26.4.2024 | Svátek má Oto


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 12.9.2011 16:17

Semínkový synovče....

...nechte pana Kremlíka, i Vašeho presidenta Klause být, víte o tom p.d ! Pana V.Klause rád nemám (Prognostický Úřad), ale s jeho amaterským názorem na nevinu lidstva na změny počasí, plně souhlasím, tedy podle Vás a Al Gora, jsem "popírač" ! Také souhlasím s Klausovou nedůvěrou v EU, současná situace to jen dokazuje. K názorům pana Kremlíka se nedovolím vyjádřit, protože jak já, tak Vy (pane Šejno), jsme pouzí "kecálkové na internetu", kdežto pan Kremlík je vědec-profesionál.

Ovšem, hlavně jsem se chtěl vyjádřit ke zmíněné Eureka ceně, tomu zdejěímu "oteplovači a strašiteli". Vzpoura zlatokopů proti dani ve státu Victoria, přerostla v krvavou událost, která časem v australských učebnicích nabyla glorioly, kterou absolutně nezasluhuje. Proto mi připomíná fakt, že v České republice existuje a je udělována jakási literární cena "Egona Ervína Kische" - abych to uvedl na pravou míru, tedy ten "zuřivý reporter", byl bolěevickým agentem Kominterny.....další komentář netřeba !

Že vláda Labor PM Gillard chystá t.zv."carbon tax" je pravda a také je pravda, s ní souhlasí 34% obyvatel, ti ostatní jsou proti !

M. Šejna 9.9.2011 9:31

Kremlíkovo kouzlo nechtěného

V létě jsme se od Kremlíka a dalších obdivovatelů Klause dočetli, jak jsou australská vláda a australští zákonodárci nevychovaní, když nepřívítali s patřičnými poctami Václava Klause. Dokonce si drze dovolili požadat Klause, aby prošel v parlamentudetekčním bezpečnostním zařízením. Drzouni jedni nevychovaní.

A ejhle, dnes nám Kremlík neprozřetelně prozradil, že Klaus jel do Austrálie bojovat proti záměrům australské vlády prosadit uhlíkovou daň. On tam tedy jel agitovat proti australské vládě.

To jsme rádi, pane kremlíku, že to z vás konečně vypadlo, a že už víme, proč se australské úřády zachovaly vůči Klausovi tak chladně.

P. Rada 9.9.2011 9:35

Re: Kremlíkovo kouzlo nechtěného

Pěkný postřeh :)))

R. Tesařík 9.9.2011 10:09

Re: Kremlíkovo kouzlo nechtěného

blboučké.

P. Rada 9.9.2011 10:32

Re: Kremlíkovo kouzlo nechtěného

Blboučké by bylo nechat Kremlíka v bludu a nepomáhat jeho růstu spětnovazebnou masáží.

V. Kremlik 9.9.2011 16:15

Re: Kremlíkovo kouzlo nechtěného

Pan Sejno,  uz melete z posledniho. Ve svem clanku jsem otevrene psal o Gillardove, jeji kampani za uhlikovku i o ucelu Klausovy cesty. Naucte se cist a az pak piste. Je to ostuda, ze alarmiste diskriminuji cizi statniky za to, ze patri k nevericim. To je jako by se Klaus odmitl setkat s velvyslancem Arabie, protoze neni krestan. http://kremlik.blog.idnes.cz/c/202046/Opravdu-o-Klause-v-Australii-nikdo-nestoji.html

B. Rybák 9.9.2011 19:59

Re: Kremlíkovo kouzlo nechtěného

Strach z odpůrců, projevující se útěkem před diskuzí s nimi, snaha protivníky zastrašit nebo ponížit je pro neolevicové zelené pseudovzdělance typická a je proto dost smutné, že o tom nic nevíte (nebo jste placený za lhaní?).K onomu původně britskému postoji "nesouhlasím s Vámi, ale budu bránit Vaše právo to říkat" mají oni i vy kosmicky daleko.

PS. To, že All Gore jezdí se svým alarmistickým cirkusem po celém světě (ačkoli v jeho filmu našel nezávislý soud řadu nepochybných lží, na které musí být např. britské děti před promítáním upozorněny) je samozřejmě v pořádku.

PS1. Jistě máte spočítáno, kolik prezidentů muselo procházet rámem pro obranu před teroristy.

K. Janyška 9.9.2011 9:12

Žádná matriální omezení pro lidi neexistují ! Nebude-li toto, bude tamto... Dzp.

P. Rada 9.9.2011 9:36

Re: Žádná matriální omezení pro lidi neexistují ! Nebude-li toto, bude tamto... Dzp.

.... nebudou lidi...

R. Langer 9.9.2011 10:42

Re: Žádná matriální omezení pro lidi neexistují ! Nebude-li toto, bude tamto... Dzp.

Lidí je jako sr.ček. :-P

K. Janyška 9.9.2011 8:09

Lidé jsou blázniví... Dzp.

P. Rada 9.9.2011 3:53

Externality musejí podléhat regulaci.

