28.7.2021 | Svátek má Viktor


Diskuse k článku

ANO na třetím místě, ale...

Nezbude než se laskavému čtenáři omluvit, ale opravdu se o víkendu neudálo nic více pozoruhodného než náhlý vzestup teploty spojený s pádem ostražitosti vůči covidové nákaze a průzkum agentury Kantar, zkoumající volební preference. Podotýkám, že Kantar má co do serióznosti nejhorší pověst a pokud je třeba brát všechny výsledky všech výzkumů s rezervou, u Kantaru to platí tuplem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Hubáčková 11.5.2021 1:11

R^:-)

R. John 11.5.2021 0:04

Přesně takhe lže vejpitka a další ruso.m.di....

I. Kellner 11.5.2021 0:01

Kdo koho zaplatil? Kdo koho přeplatil? Komu o co šlo?

Čučkaři neví... neví..... nechápou... už sedm let... ou!

Západ nemůže vypovědět diplomaty za takovou čučkařskou práci amerického soudruha Koudelky.. -)

P. Spáčil 10.5.2021 23:58

R^

I. Kellner 10.5.2021 23:57

R^

A. Renjascu 10.5.2021 23:54

Nejdříve se poslali domů všichni brigádníci, kteří tam měli ten den pracovat, potom to tam Čuk a Gek v klidu zapálili, pak se tam v klidu procházelo, pět dalších osob, kterí museli otevřít několik dveří, neb to hořelo pomalu, pak tři z nich v klidu odešlo a dodnes s nimi nikdo neudělal rozhovor a zbylí dva tam zůstali, aby se lépe podívali jak tam ty výbušniny dobře hoří. Potom to bouchlo. Po tomto požáru a výbuchu a uzavření areálu tam Čuk a Gek opět v klidu přišli, přitáhli sebou desítky kilogramů výbušnin, roznětek a časovačů a v klidu je rozmístnili v dalším areálu. poté proběhla zevrubná kontrola těchto skladů a na nic nepřišla. Po této kontrole to opět bouchlo. po tomto výbuchu nastalo vyšetřování, které bylo v roce 2016 uzavřeno s výsledkem, že se jednalo o neodbornou manipulaci a skladování munice. potom za tři roky se zjistilo, že Čuk a Gek mávají do letištních kamer a tak vyšetřovatelé nabyli jistotu, že tuto neodbornou manipulaci má na svědomí Čuk a Gek, potom se o této jistotě zapomněli třikrát zmínit ve výroční zprávě pro vládu a to i v neveřejné části. Naštěstí si po vyhlášení tendru na dostavbu Dukovan a po odmítnutí vyřadit Rostatom vzpomněli, že ty vrbětice vlastně vyhodili do povětří zaměstnanci Rostatomu a tak rychle běželi do Respektu, aby tento omyl napravili a potom, jelikož to bylo dál doběhli až do vlády, kde to oznámili premierovi a Hamajdovi. prostě nic složitého a nemožného.

R. John 10.5.2021 23:45

Hm...trošku nedonošenej... nechceš dělat poraděnka Hamáčkovi ? o takové stojí... to potom vypadá jako Einstein...:-))

R. John 10.5.2021 23:43

Nevím... ale že to nejdříve blaflo, tak to asi selhalo.. ten druhý sklad letěl hned.. a ti dva zaměstnanci , proč neutekli, když to blaflo ?. stále jsi neodpověděl, jako spousta zdejších... nejhorší je, že se na to neptají ani novináři...

I. Kellner 10.5.2021 23:42

Ne.

R. John 10.5.2021 23:40

Zahrajem to do autu a vy nám za to.....a pospěšte si, dlouho to neudržíme... je ti to jasný ?

I. Kellner 10.5.2021 23:39

Pověz, jak to tam vyhodili do luftu...ti chemici..... pověz... -)

I. Kellner 10.5.2021 23:34

Nedržíš se tématu. Proč tam chtěl letět.

R. John 10.5.2021 23:24

Ututlat to nešlo tutlale... ale rozmlžit do ztracena, přesně to udělal Vejpitka s Máňou v prvním kroku...

R. John 10.5.2021 23:19

Ááá... už jsou tady hamáčkovci sputnikový... vono jim nestačilo, že se jim Hamáček vykálel na hlavu v přímém přenosu a dneska je ještě pocal... ty maj tedy výdrž.. a co snesou... k neuvěření...:-)))

A. Renjascu 10.5.2021 23:18

Asi udělají dobře, protože pro jejích generaci zde žádné důchody již nebudou. Vždy je to o prioritách, buď vyšší úroveň nyní a v důchodu nic a nebo kvůli dětem nižší úroveň nyní a potom důchod z průběžného systému. To co se spoří už požírá inflace a to je jen začátek. Samozřejmě o změně struktury ekonomiky ani nemluvě.

