26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: O civilizačním střetu v nejmocnější zemi světaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 67, poslední: 26.2. 2019 2:27, přehled diskusí

Jsem patrně nelaskavý a nenormální člověk:
Autor: B. Rameš Datum: 25.2.2019 10:53

Před nějakými dvaceti či snad ještě deseti lety mi byli všichni homo a jinosexuálové celkem ukradení, konec konců je pro mě sex soukromou věcí jednoho až n dospělých jedinců, pokud jej provozují dobrovolně. Po rozsáhlé masáži a (sebe)propagaci těchto menšin jsem blízek zvolání: "buzny všech zemí, spojte se, jděte společně do vašeho oblíbeného otvoru a přestaňte mě otravovat!"

Re: Jsem patrně nelaskavý a nenormální člověk:
Autor: J. Chodur Datum: 26.2.2019 2:27

Pane Rames, usuzuju z vaseho prispevku, ze jste puvodne velmi tolerantni clovek. Bohuzel, tolerance neni zadarmo a prisel cas za ni zaplatit a to, ze chcete mit jenom pokoj nikoho nezajima. Takze platte, pokud neprijdete na neco lepsiho. Mozna zmenite nazor na to, ze tolerance je vzdycky neco krasneho a vzneseneho, jak jste si zrejme puvodne myslel.

jsem už mlád 76 roků ale furt si myslím, že bych SA 58:
Autor: M. Krátký Datum: 24.2.2019 18:05

udržel a uměl použít na obranu naší země i mých třech krásných vnuček 5+7+11 roků. Ale už musím šetřit se svou energií a tak spím sice celkem dost ale velmi přerušovaně. A tak si v noci pouštím v TV různé kraviny a hned přepínám jinam. Nedaří se mi ale nezahlédnout kulturní trendy v tv tvorbě. Hlavní hrdina je zásadně neurochirurg ( a pod náročné pozice ) představený stepilým černochem a pomocný personál hrají bílí evropani. A pak se Martina Navrátilové ozve, že hrát proti ženám - tenistkám s penisem by nechtěla a že je to podvod -a všichni "demokrati" se na ni sesypou. Už přes70 let nebyla válka a tak lidi blbnou a mají roupy - tečka cz

Re: jsem už mlád 76 roků ale furt si myslím, že bych SA 58:
Autor: P. Aron Datum: 24.2.2019 20:31

Přesně tak!

Ano...:
Autor: V. Kobetič Datum: 24.2.2019 17:58

„Není pochyb o tom, že je tady jakási sdílená ideologie, která se pevně usadila ve školství, v médiích a na universitách. Je to ideologie, která chce změnit svět, udělat ho lepší a spravedlivější“.

Ano - to je opět ten neomarxistický nesmysl stojící na lži politické korektnosti. Ano - to je ten začátek konce.

Rozdělení národa:
Autor: V. Podracký Datum: 24.2.2019 17:25

amerického stejně jako českého dělá postmoderní ideologie obsahující nesmyslné iluze nezapadající do běžné lidské přirozenosti. Její aktivisté jsou odpřirozenění mladí lidé, naprosto odtržení od reality života. To umožňuje postmoderní život bez skutečné práce a problémů. Proti tomu stojí normální lidé, obvykle starší a zkušenější, kteří ví, že modernistické nesmysly nejsou do života vůbec zařaditelné. Vzniká příkop na jehož jedné straně jsou iluzionisté a na druhé realitu respektující lidé, v praxi jsou na jedné straně postmoderní snílci a na druhé nacionalisté, xenofobové a jiní, protože modernisté je neumí jinak nazvat.

:
Autor: R. Lávička Datum: 24.2.2019 8:30

Podle všech příznaků jsem xenofob ,rasista, neznaboh,atd,atd. A všichni mi můžou víte co.

