20.7.2019 | Svátek má IljaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Hořící katedrála Notre-Dame, podezřelé souvislostiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 155, poslední: 23.4. 2019 0:49, přehled diskusí

Co ví autor o příčině požáru?:
Autor: D. Mach Datum: 22.4.2019 8:06

Přemýšlím, jestli to autor myslí vážně, nebo je to jen blbé rozsévání náboženské nesnášenlivosti. Jestli autor má důkazy, měl by se obrátit na francouzskou policii, neboť když to neudělá, stal by se spoluteroristou. Jestli důkazy nemá, tak proč mu dělá problém na výsledky vyšetřování? Jsou Češi lepší než Francouzi? A v čem konkrétně? A zapálili Národní muzeum v Praze také muslimští teroristé?

Ve většině případů podobného charakteru je na vině technický problém nebo nedbalost dělníků pracujících na stavbě. Že by nějaký terorista lezl po lešení a zapaloval tam trámy střechy ... no nevím, proč by to dělal. Ale jestli byl mezi dělníky a udělal to schválně, myslím, že to nakonec policie zjistí a půjde za katr. To jen u nás může podezřelý zloděj dělat premiéra.

Re: Co ví autor o příčině požáru?:
Autor: M. Koutný Datum: 22.4.2019 8:16

No, Národní muzeum určitě ne. Tomu jen rozstřílely fasádu ruské tanky. (Což se ovšem nesmělo říkat, a tak se mezi lidem obecným s úšklebkem říkalo, že ho oklovaly vrány. podobnost se současnou cenzurou čistě náhodná, že.)

Až si dostudujete dějiny aspoň na úroveň ZDŠ, přijďte opět přispět do diskuse.

Re: Co ví autor o příčině požáru?:
Autor: Z. Lapil Datum: 22.4.2019 9:02

Nóóó...

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/pozar-narodni-muzeum.A180510_092548_praha-zpravy_rsr

Re: Co ví autor o příčině požáru?:
Autor: M. Koutný Datum: 22.4.2019 9:14

Tak to se omlouvám, tohle mi uniklo. Podle dikce příspěvku jsem se domníval, že autor má na mysli požár Národního divadla.

Re: Co ví autor o příčině požáru?:
Autor: Z. Lapil Datum: 22.4.2019 9:47

Já si ve skutečnosti taky myslím, že se autor příliš rozvášnil a rychleji psal, než myslel, ale když už jste zmínil tu ZŠ, neodolal jsem :-).

Re: Co ví autor o příčině požáru?:
Autor: M. Koutný Datum: 22.4.2019 10:22

Nicméně ta podobnost s"fasádou Národního muzea", na tom si trvám.

Re: Co ví autor o příčině požáru?:
Autor: Z. Lapil Datum: 22.4.2019 11:40

Není divu :-).

Ono těch podobností se najde dost, taky jsem si vzpomněl, že v den parlamentních voleb (sobota 15.6.2002) puklo srdce zvonu Zikmund na sv. Vítu. Tam se sice konspirační teorie nevyskytly, ale věšteb, jak tragická bude příslušné volební období (ČSSD se Špidlou), se pár našlo. Místo toho ale nastaly povodně.

Re: Co ví autor o příčině požáru?:
Autor: D. Mach Datum: 22.4.2019 13:49

Psal jsem o požáru Národního muzea z noci z 11. na 12. února 2016, a to v souvislosti s tím, že i tento požár způsobila závada na stavbě. Až příště budete někoho posílat do základní školy, začněte laskavě u sebe, a to možná zopakováním si četby. A plést si Národní muzeum s Národním divadlem ... no to je trochu mimo, pánové diskutující.

Asi nějací China Boys:
Autor: D. Bystriansky Datum: 22.4.2019 8:02

Srílanské úřady uvedly, že v souvislosti s útoky bylo zatčeno sedm podezřelých. Dva z teroristů zodpovědných za útoky byli identifikováni jako Zahran Hashim a Abu Mohammed, kteří údajně provedli sebevražedné útoky na Shangri La Hotel v hlavním městě Colombo a kostel v Batticaloa na východním pobřeží

Požár Notre-Dame byl požár anebo útok?:
Autor: F. Žůrek Datum: 22.4.2019 6:12

O to se zde jedná. A dozvíme se pravdu?

