26.4.2019 | Svátek má OtoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Je horší nemírné pití...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 43, poslední: 14.2. 2019 21:36, přehled diskusí

Re: Tak si poslechněte:
Autor: M. Bílý Datum: 14.2.2019 21:36

Můj kamarád měl devadesátiletého dědečka, ten příšel do lesa natáhl vzdoušek a pravil: "Tady je krásnej vzduch."a zapálil si fajku. Hezký pozdní večer!

Re: Dvě poznámky k tomuto blábolu:
Autor: Z. Frys Datum: 14.2.2019 21:00

Zrušení povinného "všeobecného pojištění" (ve skutečnosti zdravotní daně) a umožnění opravdového pojištění (toho tržního) je jediný způsob jak se zbavit současného zdravotního komunismu.

Re: Tak si poslechněte:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.2.2019 20:33

Tak Vám přeji hodně zdraví a radost ze života. Moje babička nebyla 50 let u doktora a když po roce 1990 vznikaly zdravotní pojišťovny, nenašli její dokumentaci: žádnou totiž neměla. Cely život byla obézní a dožila se 88 let. Bez jakýchkoliv pravidelnych kontrol cholesterolu a krevního tlaku.

Re: Dvě poznámky k tomuto blábolu:
Autor: J. Schwarz Datum: 14.2.2019 20:21

K první poznámce - žijeme ve svobodné společnosti a tak nejen ministr zdravotnictví má právo se k čemukoli vyjadřovat, ale i policajt koho koli zatknout a boxer komukoli dát KO - to jste chtěl nepochybně sdělit auditoriu pane Kubáči? Nebo by to bylo už příliš svobodné?

Tak si poslechněte:
Autor: M. Bílý Datum: 14.2.2019 19:53

Celý život nepiju, nekouřím a zítra mi bude 93 let. Cvičím mozek už jak se ráno probudím a lékaři jsou za mne paf. Mám o 21 let mladší přítelkyni (vzorně se o mne stará) , manželka (65 let spolu) mi zemřela před pěti lety. Trápí mě ovšem páteř, stařecká lenost (ta hlavně) a ospalost celý den.

Re: Dvě poznámky k tomuto blábolu:
Autor: V. Braun Datum: 14.2.2019 18:51

Tak ještě zbývá prosazovat zrušení všeobecného pojištění - ať se každý připojistí tržně, že.

Po listopadu jsem byl "pravičákem bez hranic" typu "ať se každý stará sám o sebe". Teď jsem o třicet let starší a doufám, že i o něco moudřejší.

A to říkám jako člověk, který se stará o sebe a svoji rodinu a poslední dávku čerpal kdysi přídavky na děti - přestal jsem když se musel začít na přídavky prokazovat příjem. I když bych asi ještě nějaký čas na příspěvky dosáhl přišlo mi to blbé o ně žádat, když se nám vedlo celkem dobře.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 17:21

Ano.

Ale strašně moc lidí je blbejch i za střízliva.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 17:19

No, s těmi zuby máte docela recht, kdo si o ně nepečuje, pocítí to na šrajtofli velice citelně nebo má takzvaně přerušovaný chrup ...

A s tím kouřením - byla tu vyhovující úprava, každý si mohl vybrat putyku kuřlavou nebo nekuřlavou, takže to dobroserní hlupci ve jménu blaha lidu prostě museli radikálně pokurwit ...

Re: Únor, to je masopust, tak:
Autor: V. Kotas Datum: 14.2.2019 17:15

Radostí a slastí života se neodříkám celý rok. Kouřit jsem začal v učení, jako většina z naší generace. Nyní už 10let nekouřím.

Re: názor:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.2.2019 16:14

To neni nic proti tomu, když potkáte za volantem smažku.

názor:
Autor: i. krahula Datum: 14.2.2019 14:56

U alkoholu je „akorát“nula.Máme málo blbů s vypitou palicí?

