20.7.2019 | Svátek má IljaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Černá díra neziskovekŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 80, poslední: 23.4. 2019 6:55, přehled diskusí

:
Autor: D. Stirský Datum: 1.4.2019 15:52

Prezident republiky je na výplatní listině veřejnoprávní neziskové org. složky státu Kancelář prezidenta republiky. Ta zřídila dvě neziskové příspěvkové organizace: Spràvu Pražského hradu s Správu zàmku v Lànech.

:
Autor: D. Stirský Datum: 1.4.2019 15:49

Nikoli. Ona i neziskovka vykazuje zisk nebo ztrátu, neb vede účetnictví. Kupodivu i ona platí nájem, daně, služby, mzdy.... Správný ale dlouhý název je nestátní organizace, jejíž hlavní činností není podnikání. Je to dlouhé a frilulíni se inspirovali “non profit organization.” Většina neziskovek vykazuje malý zisk nebo malou ztrátu, stačí se podívat na výkazy. Ať již mají grant nebo ne. Já třeba jako dobrovolník chodím na pokec za seniory. A i k tomu je třeba občasné školení, výkazy hodin, pojištění, smlouva, standardy kvality...

Re: :
Autor: R. Chodovsky Datum: 1.4.2019 15:47

Ne. Pouze to takto vypadá v důsledku matení pojmů.

Re: :
Autor: R. Chodovsky Datum: 1.4.2019 15:44

Mlžení a rozmazávání významu slov. O to se snažíte.

Zisk není sprosté slovo, ostatně ze zisku jiných chcete financovat vaše sny o neziskovosti.

:
Autor: D. Stirský Datum: 1.4.2019 15:41

Právě proto, milý neomarxisto, že ona neziskovka je soukromá! Založená jako soukromý nepodnikatelský subjekt, kde zisk není na prvním místě a pokud je, nedělí se mezi zakladatele. Čili nikoli mé, ale vaše názory jsou hodně marxistické.

:
Autor: D. Stirský Datum: 1.4.2019 15:37

Máte od hodiny možnost. Tzv. neziskovky využívají jodně dobrovolníky. Já tak činím již 10 let a odměnou je každoroční poděkování. Jinak podle vašeho návrhu by nic nesměl dostávat žádný státní úředník, tj. ani prezident, nic by nedostávala většina učitelů, policistů, zdravotních sester, lékařů, pracovníků muzeí...

Re: U nás přece žádní uprchlíci nejsou...:
Autor: V. Braun Datum: 1.4.2019 14:29

Docela by mne zajímalo, z čeho jste čerpal. Našel jsem dokument z uvedeného data a nic z toho, co uvádíte tam není. Zato je tam seznam příjemců dotací nad 50 milionů v roce 2016 a ten začíná "Fotbalová asociace České republiky - 376 915 tisíc Kč".

https://www.vlada.cz/cz/ppov/rnno/dokumenty/rozbor-financovani-nestatnich-neziskovych-organizaci-168259/

Tak mám dojem ....:
Autor: Š. Hašek Datum: 1.4.2019 14:19

Úplně by stačilo změnit ten zákon ve smyslu:

§1. Zaměstanci neziskové organizace nepobírají žádnou mzdu, diety za činnost neziskové organizace. Prostě nic! Nebo tak nějak, jsem zvědav!!!

A mám dojem, že skautům, občanům vlasteneckým a podobným by to nevadilo. Je jisté, že Ruml bez hranic, Hilšer v tísni, Čaputová via iuris ...... by měli malý psotníček. Žádná škoda.

Já taky makám ve volném čase prospěšně!!! A nedostanu ani na rukavice, kancelářský sponky, ............ a žena strká trička do pračky ve svém volném čase a za domácí prášek na praní. Krucinál ..... !!!! Mordyjé .. (Klatovy) ...!!!

Re: :
Autor: R. Chodovsky Datum: 1.4.2019 14:08

A opět zavádění. A vykrucování.

Re: Je mnoho neproduktivních firem.:
Autor: Š. Hašek Datum: 1.4.2019 14:08

Souhlas.

Re: :
Autor: V. Braun Datum: 1.4.2019 14:05

Tak pokud má neziskovka v náplni práce kurzy češtiny tak jedině pana Chodovského udiví, že většina prostředků půjde na platy. Inu jazyk (zatím) roboti neučí.

