26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BLÍZKÝ VÝCHOD: Zamést v AfghánistánuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 31, poslední: 18.2. 2019 7:52, přehled diskusí

Američtí zpravodajci:
Autor: V. Církva Datum: 17.2.2019 19:12

To jsou ti co uvěřili Britům, že v Iráku jsou ZHN? Nebo ti co poznali že Trump vyhrál volby jen díky Putinovi?, ti co si jsou jisti že Asaad pouští plyn na Iráčany, přesto, že by byl proti sobě.Ti co hledali Bin Laden v Afghánistánu 10 let když byl Pákistánu? Prosím o odkazu na jedinou podstatnou věc kterou CIA v posledních letech vyřešila mimo varování před Huawei (v tom logicky pravdu měli, to se ale mohli zeptat každého kdo se trochu zajímá o informační a řídící systémy)

Ještě bych rád důkaz, že sankcionovaný Írán skutečně umrtvil svůj nukleární program. Podle mých informacím možná, ale rakety naopak vesele dál vyvíjí. Rád bych věřil že smlouva s Iránem je dobrá, ale pokud ji obhajují taková trdla jako lídři EU, tradičn protiizraelští, moc důvěry v to taky nemám.

:
Autor: J. Salek Datum: 18.2.2019 7:40

naprosty souhlas

Moc pěkný úvod.:
Autor: J. Lepka Datum: 17.2.2019 10:57

Hned první tři věty vytesat do základního kamene jistého hnutí, co zrovínka dneska zasedá v Chodově. Ovšem kam se Trump hrabe na vašeho guru, ten dokáže nejen změnit názor během pár desítek minut, jen co mu Mára předá poslední průzkum a navíc obvinit novináře, že ho nechápou, případně jeho výrok záměrně překroutili.

:
Autor: V. Klíma Datum: 17.2.2019 16:42

No vidite - a zrovne me hned ten uvod svou blaboloidni az detinsky prvoplanovou zaujatosti uplne znechutil a to jsem docela otrly ctenar.

:
Autor: J. Salek Datum: 18.2.2019 7:44

Autor textu nevi o cem mluvi. CIA dokaze tak akorat spehovat politiky. USA v Afganistanu akorat zbytecne utraci penize. At si mistni valci sami. Syrii si Asad taky dokazal vybojovat. Az USA odejdou, tak se domluvi i s Kurdy. Trumpova politika je naopak naprosto citelna. Jako spravny hospodar se zamysli nad tim kam ma smysl cpat penize.

Je potřeba zase trochu naplivat na Trumpa. :
Autor: P. Kubáč Datum: 17.2.2019 10:44

Problém Trumpovy zahraniční politiky je v tom, že US. Zbrojovky si zvykly řídit americkou zahraniční politiku za Obamy. Jejich moc je obrovská, příjmy ze státního rozpočtu též ( kolem 700 000 000 000 ) tedy 700 miliard US$ a jejich výdaje na sponzoring zejména "tradinčních republikánnskůch poslanců" jsou taky nemalé. Výsledkem je že kormidlo nyní tahá více stran a výsledkem je, že loďka pluje klikatě.

A mimochodem Demokrati mají "New Green Deal - šílený ekologický plán likvidace drtivé většitny tradičních oborů ( např. automobilová výroba) ve jménu boje proti globálnímu oteplování - to zajistí Trumpovi spolehlivé vítězství v roce 2020

Re: Je potřeba zase trochu naplivat na Trumpa. :
Autor: J. Lepka Datum: 17.2.2019 11:02

Asi ano, ale ve zbrojním průmyslu USA je zaměstnáno takové kvantum lidí, že jakýkoliv výkyv jen v zaměstnanecké politice by měl netušené dopady. Horší spíš je, že Trump je neřízená střela a zhusta plácne něco, bez rozmyslu a jakékoliv rozvahy, ať hospodářské, politické či ekonomické, o nějaké vizi budoucích mezinárodních vztahů, vizí či plánů nemluvě. Snad ho ukočírují poradci.

:
Autor: J. Salek Datum: 18.2.2019 7:47

Nejsem si jisty ze Trump vyhraje. Tech magoru beha po svete hrozne moc. Socialismus je nesmrtelny a lide porad doufaji ze dostanou neco zadarmo.

Haha:
Autor: M. Frank Datum: 16.2.2019 22:50

další trumpobijec bez mozku. A píše kraviny!