Chodím každé úterý do vinárny:
Autor: E. Derat Datum: 14.2.2019 14:27

U Sudu ve Vodičkově ul., a to od roku 1993. Jsou tam různé partičky, a je tam i jedna partička, která si již někdy v roce 98 řekla, že nebude v únoru vůbec pít

alkohol. Vybrali si únor jako nejkratší měsíc. A od té doby to dodržují, kouzlo je ovšem v tom, že tam to úterý pravidelně chodí a píjí nealko. Ono držet suchý únor a přitom nevystrčit nos z baráku, není žádné umění. Já jsem si zavedl před cca deseti lety suchý listopad, jako přípravu organismu na vánoční večirky apod. A také stále to úterý docházím, i když moje partička popíjí. Tak si člověk prověří svoji vůli, a také vidí a slyší jak blbě vypadá když to přežene. Někdy je být střízlivý opravdové utrpení. Ale, to posiluje.Co mi na tom ovšem děsí je ta potřeba masovosti, prostě nějakej trouba s prochlastanými játry řekne, že je suchej únor, a stádo se na to nalepí. To samé je s neholením můžů v listopadu,

nebo nově žen v lednu. A takových masových akcí je povícero. Zřejmě pozůstatek socialismu, kterému se přizpůsobili i mladí lidé. Možná chybějí ty Spartakiády. Ale, zřejmě má řada lidí tu potřebu být v nějákém stádu, ne se rozhodnout podle sebe. Jsem zvědavý kdy nějáký impotent vyhlasí některý měsíc bez sexu.

Re: Měsíc bez plánování?:
Autor: V. Kolman Datum: 14.2.2019 14:05

Stručně:

Když něco perfektně funguje, pak je nejvyšší čas, začít do toho dloubat, rýt a měnit to tak dlouho, dokud se to totálně nepo$ere.

Re: :
Autor: V. Kolman Datum: 14.2.2019 13:58

Je to pane Priknere reklama na Fernet, nebo Tesco? :-)

Re: úplná hloupost:
Autor: V. Kolman Datum: 14.2.2019 13:53

Politicky "neuvědomělí" žertéři si pane Harvánku za socialismu vámi uváděnou pranostiku upravovali na:

"Únor bílý - ÚV šílí.

Re: Únor, to je masopust, tak:
Autor: V. Kolman Datum: 14.2.2019 13:45

Pokud pane Kotasi ve zbývající části roku "sušíte hubu" a jíte jen VELMI střídmě a skromně, pak máte pravdu a jezte a pijte o masopustu co hrdlo (a jiné hříšné oudy těla) ráčí :-)

P.S.-Kouřit začínejte ale až po dosažení 27. roku vašeho věku.

Re: Dvě poznámky k tomuto blábolu:
Autor: R. Chodovsky Datum: 14.2.2019 12:26

To je taková socialistická mantra. U automechanika je to velmi jednoduché, zajedete se zeptat k jinému a vyberete si nejlepší nabídku. U lékaře je to, díky systému, poněkud komplikovanější a nepřehlednější. Nemusíte rozumět rakovině, ale rozhodnout se na základě doporučení a dostupných informací jiných zákazníků není těžké.

Princip (nejen) zdravotnictvi:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.2.2019 11:46

je ten, ze nemá rad levná řešení. Všechno se bere za špatný konec a příčina se zameni za následek. V nepřehledném systému se pak ztratí spousty peněz a nikdo neví, kam. Zdravotnictví se nezabývá kvalitou a zlepšením, ale vždycky slyšíme jen o penězích, málo peněz. Nikdy nebude dost peněz, když tečou do špatného systému.

Dvě poznámky k tomuto blábolu:
Autor: P. Kubáč Datum: 14.2.2019 11:28

První poznámka - žijeme ( zatím v částečně ) svobodné společnosti. I minstr zdravotnictví má právo se k čemukoliv vyjadřovat a pan Zálom má právo jeho vyjádření ignorovat.

