22.4.2019 | Velikonoční pondělíDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Orwell na plný plynŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 189, poslední: 20.2. 2019 22:05, přehled diskusí

Re: Zdá se, že EUrosoudružkám a EUrosoudruhům:
Autor: Š. Hašek Datum: 20.2.2019 11:46

Máte pravdu.

Co dál? Tipuji, že 75% městských občanů (velká města) ve věku 20 - 40 let přímo adoruje brusel.

Ti, dokud nezjistí, že jim někdo vyměnil internet, na účtu mají záporný úrok, v zaměstnání mají třetí záchodky, jejich dítka ve školičce mlátí "sirotek", .............. stále budou "evropany"!!! Evropu si představují jako bruselské pralinky říznuté řeckou metachou. A do toho Klinika.

:
Autor: J. Jurax Datum: 20.2.2019 12:35

EUsoudružkám a EUsoudruhům všech možných pohlaví už teď věří málokdo. Zde možná leda frau Netzer a její ideoví souputníci.

Nástup cenzury v EU - samozřejmě maskované patřičně ušlechtilými záměry pokud možno nesrozumitelně a vágně formulovanými - je zákonitý. Lid musí myslet správně a toto správné myšlení nesmí být narušováno východními ideodiverzními centrálami ani vnitřními nepřáteli - disidenty a vůbec ztroskotanci a zaprodanci.

EU si rozvracet nedáme!

Znovu: EU sama neví, co resp. čím je.:
Autor: D. Stirský Datum: 20.2.2019 10:56

Mezinárodním spolkem? Nadnárodní společností? Státem? Obávám se, že jednak neumí prodat sama sebe, alespoň u nás a že je to byrokratický moloch. Už Havel říkal: EU ústava? Proč ne. Ale musí to být srozumitelný, nedlouhý text, kterému by se mohly učit děti na základce. Místo toho máme několikasetstránkový bruselský nesrozumitelný román. DTTO GDPR: ochrana údajů potřebná je. Výsledek? Opět komplikované nařízení, jemuž skoro nikdo nerozumí. Já jsem pro Spojené SE. Ale už by to měl konečně někdo začít prosazovat: Otevřeně, nahlas, bez vytáček, úhybných manévrů, kamufláží... Nikoli vznik SSE plíživým, pokoutním, unfair způsobem. Ale vyhlásit záměr ev. federace, kde společné bude to, co je nutné pro stát: obrana, měna, z. politika. Malý parlament a vláda. Zbytek? Klidně i zde společně, ale jen na bázi dobrovolnosti. Tj. o to se již postará soukromá sféra. Jednoduše řečeno: Ta vytvoří regule pro daný obor natolik kvalitní, že soukromé firmy by byly samy proti sobě, kdyby je nepřijaly. Ale stát do toho kecat nebude.

Re: Znovu: EU sama neví, co resp. čím je.:
Autor: S. Netzer Datum: 20.2.2019 11:07

EU je nadnárodní spolek.

A z toho důvodu nelze tvrdit, že to "EU sama neví".

Re: Znovu: EU sama neví, co resp. čím je.:
Autor: M. Prokop Datum: 20.2.2019 11:23

Ví, ale salámovou taktikou se snaží být víc.

Re: Znovu: EU sama neví, co resp. čím je.:
Autor: S. Netzer Datum: 20.2.2019 11:41

EU je nějaká osoba, že "ví"?

Re: Znovu: EU sama neví, co resp. čím je.:
Autor: P. Han Datum: 20.2.2019 11:55

No tak si ji proboha personifikujte. Má nějaké vedení, osobo?

:
Autor: J. Jurax Datum: 20.2.2019 12:43

EU je nadnárodní spolek stále rychleji se transformující v žalář národů.

Re: Znovu: EU sama neví, co resp. čím je.:
Autor: M. Prokop Datum: 20.2.2019 11:23

Kapři si rybník nevypustí, to k tomu malému parlamentu a vládě a EUnijním složitostem.

Ad SSE - Rakousko-Uhersko, Sovětský svaz, SFRJ, Československo - státy bez politického národa. Doufejme, že by to dopadlo jako v Československu a ne jako v SFRJ, nebo že k rozpuštění by nebyla třeba válka, jako v případě R-U.

