27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Diskuse k článku

POLITIKA: Tak už zase ty dělnické peníze

Předseda SPD pan Tomio Okamura v důsledku absence statisíců migrantů v ČR našel nového nepřítele a tím je svobodný český lékař.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Frys 16.4.2019 12:08

Re: Váš návrh ovšem znamená, že toho, kdo si pojištění

Nemusí tak nutně být. Někdo může být bez zdravotní péče zdravý třeba do sta. Jiný se nepojistí, onemocní a nemá peníze na cash platbu - tak může požádat o pomoc příbuzné, známé, charitu, uspořádat sbírku (BTW, proč se vlastně dnes pořádají sbírky na nemocné, když mají všichni supr péči zdarma na základě zdravotní daně?). Teprve až všechno selže, může v poklidu zemřít. Ovšem můžu vás ujistit, že stejně nikdo ze života nevyvázne živý.

J. Uher 16.4.2019 7:44

Jaké nevolnictví?Co to plácáte?

J. Jelínek 16.4.2019 7:55

Re:

No, prostě nevolnictví - násilím vynucené místo pobytu, násilím vynucený druh práce.. Je jedno, jestli v roli nadřazené autority vystupuje ruský bárin, americký majitel bavlníkových plantáží, nebo vševědoucí a všemohoucí stát. Je to jistě historický pojem, ale podstata zůstává a nijak se nemění.

V. Kotas 16.4.2019 8:46

Re:

Jen za každého režimu jinak i nazývané, podle potřeb vládnoucích.

P. Čech 16.4.2019 7:36

Záporné atributy?

" Někteří však mají potřebu vypichovat záporné atributy svobodné společnost". Pokud tyto záporné atributy převažují nad těmi kladnými, není se co divit. U nás tomu tak je. Stali jsme se svobodnou zemí, to ano a díky za to. V nemálo případech jsme se stali až tak svobodnými, že se jedná již o anarchii. V rámci svobody slova mám na mysli všelijaké mediální napadání vedoucích představitelů státu, zabývání se anonymními udáními, dehonestování a pomlouvání nevinných lidí a pod. A co zadlužení našeho státu? Co rozbití celých odvětví průmyslu (textilní, oděvní, sklářský, obuvnický, železárny, hutě, cukrovary a pod).? To není nic? Neustále žehráme, že se v Německu mají lépe. Na druhou stranu však již neuvažujeme, proč se mají lépe. Německo bylo v roce 1945 zcela v rozkladu. My jsme na tom v roce 1989 až tak špatně zase nebyli, ikdyž dobře také ne. Jak na tom byli Němci v roce 1975 a jak jsme na tom my dnes? To je srovnatelné. To však málokdo srovnává. Pokud se máme v některých oblastech lépe, je to jen díky více než 4 bilionovému zadlužení. Takto ovšem řídit stát (jeho zadlužováním) umí každý, s prominutím, pitomec (u nás politické strany).

V. Kotas 16.4.2019 8:43

Re: Záporné atributy?

Slovo hospodář, národohospodář se po šmirglu stalo sprostým slovem. A ekonómové teoretici, se holt předvedli.

P. Čech 16.4.2019 10:46

Re: Záporné atributy?

Zejména největší ekonom všech ekonomů, profesor a vlastizrádce Václav Klaus.

A. Reček 16.4.2019 8:44

Re: Záporné atributy?

Ovšem v r.1989 Československo už nebylo konkurenčně schopné v ekonomice se zeměmi Západní Evropy! A toto přiznávali i komunisté s premiérem Adamcem v čele. Proč následná privatizace státního majetku dopadla tak jak dopadla, nejlépe zodpoví tehdejší privatizátor V. Klaus.

P. Čech 16.4.2019 11:08

Re: Záporné atributy?

