27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Představme si, že ...

Představme si, že Miloš Zeman dle ústavy (63/a-c) vrchní velitel ozbrojených sil zastupující stát navenek vyhlásí válku EU a požádá o pomoc armádu ruskou, čínskou či případně obě. Co s tím budeme dělat?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 15.2.2019 22:08

Ovšem taky mne napadlo, jestli psychopatické rysy nejsou pro politika žádoucí schopností. Nepsychopati by testem neprošli, prostě by nesplnili předpoklady.

J. Jurax 15.2.2019 22:02

Já bych to rozšířil i na diskutéry.

J. Jurax 15.2.2019 21:57

Nesporně. Ale když je ten názor sice pevný, leč hovadný, je to k zamyšlení.

J. Jurax 15.2.2019 21:54

No, psychology, ne psychiatry ... jenže i u autobusáků či pilotů se to běžně dělá, testuje se schopnost vykonávat dané povolání. A magor politik nadělá víc škody než magor pilot, co to ondyno napikoval do hory s plným airbusem.

Takže před volbami by všichni kandidáti museli předložit osvědčení, že jsou schopni být politiky. A ministři včetně premiéra doložit, že jsou schopni ministrovat. Že nejsou magoři. Že jejich osobnost není v rozporu s požadavky na politika.

Š. Hašek 15.2.2019 19:49

Vážený pane,

Vy jste Pavka Morozov. Či varianta.

Zkráceno, zjednodušeno.

M. Mikulec 15.2.2019 19:40

Re: Jezusmarjááá,

To je přesný. A pan doktor-autor bude rád dělat toho kádrováka. :-))

J. Pražák 15.2.2019 18:28

První krok je jasný

Nejprve zbavit volebního páva takové exoty, jako je autor. Možná i svéprávnosti...

F. Navrátil 15.2.2019 18:15

Re: Vítr v hlavě

Je podstatný rozdíl mezi tím, zda bude zvolen kandidát, který dostane nejvíce hlasů nebo kandidát, který bude nejméně vadit. Člověk s pevným názorem má vždy odpůrce.

J. Kanioková 15.2.2019 16:47

1***

P&L se nikdy neuměli smířit.. Mnozí z nich jsou dodnes věřící ve svou JEDINOU pravdu..

8) Moderní (sociální) liberalismus- „liberalismus 20.století“/změna postoje ke státu – počátek OBHAJOBY INTERVENCE ze strany státu,

stát má možnost odstraňovat společenské nerovnosti,

důraz na ROVNOST výsledků

Liberalismus, konzervatismus- https://slideplayer.cz/slide/2628047/

J. Kanioková 15.2.2019 16:31

Jezusmarjááá,

od prověřování adeptů na významné politické funkce psychiatry už zbývá jen nepatrný krůček k umisťování politických odpůrců do psychiatrických léčeben..

J. Kanioková 15.2.2019 16:19

A rusofobní psychopati jste vy s autorem

a sekta Netzer

R. Langer 15.2.2019 14:59

Re: Pane Payne,...

Aha, to mě vlastně nenapadlo, já jsem fakt věřil, že by napsal svoje představy... :-D

R. Langer 15.2.2019 14:55

Re: Vítr v hlavě

Já spíš nechápu, proč si někdo myslí, že by se výsledek takových voleb nějak lišil od těch současných. Tak snad zakroužkuju toho, koho volím, ne? Nebo si myslíte, že voliči jsou tak tupí, že to prostě neudělají?

F. Navrátil 15.2.2019 14:06

Vítr v hlavě

Výsledkem autorova návrhu by bylo, že v politice by se pohybovaly pouze šedivé myši, které nikomu nevadí a které postrádají jakoukoliv pevnou myšlenku. Ve svém důsledku se jedná o návrh na likvidaci soutěže politických stran a vytvoření zahnívající politické bažiny, tedy ideálního prostředí pro zrození predátora.

V. Církva 15.2.2019 14:05

Re: No, nevím.

Tak, tak, aniž bych historii Atén znal, přesně to bych předpokládal. Ostrakizací by zmizeli osobnosti. Zůstala by trdla. Možná že ti by pak byli snadno ovladatelní elitami, ale jen do revoluce. Lidi by z neslané nemastné politiky appeassementu byli hodně frustrováni.

M. Mikulec 15.2.2019 14:04

Re: Demokracie pane Payne je i smíření se s prohrou

Navíc před volbami.

M. Mikulec 15.2.2019 14:03

Re: Demokracie pane Payne je i smíření se s prohrou

Progresivisté neumějí prohrávat. Podívejte se do USA: žádný prezident nebyl tak okopáván ze všech stran, a to navíc před . Havlova nepolitická politika v praxi, financovaná Šorošem. Neziskovky nikdo nevolí, ale do politiky vrtají fest!

V. Církva 15.2.2019 13:56

Demokracie pane Payne je i smíření se s prohrou

Takové úvahy je možné mít dva, tři roky po volbách pokud se prezident třeba zblázní. Tady se ale od prezidentských voleb moc nezměnilo, tak by asi bylo dobré respektovat volby. Zeman není ideální prezident, ale pokud neziskovky dodali či podpořili Želé Drahoše a těšili se jak s ním budou zametat, zmýlili se. Pokud chceme změnu na prezidenstském postu, je třeba místo mudrování nabídnout kvalitního protikandidáta. To se nestalo. Lidé už přišli na to kam vedou svět pravdoláskaři či Soroš a proto Drahoše, Horáčka, či Hilšnera prostě nechtějí.

