25.6.2019 | Svátek má Ivan


VÝSTAVA: SolArs 2010

17.6.2010 9:05

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.

TOPlistVyužívání alternativních zdrojů energie pro výstavy uměleckých děl multimediálního charakteru ve veřejném prostoru.

Projekt Ateliéru Multimedia Fakulty výtvarných umění VUT v Brně ve spolupráci s Domem umění města Brna, občanským sdružením CEICA – středoevropský institut současného umění s podporou Zelené energie ČEZ.

Zahájení projektu 17. června 2010 v 18 hodin před Domem umění, Malinovského náměstí 2.

Ateliér Multimedia FaVU VUT v Brně organizuje první ročník výstavy prezentující umělecká díla multimediálního charakteru ve veřejném prostoru města. Z příspěvku programu Zelená energie společnosti ČEZ bylo pro pracoviště VUT pořízeno několik solárních systémů sloužících jako alternativní zdroje elektrické energie, které umožňují vytvářet umělecké prezentace multimediálního charakteru nezávislé na pevné el. rozvodné síti. Výstava bude zahájena ve čtvrtek 17. června 2010 několika performancemi a hudební produkcí zúčastněných autorů a bude probíhat v letních měsících tohoto roku. Na této výstavě budou nejširší veřejnosti předvedena umělecká díla jako multimediální nebo interaktivní sochy, objekty, instalace a performance v několika lokalitách brněnských parků. Původním záměrem projektu, který iniciovali studenti a pedagogové Ateliéru Multimedia FaVU VUT v Brně je pořídit pro školu několik alternativních zdrojů elektrické energie, které by umožnily vytvářet umělecké prezentace multimediálního charakteru ve veřejném prostoru, relativně nezávislé na pevné elektrické síti.

Je to možnost jak prozkoumat dosud příliš nevyužívaná, ale pro mnohé umělecké projekty dostačující technická řešení. Abychom mohli náhodným divákům prezentovat aktuální nebo i starší kinetické, interaktivní a v čase se proměňující komplexní realizace, připravujeme několik multimediálních objektů, soch, instalací a performance, které bychom rádi oživili energií získanou z alternativního zdroje. Jsme přesvědčeni, že se tímto aktuálním problémem studentům i pedagogům nabízí nové téma pro dlouhodobější odbornou práci a výzkum. Předpokládáme, že se tím otevírá cesta k hledání nových technických řešení pro umělecké realizace ve veřejném prostoru a zároveň se nabízí výrazný, nebo alespoň pro obecenstvo momentálně velmi atraktivní způsob propagace obdobných aktivit zainteresovaných partnerů.

Více informací o projektu a výstavě naleznete zde (nebo si stáhněte zde).

Barbora Antonová


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Diskuse


diskuse neobsahuje žádné příspěvky
Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...