23.4.2019 | Svátek má VojtěchDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Představme si, že ...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 59, poslední: 15.2. 2019 22:08, přehled diskusí

Vážený pane,:
Autor: Š. Hašek Datum: 15.2.2019 19:49

Vy jste Pavka Morozov. Či varianta.

Zkráceno, zjednodušeno.

První krok je jasný:
Autor: J. Pražák Datum: 15.2.2019 18:28

Nejprve zbavit volebního páva takové exoty, jako je autor. Možná i svéprávnosti...

Jezusmarjááá,:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.2.2019 16:31

od prověřování adeptů na významné politické funkce psychiatry už zbývá jen nepatrný krůček k umisťování politických odpůrců do psychiatrických léčeben..

Re: Jezusmarjááá,:
Autor: M. Mikulec Datum: 15.2.2019 19:40

To je přesný. A pan doktor-autor bude rád dělat toho kádrováka. :-))

:
Autor: J. Jurax Datum: 15.2.2019 21:54

No, psychology, ne psychiatry ... jenže i u autobusáků či pilotů se to běžně dělá, testuje se schopnost vykonávat dané povolání. A magor politik nadělá víc škody než magor pilot, co to ondyno napikoval do hory s plným airbusem.

Takže před volbami by všichni kandidáti museli předložit osvědčení, že jsou schopni být politiky. A ministři včetně premiéra doložit, že jsou schopni ministrovat. Že nejsou magoři. Že jejich osobnost není v rozporu s požadavky na politika.

:
Autor: J. Jurax Datum: 15.2.2019 22:08

Ovšem taky mne napadlo, jestli psychopatické rysy nejsou pro politika žádoucí schopností. Nepsychopati by testem neprošli, prostě by nesplnili předpoklady.

Vítr v hlavě:
Autor: F. Navr8til Datum: 15.2.2019 14:06

Výsledkem autorova návrhu by bylo, že v politice by se pohybovaly pouze šedivé myši, které nikomu nevadí a které postrádají jakoukoliv pevnou myšlenku. Ve svém důsledku se jedná o návrh na likvidaci soutěže politických stran a vytvoření zahnívající politické bažiny, tedy ideálního prostředí pro zrození predátora.

Re: Vítr v hlavě:
Autor: R. Langer Datum: 15.2.2019 14:55

Já spíš nechápu, proč si někdo myslí, že by se výsledek takových voleb nějak lišil od těch současných. Tak snad zakroužkuju toho, koho volím, ne? Nebo si myslíte, že voliči jsou tak tupí, že to prostě neudělají?

Re: Vítr v hlavě:
Autor: F. Navr8til Datum: 15.2.2019 18:15

Je podstatný rozdíl mezi tím, zda bude zvolen kandidát, který dostane nejvíce hlasů nebo kandidát, který bude nejméně vadit. Člověk s pevným názorem má vždy odpůrce.

:
Autor: J. Jurax Datum: 15.2.2019 21:57

Nesporně. Ale když je ten názor sice pevný, leč hovadný, je to k zamyšlení.

Demokracie pane Payne je i smíření se s prohrou:
Autor: V. Církva Datum: 15.2.2019 13:56

Takové úvahy je možné mít dva, tři roky po volbách pokud se prezident třeba zblázní. Tady se ale od prezidentských voleb moc nezměnilo, tak by asi bylo dobré respektovat volby. Zeman není ideální prezident, ale pokud neziskovky dodali či podpořili Želé Drahoše a těšili se jak s ním budou zametat, zmýlili se. Pokud chceme změnu na prezidenstském postu, je třeba místo mudrování nabídnout kvalitního protikandidáta. To se nestalo. Lidé už přišli na to kam vedou svět pravdoláskaři či Soroš a proto Drahoše, Horáčka, či Hilšnera prostě nechtějí.

Jinak jsem pro každou špatnost, klidně i změny volebního systému. Mám ale pocit že mínusový systém by nebyl dobrý. Volby byly Antizeman, protože polrokáři dovedou být hodně nenávistní. Myslím ale, že by bylo i hodně Antidrahošů. Volby by pak vyhrálo nějaké trdlo (typu kanadského Trudeau), které by se líbilo fanynkám, a lidem by nestál ani za minuskřížek, takže asi Hilšner.

Nevýhoda minusového systému totiž je, že by nevyhrávaly osobnosti. Ty mají totiž vždy hodně kontroverzí a nepřátel. Výsledkem by byla neslaná, nemastná politika. Což už jsme nakonec měli za Sobotky. To nepotřebujeme.

Re: Demokracie pane Payne je i smíření se s prohrou:
Autor: M. Mikulec Datum: 15.2.2019 14:03

Progresivisté neumějí prohrávat. Podívejte se do USA: žádný prezident nebyl tak okopáván ze všech stran, a to navíc před . Havlova nepolitická politika v praxi, financovaná Šorošem. Neziskovky nikdo nevolí, ale do politiky vrtají fest!

Re: Demokracie pane Payne je i smíření se s prohrou:
Autor: M. Mikulec Datum: 15.2.2019 14:04

Navíc před volbami.

1***:
Autor: J. Kanioková Datum: 15.2.2019 16:47

P&L se nikdy neuměli smířit.. Mnozí z nich jsou dodnes věřící ve svou JEDINOU pravdu..

8) Moderní (sociální) liberalismus- „liberalismus 20.století“/změna postoje ke státu – počátek OBHAJOBY INTERVENCE ze strany státu,

stát má možnost odstraňovat společenské nerovnosti,

důraz na ROVNOST výsledků

Liberalismus, konzervatismus- https://slideplayer.cz/slide/2628047/

Psychologické vyšetření:
Autor: J. Hejna Datum: 15.2.2019 12:52

Pane Payne,

dejte se psychologicky vyšetřit.