Re: :
Autor: J. Ráž Datum: 24.2.2019 12:13

Vím, že nejsem xenofob ani rasista, k ženám sebevědomým, nezamindrákovaným, co nepotřebují protekci,aby se prosadily, mám respekt i úctu a kamaráda mám gaye, ale když mne někdo z liberálně levicových intelektuálů,novinářů, či kulturních celebrit označí rasistou, xenofobem, mužským šovinistou, popřípadě mne nazve zaostalým heterosexuálem, který nechápe přednosti sexuální odlišnosti, je mi to naprosto jedno.

Říkal jsem co si myslím otevřeně za komančů a budu to říkat i teď za liberálních bolševiků.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 24.2.2019 15:17

Mně to i potěší, když se mi tahle verbež snaží nadávat.

Podobnost modernistů s islamisty a šikana:
Autor: V. Církva Datum: 24.2.2019 7:38

Tak jsem konečně pochopil co mají společného. Ve vyspělé společnosti a mírumilovných náboženstvích je hněv emoce negativní, kterou je třeba ovládat. Především hysterie je znak nízkých pudů, případně infantilnosti, které má dospělý člověk zvládat a stydí se za ně. Tito modernisté a islamisté, ale hněv považují za správný kterým bojují proti společnosti, kterou viní ze svých frustrací.

Jsou sice situace kdy je hněv pozitivní. Třeba v extrémních situacích obrany sebe nebo bližních před vážným a většinou silnějším nepřítelem a útokem (jsme tím od přírody vybaveni). Ten ale v těchto případech neexistuje nebo je hystericky zveličován.

Zvláštní je, že zákonodárci, novináři ani soudci zdá se nechápou že šikana není jen když někdo nadává na muslimy či černochy. Šikana je i ostrakizace odpůrců domněle utlačovaných MeeToo aktivistek či menšin. Tím spíš, že třeba Muslimové i feministky mají v reálu víc práv!!! než ostatní, tedy nejsou rovni před zákonem a mají víc než na co by měly mít nárok. V tom je zase podobnost s nacisty či komunisty.

:
Autor: I. Spálený Datum: 24.2.2019 4:04

Ten zlom začal kolem roku 1970, kdy se USA ocitly na pár let ve stavu levicového poblouznění lidskými právy jak v parlamentu, tak v soudnictví. Do té doby šlo o stát, kde byla podle práva vláda striktně omezena svobodou soukromí a podnikání. Tento stav byl prolomen zavedením zákazu diskriminace podle určených kategorií. Dnes v USA stát určuje, koho mají firmy a univerzity přijmout, co se má učit a říkat. Dokonce už ani nesmí zůstat pomníky. Protože připomínají dobu, kdy si lidé mysleli něco jiného. Z myšlenky ideální rovnosti se stala božská bytost spravující Ráj, před kterou musí všichni padnout tváří k zemi. Přitom rovnost vždy narazí na limity reality, nelze jí dokonale dosáhnout. Ale takový stav soudy v USA právě považují za důkaz diskriminace.

Re: :
Autor: J. Vintr Datum: 24.2.2019 10:10

On je třeba pitomý pocit "viny" bílých za otrokářství. Lidé kteří skutečně otroky vlastnili, už dávno nežijí, stejně jako ti, kteří byli zotročení. Dnešní "bílí" s tím nemají nic společného a naopak dnešní černí, jejichž předky koupili od arabských otrokářů a dovezli do Ameriky, na tom obrovsky vydělali, protože jinak by se nenarodili v bohaté a civilizované Americe, nebo by se spíš nenarodili vůbec. Takže by si neměli stěžovat, ale být naopak vděční.

Re: :
Autor: J. Ráž Datum: 24.2.2019 12:54

Kdykoliv čtu nebo slyším nářky liberálů na diskriminaci černochů v USA, vzpomenu si na presidenta Genesis Motors E.I.Raphaela, golfistu T.Woodse, prezidenta B.Obamu, soudce Nejvyššího soudu C.Thomase, hudebníky L.Armstronga,R.Charlese, D. Ellingtona, basketbalisty Kobe Bryanta, či LeBron Jamese, což jsou jen namátkově vybraní černoši z těch desítek tisíců jiných, kteří dokázali, že když se někdo rozhodne být v USA úspěšný a chce získat respektované společenské postavení, má k tomu vůli a silné odhodlání něčeho dosáhnout, tak je zcela jedno, zda se jedná o bílého Američana nebo, jak se dnes módně říká americkým černochům, Afroameričana.

