filip , V. Pavelka , F. Pavelka , O. Vorálek , V. Kuhaj , L. Beneš , L. Zídek , P. Brich , K. Nový , J. Drobný , D. Hubáčková , J. Karza , I. Kučerová , R. Sorge , J. Rybník , P. Pepax , J. Rejzek , A. Jaroš , P. Boublíková , P. Boleloucký , J. Vlček , J. Sedláček , J. Pšenička, P. Brecík , K. Křivan , F. De Winter , A. Teply , M. Hoblík , J. Kratochvíl , M. Boháček = M. Zasazabanovaný, J. Kostelanský , J. Krásenský , L. Hančar , R. Langer , R. Gramblička , P. Nešvara , F. Navrátil , S. Vozka , V. Šťastný , V. Damec , P. Zeman , R. Lávička , J. Blahová , J. Dvořák , D. Laurencikova , J. Bárta , P. Vychodil , J. Fialová , V. Machálková, T. Kubín , V. Němec , J. Tulejová , I. Hermanek , F. Pokorný , O. Kaucký , S. San , Z. Grabec , J. Vrška , D. Rakous , L. David , B. Liborek , S. Ševeček , J. Trubač , J. Hanzal , F. Žůrek , E. Hlinovský , M. Šejna , R. Vacek , V. Podracký , M. Malovec , A. Mohela , M. Moravcová , K. A. , P. Vavruch , J. Uher , R. Woloszczuk , O. Seliger , I. Teren , Š. Hašek , R. Nešpůrek , Z. Babek , P. Kozelský , P. Nešvara , L. Svoboda , ...

Další ... kusy mám bokem na pozorování. Seznam není úplný.

Seznam dezinformačních webů v češtině

https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_dezinforma%C4%8Dn%C3%ADch_web%C5%AF_v_%C4%8De%C5%A1tin%C4%9B

https://www.nelez.cz/

M. Adamski 17.9.2023 22:58

Po 14 dnech jsem opět nakoukl a nic nového, jen řady podporovatelů ruské agrese se poněkud rozrostly. Takže vlastně horší, než jsem čekal. Dobrou noc.

P. Diviš 17.9.2023 23:25

Mně to připadá pořád stejně, ta ruská pátá kolona. Jeden jak druhý/á, dlouhou dobu profláknutí.

P. Han 17.9.2023 23:28

Láňa se zdržuje urážením druhých a pak nezvládá vylepovat.

P. Diviš 17.9.2023 23:31

U něj je to diagnoza, už dávno, dokonce z dob, kdy se zde ještě pohybovali převážně normální diskutéři.

E. Novotny 17.9.2023 22:56

Uz jsem to napsala. Pokud si lidi vybrali o hodne mladsi partnery, moznost je, ze ti ho prezijou. Jestli toto je najakea vyhoda pro ne, dejme tomu. Ale spolecne stari je o necem jinem. U U nas by by to fundovat mohlo perketne, proroze jsme byli lidi idalne sehrani. Jinak je to jen dream a paberkovani na zivote.

L. Novák 17.9.2023 22:53

Německu i Česku hrozí deindustrializace. Němci už jsou alergičtí na výraz „energetická přeměna“, spolupráci s Indií brzdí zelená

Lukáš Kovanda - hlavní ekonom Trinity Bank

O Německu se už opět, po letech, hovoří jako o „nemocném muži Evropy“. V ekonomických problémech je ale celý starý kontinent. Bezprostředně jej ničí zejména důsledky války na Ukrajině, včetně energetické drahoty, které výrazně snižují globální konkurenceschopnost nejen německých firem a podniků. Má to zásadní dopad už i na náladu Němců. Hned 79 procent z nich není s vládou kancléře Scholze spokojeno, vyplývá z aktuálního průzkumu ARD. Už jsou alergičtí na výraz „energetická přeměna“ a Scholzovi spolustraníci kancléři doporučují se jeho užití na veřejnost zcela vystříhat.

Německé firmy a podniky současně ve vzrůstající míře omezují své investice na domácí půdě a zvažují, či již uskutečňují odchod do zahraničí. Vysoké ceny energií, důsledek nejen války, ale i právě nezvládnuté německé energetické přeměny, decimují jak německou, tak mnohé další evropské ekonomiky. Navíc, důvěra v německou ekonomiku se v srpnu opět otřásla; klíčoví představitelé tamní podnikové sféry tedy propadají ještě větší skepsi ohledně současného i pro nejbližší měsíce vyhlíženého ekonomického vývoje. Chmurný hospodářský vývoj v Německu pochopitelně nevěstí nic dobrého ani pro českou ekonomiku.

