26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

ESEJ: Jak dále po stávce za klima?

Na stránkách řady médií se v souvislosti s probíhající stávkou za klima objevila celá řada příspěvků i diskuzí. Organizátoři stávky při ní vyhlásili, že do dvou týdnu očekávají jasnou reakci vlády. Mají však představu, jaká opatření po vládě požadují?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 21.3.2019 11:06

Re: Víte, na kněžích všech možných náboženství me nejvíce

No však jak říkám, těmhle Zeleným diktátorům jde v první řadě o zredukování lidstva planety na jednu desetinu a pro ten zbytek o nastolení středověku. A lidi jim to jak blbci žerou.

Jejich poslední úspěšný pokus o genocidu jsou antiočkovací kampaně, před tím to bylo DDT se statisíci mrtvými. V tom vraždění jsou skoro tak dobří jako komouši. Pakáž jedna Zelená.

M. Šejna 21.3.2019 9:29

pane Zingo a Lenci

každý ekologický zákon nebo nařízení mají za následek zdražení produktů. S tím já problém vůbec nemám. Ekologické zemědělství je také dražší, než Babišovy velkofarmy.

Podstatou je, zda ta drahá ekologická nařizení a drahé ekologické produkty mají nějaký vliv na zastavení globálního oteplování. Nemají!!!

Už to tady píšu mnoho let, že bojovat proti AGW má smysl jen tehdy, pokud by ten boj měl nějaké meřitelné dopady na globální teploty. Nemá, protože i když bojujeme "statečně" proti CO2, tak tento plyn v atmosfeře neustále přibývá.

Proto nám nezbývá, než se na tuto skutečnost adaptovat a nikoli proti ní bojovat.

R. Langer 21.3.2019 10:40

Re: pane Zingo a Lenci

Babišovy velkofarmy jsou typickým příkladem následků ekologických zákonů, když jsme tak u toho, a tenhle zákon ve světě přinesl pěkně mastné zdražení všech potravin. Ani nemusí ty potraviny být BIO, což je mimochodem úplně stejný nesmysl jako ta řepková "ekologie".

Já s tím tedy mám problémy, a to velké. :-P

J. Nový 21.3.2019 9:02

Co kdyby se všichni demonstranti za klima

zavázali, že nebudou pít sycené limonády, neb je v nich CO2, ve volných chvílích vezmou motyku a půjdou na záhumenek okopávat brambory, neb tím odstraní převážení potravin přes půl světa. Nebudou využívat dopravu a budou chodit pěšky, protože i tramvaj má komín v elektrárně. Přestanou pracovat v nadnárodních korporacích a začnou v místní manufaktuře...že to nejde?

M. Šejna 21.3.2019 9:55

přesně tak, pane Nový

pokud ti zpitomělí studenti vyzývají vládu, aby konala a udělala nejaká rázná opetření pro snižení energetické náročnosti civilizace, pak navrhuji, aby vláda na týden vypnula mobilní sítě, vypla internet, zakázala veškerou dopravu pomocí aut, vlaků apod, nebo vypnula na týden elktřinu.

Tahle týdenní bezenergetická medicína by naši pomatenou mládež vyléčila do konce života.

V. Novák 21.3.2019 10:07

Re: přesně tak, pane Nový

Zkuste si dne https://cs.wikipedia.org/wiki/Hlavn%C3%AD_strana

R. Langer 21.3.2019 10:42

Re: přesně tak, pane Nový

Ano, tady s vámi souhlasím.

Taková "týdenní stávka" elektráren, v rámci snížení emisí CO2. To by byla legrace... :-D

J. Jurax 21.3.2019 13:15

To je dobrý nápad!

Týden bych to přežil bez problémů, umím ještě číst knihy, netřeba mi tudíž internetu, když je tma tak mohu spát a chodit pěšky je zdravé ...

P. Zinga 21.3.2019 9:00

Autore, přečtěte si tohle a dejt mi vědět, co dál

https://wattsupwiththat.com/2019/03/16/u-s-eu-energy-emissions-now-insignificant-to-global-energy-emissions-growth/

Třetí svět se*e na emise, ten chce mít to, co máme my a nikdo mu v tom nezabrání.

Nehledě na to, že celý boj proti emisím CO2 je humbuk, ale i obrovský byznys.

M. Šejna 21.3.2019 9:57

pane Zingo

tímhle komentářem se u autora článku dobýváte do jeho otevřených dveří.

Přemýšlím, zda jste vůbec autora pochopil. Nejvíc s ním tady totiž polemizujete Vy, i když autor zastává podobná stanoviska, jako Vy.

P. Zinga 21.3.2019 14:11

Re: pane Zingo

Ne, pane Šejno, autor věří, že my s atomem zachráníme svět. Já atomu fandím, ale nikoli, že nemá CO2 emise.Když je možnost se těm dírám v zemi vyhnout.