Závody ve sdělování "pravdy"!:
Autor: M. Pivoda Datum: 23.2.2019 22:21

Minulé závody ve zbrojení atomovými zbraněmi jsou dnes nahrazovány závody ve sdělování "pravdy".

A tento trend bude sílit se zvyšující se účinností tzv. umělé inteligence.

Re: Závody ve sdělování "pravdy"!:
Autor: M. Prokop Datum: 24.2.2019 0:50

Jestli ovšem bude ta UI jako ta vaše, tak to bude jen pro srandu.

---------:
Autor: M. Kosejk Datum: 23.2.2019 19:27

Studenti prý sami z vlastní vůle protestují proti "pachatelům gender-prohřešků", píše autor článku. :))

Tak to je něco podobného jako články s nadpisem: „Političtí analytici se shodují, že euroskepticismus nahrává Rusku.“ To ani nemusím ten článek číst, abych věděl, jaký typ „analytiků“ se v tomhle shoduje. A zpravidla dokážu už předem odhadnut i většinu jejich jmen.

Pamětnici by si jistě mohl vzpomenout, že do nedávné doby se takhle v USA bojovalo proti „obscénnostem“ v televizi. Tyto stížnosti na obscénnosti v televizním vysílání také měla na svědomí jen úzká skupina organizovaných lidí. Většinou šlo o znuděné matky v domácnosti z konzervativních kruhů, které se navzájem svolávaly – a psaly hromadné stížnosti. A televize se potom omlouvaly a stahovaly pořady pod dojmem, že je rozhořčena celá společnosti.

Jsme zkrátka svědky toho, jak úzká skupina progresivistických indoktrinovaných fanatiků úspěšně vnucuje své názory většině. A většina raději mlčí a přizpůsobí se – nikdo totiž nechce být označován jako xenofob, rasista, homofob a podobně. Rodí se nám tady globální totalita – ale mnozí to raději nevidí.

Re: ---------:
Autor: J. Vintr Datum: 23.2.2019 20:31

O tom, kam se pohne společnost ale bohužel dost často rozhoduje ta hlasitá menšina. Podle výsledků prezidentských voleb, kdy Clintonovou mohl volit podle mě jen vyslovený debil, ta situace v Americe bude mnohem horší.

Re: ---------:
Autor: M. Kosejk Datum: 23.2.2019 21:14

Princip je stejný jako u budování komunismu. To znamená: Sociální rovnost byla prý dobro, ale lidi to většinově takhle nechtěli, tak holt musel být zaveden Rudý teror, který to "dobro" všem vnutil.

A teď jen je jiné "dobro" (např. multikulturní společnost, jednotná Evropa, válčení ve všemožných pr.delích světa.... atd.) - a když to společnost většinově nechce, tak holt je prý třeba potlačit demokracii a svobodu.

Re: ---------:
Autor: V. Církva Datum: 24.2.2019 7:48

Přiznejme si ale že lid je stádovitý a zfanatizovatelný. Vzhledem k tomu, že na těch universitách je bubina, část lidí má strach, část se nechce vylučovat, dovedu si představit, že opravdu většina studentsva byla pro vylouční profesora. Nakonec nacistické Německo ukázalo, že možné to je.

Proto by společnost a zákony měly řešit především tento fanatismus. Například definovat šikanu ne jako jeden názor proti Romům, ale tam kde je jakýkoliv názor či člověk ostrakizován. A to i národovec.

Re: ---------:
Autor: M. Prokop Datum: 24.2.2019 0:52

Bohužel ano.

Je jen na nás, abychom nemlčeli a odkázali tu uřvanou menšinu tam, kam patří. Nikdo jiný tu na to bohužel není.