Jinak jsem pro každou špatnost, klidně i změny volebního systému. Mám ale pocit že mínusový systém by nebyl dobrý. Volby byly Antizeman, protože polrokáři dovedou být hodně nenávistní. Myslím ale, že by bylo i hodně Antidrahošů. Volby by pak vyhrálo nějaké trdlo (typu kanadského Trudeau), které by se líbilo fanynkám, a lidem by nestál ani za minuskřížek, takže asi Hilšner.

Nevýhoda minusového systému totiž je, že by nevyhrávaly osobnosti. Ty mají totiž vždy hodně kontroverzí a nepřátel. Výsledkem by byla neslaná, nemastná politika. Což už jsme nakonec měli za Sobotky. To nepotřebujeme.

J. Hejna 15.2.2019 12:52

Psychologické vyšetření

Pane Payne,

dejte se psychologicky vyšetřit.

Možná by se mohla zvýšit věrohodnost vašich textů.

P. Urban 15.2.2019 12:34

Co je to kompozitivní teorie ?

Báječná příležitost, jak vědět všechno a neříci nic.

P. Urban 15.2.2019 12:33

Články by se psaly dál

jen ten protizemanovský tábor by voličsky poněkud oslabil.

P. Urban 15.2.2019 12:31

No, nevím.

Psychopati získávající širokou podporu, ovšem zároveň sotva snesitelní pro spoustu jiných by mohli být zvoleni docela dobře, pokud by spousta byla podstatně menší, než širokost. Už teď máme české demokraty, kteří chtějí budovat (politickou) občanskou společnost na spoustách, jejichž velikost evidentně přeceňují.

Ostrakizace není špatný nápad. V těch Athénách nakonec dopadla tak, že kdo nebyl nikdy ostrakizován, byl evidentní nula. A nuly Athéňané volit nechtěli. Podobně zřejmě dopadne české protikorupční tažení. Kdo nebude mít na krku aspoň jednu obžalobu, bude bez šance.

Ve starém Římě naopak platilo, že jednou zvolený úředník je nesesaditelný až do konce svého mandátu. Tohle změnil až Tiberius Grakchus, který nechal odvolat úřadujícího konzula lidovým shromážděním. Podle některých názorů právě tehdy začal konec římské republiky.

A co se stane, pokud Miloš Zeman vyhlásí válku EU a požádá o pomoc Rusko nebo Čínu? Nejspíš nic. Česká armáda, pokud by přešla do útoku, bude za hranicemi zatčena zdejší policií. A EU, Rusko i Čína nejspíš počkají, až bude takovýto prezident ústavně obžalován, osvobozen a následně hospitalizován.

I. Hendrych 15.2.2019 12:03

No comment

Naprosto souhlasím ...v pořadí už druhý rusofilni psychopat z Prognostického ústavu sedí na Hradě.

V. Petr 15.2.2019 11:39

Pane autore, vyobcováním Themistokla a uvězněním Miltiada

si Athéňané skutečně "pomohli."

Daleko horší následky měl ovšem analogický postup v případě schopného ale nemorálního Alkibiada. Ten se poté, co měl být díky intrikám nepřátel odsouzen k smrti prostě přidal na stranu nepřátel Athén. Měl tak značnou zásluhu na porážce Athén v Peloponézské válce a ztrátě jejich velmocenského postavení. Sám byl pak zavražděn v perském exilu.

V. Šedivý 15.2.2019 11:07

Re: Pane Payne,...

Proč prázdný papír?

Myslíte, že by obdržené pokyny neuměl okopírovat do vlastního článku, opatřit datem a podepsat?

R. Meišner 15.2.2019 11:07

ano

choroby se mají léčit už v zárodku--zvláště ty psychické. naprostý souhlas. kdo vydrží a podrobně si přečte celý článek, tak ho možná napadne, že začít by se mohlo u autora. . bez dalšího komentáře.

I. Širůček 15.2.2019 10:43

Zbytečné obavy

Rusům stačí, když je o pomoc požádá pár pragováků, nebo tkadlen ...

J. Cyrany 15.2.2019 10:43

Tak ty

máš dost.

V. Vérosta 15.2.2019 10:40

Re: A tak přemýšlím,

Sdílím tento názor, psát na NP by měli mít možnost jenom autoři s příslušným lékařským dobrozdáním!! :-))))))

M. Šejna 15.2.2019 10:15

kam zmizeli pravdoláskoví kandidáti?

Kam zmizeli pravdoláskoví kandidáti na prezidenta, kteří byli mediální pravdoláskou tak oslavováni a protlačováni? Pánové Drahoš, Hilšer a Fischer svou mediální slávu loni přetavili na senátorský post? Jenže po senátorovi Drahošovi a senátorovi Hilšerovi se poté slehla zem. Mají sice svůj senátorský plat, ale jinak o nich nikdo už dlouho nic neslyšel. Pouze Fischer vykazuje nějakou aktivitu a lze ho považovat za výkonného a dobrého senátora.

Z tohoto pohledu lze konstatovat, že "prostý blbý volič" zvolil správného prezidenta, protože případného prezidenta Drahoše bychom na Hradě asi vůbec nenašli. Patrně by někde v závětří jen stahoval králíky. A prezident Hilšer by bylo ještě větší neštěstí.