M. Zima 21.3.2019 8:33

Jen namátkou pane Wágner :

1) V celém Vašem článku nehraje "účinnost" žádnou roli. Alternativní zdroje a perspektivy odháknete příliš tendenčně.

2) Sníte o dalších blocích JETE a JEDU. To je již více než půl století překonaná koncepce. Je nejenom neekologická, ale i neekonomická, je to pouze tunel ČEZácké mafie.

3) Není divu, že studenti demonstrují, když jim zprofanovaní experti přes jádro nabízejí proti nehodě JE balík lepících pásek, stolní hry a pár pilulek. Spíše je s podivem, že demonstrují poklidně.

A. Bocek 21.3.2019 8:51

Re: Jen namátkou pane Wágner :

Tak například, roční koeficient využití instalovaného výkonu větrných elektráren je v České kotlině do 15-ti procent(trochu více do 20 má návětrná strana Krušných hor) fotovoltaické elektrárny mají R kviv=14procent. Poskládat s těmito fluktuanty energetický mix bez jaderných elektráren je sebevražedné.

M. Zima 21.3.2019 9:09

"sebevražedné"

je spíš nechat jet ty staré křápy při plném výkonu další desetiletí. A vůbec, nechat Drápovou ve funkci je nebezpečný nonsens.

R. Langer 21.3.2019 10:45

Re: "sebevražedné"

Jo, a jaký výkon mají podle tebe nové křápy, ty technický analfabete? :-D

P. Rada 21.3.2019 9:15

Re: Jen namátkou pane Wágner :

Pletete si koeficient využitelnosti instalovaného výkonu s efektivitou. Zároven zřejmě předpokládáte, že je výhodou mít základem energetického systému silný zdroj který ale oproti dynamiky života a tedy spotřeby prakticky nelze regulovat. Náběh a odstav JE je totiž proces zdlouhavý už s fyzikálních příčin taktovaných i dobou rozpadů souvisejících aktinidů. JE takto nelze dokonce přávě ani zcela "vypnout" a tato zbytková energie řádů megawatů generovaná ale v objemu jen kubíků může být dokonce důvodem ke zkáze. nejnovější generace 3+ tento problém sice konstrukcčně eliminují ale i to je důvod jejich enormí konstrukční nákladovosti.

Konkrétně fyzikálně pojatý parametr efektivity těžby energií je proto u nynějších typů neúnosně nízký. EROEI menší jak 5x totiž nestačí ani na zabezpečení civilizační reprodukce. K nárůstu nákladovosti do pozvolným vývojem při respektování dříve přehlížených aspektů spolehlivosti a bezpečnosti. Jaderný reaktor lze i dnes teoreticky postavit několikařádově levněji ale zásadní problém tkví v legislativě chránící lépe celé okolí i v chování celého systému včetně člověka který je potenciálně schopen cokoliv zneužít.

A. Bocek 21.3.2019 9:47

Re: Jen namátkou pane Wágner :

Koeficient využití instalovaného výkonu ,je číslo v procentech poměru skutečně vyrobené elektrické práce v kWh za rok k Pi x 8760hod ( teoretická práce za celý rok). Velikost těhto koeficientů u FVE a VE v Česku mne opravňují označit tyto zdroje za fluktuanty, jejchž diagram dodávky(denní, týdenní, měsíční, roční) vypadají jak ústa přestárlé indiánky. Howgh !

R. Langer 21.3.2019 10:49

Re: Jen namátkou pane Wágner :

Je to lhář a podvodník, nemá cenu mu cokoliv vysvětlovat, on mele jenom naučené mantry zcela bez jakékoliv vazby na okolní realitu. Ale je dobré na to pod jeho příspěvky upozorňovat.

R. Langer 21.3.2019 10:47

Re: Jen namátkou pane Wágner :

Ty neumíš ani trojčlenku, Zelený sedmilháři, tak se tady laskavě neoháněj nějakými tvými nesmyslnými vylhanými čísly. :-P

J. Lukavsky 21.3.2019 15:35

Re: Jen namátkou pane Wágner :

"Elektrinu nepotrebujem, na telku sa možem pozeť aj pri svičkách" - pravila myslím místopředsedkyně strany Zelených, na Slovači. Do kešeně strčila i naší Kačku Biomasu.

V. Petr 21.3.2019 10:42

Temelín se zaplatil dvakrát, Dukovany několikrát!

Pokud by Temelín dostával za elektřinu tolik, kolik se platí fotovoltaickým tunelářům, zaplatil by se za ROK! Ostatně se stačí podívat na fakturu za elektřinu, tam žádný příplatek za atom pochopitelně není, zato se platí za "podporu OZE"!