Re: :
Autor: R. Chodovsky Datum: 1.4.2019 13:51

Vám se zdá vhodná osobní iniciativa, která čerpá z cizích peněz? Hlavně nic neriskuje, že. Vše se zabalí do krásných a vzletných frází.... no a zdroje tu jsou, co?

Re: :
Autor: R. Chodovsky Datum: 1.4.2019 13:46

To je ale smutný příběh. Proto musíme narovnat příležitosti.

Re: :
Autor: R. Chodovsky Datum: 1.4.2019 13:44

A proč si myslíte, že to nevládní nezisková organizace bude umět lépe? Proč to nesvěřit soukromému sektoru?

Protože jsme u konce matení pojmů, jsme u výsledku. Neziskové organizace budou soukromé. Neponesou žádné riziko. Budou se tvářit, že negenerují žádný zisk, pouze 90% prostředků vydají na platy. Všichni budou tleskat a vykřikovat hesla o vytváření pracovních míst atd. atp...

:
Autor: D. Stirský Datum: 1.4.2019 13:35

Pràvě marxisté nemilovali osobní iniciativu lidí. Vím o tom dost, jak to fungovalo za režimu bývalèho. Máti byla sociálně zdravotní pracovnice a měla potíž sehnat místo: za socialismu přece není sociálně potřebných. A v kapitalismu se zmohli jen na žebračenky a polévky z kotle.

:
Autor: D. Stirský Datum: 1.4.2019 13:30

Stát to opravdu většinou neumí. Stačí se podívat třeba na Českou poštu. Navíc stát to udělá většinou dráž. Jako bývalý státní ouřada vím, o čem píšu. Nízká efektivita, byrokracie, nevelké platy, lidé ne vždy kvalifikovaní. I v nezisku platí, že soukromá sféra to povětšinou zvládne lépe.

Naprostý souhlas!:
Autor: V. Petr Datum: 1.4.2019 12:47

Je mnoho neproduktivních firem.:
Autor: B. Lukáš Datum: 1.4.2019 12:39

Doplnil bych ještě doporučení autorky na omezení zákonů, na základě kterých působí u nás tisíce firem, OSVČ a organizací, jejichž činnost má často zanedbatelnou společenskou užitnost, zato však navyšuje náklady firem ( včetně OSVČ) a organizací pro společnost nepostradatelných a potřebných a v konečné fázi mají nepříznivý vliv na cenu zboží či služby pro koncového zákazníka-občana. Týká se zejména přebujelého množství firem (i OSVČ) kontrolních, revizních, znaleckých, poradenských, pseudo-obchodních a pod. Pokud někdo jejich činnost požaduje , nechť si ji objedná sám podle vlastního uvážení, ale nevnucuje mu to zákon

Re: :
Autor: R. Chodovsky Datum: 1.4.2019 12:38

Ano, mnohokráte zde opakujete ty zavádějící neomarxistické kecy. O tom co stát nezvládne a přitom je to jeho povinnost. O vypisování grantů. Zkrátka zavádějící řečičky.... Ano nechť se všichni podívají na "hledáme dobrovolníky", neomarxistické neziskovky se rozhodly organizovat různá školní doučování... Budete se nám snažit namluvit, kterak se stát nezvládá starat o vzdělání, tak to deleguje na nestátní organizace? Proč ne na soukromé organizace?

Re: :
Autor: R. Chodovsky Datum: 1.4.2019 12:29

Existuje nějaký důvod proč by měla na kurzy jazyka čerpat peníze nestátní organizace, která se sama nazývá nezisková? Na co máme státní úřady plné úředníků? Oni neumí zajistit kurz jazyka? Jak asi musí vypadat ostatní agenda...

Ten podnikatel si to klidně zdůvodní:
Autor: V. Petr Datum: 1.4.2019 12:28

"Daně rozkradou lobbysté, nemakačenkové a politické neziskovky..."

On je v tom totiž jeden OBROVSKÝ PARADOX!

Socialisté budou nadávat třeba úspěšnému podnikateli, že namísto milionu daní odvádí jenom půl milionu a přitom budou zvyšovat sociální dávky jedninci, který se "rozhodl nepracovat."