Národy zpoza železné opony:
Autor: M. Mikulec Datum: 20.2.2019 10:24

jsou na příchod totality dost citlivé. Máme s čím porovnávat, na rozdíl od Západu. Moc jsme se té svobody nestihli nadechnout.

Chcípající neomarxistická:
Autor: P. Lenc Datum: 20.2.2019 10:19

kobyla kope kolem sebe.O to je nebezpečnější.

Re: Chcípající neomarxistická:
Autor: S. Netzer Datum: 20.2.2019 11:09

Nejvyšší čas zmínit nálepku "neomarxistický".

Už to tu dlouho nikdo nezmiňoval.

Re: Chcípající neomarxistická:
Autor: J. Lepka Datum: 20.2.2019 16:33

Jen malá poznámka, milý Jamníku: Když odhalovali v revíru Marxovi pomník v nadživotní velikosti, přestože jeho učení zapříčinilo desítky miliónů mrtvých, protestoval někdo ? Ne, takže to byli vzývatelé jeho filosofie, samozřejmě po drobných kosmetických změnách - neomarxisté. Ono to sice nikoho nezmate, stejně jako prekábatění KSČ v údajně demokratickou stranu s přidaným "M".

Oprava.:
Autor: P. Zinga Datum: 20.2.2019 10:17

Níže v diskusi jsem napsal, že "desinformace je pravda, která se nám nehodí".

Správnější je ale "Desinformací může být i pravda. která se nám nehodí".

:
Autor: J. Jurax Datum: 20.2.2019 13:06

Nejsprávnější je definice "Dezinformace je to, co se nám nehodí".

Rodičovský díl 1 a rodičovbský díl 2.:
Autor: P. Zinga Datum: 20.2.2019 10:06

že nevíte, vo co gou?

Francouzské Národní shromáždění schválilo zákon, podle kterého již nebudou rodiče uváděni jako "matka" či "otec, ale jako rodič1 a rodič 2

Problém je s určením pořadí u "rodičů" stejného pohlaví. Nebo žádného. Že takoví nemůžou mít společné děti? Jak vidno, na Západě je možné všechno.

Existuje nějaká historická analogie pro poučení?:
Autor: M. Pivoda Datum: 20.2.2019 9:57

"Akční plán proti desinformacím" postrádali například domorodci/divoši různých tropických ostrovů, a proto tam tak dlouho kvetl podvodný obchod: tuny kopry (sušené kokosové ořechy) byly výhodně směňovány za lesklé cetky (sklíčka, korálky, řetízky, ...) z Evropy. Tehdy Evropa opoměla vypracovat solidární akční plán proti desinformacím divochů. Fair Trade byl objeven až později.

Ignorováním poznatků z historie učinila autorka ve svém článku velký historický objev, totiž že: Každá technologie může být využita, ale také i zneužita. Tak tomu ale bylo od jakživa.

Postrádám v článku návrh řešení, jak posílit to prvé (pozitivní využití) potlačit to druhé (zneužití). Takový je totiž reálný život. Bude snad pro lidstvo lepší alternativou odvrhnutí technologie a návrat k někdejším divochům?

Judith Bergman je komentátorka, právnička, politická analytička a vedoucí spolupracovnice Gatestone Institute. To znamená (po překladu z angličtiny) Institut kamenné brány.

Re: Existuje nějaká historická analogie pro poučení?:
Autor: R. Langer Datum: 20.2.2019 10:04

Fair Trade je stejný podvod a domorodcům je stejně prospěšný jako ty cetky. :-D

Re: Existuje nějaká historická analogie pro poučení?:
Autor: P. Grigar Datum: 20.2.2019 11:07

100%

Re: Existuje nějaká historická analogie pro poučení?:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 20.2.2019 10:26

Vy si vážně myslíte, že mazáním negativního a zviditelňováním pozitivního se situace rapidně zlepší???? Takové myšlení má dítě které si myslí, že když zavře oči, zlé věci zmizí.

Pro Šárku Svobodovou:
Autor: M. Pivoda Datum: 20.2.2019 12:03

Nevnucujte mi své představy, Šárko Svobodová. Já takové představy nemám.

Já v článku Judith Bergman postrádám nějaký návrh, jak nezneužít "Akční plán proti dezinformacím". Autorka ve svém článku jen vykřikla, že ten plán je zneužitelný (až k prosazení strašidelných vizí Orwella). To ale není žádné nové sdělení.