Když letadla v New Yorku vrazila do vysokých domů, to bylo zřetelné. Tady to tak jasné není.

Re: Požár Notre-Dame byl požár anebo útok?:
Autor: V. Kotas Datum: 22.4.2019 7:03

Nějak zapadl rozhovor s hasičem - který jasně řekl, že zapálit proschlé dubové trámy, není jednoduchá věc, ty potřebují vysokou teplotu k zahoření, ta nevzplanou jak smrková prkénka. Takže od zkratu být nemohlo.

Re: Požár Notre-Dame byl požár anebo útok?:
Autor: V. Kotas Datum: 22.4.2019 7:05

od zkratu to být nemohlo. Asi mají v té Francii jiné odborníky, na všechno.

Re: Požár Notre-Dame byl požár anebo útok?:
Autor: J. Sova Datum: 22.4.2019 7:26

Viník je snad jasný.

Am 3,6 Stane-li se v městě něco zlého, zda nejedná Hospodin?

Ef 1,11 On je ten, v němž se nám od Boha, jenž všechno působí rozhodnutím své vůle, dostalo podílu na předem daném poslání.

Mt 10,29 Neprodávají se dva vrabci za haléř? A ani jeden z nich nepadne na zem bez dopuštění vašeho Otce.

Re: Požár Notre-Dame byl požár anebo útok?:
Autor: Z. Lapil Datum: 22.4.2019 8:58

Od zkratu asi ne, ale dovedu si představit nějaké ředidlo nebo calvados poblíž zapomenutého vařiče, a kdyby tam vítr posunul nějaký časopis (nebo papír od svačiny; noviny, aspoň u nás, jsou jako materiál k zapálení v krbu skoro nepoužitelné) a propojil žhavou plotýnku a alkohol, je neštěstí na světě.

Mou oblíbenou představou je nějaké zapadlé hnízdo plné prachu a hoblin, na to už by vajgl stačit mohl.

Ještě mě napadá: střecha měla krytinu (z olověného plechu, zdá se mi, ale to není důležité), takže kromě dubového krovu měla taky podbití. Vsadím se, že ze smrkových prkýnek.

Re: Požár Notre-Dame byl požár anebo útok?:
Autor: J. Sova Datum: 22.4.2019 9:07

Myslíte, že Bůh by nedokázal zapálit dubový trám? Ten dokáže jiné věci. Třeba udělat tak velký kámen, že ho pak neuzvedne, nebo vzít si tak velkou hypotéku, že ji pak nedokáže splatit.

Re: Požár Notre-Dame byl požár anebo útok?:
Autor: Z. Lapil Datum: 22.4.2019 9:44

Bůh by jistě dubový trám zapálit dokázal, například tak, že ukecá sám své druhé já, lidmi nazývané Alláh, aby navedl některého svého věřícího... Opravdu se chcete bavit na téhle úrovni?

Nepletu-li se, tak na ten paradox s kamenem přišli Židi. Už dost dávno.

Sova :
Autor: V. Pavelka Datum: 22.4.2019 18:15

Sova jděte do pr.ele s těmi žvásty.

Re: Požár Notre-Dame byl požár anebo útok?:
Autor: V. Kotas Datum: 22.4.2019 10:00

Tak by to mohlo být, jedno s druhým a je zaděláno na problém zaděláno.

:
Autor: D. Stirský Datum: 22.4.2019 4:47

Autor zřejmě zbožňuje Daenikena. Představa, jak se muslim sále na střechu katedrály, aby ji podpálil, je pikantní. Jsem nyní v Turecku, při syrských hranicích. Pozdravi-lí vás v kraji syrskych klášterů Aláh s vámi, znamená to Bůh s vámi. A pozdravovateli je jedno, zda je to Bůh staro- či novozákonní, muslimský či jaký. Tak nám to bylo vysvětleno při návštěvě jednoho z klášterů. Čili soužití lidi různé viry je docela dobře možné. Že je mezi muslimy dejme tomu 1 % radikálních magorů, nemá smysl popírat. Jenže v mediich nám jiné, obyčejné neukazují, není to zajímavé.