Re: ---------:
Autor: M. Kosejk Datum: 24.2.2019 10:57

My jsme jen malí páni, to jiní řídí kokrhání. :) Dobře to za mě napsal Ivo Budil (viz níže). Jen bych vyměnil pojem "neomarxista" za výraz "progresivista" - a pojem "neokonzervativec" za pojem "prokorporátní fašista". Cituji:

"V uplynulých desetiletích se v politickém životě Západu vytvořila účelová aliance, která by byla během studené války nemyslitelná: Neoliberálové a neomarxisté objevili dílčí shodné zájmy. K tomuto aktu mohlo dojít až po rozpadu Sovětského svazu a zrodu čínského státního kapitalismu, které učinili z neomarxistů zajatce univerzitních kampusů toužící po jiném mocném spojenci. Nalezli jej v neoliberálech usilujících o globalizaci volného přesouvání kapitálu v zájmu maximalizace zisku. Globalizace v pojetí neomarxistů spočívá v permanentní celosvětové revoluci v myšlení. Cenu, kterou neomarxisté za zmíněný pakt s neoliberály zaplatili, byla rezignace na jejich původní raison d ́être – ochranu práv a zájmů nájemné pracující třídy. Z glorifikovaného proletáře se náhle stal „mentálně zaostalý a frustrovaný bílý muž nechápající výzvy globalizace“. Jeho místo jako utiskované skupiny zaujaly etnické, sexuální či jinak vymezené subkultury těšící se zvýšenému zájmu neomarxistických aktivistů a zcela nekonfliktní z neoliberálního pohledu.

Aliance mezi neoliberály a neomarxisty zrušila tradiční rozdíl mezi levicí a pravicí a zrodila – slovy kanadského filosofa Alaina Deneaulta – „extremismus středu“ vyznačující se značnou mírou netolerance a potlačující alternativní názory s takřka náboženským zápalem. Nechybí ani povinný vnější démonizovaný nepřítel, Rusko, které se odmítlo podřídit jak ekonomickému diktátu neoliberalismu, tak kulturní autoritě neomarxismu."

Re: ---------:
Autor: J. Ráž Datum: 24.2.2019 13:11

Opravdu je humorné pozorovat, že neoliberální levice má nejvíce stoupenců mezi akademickými intelektuály, kulturní pseudoelitou a novinářským mainstreamem,k nimž se tradičně přidávají universitní studenti zejména humanitních oborů. Tradiční nositelé levicových ideálů z množiny zaměstnanců, řemeslníků a živnostníků se stali největší odpůrci těchto salonních socialistů a naopak se stali terčem jejich opovržení.

Jsem zvědav na další vývoj, jak v USA tak v Evropě, kde se dá očekávat nové rozdělení, ale s ideologicky opačnou polaritou, než byla za studené války.

Re: ---------:
Autor: P. Aron Datum: 24.2.2019 20:34

Souhlas a snažím se co mi ochabující síly stačí :-)

Užitečný článek:
Autor: J. Hanzlík Datum: 23.2.2019 18:50

i když poněkud zastaralý, zejména pro ty, kteří nemají možnost sledovat politické klima ve Spojených státech. Chcete-li se něco dozvědět, nezbývá než pronikat přes informační deku, jde totiž o vývoj, který neodpovídá ideovému výkladu praktikovanému v prostoru EU. Bylo by zajímavé znát jméno redaktora, který tento článek bez odůvodnění odmítal.

Mechanismus ideologického teroru, který je praktikován v některých kruzích USA, vylučuje jakoukoliv diskusi. Problém je totiž už „vyřešen“ věroučným výkladem kulturního marxismu, který vykládá migrační pohyb mas jako sociálně humanitární a kulturně-revoluční fenomén. Ten má revolučně proměnit svět úspěšných „bílých“, zatížených vinou za sociální nerovnosti ve světě. Nevykrucujme se z termínu „kulturní marxismus“! Není totiž žádná platforma, která by měla tak propracovaný systém vlivu a uchvácení moci.