V praktickém životě se používá "trade-off", tj. něco za něco. Něco jsme ztratili a něco jsme získali. Přičemž to, co jsme ziskali, by mělo být větší než to, co jsme ztratili.

Re: Pro Šárku Svobodovou:
Autor: P. Grigar Datum: 20.2.2019 13:16

.. a jsme zase u problematiky rozdílných definic jednoho pojmu či podstaty věci. Při existenci názorových protistran nutně dochází k rozporu v posuzování pravdivosti informace. V některých oborech už stojí vědecká pravda proti vědeckému konsensu. Namísto věcné diskuse nastupuje demagogie a propaganda. Nepředpokládám shodu ani v hodnocení ztrát proti ziskům v případě voného šíření informací, nebo opačně při jeho omezení.

Re: Existuje nějaká historická analogie pro poučení?:
Autor: P. Han Datum: 20.2.2019 11:52

Domorodci si více cenili lesklá sklíčka, Evropané kopru. Domorodci totiž byli schopni snadno vyprodukovat tuny kopry, zatímco lesklé sklíčko ani jedno. Lesklá sklíčka potom mohli používat ke směně za něco jiného s jinými domorodci, kteří by se jim na jejich kopru zvysoka vykašlali, páč ji měli také. To je podstatou obchodu dodnes.

A netuším, co má s obsahem článku společného váš překlad názvu Gatestone Institute. Jen chcete demonstrovat svou znalost angličtiny či používání slovníku, Mr. Drinkwater?

Re: Existuje nějaká historická analogie pro poučení?:
Autor: J. Pokoutný Datum: 20.2.2019 22:02

Pokud jedna komunita stojí o barevná sklíčka, jinak bezcenná, a druhá o kopru, pro tu první bezcennou, je uzavřený obchod zcela OK.

Jen věda nám může říci, co si máme myslet.:
Autor: K. Janyška Datum: 20.2.2019 9:57

Jasný ? Více lidstvo není. A to co víme ze škol, víme z ní a když si tam myslíme něco jiného, dostaneme pětku. Tedy z věd přírodních.

Velmi naléhavě však varuji před vírou v to, co tam ve skutečnosti marxističtí hluáci rvou do hlav dětí a srudentů z vědy společenské. Je to nmohdy právě opačné, než je skutečnost. Zejména děti a studenty přioravují pro život v organizaci, čímž lidský svět není. Je právě jejím oiokem. Je spontánním řádem lidské konkurenční interakce... Dzp.

Tak tohle je hodně dobré!:
Autor: V. Student Datum: 20.2.2019 9:48

Článek tedy také, ale zejména:

https://ceskoaktualne.cz/2019/02/blog/chodi-nami-slunickari-nadoby-pokrytectvi-nenavisti-buduji-lepsi-svet-dvoji-metr-vse-okolo-nyni-poznate-bezpecne-odcini-hrichy-otcu-kancelar-vzoru-saturnina-luza-mensiny-elita/

Fakt jsem se pobavil. Tedy, jak se to vezme...

EU zaslouží:
Autor: M. Malovec Datum: 20.2.2019 9:44

neřízený rozpad.

Kam se hrabou komunisté.:
Autor: V. Pokorný Datum: 20.2.2019 9:30

Na tuhle, a nejen na tuhle, sebranku z EU. I v Česku je podobná tlupa lidí, která se snaží jiné v jejich názorech potlačovat a chce leccos zakazovat a kaceřovat. Jsou to některé partaje v parlamentu: ODS, TOP09, STAN, Piráti, KDU-ČSL, ČSSD, politické ziskové neziskovky, některé placené státem a i ze zahraničí, např. Člověk v tísni, Evropské hodnoty, veřejnoprávní media ČT, ČRo.

:
Autor: J. Jurax Datum: 20.2.2019 14:17

Zapomněl jste na ANO a SPD ... :-)

Už rozumím tomu,:
Autor: M. Mikulec Datum: 20.2.2019 9:21

proč Rusko uvažuje o odpojení od Www. Ještě aby jim tam EU posílala své dezinformace. Navíc když je Rusko stále pod sankcemi a embargem a buhvico, vytvoří si svou národní síť a bude klid.