26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Mýtus o vykořisťovaných prostitutkáchŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 29, poslední: 22.2. 2019 10:23, přehled diskusí

Kolik vysaje ročně:
Autor: F. Doušek Datum: 22.2.2019 10:23

Rozkoš bez rizika?

Autor zjevně:
Autor: I. Vermis Datum: 22.2.2019 10:01

zastupuje u soudu obvykle kuplíře ...

Nejstarší řemeslo světa,:
Autor: J. Lepka Datum: 21.2.2019 17:56

ale socialisti všech odstínů rudé to furt chtějí řešit.

Tak toto je vlastně článek o EU, že?:
Autor: V. Církva Datum: 21.2.2019 16:26

Napadlo mne přirovnání. Evropská unie je vlastně bordel, kde je zakázaná prostituce.

Protože přesně tak to tu funguje. Na každém letišti, přístavu či letišti se kontrolují pasy a bez nich Vás do EU nepustí, imigrace bez víz je tedy zakázaná. V praxi ale rezignovali na ochranu hranic a pokud někdo projde ilegálně, nikdo ho nedokáže vrátit. Takže je to nepořádek, a na tom se živí pašeráci. Je to pokrytectví.

Prostituce odiciálné u nás není živnost a je tak ilegální, ale provozuje se, a orgány nad tím zavírají oči. Takže bordel tu je, a na tom se živí pasáci.

A tak podobně je to se vším. Bylo by dobré se rozhodnout a ten bordel buď legalizovat nebo zakázat a důsledně to dodržovat. Obě řešení by utlumily pasáky či pašeráky. V případě hranic soporučuji variantu zakázat a dodržovat.

Odvody prostitutek:
Autor: R. Dubravský Datum: 21.2.2019 10:59

Budiž, prostitutka v podniku odevzdává manažerovi okolo poloviny tržby. Jenže za to má kompletní servis, aby měla kde a jak svou činnost provozovat. Zařízený pokoj, vyprané prádlo, pomůcky, kondomy, ručníky, reklamu (která je ostatně pekelně drahá)... Šéfovat klub či privát není tak výnosné zaměstnání, jak by se mohlo zdát. Kolik jen stojí pronájem prostor.

Zdanění prostitutek povede nutně k násobnému zdražení a tím obdobně násobnému poklesu zájmu zákazníků. To vypadá na první pohled jako morální vítězství. Ve skutečnosti se většina dnes poměrně civilizovaně fungujících prostitutek a pasáků přesune do černé ekonomiky. Neubyde jich a daně stejně platit nebudou.

A jak se tomu říká ? :
Autor: K. Janyška Datum: 21.2.2019 9:52

Výmrdek, výprcek nebo třeba výjebek ? Dzp.

Re: A jak se tomu říká ? :
Autor: R. Langer Datum: 21.2.2019 12:43

Mzda. A znám za peníze i mnohem větší ku*vy než jsou prostitutky.

Re: A jak se tomu říká ? :
Autor: J. Lepka Datum: 21.2.2019 17:57

Spíš nám prozraďte co na to von Hayek.

Jdou s dobou:
Autor: V. Humble Datum: 21.2.2019 9:52

No nevim, typoval bych ze vetsina zen zivici se touto profesi nejsu kompletne na hlavu padle a v dnesni internetove dobe si proste da inzerat a prijma klienty primo k sobe domu nebo do pronajmu. Nemusi pak platit zadne procenta nekomu jinemu. Alespon tak bych to udelal ja byt atraktivni zena s zaludkem na tuhle praci.

:-P:
Autor: M. Prokop Datum: 21.2.2019 9:45

https://vlkdavid.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=701648

Ale různé masérské kluby, :
Autor: M. Moravcová Datum: 21.2.2019 9:43

noční kluby Ve Směčkách, v Krakovské, v Dejvicích a jinde po republice různá "červená srdíčka a lucerničky" jsou přece legální noční kluby a prostitutky v nich jsou snad legálně zaměstnané, majitel klubu jim určitě platí mzdu, platí za ně sociální a zdravotní pojištění. Pokud u něj prostitut či prostitutka pracuje na živnostenský list jako společnice, masérka či pod jiným názvem je přece úplně jedno. A pokud ne, je to trestný čin, práce na černo, už teď. A holky u silnic by měli mít policajti pod kontrolou taky už teď.

:
Autor: Jan.Kalisek Datum: 21.2.2019 9:33

Obdobne bychom meli zacit diskutovat i legalizaci drog. Dnes je prospesna jen podsveti a represivnim slozkam. Skodi uzivatelum i cele spolecnosti.

:
Autor: Jan.Kalisek Datum: 21.2.2019 9:35

Dnes je represe prospesna...

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 21.2.2019 9:45

Souhlas.

Re: :
Autor: R. Gramblička Datum: 21.2.2019 11:52

Ano. Portugalci je již legalizovali a mají s tím dobré výsledky

Re: :
Autor: R. Langer Datum: 21.2.2019 13:40

Vždycky byla prospěšná jenom podsvětí a represivním složkám.

Tak asi jste mne přesvědčili:
Autor: V. Církva Datum: 21.2.2019 9:26

Z hlediska víry bych měl být proti prostituci. Ale i z článku mi vyplívá, že nelze dělat kompromisy. Buď by se musela prostituce zakázat (to máme) ale pak i tvrdě potírat (to se neděje, ale zcela to neuhlídali ani komunisté), Pokud ani komunisté prostituci nevymítili, ve svobodné společnosti to nepůjde určitě.