1. Smutným paradoxem je,  že lidstvo se dnes má nejlépe za celá tisíciletí a přesto je slyšet, že bez vyšší spotřeby se nelze dál rozvíjet.... Bytostně se ale nerozvíjí vůbec, naopak jen extenzivně a přitom choulostiví, kosí jej civilizační choroby od alergií až po infarkty, mrtvice, rakoviny... Přesto ti co nejvíc konzumují investují na prvém místě do luxusu, požitků a odmítají se vzdát pohodlí pod rétorikou "Po nás potopa". To je pro přežití druhu kontraproduktivní.

2. Fosilní zásoby jsou zde miliony let, miliony let se tvořily a jen pár generací si je hodlá přivlatnit jako nevratnou hypotéku která se stane egoistickou loupeží pokud rostoucí nároky na fosilní energii nepřinesou zásadní technologický pokrok - a to je po půlstoletí intenzivního hledání alternativ pravděpodobné.

3. Nyní posilovaný skleníkový efekt (9GtC antropogeně ročně) je nebezpečný především jako spouštěcí mechanismus pro uvolnění řádově většího množství uhlíku pod permafrostem (500GtC) a dalšího v oceánech.... Po spuštění takovéto kladné zpětné vazby lidstvo pravděpodobněji přestane mít šanci se na planetě uživit. Toto je třeba přibrzdit a tedy mít k tomu adekvátní nástroj i zdroje pro adaptaci.

4. Uhlíková dan je systémové opatření a mělo by se diskutovat o její výši podobně jak diskutujem o míře DPH. Takovéto obecné nástroje jsou pro ovlivnění vývoje nezbytností ke které je alternativou anarchie a kolaps.  Uhlíková dan může vyrovnat disproporce k externalitám u jiných energetických technologií a je proto potenciálně spravedlivá.

 

B. Volarik 9.9.2011 7:14

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

Vážený pane Rado, buďte, prosím, tak laskav a vysvětlete mi, co bylo špatného na teplém období před "malou dobou ledovou" (trvala od cca 1300 do cca 1800) a co by bylo špatného na opět zeleném Grónsku?

M. Prokop 9.9.2011 7:39

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

No že to způsobilo tehdejší nezřízené užívání automobilů bez uhlíkové daně a neustálý růst ........

:-P

Taky asi jeden, kdo z té lumpárny žije.

P. Rada 9.9.2011 8:58

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

Dnes ale máme celosvětovou stagnaci a ropu jen na nějaké to desetiletí... protože autem chce cestot i čínan, ind... a všem víc chutná maso jak jen rýže.... a tak všichni žijem víc s ropy jak s polí.... Lumpárnou je pak spíš to, že nesplácíme hypotéky všech typů.

R. Tesařík 9.9.2011 10:11

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

co je to za přiblblou logiku.

P. Rada 9.9.2011 20:17

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

Přiblblé mi to nepřipadá - Vy snad víte jak zhodnotit dnes spotřebovávané fosilní zdroje i do budoucna? "Blbé" je naopak právě to, že za ně nemáme dosud ekvivalentní náhradu. Přiblblé pak možná je to, že tento fakt mnozí jak vidno nechápou.

J. Chvojka 9.9.2011 17:13

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

Už asi 60 let je ropy jen na 20 let ... a za dvacet let jí bude už jen na 20 let ... a za dalších dvacet let  ... ach jo!

P. Rada 9.9.2011 20:21

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

Pane Chvojka mohu Vás ujistit, že jí bude stále dost - jen bude nedostupná. To, že se Vám to takto jeví může být tím, že hodně cestujete a čas od času dlouhodobě pobýváte tam či onde...  - viz ropný zlom a jeho průběh v různých zemích.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ropn%C3%BD_vrchol

P. Rada 9.9.2011 8:54

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

Na planetě nebylo 7miliard lidí...

R. Langer 9.9.2011 10:42

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

No právě, tak kdo oteploval?

P. Rada 9.9.2011 20:22

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

Pane Langer slyšel jste třeba o Milankovičových cyklech?

K. Janyška 9.9.2011 8:11

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

Rado, jste pako a spolu s Vámi  každý Vás soudruh - socialista... Dzp.

P. Rada 9.9.2011 9:04

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

Pane Janyška já že jsem pako? Trochu pravdy tedy máte.  Hlavně tedy v tom smyslu, že to co vím dnes jsem za socialismu nevěděl....

Je ale škoda, že mých bližních spoludiskutérů se poznání za tu dobu co máme radikálně lepší přístup k informacím, prakticky nedotklo a tak jsou vesměs argumentačně na úrovni pana Janyšky.

K. Janyška 9.9.2011 9:11

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

Jak lze argumentovat proti nesmyslům, poraďte mi ... Dzp.

P. Rada 9.9.2011 9:33

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

Např. vzdělaností, sečtělostí, nadhledem, nápadem, argumentem.... říká Vám to něco? Vemte si příklad třeba ze Seibta - nešetří mé teze - ale věcně - zas se mu snažím oplácet...