Kopecky? Kdo to je?:
Autor: J. Cervenka Datum: 16.2.2019 22:38

President Trump: Iran, Severni Korea, divoka imigrace, i trochu Rusko, zlocinna Merkel a jeji fanaticky Nemci, muslimove, NATO, to vse je prikladna zahanicni politika. Nutne se divat na fakta (a ne kecy)a videt potom nejvetsiho zastance rozumu a fakt v dnesni zahranicni politice.

Navzdory všemu úspěšný prezident:
Autor: J. Hanzlík Datum: 16.2.2019 21:24

Neváhám tvrdit, že vejde do historie v pozitivní slova smyslu. Na jeho vítězství ve volbách 2020 paradoxně pracuje spiklenecká opozice i média, která postupně ztrácejí důvěru. Destrukce Demokratické strany socialisty pokračuje. Svět, jak se zdá, už nestojí o nomádskou vizi divokých migrací s bezohledností k reálnému prostoru, ve kterém lidé nakonec skutečně žijí.

Mimo slov k rétorickému projevu prezidenta Donalda Trumpa odkazuji také na vizuální stránku jeho gest, mimiky a u politika nezvykle vstřícného vztahu k adresným jednotlivcům, které přímo s tribuny oslovuje. Zajisté jste si všimli, že většinou hovoří bez papíru. Má fenomenální paměť na tváře a jména. Neváhá i ve vážnějších situacích zažertovat a tím odlehčit oficialitu chvíle. To se vztahuje spíše na domácí scénu. V zahraničních tématech politiky svá neoficiální vyjádření mění pro nedostatek zkušeností s opatrností člověka, který si uvědomuje svojí odpovědnost. Netrpí komplexem neomylnosti a rád koriguje svoje postoje.

V případě styku s novináři z levicových médií, kteří už dávno vzdali novinařinu a sázejí na protitrumpovskou kartu, prezidentova rétorika jaksi zhořkne. Snadno si všimnete do očí bijící levičácké metodiky podávání otázek. Nejprve soudruh rádobynovinář dalekosáhle shrne „zločinné záměry“ dotazovaného a pak se jej konečně zeptá, kdy se z toho hodlá zodpovídat.

Význam a účinnost pomluvy je nepominutelný. Myšlení to bolí, říkával Masaryk, tak se stává, že dočasně vítězí afekt pomluvy. U nás si teď v některých kruzích lámou hlavu jak toho Trumpa pojmout. Sledují zdroje a už teď se drží za rypáky, jakými kravinami obšťastňovali veřejnost a jakou kreaturu si přáli mít v Bílém domě.

:
Autor: V. Klíma Datum: 16.2.2019 21:38

Vcelku se mi vase zhodnoceni libi, ale nepochopil jsem posledni odstavec, to jste myslel Trumpa nebo tu umelohmotnou androidku Clintonovou?

Re: Navzdory všemu úspěšný prezident:
Autor: J. Hanzlík Datum: 17.2.2019 11:12

Mrs. Hillary Clinton, majitelku rance skandálů (soukromý server a zločinné nakládání s informacemi - ničení důkazů – finanční podvody Clinton Foundation apod.).

:
Autor: V. Klíma Datum: 16.2.2019 21:15

Stacil mi jeden odstavec a rikam si: co je to za blabol?

Pak posunu dolu a vidim autor: forum24.

No, diky, ze mi p. Kopecky potvrdil nazor na toto eurohujerske "medium".

Re: :
Autor: J. Lepka Datum: 17.2.2019 10:49

Vy bezmyšlenkovitě přejímáte hodnocení, názory a představy nějakého media? Navíc, když je pod článkem podepsán sám pachatel. Obávám se, že jste právě jen podpořil tlak na cenzuru internetu všem tzv. demokratům, kterým se nelíbí názory jiných. Již antické rčení : Diskuze je zdrojem světla, doporučuje trochu jiný postup a přestože mám na Forum 24 názor vcelku dost podobný, nedovolil bych si takové odsouzení. Pokud projevíte zájem o návod, jak se má taková diskuze vést, doporučuji web Osel.cz s polemikou pánů Wagnera a Smrže ve věci OZE a JE, stejně jako bezpříkladný přístup redakce Deníku Referendum.

:
Autor: V. Klíma Datum: 17.2.2019 16:36

Samozrejme, ze nic bezmyslenkovite neprejimam a o to mam mene duvodu sledovat nekoho, kdo tak cini a pouze recykluje cizi myslenky a obali je vlastnim slovnim prujmem, coz je presne pripad vyplodu pane Kopeckeho.