Když v Německu vybuchla výroba bioplynu, létaly trosky několik set metrů daleko! Výbuchy zemního plynu jsou na denním pořádku, ale pořád se žvaní o nebezpečnosti jádra. Přitom v i "mrtvé zóně" kolem Černobylu se naposledy přemnožili tuším zubři...

R. Langer 21.3.2019 11:12

Re: Temelín se zaplatil dvakrát, Dukovany několikrát!

Zrovna tak je velice veselo, když se třeba roztrhne rotor větrné elektrárny. To je sranda. https://www.youtube.com/watch?v=ZUYuCtr7_Mo

A představte si, v Hirošimě a Nagasaki dokonce vybuchly jaderné bomby, a co byste řekl?

Jo, normálně tam žijou lidi. No věřil byste tomu? :-)

J. Jurax 21.3.2019 13:38

zImo, Vy se opět projevujete jako intelektuálně nesmělý, ba zakřiknutý.

Ale važte si svého názoru, je sice blbý, leč Váš vlastní, a stejně na lepší zjevně nemáte.

M. Mikulec 21.3.2019 8:31

Kdyby studentům došlo,

že bez CO2 jim ani travička nevyroste, sklaplo by jim. Protestovat proti fotosyntéze je největší pitomost, které jsme se mohli dočkat. Do čeho ten Pánbůh duši dal? ptali by se mí prarodiče.

J. Novák 21.3.2019 8:42

Re: Kdyby studentům došlo,

"... ptali by se mí prarodiče"

Bohužel v tomto případě asi neptali, protože když byli vě věku současných studentů, chtěli poroučet větru a dešti.

P. Zinga 21.3.2019 9:11

Re: Kdyby studentům došlo,

Nechovají se náhodou dnešní telata -svedeni krysaři alarmismu-stejně?

A zcela určitě stejně dopadnou.

P. Rada 21.3.2019 8:55

Re: Kdyby studentům došlo?

Protestovat proti fotosyntéze je opravdu pitomost ale to se neděje!!!

Zato je zjevné, že jsou lidé jako pan Mikulec, kteří si neuvědomují komplexní povahu fotosyntézy a vlivy limitujících prvků rozvoje. Pokud by tací alepon vystrčil nos s klimatizovaného a idealizovaného světa třeba do našich lesů, mohlo by je napadnout, že hromadně schnou z nedostatku vláhy právě za situace prakticky dvojnásobného množství CO2 v ovzduší. Oba faktory mezi sebou však kliatologicky souvisí.

Pokud by si mikulcové dokonce prostudovali údaje o biodiverzitě mohli by zjistit, že ta klesá

Protestovat proti fotosyntéze je opravdu pitomost ale to se neděje!!!

už více jak 1000x rychleji jak před Antropocénem. Život na planetě Zemi ovládnuté lidmi za situace extrémě rychle rostoucích koncentrací skleníkových plynů tedy začíná obecně odumírat. Lidé jsou ale na rozdíl od ropáků jen nadstavbou biosféry. To, že takovéto rozdínosti někomu "nedocházejí" nevěstí nic dobrého.

J. Vintr 21.3.2019 9:41

Re: Kdyby studentům došlo?

Kvůli idiotskému boji proti neškodnému oxidu uhličitému, na který se vynakládají biliony, se zapomíná na skutečná svinstva, která člověk do životního prostředí vypouští. Některá opatření, která mají údajně snížit produkci oxidu uhličitého, škodí přírodě víc, než to, co by dělo bez nich. Například podpora výroby takzvaných biopaliv stojí za masovou likvidací pralesů, aby mohly vznikat nové plantáže palmy olejné. Naše pole a přírodu obecně zase devastují tisíce tun pesticidů, které lejí zemědělci do lánů řepky a jiných "technických" plodin. Boj proti globálnímu oteplování (tedy nověji proti klimatickým změnám, když se potvora nechce oteplovat, jak by podle klimaalarmistů mělo) není ve skutečnosti motivován ničím jiným, než likvidací ekonomické základny euroamerické civilizace. A kromě toho se na tom spousta lidí moc dobře živí. Ta oteplovačská propaganda se nám denně leje ze všech médií, aby to lidé považovali za naprostou samozřekmost a nereptali, když se jim kvůli tomu sahá do peněženek. Mládež ve školách je touto propagandou zblblá místy až k hysterii.

R. Langer 21.3.2019 10:52

Re: Kdyby studentům došlo?

Nelži zase, Zelený sedmilháři, protože když si prostuduješ údaje, tak je vidět že lžeš jako když Rudé právo tiskne. :-D

J. Pšenička Ing. 21.3.2019 8:26

Pane Wágnere,

výborně napsané. Ani nevím proč, ale po jeho přečtení se mi stále vybavuje něco o házení perel sviním. Celých pytlů perel stádům malých sviní.