19.6.2019 | Svátek má LeošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Kostely poničené, pokálené nebo podpálenéŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 108, poslední: 18.4. 2019 22:50, přehled diskusí

Re: To jsou velká čísla, to není okrajový problém:
Autor: P. Harabaska Datum: 18.4.2019 9:11

Uvědomte si, že média v ČR (a i kdekoli jinde) na důvěru obyvatel s..ou. Je zajímají jen prachy, např. z reklamy a v případě ČT ze státního rozpočtu a povinné televizní daně.

Re: To jsou velká čísla, to není okrajový problém:
Autor: M. Martinelli Datum: 18.4.2019 14:20

přesně tak, píší a vysílají tak, jak zadavatel platí...

Ve Francii máme již i novobodé mučedníky pro víru.:
Autor: A. Alda Datum: 18.4.2019 9:33

Kněze zabité v kostelích. Viz např. Jacques Hamel (https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/ozbrojeni-muzi-drzeli-5-rukojmich-v-kostele-na-severu-francie-kneze-podrezali_201607261337_akottova)

Ve Francii se kostely bourají ve velkém (http://www.fatym.com/view.php?nazevclanku=nejmene-dve-ste-padesat-francouzskych-kostelu-ceka-demolice&cisloclanku=2016080039) a křesťanství je tam určeno k eutanazii (http://www.svmagdalena.cz/ve-francie-je-krestanstvi-urceno-k-eutanazii.a77.html#ainfo), tedy je zbytečný ten současný povyk kolem katedrály Notre Dame. Je to jen logické stupňování děje.

Re: Ve Francii máme již i novobodé mučedníky pro víru.:
Autor: V. Církva Datum: 18.4.2019 10:20

Přiznám se že jako křesťana mne ta zkáza Notre-Damu nechávala poměrně chladným. Ani to přesnět nedovedu specifikovat proč, ale vysvětlení je někde v tom co popisujete.

Vždyť je to pokrytectví. Shořela část budovy. Jenže Krista ve Franciina jinde v Evropě denně znovu křižijí. Křesťanství z Evropy odchází aniž by ho nahrazovalo něco lepšího. Ty satanistické kecy umělců to jen potvrzují. Jak to že to nikomu nevadí, nikdo je za to nezbije. Vždyť Evropanům je více méně jedno jestli se místo toho postaví obchodňák nebo mešita.

A možná jsem i kulturní buran. Na místě Notre-Dame stával před 900 lety jednodušší kostel. Pokud by někdo postavil skutečně krásný úplně nový modernější kostel, možná by to bylo zajímavé. Pokud tam ale postaví mešitu a obchodňák a to že Francouzi rezignovali na svoje křesťanské základy, to mne mrzí!!!

Re: Ve Francii máme již i novobodé mučedníky pro víru.:
Autor: J. Beaufort Datum: 18.4.2019 11:54

mam podobný poct i názor.

Nesouhlasím,:
Autor: J. Kanioková Datum: 18.4.2019 13:03

že je ten "povyk" zbytečný ! Evropa potřebuje budíček !

Je to logické stupňování děje. Logické-ano, ale díky vývoji technických znalostí. Tehdy lidi přestali věřit nadpřirozenostem, jenže teď nejde o to nadpřirozené, ale o to uvědomit si, že je to SOUČÁST naší kultury, historie, hodnot. A tady je naše POVINNOST pečovat o zachování dědictví našich předků, naší kulturní sounáležitosti s národy vyrůstajícími na stejných hodnotách, na stejné duchovní kultuře.

Kriminalita:
Autor: K. Salajka Datum: 18.4.2019 8:12

v Německu se nám snížila. Zavřeli jsme totiž oči

Re: Kriminalita:
Autor: M. Martinelli Datum: 18.4.2019 14:30

spíš zavřeli tam do kriminálu nebo vyhodili z práce ty, kteří na tu zvýšenou kriminalitu poukazovali...