Pak je třeba zavést pravidla. Povolit, zdanit ale taky tvrději perzekvovat kuplíře pokud se dopouští trestných činů omezování osobní svobody. násilí, ilegální migrace či mezinárodního obchodu "s bílým masem". Ani demokracie není bordel (což třeba Francouzi nepochopili). Zároveň pravidlo je vytvořit ve společnosti klima, že i když je prostituce povolena, je to špatná věc (kouření tabáku je taky povoleno). Jsou tam zdravotní, psychologické i bezpečnostní problémy. Prostě láska je něco jiného mnohem hodnotnějšího!

Nedávno jsem kdesi četl rozhovor s kriminalistou (neplést si s kriminálníkem), že u nás ubylo sexuálně motivovaných vražd i znásilnění. Lidé kteří by se stali zločinci to můžou často bezpečně vyřešit s prostitutkou.

Re: Tak asi jste mne přesvědčili:
Autor: F. Svoboda Datum: 21.2.2019 9:45

Původ slov "vyplývá" je od slova plynouti, "nevymýtili " od slova mýto !!!

Re: Tak asi jste mne přesvědčili:
Autor: V. Církva Datum: 21.2.2019 14:40

Díky, máte samozřejmě pravdu. Bohužel každý nemá možnost psát to vždy na počítači a z klávesnice. Z důvodu pitomých reklamních lišt se pak nedá text zvětšit a zkontrolovat. Ale, polepším se.

Re: Tak asi jste mne přesvědčili:
Autor: A. Pakosta Datum: 21.2.2019 22:16

Co má společného mýtina neboli paseka s mýtem? Vymýtit znamená vysekat, vykácet.

To ovšem nic nemění na tom, že pan Církva má mezery ve znalosti základů českého pravopisu. Dalším bludem zde je ale tvrzení, že je u nás prostituce zakázána - prostituce zakázána není, nezákonné je pouze kuplířství, a to je významný rozdíl. Žena, která "šlape" sama za sebe, nikdo ji "nepase", neporušuje žádný zákon, a daně z příjmu stejně platit nemusí. Náš právní řád se tváří, že výdělečný sex neexistuje.

Re: Tak asi jste mne přesvědčili:
Autor: R. Dubravský Datum: 21.2.2019 11:03

Prostituce zakázaná není a proto ani nemůže být trestána. Zakázané a trestné je kuplířství.

Bingo!:
Autor: R. Gramblička Datum: 21.2.2019 8:59

Ostatně, není to jediný případ, kdy opatření státu s cílem ochrany nebo pomoci jisté cílové skupině občanů má na ně v důsledku vliv opačný

Prostě zlegalizovat to, co:
Autor: D. Polanský Datum: 21.2.2019 8:43

beztak funguje již tisíciletí. Proti lidské přirozenosti bych nedoporučoval bojovat. Každý se živí, jak umí. A když to nijak neumí, jde si pro sociální dávky. Tedy vyjma zdravotně a jinak postižené.

Kdy už která vláda zlegalizuje prostituování?!:
Autor: P. Hlosta Datum: 21.2.2019 7:55

Až se dočkám toho, že bude zlegalizované a tedy i daněné prostituování, budu vědět, že stát se pohnul správným směrem ke spravedlnosti k občanům. Není totiž vůbec správně, že se děfky nedaní. Jestli si nechají polovic, či jim většinu vezme pasák, je irelevantní, protože nejsou legálně státem tolerovány. Je to vlastně svět sám pro sebe parazitující na společnosti.

Kde je poptávka, je i nabídka. A platí, že prostituce je nejstarší a nejtrvalejší řemeslo ve světě lidském. Nemáme ideologické dogma po pádu socialismu, takže si nemusíme mazat med kolem huby, že prostituce neexistuje. Existovala i za socialismu a komunisti ji také používali, ač chtěli tvrdit, že ji potlačili. Ano, kriminalizovali ji hodně. Dnes se však tak nekriminalizuje, ale zároveň se nepřizná pravda, že prostituce existuje a není státem daněna, že stát dovolí parazitování lidmi v prostituci se živících.

Pevná pravidla pro tohle řemeslo, danit stejně jako jiné občany, stejná práva pro zaměstnance v tom řemesle, jako povinnosti pro zaměstnávající v tom řemesle. Daně! To je ovládací otěž na občana. Speciálně k tomuto řemeslu bych dal povinnost majetkového přiznávání. Odchod do důchodu ovšem bych děfkám snížil o deset - patnáct let. ;-)

Re: Kdy už která vláda zlegalizuje prostituování?!:
Autor: P. Lenc Datum: 21.2.2019 8:21

Ano pane Hlosto, vidím to velice podobně.

Re: Kdy už která vláda zlegalizuje prostituování?!:
Autor: V. Církva Datum: 21.2.2019 14:28

Tak hlavně z článku i příspěvku je evidentní že je prostituce zakázána ale tolerována. To je jako s migrací v EU. Tam kde se něco zakáže ale nehlídá (většinou protože není vůle) vznikají mafie zločinnost a bohatnou darebáci.

Jinými slovy Západ nepochopil rozdíl mezi bordelem a demokracií a vytvořil bordel kde je prostituce formálně zakázána.

Re: Kdy už která vláda zlegalizuje prostituování?!:
Autor: R. Langer Datum: 21.2.2019 14:35

Na východě v tomto případě ovšem platilo totéž...

Re: Kdy už která vláda zlegalizuje prostituování?!:
Autor: J. Lepka Datum: 21.2.2019 18:01

Jasně milý Hlosto, navrhněte Babišovi další vlnu EET a kontrolním hlášením nejen kdo s kým, ale i kolikrát a za kolik. Pak samozřejmě taky, v jakém případě bude účet od šlapky daňově odčitatelná položka a kdo bude vykonávat daňový dohled.

Stát - organizovaná skupina:
Autor: S. Ševeček Datum: 21.2.2019 1:47

kuplířů?

Zvonka to tak vyzerá.