I. Kellner 10.5.2021 23:16

Hamajda může být idiot. Možná velký idiot. Ale NIKDY nemůže být tak velký idiot, že by navrhoval ututlání Vrbětic (ať se stalo co se stalo) za Sputnik, který Rusové sami cpou do EU horem spodem, a nějakou schůzkou, která se v Prze neuskuteční po 10000 důvodů.

P. Spáčil 10.5.2021 23:11

O to v tomto případě nejde. Jde o to hlavní, jestli někdo z účastníků schůzky potvrdí, že jim tam Hamajda přednesl plán, že vymění ututlání Vrbětic za Sputnik a sumýš, jak tvrdil Kroupa ve svém článku.

A. Renjascu 10.5.2021 23:10

Osobně se mi celkem daří. ČR se celkem daří dobře také, ale žel je to výší úroveň na dluh a nikoliv zázračným výkonem ekonomiky. Struktura této ekonomiky navíc do budoucna mnoho optimismu nenabízí, orientace vývozu z více než z 80% do EU a z toho většina do jedné země (což je podobné jako v RVHP jen s opačnou orientací) znamená nejen ekonomickou, ale i politickou "křehkost" země. Je otázka, zda bychom tuto úroveň neměli i bez vstupu do EU. A důchodci? To je holt skupina lidí, která na ekonomickou a společenskou transformaci i novou orientaci ekonomiky doplatila nejvíce. Ačkoliv většina z nich přinesla do systému dostatečný počet potomků k tomu, aby mohli využívat průběžný systém financování důchodů a ačkoliv většina z nich pracovala, tak jejich reálná výše důchodu klesla z cca 50% průměrné mzdy po plyšáku na současných cca 38%. A to nepočítám kolik stál nájem či energie tehdy a nyní. Takže pokud se proti něčemu staví (nevím, ale zda to opravdu potvrzují nějaké průzkumy či statistiky), tak se jim s průměrným důchodem 15.000 není co divit. A že není alternativa? Tak to už jsem v životě slyšel mnohokrát, ale většinou to byl v lepším případě omyl a v tom horším lež. Naposledy jsem to slyšel z úst Merkel, aby se pak ukázalo, že hlavním důvodem byl strach z toho, jak budou vypadat v novinách fotky zasahující pohraničí stráže a policie proti nelegálním migrantům.

I. Kellner 10.5.2021 22:58

Už se nám nějak vytratili ti dva specialisté na bojové otravné látky, kteří se přeškolili na specialisty na výbušniny, jako pacholci si prostříhali plot nebo vešli připravenou dírou, oblékli montérky, a správně napojili drátky, a tím ohrozit majetek bulharskýho obchodníka se smrtí a naší svobodu, bezpečí a integritu.

L. Kolman 10.5.2021 22:53

Tak podle toho, co sleduji konkrétně na Seznamu, ten sólokapr Vrbětice se z té kauzy pomalu ale jistě vytratil. Už se mlátí jen sláma, jestli chtěl jet nebo ne a opozice i média se snaží lidem vsugerovat, že Hamáček je vlastizrádce.

P. Spáčil 10.5.2021 22:50

Chybí to rozhodující svědectví, to máte pravdu. A ti účastníci schůzky se k tomu zatím nějak nemají.

J. Schořík 10.5.2021 22:48

A ještě dodám, že předpokládám že mé děti po dostudování z této země odejdou, aby nemusely vydržovat hordy vlasteneckých důchodců volících jim Babiše a Zemany (předpokládám že to v tomto směru už bude jen horší)..

J. Schořík 10.5.2021 22:43

On tvrdil, že ve skutečnosti v žádném případě jet nechtěl a celé to byla jen finta na Rusy. Nepamatujete se? To je podstata věci.

Kroupa tvrdí, že jet chtěl, chtěl tam jednat vakcíny a summit v Praze a vyměnit ruskou vstřícnost za utlumení Vrbětic. Zatím se postupně ukazuje, že Kroupa informoval přesně (ve věci toho že chtěl a co tam chtěl probírat). Chybí už jen svědectví že to chtěl vyměnit za uklidnění Vrbětic.

Ale dáváte naději že Socdem přežije. Třeba je vás takových víc.