Československo sice nebylo obecně konkurenceschopné se zeměmi západní Evropy, zato bylo konkurenceschopné směrem na východ a na jih, sever nevyjímaje. V mnoha oblastech bylo konkurenceschopné i na ten západ. A v čem jsme my, Češi, konkurenceschopní dnes? Snad jen v automobilovém průmyslu, který ovšem vlastní Němci. Zlikvidovali jsme si téměř celý spotřební průmysl, železárny (Vítkovice), hutě (Nová huť, Poldi) a nebýt Babiše, rozpadl by se i potravinářský průmysl. Všechno toto pod vedením "extraekonomů" Václava Klause, Jana Stráského, Tomáše Ježka, Karla Dyby, Vladimíra Dlouhého a pod, privatizačních to dárečků Václava Havla. Václav Havel měl nesporné zásluhy na pádu komunistické diktatury, nicméně jeho největší chybou bylo, že připustil do politiky narcise a vlastizrádce Václava Klause. Ten totiž na co sáhl, to pohnojil. Malou i velkou privatizaci, protiústavní rozbití společného československého státu, podpis Lisabonské smlouvy atd.

A. Nový 16.4.2019 12:42

Vy víte kulové, soudruhu ekonomický analfabete

Komoušké kydy z RP, následně přes hospodu, přenesené na internet. Nic víc nic míň!

P. Čech 16.4.2019 16:09

Re: Vy víte kulové, soudruhu ekonomický analfabete

Zkuste to vyvrátit, Vy chytráku. To nemá s komunisty nic společného. Ti pohnojili, co se dalo do roku 1990. Poté ovšem "antikomunisté" rozkradli a zničili téměř vše. A navíc zadlužili stát téměř 4 biliony korun. To se nepovedlo ani komunistům, byť se o to snažili.

A. Nový 16.4.2019 23:08

Re: Vy víte kulové, soudruhu ekonomický analfabete

Tím svým kydem jste se právě přiznal, že víte kulové, ekonomický analfabete.

D. Šimáček 16.4.2019 5:34

pan Vodvářka se mám tu zase vodvařil

svým selektivním chápáním svobody... chce pro lékaře veškeré svobody, ale plebs nemá právo se svobodně rozhodnout, chce-li jim to platit.

J. Fridrich 16.4.2019 7:32

Re: pan Vodvářka se mám tu zase vodvařil

Voni Šimáček jsou veselá kopa..

M. Klas 16.4.2019 8:13

Re: pan Vodvářka se mám tu zase vodvařil

Pan Okamura se zaměřil na lékaře, protože jsou na očích a je to jednoduché. Ale toto vše platí pro všechny absolventy všech škol. A k tomu rozhodování: Vy jste někdy mohl rozhodovat, na co půjdou Vaše daně?

D. Šimáček 16.4.2019 8:20

Re: pan Vodvářka se mám tu zase vodvařil

no v tom případě, by ti co vystudují za "státní penize" neměli mít právo se rozhodovat kterému státu budou platit daně ne?

P. Kmoníček 16.4.2019 8:22

Re: pan Vodvářka se mám tu zase vodvařil

Soudruhu Šimáčku, bývalý mluvčí asociace cestovních kanceláří míří svými argumenty přesně k Vám.

D. Šimáček 17.4.2019 17:14

Re: pan Vodvářka se mám tu zase vodvařil

jejda Kmoníčku vy musíte být takový duševní alternativec, že vás ani ti soudruzi nechtěli, že jste vůči nim tak zahořklý.... pro info jsem volič svobodných, co vy ona..eee anonista?

I. Spálený 16.4.2019 3:13

Dnes se nám tu rozmohl takový nešvar, kdy se studuje za státní náklady ve statisících korun, ale následně pracuje v jiných státech, kde jsou studia soukromá a platy o to méně zdaněné. To se přelévá i do bezdětnosti, kdy v takových zemích nemít děti znamená velkou finanční úsporu. Co u jednotlivců nevadilo, je jako hromadný jev neudržitelné.