Více než polovina německých firem a podniků uvedla v nedávném šetření Německé obchodní a průmyslové komory, že energetická transformace země – takzvaná Energiewende – „negativně“, či dokonce „krajně negativně“ doléhá na jejich konkurenceschopnost. Takřka třetina podniků německého zpracovatelského průmyslu proto zvažuje, či už uskutečňuje přesun výroby do zahraničí. Jedná se o dvojnásobný počet firem v porovnání s loňskem, kdy přitom energetická krize vrcholila. ...

L. Novák 17.9.2023 22:54

Jenže i přes citelný pokles astronomických cen plynu a elektřiny, k němuž v posledních dvanácti měsících došlo, zůstávají ceny energií v Německu dramaticky výše než v letech před válkou na Ukrajině a před pandemií covidu. Vždyť například burzovní cena elektřiny v Německu, prodávané na rok dopředu, je letos v průměru o více než 300 procent vyšší, než kolik činil průměr let 2011 až 2019.

Důvěra německé podnikové sféry v energetickou politiku země klesá k bodu mrazu, varuje Německá obchodní a průmyslová komora. Obavy německých průmyslníků ze ztráty konkurenceschopnosti podle ní nikdy nebyly větší.

Pokud by Německo přišlo o svoji konkurenceschopnost vskutku ve fatální míře, deindustrializace země je nevyhnutelná. Ta by byla pohromou pro celou evropskou ekonomiku, jíž je Německo motorem. Německý průmyslový motor ale de facto – skrze přerozdělování a zadlužování v režii Bruselu a skrze otevřené i zastřené „kejkle“ a „tištění“ stovek miliard eur „z ničeho“ v podání Evropské centrální banky – zachraňuje před bankrotem například takovou Itálii. Pokud by se německý průmyslový motor zadrhl, vzrostou úroky na německých dluhopisech, ale ještě mnohem výrazněji na těch italských, neboť mezinárodní věřitelé ztratí své stávající přesvědčení, že tržby a zisky německého průmyslu a exportu mohou i nadále přímo či nepřímo sanovat předluženou, stárnoucí a dlouhodobě pochřadlou, málo produktivní italskou ekonomiku, dušenou eurem – tedy měnou, které produktivita italské ekonomiky jednoduše nestačí.

L. Novák 17.9.2023 22:54

Německá vláda podle zprávy schválené v polovině srpna předpokládá, že ceny energií zůstanou v zemi na zvýšené úrovni minimálně do roku 2027. Německo totiž patří mezi státy, které jsou vůbec nejpalčivěji zasaženy probíhajícím procesem odstřihávání od poměrně levných ruských energií, zejména plynu.

Jednou z prvních obětí hrozící výraznější deindustrializace Německa by bylo české hospodářství, jemuž by deindustrializace hrozila zrovna tak – kvůli vysoké dodavatelsko-odběratelské provázanosti s německým průmyslem a kvůli podobně vysoké, ne-li vyšší, závislosti na ruských energiích, a to nejen plynu, ale i ropě.

Pokud se má německá a s ní evropská ekonomika postavit na nohy a ozdravit, bude zřejmě třeba celkové změna přístupu vrcholných politiků starého kontinentu, zejména zemí EU. To, že k této změně zatím ani v nejmenším nedochází, ovšem demonstrují třeba i probíhající jednání o obchodním paktu právě EU a Indie.

Indie představuje zemi, která – na rozdíl od Německa či obecněji EU – už létá na Měsíc. Britský premiér (Rishi Sunak) a brzy možná i americký prezident (Vivek Ramaswamy nebo Hirsh Vardhan Singh) mají indické kořeny. Indickými rodáky jsou generální ředitelé takových firem, jako je Microsoft (Satya Nadella) nebo Alphabet, tedy matka Googlu (Sundar Pichai). Indie navíc může vyvažovat geopolitické ambice Ruska, a zejména Číny.

Přesto EU při nynějším dojednávání velké obchodní úmluvy s Indií kontraproduktivně lpí na svých zelených pravidlech, která ve světě příliš nerezonují a která sama o sobě nemají šanci zbrzdit, natož zastavit proces klimatických změn. EU je zkrátka už nyní příliš malým globálním emitentem škodlivin, aby další, byť sebevýraznější snížení jejích emisí samo o sobě mohlo cokoli stran klimatu zlepšit. Brusel ale hlavně ještě pořád žije ve 20. století a nepochopil, že teď už EU už teď potřebuje pomalu více Indii než Indie Unii.