L. Kolman 10.5.2021 22:38

Co je tady zas za kravál? On někdo tvrdil, že Hamáček nechtěl jet původně do Ruska? Toho snad byly plné noviny, že mu to na té bezpečnostní radě rozmluvili, že by to nebylo vhodné. A co na tom bylo tak hrozné, že v situaci, kdy byl nedostatek vakcín a lidé tady umírali ve velkém, chtěl splašit i tu ruskou, kterou v řadě zemí normálně používali? Že tím chtěl socdemákům zvednout preference, to je bez debat, kdo by to ale neudělal, kdyby měl tu možnost. To samé s tím summitem Putin-Biden. Kolik států v minulosti o podobné věci usilovalo, by si to mohly přičíst jako úspěch své diplomacie? Si to asi někteří nepamatujete, já jo. Kdyby se něco podobného podařilo Fialovi, bude to tady vydáváno za největší státnický počin 21. století!

J. Schořík 10.5.2021 22:38

Abych Vám polichotil, že jste projevem výrazně nad úrovní klasické SPD. Asi chybně :).

J. Schořík 10.5.2021 22:36

Zkuste to Vy. Zhrzeně tady rozjíždíte útoky na EU v představě, že si někdo myslí, že je to nějaký ráj na zemi, nebo něco nedotknutelného. Pěkným příkladem je to "že jsme opět něčí kolonií".

Není žádná alternativa, takže nevidím důvod se drásat. Žije se nám nejlépe jak se kdy žilo a žádné velké utrpení kolem nevidím. Proti se staví zejména důchodci a nízkopříjmoví - pravděpodobně mají pocit že by se měli lépe bez EU - o čemž silně a nikoliv sám, pochybuji.

Vy to asi cítíte jinak, ale to by mohlo souviset s tím, že se Vám třeba zase tak dobře osobně nedaří. Mně ano a když budu chtít, můžu zítra pracovat v jiné zemi EU bez větších problémů..

A. Renjascu 10.5.2021 22:35

Jinak vy jste neřekl, že mluvím jako klasická SPD, ale vy jste mě k nim přiřadil s tím, že tam asi budu intelektuálně dost osamělý. Naprosto zbytečná poznámka nesouvisející s tématem. Proč jste jí použil, ne li k k obyčejnému faulu.

I. Kellner 10.5.2021 22:32

Stárne, ale pořád Vožď!

"Družstvo "Legend Ruska" na čele s Vladimirem Putinem porazilo soupeře 13:9. Čtyři gólydal sám ruský prezident. Nahrával mu Pavel Bure, Vjačeslav Fetisov, Alexej Kasatonov a ministr obrany Sergej Šojgu."

Aspoň na něco je v tomhle divném světě spolehnutí.

https://pbs.twimg.com/media/E1DONFjX0AAaoz2?format=jpg&name=medium

https://pbs.twimg.com/media/E1DONFeXIAIh_Ay?format=jpg&name=large

R. John 10.5.2021 22:31

My můžeme, my jsme bezcitní buržuové... ale skromný socialista, který žije jen blahem pro lid ,.. ? :-)

A. Renjascu 10.5.2021 22:28

Zkuste se nadechnout a přečíst si to znovu. Emoce z vás stříkají všude kolem, ale argument žádný. A o tom, jak se kdo cítí to vůbec není. Můžete se cítit jako král, ale pokud budete pracovat v technických službách, tak vám váš pocit bude prd platný. To, že jsme opět něčí kolonií není jen můj názor, ale vyjadřují se o tom i mnozí z těch, kdo EU fandí podstatně více než já. Váš postoj je přesně ten důvod, proč se o potřebě reformy EU jen mluví, ale nikdo se nemá k činu. Dělat si ze servisní organizace svaté tele není moc dobrý nápad a zrovna my bychom to měli dobře vědět. Poslední příležitost po referendu o brexitu se zvrhla v zhrzený pláč a nářek, jak ti hloupí Britové nepochopili tu skvělou myšlenku. Žel z původně skvělé myšlenky spolupráce rovnoprávných členů sdružených v EHS se stalo těžkopádné, nacionální impérium sovětského typu zvané EU sloužící jen a jen nejvyššímu sovětu a vybraným členům. Z vedení EU se stalo úložiště vyhořelého jaderného paliva, které jen šíří radiací a škodí, ale už nemá sílu posunout tím kolosem dopředu. V tomto stavu je největší úspěch, když toto nacionální impérium nedělá vůbec nic, protože každý krok jen zhoršuje situaci. A to, že nás nyní nechtějí podpořit znamená pouze buď jen to, že se Vrbětice odehrály poněkud jinak a nebo, že pro mnohé je opět košile bližší než kabát.