P. Čech 16.4.2019 7:38

Re:

To je jen důsledek socanského řízení státu politickými stranami a ne přímo zvolenými zástupci občanů.

Z. Koutecký 16.4.2019 2:05

Vojáci to mají vymyšlené jinak

Studenti vojenského prezenčního studia se zavazují ke službě vojáka z povolání v Armádě ČR na dobu studia a po jeho ukončení na dobu dvojnásobku doby trvání studia. V případě, že voják nesplní závazek k setrvání ve služebním poměru, ke kterému se zavázal při zahájení studia, je povinen uhradit vojenské správě náklady vynaložené na studium podle délky studia a doby trvání služebního poměru po jeho ukončení. Náhrada je ve studijním programu skupiny oborů vzdělání Lékařské vědy a Farmaceutické vědy, 12 000 Kč za každý měsíc studia. Což je za 6 let studia skoro těch 900 tisíc, co plátce daní dneska stojí studium medicíny na nevojenské fakultě.Zdá se mi to docela logické. Platil jsem ti studium, tak teď mi to vrať poskytováním služby. Stejným způsobem jsem třeba za totáče získal byt. Fabrika potřebovala pracovníky, tak investovala do výstavby bytů, kterých tehdy byl nedostatek. Podepsal jsem závazek na 10 let a dostal jsem byt. Kdybych nedodržel závazek, musel jsem byt opustit a ještě vrátit cca 30 tis.Kčs. No, vydržel jsem 13 let a mohl jsem bydlet trvale. Jenže pak jsem si našel výhodnější zaměstnání,zase podepsal 10 let úvazku a dostal byt včetně bezúročné půjčky 10 tis.Kčs. Odsloužil jsem tam 20 let a tak v tom bytě bydlím i v důchodu dodnes. Samozřejmě to byla jiná doba, nesvobodná.

V. Kotas 16.4.2019 8:39

Re: Vojáci to mají vymyšlené jinak

Jo, jiná doba, ale jmenované věci měly něco do sebe. Už Baťa stavěl zaměstnancům domky a měl pro ně další výhodné podmínky, ale muselo se u něho pracovat.

I. Dekyský 16.4.2019 1:36

Skutečně "úsměvné"

když lékaři nadávají druhým do bolševiků, přitom se pěkně po bolševicku chovají právě oni. Nic není zadarmo soudruhu sluníčkářský doktore a už vůbec ne studium VŠ. To, že investované peníze chce investor, jedno jestli soukromý nebo veřejný, nějakým způsobem zpátky, je naprosto normální, to, že páni doktoři věří v opak, je levičácká sviňskost na entou. Po vyděračských praktikách z minulosti, permanentní ublíženosti (mimo podvodníků a zlodějů všichni vyděláváme podstatně méně než na západě - a všichni za horších podmínek, to nevíte?) není divu, že spoustu lidí se*ete víc a víc...

V. Kotas 16.4.2019 8:34

Re: Skutečně "úsměvné"

Tak jest.

S. Ševeček 16.4.2019 0:54

do maturity včetně za veřejné peníze, vše

nad to za soukromé.

I. Kozák 16.4.2019 0:28

No ale jak chce autor resit situaci

No ale jak chce autor resit situaci, kdy studium stojici radove milion+ na studenta vyjde kazdym rokem vnivec?

Pretoze netto ztrata to urcite je, kdyz masove odchazeji lekari. A platit za studium nemohou, to by neutahli.

Krome toho, jak lze nazvat system studentskych pujcek (a la USA) jinak, nez take "nevolnictvi"?

Kdo to teda ma zaplatit? A to neni mala castka. Treba prijimajici krajina? :-) ))) (ha ha, to bych rad videl, to by sli proti sobe :-) )

J. Kotlaba 16.4.2019 8:10

Lepšími podmínkami pro absolventy? Co vím, tak začínající lékař má takové podmínky, že kdybych o ně stál, tak se dám raději k nějakým ostrým mariňákům.