Z koho má ale stát větší prospěch, z toho "nepoctivce," nebo z toho "potřebného?" Dříve se platila daň z hlavy, to si dnes nikdo netroufne ani navrhnout!

Připomínám, že režisér Bergmann byl svého času popotahován za to, že zaplatil "pouhých" 85% daně, namísto 119 % !!!!, jak si představovali socialisté. Nakonec z toho vyvázl pomocí papíru od psychiatra! a Švédsko na několik let opustil. To Švédsko, které financuje bezpracný život migrantů z Afriky!

:
Autor: D. Stirský Datum: 1.4.2019 12:12

A schválně jsem se podíval na výroční zprávu jedné z “migrantských”. Dělají přesně to, co čerpala má sestra, když emigrovala do SRN. Kurzy jazyka, právní porady, shánění práce... Klienti? Hlavně Vietnam, Ukrajina, Rusko...

:
Autor: M. Krčmář Datum: 1.4.2019 12:06

Protože je úplně blbá,na benzinkách to jde zpravidla do centrálního systému,a pravděpodobnost,že by si tímto někdo z tohohle byznysu zvyšoval nezdaněnou tržbu se rovná nule,tam se krade jiným způsobem (proč to auto na polský benzín jede líp?).

:
Autor: D. Stirský Datum: 1.4.2019 12:04

Zmatené to má autorka. K dotacím už mnohokráte opakuji, že hlavním příjemcem je sport. Nu a funguje to jinak tak, že stát je k něčemu povinen. Třeba postarat se o staré, postižené... Sám to nezvládne a tak na to vypíše grant. Neziskovky (spolky, nadace, ústavy, třeba bařtipánovy Klokánky) se hlásí. Že v tom má stát binec? Za to ovšem nemůže Farní charita XY, nebo Nadace PQ, ale třeba MPSV. Nejvíce skandálů je ve sportu: Fotbalová asociace, Česká unie sportu... A tolik propírané politické neziskovky? Nu, největší z nich jsou politické strany. Proto je už dokonce ouřad pro kontrolu jejich hospodaření. A různým mudrlantům doporučuji zadat si do Google “hledáme dobrovolmíky”. A nebo se podívat na výroční zprávu nějaké NZ a spočítat si průměrnou měs. mzdu.

:
Autor: M. Krčmář Datum: 1.4.2019 11:59

Ti co s tímto buzerováním a hanlivým nálepkováním souhlasí, povětšinou voliči ANO (že ho vlastní a ovládá ten , který tak úspěšně optimalizoval, zrušil zlikvidoval spoustu fungujících podniků,viz zavřené drůbežárny a následný dovoz kuřat z Polska,ano,to on sem vozí maso se salmonelou,co nezavřel,tam pracují za nedobrých podmínek Bulhaři, Mongolové a jiní) , jsou povětšinou lidé stejného typu,jako byla většina voličů KSČ, stejné mentality. Takže ANO,paní Šichtařová nepřehání,ale měla by,jinak to těm neokomunistum nikdy nedojde.

Známá se mi na společné:
Autor: M. Moravcová Datum: 1.4.2019 11:37

akci chlubila, jak někoho nahlásila za nevydání účtenky na benzínce. Nějak už nemám chuť se s ní bavit. Čím to?

U nás přece žádní uprchlíci nejsou...:
Autor: A. Nový 840 Datum: 1.4.2019 11:26

Malá ukázka z 1Dokumentu Rady vlády pro nestátní neziskové organizace 5. 9. 2018

Poradna pro integraci, občanské sdružení 24 571 568 Kč Organizace pro pomoc uprchlíkům, O.D.S. 49 139 072 Kč Sdružení občanů zabývajících se emigranty SOZE 7 016 246 Kč Centrum pro interaci cizimnců, o.p.s. 24 420 587 Kč Sdružení pro integraci a migraci 30 079 876 Kč

Re: Komické je, jak renomovaná ekonomka :
Autor: K. Vyšata Datum: 1.4.2019 11:05

Když tak, tak straw man....

Re: Komické je, jak renomovaná ekonomka :
Autor: M. Prokop Datum: 1.4.2019 11:02

Strawman.

Re: Komické je, jak renomovaná ekonomka :
Autor: M. Prokop Datum: 1.4.2019 11:02

Nemnoží se kecy, ale státní buzerace. Případné kecy jsou až následek.