Druhá poznámka - k tomu, aby ve zdravotnictví zavládla tržní idyla - muselo by tržní postavení "prodávajícího i kupujícího" srovnatelně silné, což není, což si snadno uvědomíte když porovnáme automechanika prohlašujícího : "máte prorezlý výfuk" a doktora prohlašujícího : "máte rakovinu tlustého střeva" ( obojí se vyskytuje asi tak stejně často )

Re: Měsíc bez plánování?:
Autor: R. Langer Datum: 14.2.2019 11:23

Mě to také hned praštilo mezi oči. :-)

Re: Zdraví je v první řadě věcí každého z nás. Teprve když :
Autor: K. Janyška Datum: 14.2.2019 11:18

Je to tak... Dzp.

Re: Měsíc bez plánování?:
Autor: R. Chodovsky Datum: 14.2.2019 11:05

Pane Braune, musím se k Vám ještě vrátit.

Regulace tržními prostředky - to je prostě úžasný termín. Moc děkuji za jeho objevení a použití.

Kam se hrabou pojmy jako "demokratizace vlastnictví", "populisticky oslovit lid"..pro mne asi (zatím) vítězí "liberální demokracie", ale na druhé místo se dostává "regulace tržními prostředky".

Re: Socialismus ve zdravotnictví:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.2.2019 11:05

Ono není vyhnuti: zkuste si neplatit! :-) Když se medicina prave chová jako každá jiná vševědoucí instituce- neptej se na nic a nabozne polykej naši hostii- pak se nedivte, ze pacienti jsou taaaakhle malicci. A nechají sve zdraví na odbornicich, kteří mají navíc moderní technologie. To táhne, ne? Spolu s tou povinnou měsíční platbou...nemůžeme čekat jiný výsledek.

Únor, to je masopust, tak:
Autor: V. Kotas Datum: 14.2.2019 11:01

nevím, proč bych se měl odvracet od tradic předků.

Re: úplná hloupost:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.2.2019 11:00

Děkuji Vám, pane.

Re: Socialismus ve zdravotnictví:
Autor: P. Lenc Datum: 14.2.2019 10:59

Jistě pane Prokope.Nakonec takové adrenalinové sporty, havárie aut a především staří lidé by měli přinejmenším platit víc, nebo ne?Ti kuřáci jsou perfektní terč a o pití alkoholu ani nemluvě, tam se přece tak dobře trefuje, že?A to nemluvím o různých chorobách, na které pojišťovny "nemají kolonky".Už jste omezil maso, cukr a jiné "špatné stravovací návyky" a začal se "správnou životosprávou"? Pokud ne tak máte nejvyšší čas než vám to socialisté zpočítají.

Re: úplná hloupost:
Autor: P. Lenc Datum: 14.2.2019 10:48

Přesné pane Mikulče.

Socialismus ve zdravotnictví:
Autor: O. Prokop Datum: 14.2.2019 10:32

je to, co způsobuje současnou krizi- hlavně personální devastaci. A způsob myšlení občana- voliče - pacienta je takový: Tady mne doktore máte, dělejte se mnou něco. Žádná osobní odpovědnost za své zdraví: Bude brát léty za desetitisíce měsíčně, ale že by přestal kouřit, pít nebo zhubl a držel dietu? To ani náhodou. Vždyť si celý život ( ,,) platil pojištění....

Re: Zdraví je v první řadě věcí každého z nás. Teprve když :
Autor: M. Mikulec Datum: 14.2.2019 10:24

Správně, pane Janysko. Proto lékaři tak často říkají Zkusíme tohle,...nebo tamto. Tak jsem jednou řekla Zkuste si to sám.:-)

Re: úplná hloupost:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.2.2019 10:03

Zoubky si děti čistí proto, ze je to naučila maminka a ne proto, ze nějaký herec v bílém plášti na TV obrazovce propaguje zubní pastu. Takže si čistíme zuby, neb je to správný návyk od dětství. K doktorovi chodíme až když se sami neumíme postarat. Jak píše pan Janyska. Zdraví je naše věc a ne věci instituci. Dneska je ovšem kšeft úplně všechno, i vydechovany CO2.