Re: Pán Bůh s Vámi:
Autor: F. Žůrek Datum: 22.4.2019 6:07

Kdysi jsme se tady, doma, běžně zdravili. Byla úcta k člověku. A pozdrav byl také "Pán Bůh s Vámi". A tady to začíná. Zapomínáme u nás, na Boha. Byly třeba o velikonocích plné lidí křesťanské kostely? Vážíme si ve svobodné společniosti křesťanské víry?

Jde o to, zda má být ve Francii zachováno křesťanství.

Re: Pán Bůh s Vámi:
Autor: I. Vermis Datum: 22.4.2019 11:14

Jo, ale jde o to JAKÉ křesťanství! Svatomichalská noc, Bartolomějská noc - to vše jsou projevy francouzského boje za to správné křesťanství ...

Re: :
Autor: R. Chodovsky Datum: 22.4.2019 6:22

Vy máte vždy tak dojemný příběh. Co na takové příběhy říkají pozůstalí po prokázaných útocích, co říkají rodiče znásilněných? Ty si o pikantních představách asi myslí něco jiného.

Re: :
Autor: D. Bystriansky Datum: 22.4.2019 8:08

Již tam zůstanete v tom hodném světě, nebo jste se dal na válečnou korespondenci?

Re: :
Autor: M. Koutný Datum: 22.4.2019 8:08

Takže pokud sebevražedný atentátník volá "Aláhu akbar!", může to být klidně katolický kardinál?

Re: :
Autor: Z. Lapil Datum: 22.4.2019 8:46

Ne úplně. Katolický kardinál má sebevraždu za hřích. Ten by si spíš postavil kapličku a modlil se před ní tak dlouho, dokud by ho nezapálili i s kapličkou.

Ale pobavil jste mě, ne že ne :-).

Re: :
Autor: D. Bystriansky Datum: 22.4.2019 8:23

Stirský se ožral již v 4:47. "Aláh s vámi" - když vás tam tak pozdraví, ať vás ani nenapadne odpovědět, pochválen buď Ježíš Kristus.

Re: :
Autor: Z. Lapil Datum: 22.4.2019 8:43

Já v souvislosti s Notre Dame věřím spíš na neštěstí a představa, jak muslim (taky to může být agent CIA, aby pošťouchl Francouze proti islámu) tajně šplhá po zdi, aby zapálil krov, je nepochybně absurdní, ale nezapomeňte, že ve Francii je dost muslimů na to, aby někteří z nich nahoře na katedrále pracovali. Čímž se scénář s "nenápadně" zapomenutým hořákem stává možným.

To, jak se zdraví lidé na syrsko - tureckém pomezí, je irelevantní. Oblíbeným úslovím až zaklínadlem mojí mámy bylo Požehnej pámbu, typicky když něco dávala do trouby nebo z ní vyndavala zvlášť vydařený koláč, ale s tvrzením, že je vlastně tak trochu muslimka, byste u ní neuspěl.

Re: :
Autor: J. Kulheim Datum: 22.4.2019 9:07

Na světě je cca 1,6 miliardy muslimů. Odhady říkají, že radikálních muslimů je 10-20%. Dejme tomu, že mezi muslimy je 1% radikálních magorů t.j. 16 000 000 věřících magorů, kteří neváhají za svoje náboženství zabíjet kohokoliv a kdekoliv na světě.

Nemám nic proti islámskému náboženství ani proti muslimům všech barev. Nemám nic proti tomu, když navštíví ČR, ale chci, aby se vrátili do své rodné země. Tam mají všechno potřebné k životu a praktikování svého náboženství. Vy se asi také vrátíte i když jsou kolem vás samí dobří lidé a nejste radikál, který by šel do mešity s úmyslem zabíjet.

Pro muslimy to musí být značně povzbuzující:
Autor: J. Vintr Datum: 22.4.2019 2:06

že si státní moc už ani netroufne ani uvažovat, že by za útokem na křesťanský chrám mohli být oni. Další stupínek k převzetí moci Islámem.

Re: Pro muslimy to musí být značně povzbuzující:
Autor: P. Sinclair Datum: 22.4.2019 2:26

Jak jste "zjistil", že to byl útok?