Děkujeme za pochopení.
hill
sámoška
první v praze byla na koněvce.zastávka černínova.a furt tam je.i s bábama
Hanka S.
Brusel mého dětství
Naši zařizovali nový byt v roce 64, takže byl celý bruselský. V pokoji jsem měla příšerný talířový lustr s nějakými křízícími se přímkami, koberec s geometrickými vzory a skříňku s umakartovými dvířky v barvách vyblitá růžová a vyblitá šedá. Ještě teď se z toho osypávám. A nejlepší na tom bylo, že jsem prožila dětství v přesvědčení, že to všechno je tak hnusný, protože máme socialismus a nic pořádného se nedá sehnat. Mámě jsem si tudíž nikdy ani nepostěžovala, abych ji zbytečně nerozčilovala. Teprv když jsem dospěla, vyšlo najevo, že mámě se to zařízení moc líbilo (dokonce ho považovala za "dětské") a byla děsně hrdá na to, jak mi pokoj zařídila. Musím ale pochválit sadu talířů, ty byly opravdu pěkné.
Mysch
mno,
tak prvni samoobsluha v praze byla slavnostne otevrena bud k 1. maji, nebo 9. kvetnu 1953 dole na vaclavaku vedle koruny.
a tomu telefonu na obrazku se rikalo kopyto.
krmič
Jste si jistý
že ten telefon není z bakelitu? Měl jsem takový léta na stole, ale nikdy mě nenapadlo to zjišťovat. Pohledem se to poznat nedá. Asi jste měl na mysli, že ten telefon není černý.
stan
první sámoška
byla myslím ve Veletržní dole, na půl cesty mezi Dukelských hrdinů a Bubenskou. Je tam dodnes, jen je to tuším Albert.
šakal
Jéé, tak to by bylo dobrý!...
...Tam jsem celý dětství chodil. Měli tam na rozdíl od jinejch krámů v okolí vozejčky, kam mě rodiče posadili - a už se jelo! To byla tehdá velká dětská atrakce
Enci
Brusel po venkovsku
Brusel na venkově (aspoň v našich končinách) se projevoval novými směry ve výmalbě místností - místo všudypřítomného "tapetového válečku" se najednou objevily ručně malované geometrické vzory pastelových barev nepravidelně rozhozené po stěně. Když to dnes vidím na rodinných fotkách, vzbuzje ve mně ten pohled nostalgii - a taky údiv, jak se nám to mohlo tak moc líbit. Ale uznávám, že po půlmetrových papoušcích purpurové barvy na hráškově zeleném podkladě vypadala hala v kombinaci trojúhelníků v jemně šedomodré se světle meruňkovou a zelenkavou úplně jinak.
zirje
Re: Brusel po venkovsku
občas bylo možno typické geometrické vzory vidět vyvedené třeba i z dřevěných latěk: a to na zdi anebo v prostoru - jako lehké průhledné příčky. Ale bez té typické barevnosti, jenom nalakované.
šakal
Další tipy na "brusel"
- Oční optika v Mostecké ulici má dosud zachovanou "bruselskou" mříž z kovářsky zpracovaného železa a modrého hutního skla
- Některá označení obchodů v Mostecké ulici, v podloubí Malostranského náměstí bchody a drobné úpravy parteru na Královské cestě; obvykle kombinace kovářsky zpracovaného železa a keramiky
- Ocelové schodiště zavěšené na tenkých ocelových prutech v někdejším paláci Uměleckých řemesel na Národní třídě (bývalý obchod ÚVA)
Zkuste to dál...
Berous
Re: Další tipy na "brusel"
V Hybernské ulici bývala lékárna s "bruselskou" fontánkou, ale nevím jestli se zachovala.
zirje
retro
"brusel" mi přišel jako milé retro už v osmdesátých letech ( a na začátku 90.), oproti všudypřítomným šedivým, zašlým a neustále opadávajícím omítkám působil brusel světle, čistě a skoro vesele. Konkrétně mám mysli zmíněnou jídelnu U Hradeb v Mostecké ulici, mléčný bar - snad v Jablonci ?
J.G. Pašek
Účelné, praktické a útulné jako katův špalek . . . .
Vrtá mě hlavou, co se nám na tom v 60tých tolik líbilo . . . . možná, že tam nebyly vixlajvantové uleptané ubrusy propálené od cigaret . . . . . ?
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz