26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Dahrendorf, ČSSD a Česko po sněmu ANOŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 22.2. 2019 11:54, přehled diskusí

Ať tak anebo tak - všechno je naopak !:
Autor: P. Kubáč Datum: 22.2.2019 11:54

Tenhle článek je výživná polívčička, ale nebojte se : agentura pro uvádění románových příběhů na pravou míru stále funguje.

Maláčová, Petříček, Dienstbier - jsou příčinou pádu Soc-Dem a jejich vyhození by možná bylo příčinou ( lehkého ) vzestupu.

Ano je pravicová strana ?

Levice má ideje ? Neplatit Altnerovým dědicům a rušit halasně zaváděné slevy na jízdném, neb jinak stát nebude mít na penze. To jsou ty ideje ?

Já měl autora za přemýšlivého,:
Autor: P. Zinga Datum: 21.2.2019 10:12

ale zde pouze fráze: Tak za prvé,levice se zlikvidovala sama tím, že opustila svou zakládající ideu cpaním se "do středu", naskočením na různé módní ideologie (gender, menšiny, klima).

Před týdnem vyšel v Německu elaborát z pera mladého socdem funkcionáře "Zapoměňte na dělníky". A včera jsem četl, že se ČSSD chce orientovat na studenty.

Ano, je to asi výsledek diverzní akce pravice pod názvem "konec třídní společnosti".

A ti salonní fešáci to, co by užiteční idioti, realizují.

Tzv. levice je představitelem málo civilizovaných a pravice :
Autor: K. Janyška Datum: 21.2.2019 9:56

civilizovaných více. Z toho jasně vyplývá, že civlizace obchodem je procesem neosobně pravicovým a že levice se musí tomuto spontánnímu procesu podřídit. Jinak je po ní. Což by bylo mně osobně úplně jedno... Dzp.

Namísto jaké:
Autor: J. Schwarz Datum: 21.2.2019 9:26

rovnováhy chce zavést pořádek? Socani nevytvářejí žádnou rovnováhu, ti jsou už dávno s nadnárodním monopolistickým kapitálem jedna ruka! Jejich socialistické nápady dělají zákazníky z lidí, kteří nic neumějí a ani nic umět nechtějí za peníze lidí pracujících, zatímco monopolistům jdou nerušeně do kapes zisky získané prodejem masově vyráběných levných šuntů. Socialismus je způsobem, jak pomoci darebákům nahoře pomocí lemplů dole na účet těch, co produktivně dělají opravdu užitečnou práci, tedy něco, co by od nich jiní lidé rádi dobrovolně koupili. Narozdíl od státu, který "nakupuje" za daně poplatníků "služby" a "produkty" různých kamarádů za které by dobrovolně nikdo své vlastní peníze nedal.

Re: Namísto jaké:
Autor: R. Langer Datum: 21.2.2019 10:03

Přesný popis!

Re: Namísto jaké:
Autor: P. Lenc Datum: 21.2.2019 11:08

Ano!

Poprosím o nějaký příklad:
Autor: I. Schlägel Datum: 21.2.2019 8:18

optimistické filozofické vize v socialistické verzi. Následně poprosím o výčet těch, které dočkaly své pozitivní verze v praktickém životě. Ideologické žvásty si nechte prosím od cesty. Děkuji.

:
Autor: L. Zach Datum: 21.2.2019 20:39

Ne že bych někdy volil levici...

Ale což tzv. "sociální stát", ve kterém tu (i jinde v Evropě) žijeme?