Munice, kterou používá a využívá, je všeobecně známa. Nedá se přehlédnout, že se v USA pěstuje nepřiznané narkotikum nenávisti k „bílým“, které kvalifikuje jako věčné dlužníky ostatnímu „barevnému“ světu. Je to tak úspěšné, že se mnozí citliví i jinak labilní jedinci stále dokola omlouvají a zříkají své kulturní identity.

Další „úsměvnou“ drogou mezi relativně vzdělanými migrantkami, které přicházejí z kulturně cizího, hospodářsky neúspěšného a rozvráceného světa, je šíření infantilní ideje, že právě ony jsou historicky povolány k proměně společnosti, která jim sice pomohla, ale vděk je nemístný a ponižující. I to můžete vidět za frenetického souhlasu feministek na půdě amerického kongresu.

S těmito příznaky, které se vymykají z tradičního politického boje v pravidlech demokracie, se tato společnost nezadržitelně přibližuje k politickému řešení definitivního prosazení vůle amerického lidu, který jediný může rozhodnout o existenci a charakteru svojí země. Situace je zatím ztěžována médii, v kterých proběhla výměna americké svobody tisku za ideologii migračně globálního světa.

Re: Užitečný článek:
Autor: J. Vintr Datum: 23.2.2019 19:08

Kdyby se do nervových uzlin, které mají v hlavách ti, kteří plivají na civilizaci bílých mužů, podařilo vpravit myšlenku, z čehože pochází blahobyt, který jim místo starosti o vlastní přežití umožňuje zabývat se takovými ptákovinami, tak by jim mohlo dojít, že když se jim podaří konečně zničit tu nenáviděnou bílou civilizaci, tak jich většina pochcípá hlady.

Re: Užitečný článek:
Autor: V. Pavelka Datum: 23.2.2019 20:15

Je to kultůrní Marxismus,a globální,

Re: Užitečný článek:
Autor: J. Sinnreich Datum: 23.2.2019 22:15

Obavam se, ze cas politickeho reseni k prosazeni vule americkeho lidu jiz minul. Nebylo by to ostatne poprve, kdy se zde zasadni, nesmiritelne problem resily obcanskou valkou.

Re: Užitečný článek:
Autor: M. Prokop Datum: 24.2.2019 0:54

Jo, to dost sedí.

Výborný článek, díky pane autore:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.2.2019 17:41

Proč autokraté nahrazují demokraty - https://buchanan.org/blog/why-autocrats-are-replacing-democrats-136467?utm_source=feedburner&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+PatrickBuchanan+%28Pat+Buchanan+Update%29

Nejvyššími důvody, proč jsou autokrati na vzestupu, jsou skutečnosti, že centristické strany, které jsou odsunuty stranou, jsou vnímány jako lidé, kteří selhali v jejich nejzákladnějších požadavcích - méně migrantů, bezpečnější hranice, zachování národní identity, uvedení vlastních lidí a jejich země vlastní první.

Ať se říká o autorech, ať už je to Trump, Putin nebo Xi Jinping, nejsou to mluvčí, ale činitelé. Jednají.

A oni mohou velmi dobře vlastnit budoucnost.

"Pokrok" v USA:
Autor: J. Sinnreich Datum: 23.2.2019 15:06

S hydrou dnesni"pokrokove",v zasade protidemokraticke vetsiny bude tezke bojovat. Dnes jsou to skoly a university, ktere chrli rocne statisice "vzdelancu" presvedcenych ze socializmus a boj proti zmene klimatu je budoucnosti zeme. (procenta z pruzkumu jsou k dispozici). Bojuji za prava zen, homosexualu, transsexualu, migrantu, mensin, za vyplaceni reparaci afroamericanum. V zemi uz pobyvaji miliony ilegalu a stale prichazeji dalsi, vsichni potencialni volici "pokrokovych" Demokratu. Media, tisk, TV, Hollywood jsou dnes agresivne a jednoznacne, temer bez vyjimek na strane "pokroku".Pokud tato ideologie zvitezi ve svobodnych volbach, pak jiz bude pozde na navrat. To si dnesni idealisticti agitatori a zmatena verejnost vubec neuvedomuji.