Re: Kriminalita:
Autor: J. Kanioková Datum: 18.4.2019 17:20

Islám je rostoucí sociální silou ve druhém městě Británie - https://www.economist.com/britain/2019/04/13/islam-is-a-growing-social-force-in-britains-second-city?utm_source=quora&utm_medium=referral

Jako strážci víry, již následuje čtvrť Brummies, včetně pluralitních dětí města, hrají vůdci mešity stále větší roli v občanském životě. Oni a jiní muslimští starší zdůrazňují, že mohou přispět k tomu, aby město bylo stabilní a prosperující. Je však stejně jasné, že ostatní je musí přijmout takové, jací jsou: produkty konzervativní muslimské kultury.

Pokrytectví EU:
Autor: Z. Čábelka Datum: 18.4.2019 0:33

Pokrytectví, cenzura, ideologie lži a osočování klidných občanů levicovými mesiáši cynicky vládnoucí EU není projevem dobra a ušlechtilosti! To je jen zlomyslná zvrhlá anarchie, která přímo ohrožuje demokracii, která tu funkční již byla. Na to svinstvo páchané neomarxisty se již nedá ani koukat!

Re: Pokrytectví EU:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 18.4.2019 3:01

Už ani nekoukáme, natož abychom něco dělali. Ke zkáze stačí založit si ruce.

Re: Pokrytectví EU:
Autor: J. Fridrich Datum: 18.4.2019 6:55

Nepřátelští a barbarští muslimové, to jsou ti správní " hospodáři " do staré dobré Evropy. Krásná, civilizovaná Evropa končí.. Holandská zákoutí s grafty, Pařížské kavárny, Lisabon - bílá kráska ne Teju, Londýn, Madrid, Řím, Florencie, Stockholm, Praha, Berlín, Vídeň - tato krásná města se svými divadly, muzei, galeriemi, restauracemi, kluby - bude končit. Tak vypadá sebevražda této civilizace. Středověcí vládci ( reconquista ve Španělsku ), ale i docela nedávno - pod Vídní je s vypětím všech sil odráželi - a nyní je zvou aby nám tady vrátili divoký, barbarský středověk..

Ono žel nejde jen o Francii::
Autor: A. Alda Datum: 18.4.2019 9:41

Viz http://www.rodon.cz/print/clanek.php?id=2282

Potřebujeme rychle vystoupit z EU a postavit mezi námi a nimi znovu plot. Jinak skončíme stejně.

Re: Ono žel nejde jen o Francii::
Autor: J. Fridrich Datum: 18.4.2019 14:15

Probudit se musí celý křest'anský ZÁPAD a odstranit ty sebevražedné tendence vycházející z levičáckých, velmi silných skupin vygenerovaných z universitních center Evropy a Ameriky v šedesátých létech, které nyní uchopili moc na Západě a nyní vedou naši civilizaci k experimentu, který znamená rozvrat, zánik a návrat do středověku..

Re: Pokrytectví EU:
Autor: M. Martinelli Datum: 18.4.2019 14:36

moje sestra přes 20 let pracuje v nemocnici ve vídni a nikdy se nezajímala o politiku - dnes se tam neodváží jít sama za tmy, hádejte proč...

Re: Pokrytectví EU:
Autor: J. Jurax Datum: 18.4.2019 14:43

Snad nechcete politicky naprosto nekorektně a odpudivě rasistický a xenofobně naznačit, že kvůli muslimským přistěhovalcům?

Re: Pokrytectví EU:
Autor: M. Martinelli Datum: 18.4.2019 17:21

a kdo myslíte, že se za její daně domáhá ošetření doktorem místo doktorkou, není to rasou, ale prý z náboženských důvodů...avšak z jakých důvodů radila velice inteligentní starostka milionového kolína nad rýnem ženám, aby se držely od migrantů na délku natažené ruky, to opravdu netuším, asi taky z náboženských, ale znáte to, kde není rady, tam není pomoci - ovšem komu tím pomohla je otázkou...a propós všimněte si, že nikoho nejmenuji, jen se nezávazně ptám, hamas hamáček totiž nikdy nespí...

Re: Pokrytectví EU:
Autor: J. Fridrich Datum: 18.4.2019 15:28

Já vím proč, ale evropští politici - tedy někteří to nevědí..