L. Novák 17.9.2023 22:55

Předlužená a stárnoucí EU pokrývá jen západní výběžek Eurasie a středobodem světa už není a nebude. Měla by usilovat hlavně o to, aby zpomalila nynější dramatický propad – který potvrzují koneckonců i uvedená neblahá německá čísla – svého ekonomického a geopolitického významu ve světě; k čemuž jí třeba právě i mocně ekonomicky sílící Indie může výrazně dopomoci. Dokud bude Brusel přemýšlet a jednat v zajetí překonaných schémat 20. století, německá – a s ní nutně i česká – ekonomika se budou dále přinejlepším spíše jen potácet.

https://nazory.hn.cz/c1-67244330-nemecku-i-cesku-hrozi-deindustrializace-nemci-uz-jsou-alergicti-na-vyraz-bdquo-energeticka-premena-ldquo-spolupraci-s-indii-brzdi-zelena

P. Diviš 17.9.2023 23:27

Skopčáci se obvykle probudí až když se všechno posere.

E. Novotny 17.9.2023 22:47

My dva ( a cas) jsme dokonce meli temer idealni podminky k tomu dozit kde jsme chteli. A presto to nevyslo.

L. Kolman 17.9.2023 22:35

V Německu proběhly masové protesty proti NATO. Lidé v Německu vyšli do ulic proti NATO a proti dodávkám zbraní na Ukrajinu. Počet účastníků protestu v Magdeburgu se podle různých odhadů pohybuje od 20 000 do 80 000 lidí. Demonstrující umístili panely „Děti potřebují mír“ a „Alej andělů“, jež zobrazují fotografie dětí zabitých kyjevským režimem na Donbasu a také děti zabité ve válkách NATO v různých částech světa.

J. Polesny 17.9.2023 22:37

Tak zvedni prdel nácku a jdi bojovat... ale ty jsi jen ubožák...

L. Kolman 17.9.2023 22:40

Já jsem chcimír, ta jsi snad chciválek, ne? Ty už ani nevíš, ke kterým patříš, tydýte.

P. Diviš 17.9.2023 22:43

Vy jste tak akorát chcirusák.

J. Polesny 17.9.2023 22:43

Nácku ty jsi jen hajzl co miluje jiné nacky...

L. Kolman 17.9.2023 22:47

Asi myslíte jiné než vy, ty menší. To vám řekne každý, kdo má o těchto věcech přehled. že největší náckové v současné době jsou ti ukrajinští a lotyšští.

J. Polesny 17.9.2023 22:53

Ty jsi nacek rusomilný. Hajzl...

P. Diviš 17.9.2023 23:28

A to buďto z blbosti, nebo za peníze.

L. Novák 17.9.2023 22:43

Ty jsi hlavně BOLŠEVICKÝ K;-OKOT!!!Rv

L. Kolman 17.9.2023 22:49

Tvl, proč to áčko nominuje na nedělní večer největší pitomce ze své sestavy. Asi vybírají ty z Top Ten.

E. Novotny 17.9.2023 22:29

My jsme taky meli predstavu, ze se presunem a dlouho jsme si to i predplaceli. No a jiste kdyby to vyslo, bylo by to krasny. Vetsinou bohuzelt o vsak nevyjde. Co z toho vyjde, jak vidno zde, jsou vztekli dedci plni zloby kteri mozna bude otravovat ovzdusi jeste dlouho.

E. Novotny 17.9.2023 22:22

Lidi se radi presnujou nekam na duchod, pochopitelne, vybiraji si misto na doziti, jenze mezitim dozijou, nez se tam presunou. Velmi casto se to stava.

To presunovani na duchod je spis dream nez realita.

J. Polesny 17.9.2023 22:26

Někteří ano, jiní ne. Dreams to není. Znám mnoho realizovaných...

E. Novotny 17.9.2023 22:37

Neznam skoro nikoho komu by to vyslo. Ve vetsine jeden partnr odesl a druhy zustal, nejak zustal. Osamely a pochopitelne nejak zenuzivatelny okolim. Uz pri posledni navsteve rodne visky mi z toho bylo hodne smutno.

Castecne na to vyzrali ti a o hodne mladsimi partnery. Yo jsou ovsem typky ktere vyzraji na vsechno, ovsem zdanlive.

J. Polesny 17.9.2023 22:44

Máte skutečně smutné okolí...

E. Novotny 17.9.2023 22:48

Nemam. Mam realne okoli.

J. Polesny 17.9.2023 22:53

Dle vašeho popisu smutné...

E. Novotny 17.9.2023 23:02

Skutecne neznam lidi, kteri bv by se takto idalne dozili spolecneho stari.