Je faktem,:
Autor: D. Polanský Datum: 16.2.2019 15:59

že v Afgošu nebude pořádek do té doby, dokud si jej neudělají sami Afghánci. Jenom mám obavu, že toho se nikdy nedočkají, kde kdo jim do toho kecal, kecá a bude kecat.

Změna postojů je v dnešním světě docela běžná. Z toho bych nedělal vědu. Lidé jednají tržně.

:
Autor: V. Klíma Datum: 16.2.2019 21:23

Jenze zadni "Afghanci" neexistuji a proto tam nikdy ani "poradek" v nasem slova smyslu nebude.

Nejlepsim dosazitelnym stavem by byla relativne fungujici zeme, ktera neni lihni teroristu. Ale to je na desitky let a hlavne by se museli pridat i soudruzi z Ciny, kteri chteji v Afghanistanu tezit suroviny, ale ke zvyseni bezpecnosti moc prispivat nechteji a nechaji spinavou praci delat "zapad".

:
Autor: J. Salek Datum: 18.2.2019 7:52

souhlas

Nenávist:
Autor: I. Štípek Datum: 16.2.2019 15:34

Autorovi skřípe pero, skřípou zuby, skřípe mysl.

Doník je jaký je. Je to velkohubý Američan, no a co?. Vždycky z toho ale nakonec vyleze něco, co má myšlenku, tvar a posílí jeho pozici. Nablblí Dems mu v tom skvěle pomáhají, byť nechtěně. Obama, to byl žvanil! Nikdy z toho ale nic nebylo, jen smrt, zkáza, rozvrat. No, a Macron s Merkel, ti nemluvili vůbec a najednou představili upečenou Frankogermánii v srdci Evropské unie, z čehož měli ti rudozelení anarchomarxisti v bruseli dozajista radost.

:
Autor: R. Mladek Datum: 16.2.2019 11:09

Tento článek je důkazem toho, že u nás nefunguje tržní ekonomika. V tržní ekonomice by musel tento osel zemřít hlady.

Re: :
Autor: Z. Lapil Datum: 17.2.2019 9:30

Nemusel. Počítám, že mnoha lidem mluví z duše. Mně ne, aby nedošlo k omylu, ale stejně jsem - stejně jako vy - podlehl svému optimismu a nejen že článek přečetl, ale i okomentoval.

:
Autor: V. Klíma Datum: 17.2.2019 16:39

Jestli tento zvanil mluvi mnoha lidem z duse, pak nechapu, kde tito lide berou tu drzost oznacovat sve oponenty za jednoduche ci manipulovatelne, jak zhusta cini.

to je ale:
Autor: J. Sedláček Datum: 16.2.2019 10:19

blábol

Trumpova politická cukatura velmi zabírá a :
Autor: K. Janyška Datum: 16.2.2019 9:38

zatím výborně odpovídá kompozitivní teorii. V Afgánistánu šlo o to zlikvidovast tamní nástroje pro přípravu výstavby světové islámské armády a to se podařilo. Tak co by tam dále Američané i NATO dělali. Afgánci si musejí poradit sami. Vývoj tam je jejich věcí, pokud neohrožují civilizované, tedy zejména USA... Dzp.

Autor:
Autor: P. Lenc Datum: 16.2.2019 9:11

zase předvádí svou ubohost.Už ten první odstavec jeho blábolu svědčí o "hlubokém pochopení" Trumpova jednání.Ta slova "nicméně na pětníku se otáčí bleskově" svědčí pouze o tom, že tento rádoby politolog mimo nenávist k Trumpovi dokáže vytvořit pouze slovní průjem a lhaní.Že se Trump i přes odpor dnes takřka bolševických demokratů snaží plnit své sliby, tak to tento ubožák jaksi není schopen přiznat.To jeho levičácké vidění světa prostě nepřipouští.Radši lhát, jak je jejich zvykem.

Chaota podobného našemu:
Autor: I. Mertl Datum: 16.2.2019 7:53

ale s nesrovnatelně větší mocí, obdivují ba milují ti, co milují i našeho.

:
Autor: V. Klíma Datum: 16.2.2019 21:26

Presne tyhle pripitomele uvahy o "hloupem volici" jsou duvodem, proc tzv. "tradicni" - zejmena levicove - strany prohravaji volby jak na bezicim pasu.

Sebereflexe nula.

:
Autor: B. Baron Datum: 16.2.2019 2:00

Zase jeden co nemá rád Trumpa.

Komanči rádi používali:
Autor: S. Kalužík Datum: 16.2.2019 0:15

'psí štěkají, ale karavana jde dál', tento prokomančský pes také štěká, ale . . . .