D. Seibt 9.9.2011 8:25

Externality musejí podléhat regulaci.

Jen nektere lide se maji dobre, ale vetsina ani moc ne. Ze by se ti co se zrovna moc dobre nemaji chteli s tim smirit o tom pochybuji. O tom proc lidstvo choulostivi muze diskutovat, ale treba to bude i lepsi lecbou. Proste neumirame na hromadu nemoci a tak  predavame vadne geny dal. Malo se hybeme, hodne sedime, ale to je nase vlastni rozhodnuti co s tim udelame.

Kazdy druh na teto planete vyuziva zdroje ktere ma k dispozici, tak se nezlobte. Cesta vpred se neda naplanovat ani prikazat.

Uhlikova dan neni systemove reseni, uz ted platime na OZE rocne 36 mld kc v cene el. energie a to znamena, ze by jsme mohli mit treba 1 blok Temelina zaplaceny  za 3 roky. Vsimnete si, ze zvysenim DPH pro duchodce kompenzuje valorizaci na duchodu a vyssimi odpocty na deti. Takze lide co maji mene sice zasazeni budou, ale trochu mene. Uhlikova dan zasahne vsechny lidi, vsechny firmy a nasledne vsechny vyrobky a sluzby a to cele naprosto zbytecne.

Asi bych spise doporucil, mene prikazovat, mene regulovat a mozna byt vice zodpovedny sam za sebe.

P. Rada 9.9.2011 9:29

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

 K té zdravotníí stránce. Ti co v minulosti nepodlehli infekci či úrazu měli prakticky stejnou délku života jak dnešní generace ale se zlomkovou měrnou spotřebou. 

Ke zdrojům. Každý biologický druh využívá zdroje... od kvasinek ... přes kobylky .... ale druh homo je obdařen na rozdíl od všech už desítky tisíciletí intencionalitou až pátého stupně a schopností strategicky přemýšlet s nadhledem časově nesrovnatelně delším. Právě toto nevyužívá jako svou druhovou přednost a chová se s mocenskoým vybavením pána planety jako malé dítě ponechané bez dohledu a schopnosti sebereflexe doma s plnou ledničkou dobrot a nadupanou kartou k bankomatu.

Systémové řešení uhlíková dan opravdu není - psal jsem o systémovém nástroji pro řešení.

Uhlíková dan zasáhne podle míry své velikosti a podle toho jak bude moudře s prostředky s ní naloženo. DPH s chová podobně - také je to zdroj prostředků jen o míře zdanění má cenu diskutovat.

S tím, že je třeba méně přikazovat, méně regulovat...... a být zodpovědný sám za sebe - docela souhlas - jen to domyslet. Takto např. přežili staří Mayové jako neporazitelná říše několik tisíciletí bez policie, armády, zdravotnictví, školství, jaderných elektráren, fosilních zdrojů.... - jen na kukuřici -  tedy jen na OZE a jejich kalendář vedl až do roku 2012!

D. Seibt 9.9.2011 9:58

Externality musejí podléhat regulaci.

Lide se na kazdy krajic chleba docela nadreli a jejich cilem bylo si praci ulehcit. Jenze na ulehceni prace je potreba jinych zdroju nez lidskych a zvirecich a tim dojde k vetsi spotrebe.

Cesta lidstva nikdy nebyla jednoducha. Cesta vpred neni prima, ale klikata s tim je potreba zit. Neni jedno reseni a neni jedno dobro, tak se s tim smirte.

Uhlikova dan je proste blbost. S vybranymi prostredky nikdy nebude nalozeno moudre pokud budou prerozdeleny.

Do roku 2012 jeste stihnu parkrat zajet na hory, ale jen pomoci OZE by to neslo :-)

P. Rada 9.9.2011 10:50

Re: Externality musejí podléhat regulaci.

S tou snahou si práci ulechčit máte recht. Proto ale lidé také vymýšleli i skladovací metody, předpovědí počasí, dopravu po vodě.... a toto naopak spotřebu snižuje. Tím chci oponovat tvrzení, že vývoj musí nutně znamenat růst spotřeby jak je mnohdy s celkového vývoje posledních století dokazováno. Můj nejnověší comp i mobil také ukazují jak lze informace sdílet s nižší spotřebou. Informatika a elektronika jsou ale příznačně obory v dosud dynamickém rozvoji.

Tu klikatost rozvoje, její nelinearity akceptuju. Napřimování se ale děje právě jen mocenskou chtivostí - tedy přes sílovost - energie... - se úskalím a krizím vyhnout.

Blbost je spíše odmítat diskusi k míře daně i nerespektování externalit.  Podobně můžete tvrdit že DPH je blbost... to by ale byla blbost - že?

Pomocí OZE přežili všichni naší prapředkové za celou historii a ještě do pár století nazpět. Pravda ale je, že nejezdili autem na hory.... Také ale auto používám - zrovna ted musím odjet.... Když nejede...  tak si ale spíš naplno uvědomím i své závislosti.