Možná by se mohla zvýšit věrohodnost vašich textů.

No, nevím.:
Autor: P. Urban Datum: 15.2.2019 12:31

Psychopati získávající širokou podporu, ovšem zároveň sotva snesitelní pro spoustu jiných by mohli být zvoleni docela dobře, pokud by spousta byla podstatně menší, než širokost. Už teď máme české demokraty, kteří chtějí budovat (politickou) občanskou společnost na spoustách, jejichž velikost evidentně přeceňují.

Ostrakizace není špatný nápad. V těch Athénách nakonec dopadla tak, že kdo nebyl nikdy ostrakizován, byl evidentní nula. A nuly Athéňané volit nechtěli. Podobně zřejmě dopadne české protikorupční tažení. Kdo nebude mít na krku aspoň jednu obžalobu, bude bez šance.

Ve starém Římě naopak platilo, že jednou zvolený úředník je nesesaditelný až do konce svého mandátu. Tohle změnil až Tiberius Grakchus, který nechal odvolat úřadujícího konzula lidovým shromážděním. Podle některých názorů právě tehdy začal konec římské republiky.

A co se stane, pokud Miloš Zeman vyhlásí válku EU a požádá o pomoc Rusko nebo Čínu? Nejspíš nic. Česká armáda, pokud by přešla do útoku, bude za hranicemi zatčena zdejší policií. A EU, Rusko i Čína nejspíš počkají, až bude takovýto prezident ústavně obžalován, osvobozen a následně hospitalizován.

Re: No, nevím.:
Autor: V. Církva Datum: 15.2.2019 14:05

Tak, tak, aniž bych historii Atén znal, přesně to bych předpokládal. Ostrakizací by zmizeli osobnosti. Zůstala by trdla. Možná že ti by pak byli snadno ovladatelní elitami, ale jen do revoluce. Lidi by z neslané nemastné politiky appeassementu byli hodně frustrováni.

No comment :
Autor: I. Hendrych Datum: 15.2.2019 12:03

Naprosto souhlasím ...v pořadí už druhý rusofilni psychopat z Prognostického ústavu sedí na Hradě.

A rusofobní psychopati jste vy s autorem :
Autor: J. Kanioková Datum: 15.2.2019 16:19

a sekta Netzer

Pane autore, vyobcováním Themistokla a uvězněním Miltiada:
Autor: V. Petr Datum: 15.2.2019 11:39

si Athéňané skutečně "pomohli."

Daleko horší následky měl ovšem analogický postup v případě schopného ale nemorálního Alkibiada. Ten se poté, co měl být díky intrikám nepřátel odsouzen k smrti prostě přidal na stranu nepřátel Athén. Měl tak značnou zásluhu na porážce Athén v Peloponézské válce a ztrátě jejich velmocenského postavení. Sám byl pak zavražděn v perském exilu.

ano:
Autor: R. Meišner Datum: 15.2.2019 11:07

choroby se mají léčit už v zárodku--zvláště ty psychické. naprostý souhlas. kdo vydrží a podrobně si přečte celý článek, tak ho možná napadne, že začít by se mohlo u autora. . bez dalšího komentáře.

Zbytečné obavy:
Autor: I. Vermis Datum: 15.2.2019 10:43

Rusům stačí, když je o pomoc požádá pár pragováků, nebo tkadlen ...

Tak ty :
Autor: J. Cyrany Datum: 15.2.2019 10:43

máš dost.

kam zmizeli pravdoláskoví kandidáti?:
Autor: M. Šejna Datum: 15.2.2019 10:15

Kam zmizeli pravdoláskoví kandidáti na prezidenta, kteří byli mediální pravdoláskou tak oslavováni a protlačováni? Pánové Drahoš, Hilšer a Fischer svou mediální slávu loni přetavili na senátorský post? Jenže po senátorovi Drahošovi a senátorovi Hilšerovi se poté slehla zem. Mají sice svůj senátorský plat, ale jinak o nich nikdo už dlouho nic neslyšel. Pouze Fischer vykazuje nějakou aktivitu a lze ho považovat za výkonného a dobrého senátora.

Z tohoto pohledu lze konstatovat, že "prostý blbý volič" zvolil správného prezidenta, protože případného prezidenta Drahoše bychom na Hradě asi vůbec nenašli. Patrně by někde v závětří jen stahoval králíky. A prezident Hilšer by bylo ještě větší neštěstí.

A tak přemýšlím,:
Autor: P. Lenc Datum: 15.2.2019 10:00

že by měli i mnozí pisatelé článku projít v článku uvedeným testem.Asi bychom byli ochuzeni o něco tak kvalitního jako je tento článek.

Re: A tak přemýšlím,:
Autor: V. Vérosta Datum: 15.2.2019 10:40

Sdílím tento názor, psát na NP by měli mít možnost jenom autoři s příslušným lékařským dobrozdáním!! :-))))))

Články by se psaly dál:
Autor: P. Urban Datum: 15.2.2019 12:33

jen ten protizemanovský tábor by voličsky poněkud oslabil.

:
Autor: J. Jurax Datum: 15.2.2019 22:02

Já bych to rozšířil i na diskutéry.

Co je to kompozitivní teorie, :
Autor: K. Janyška Datum: 15.2.2019 9:57

mudrlante ? Dzp.

Co je to kompozitivní teorie ?:
Autor: P. Urban Datum: 15.2.2019 12:34

Báječná příležitost, jak vědět všechno a neříci nic.