26.4.2019 | Svátek má OtoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Je horší nemírné pití...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 43, poslední: 14.2. 2019 21:36, přehled diskusí

Tak si poslechněte:
Autor: M. Bílý Datum: 14.2.2019 19:53

Celý život nepiju, nekouřím a zítra mi bude 93 let. Cvičím mozek už jak se ráno probudím a lékaři jsou za mne paf. Mám o 21 let mladší přítelkyni (vzorně se o mne stará) , manželka (65 let spolu) mi zemřela před pěti lety. Trápí mě ovšem páteř, stařecká lenost (ta hlavně) a ospalost celý den.

Re: Tak si poslechněte:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.2.2019 20:33

Tak Vám přeji hodně zdraví a radost ze života. Moje babička nebyla 50 let u doktora a když po roce 1990 vznikaly zdravotní pojišťovny, nenašli její dokumentaci: žádnou totiž neměla. Cely život byla obézní a dožila se 88 let. Bez jakýchkoliv pravidelnych kontrol cholesterolu a krevního tlaku.

Re: Tak si poslechněte:
Autor: M. Bílý Datum: 14.2.2019 21:36

Můj kamarád měl devadesátiletého dědečka, ten příšel do lesa natáhl vzdoušek a pravil: "Tady je krásnej vzduch."a zapálil si fajku. Hezký pozdní večer!

názor:
Autor: i. krahula Datum: 14.2.2019 14:56

U alkoholu je „akorát“nula.Máme málo blbů s vypitou palicí?

Re: názor:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.2.2019 16:14

To neni nic proti tomu, když potkáte za volantem smažku.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 17:21

Ano.

Ale strašně moc lidí je blbejch i za střízliva.

Chodím každé úterý do vinárny:
Autor: E. Derat Datum: 14.2.2019 14:27

U Sudu ve Vodičkově ul., a to od roku 1993. Jsou tam různé partičky, a je tam i jedna partička, která si již někdy v roce 98 řekla, že nebude v únoru vůbec pít

alkohol. Vybrali si únor jako nejkratší měsíc. A od té doby to dodržují, kouzlo je ovšem v tom, že tam to úterý pravidelně chodí a píjí nealko. Ono držet suchý únor a přitom nevystrčit nos z baráku, není žádné umění. Já jsem si zavedl před cca deseti lety suchý listopad, jako přípravu organismu na vánoční večirky apod. A také stále to úterý docházím, i když moje partička popíjí. Tak si člověk prověří svoji vůli, a také vidí a slyší jak blbě vypadá když to přežene. Někdy je být střízlivý opravdové utrpení. Ale, to posiluje.Co mi na tom ovšem děsí je ta potřeba masovosti, prostě nějakej trouba s prochlastanými játry řekne, že je suchej únor, a stádo se na to nalepí. To samé je s neholením můžů v listopadu,

nebo nově žen v lednu. A takových masových akcí je povícero. Zřejmě pozůstatek socialismu, kterému se přizpůsobili i mladí lidé. Možná chybějí ty Spartakiády. Ale, zřejmě má řada lidí tu potřebu být v nějákém stádu, ne se rozhodnout podle sebe. Jsem zvědavý kdy nějáký impotent vyhlasí některý měsíc bez sexu.

Princip (nejen) zdravotnictvi:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.2.2019 11:46

je ten, ze nemá rad levná řešení. Všechno se bere za špatný konec a příčina se zameni za následek. V nepřehledném systému se pak ztratí spousty peněz a nikdo neví, kam. Zdravotnictví se nezabývá kvalitou a zlepšením, ale vždycky slyšíme jen o penězích, málo peněz. Nikdy nebude dost peněz, když tečou do špatného systému.

Dvě poznámky k tomuto blábolu:
Autor: P. Kubáč Datum: 14.2.2019 11:28

První poznámka - žijeme ( zatím v částečně ) svobodné společnosti. I minstr zdravotnictví má právo se k čemukoliv vyjadřovat a pan Zálom má právo jeho vyjádření ignorovat.

Druhá poznámka - k tomu, aby ve zdravotnictví zavládla tržní idyla - muselo by tržní postavení "prodávajícího i kupujícího" srovnatelně silné, což není, což si snadno uvědomíte když porovnáme automechanika prohlašujícího : "máte prorezlý výfuk" a doktora prohlašujícího : "máte rakovinu tlustého střeva" ( obojí se vyskytuje asi tak stejně často )

Re: Dvě poznámky k tomuto blábolu:
Autor: R. Chodovsky Datum: 14.2.2019 12:26

To je taková socialistická mantra. U automechanika je to velmi jednoduché, zajedete se zeptat k jinému a vyberete si nejlepší nabídku. U lékaře je to, díky systému, poněkud komplikovanější a nepřehlednější. Nemusíte rozumět rakovině, ale rozhodnout se na základě doporučení a dostupných informací jiných zákazníků není těžké.

Re: Dvě poznámky k tomuto blábolu:
Autor: V. Braun Datum: 14.2.2019 18:51

Tak ještě zbývá prosazovat zrušení všeobecného pojištění - ať se každý připojistí tržně, že.

Po listopadu jsem byl "pravičákem bez hranic" typu "ať se každý stará sám o sebe". Teď jsem o třicet let starší a doufám, že i o něco moudřejší.

A to říkám jako člověk, který se stará o sebe a svoji rodinu a poslední dávku čerpal kdysi přídavky na děti - přestal jsem když se musel začít na přídavky prokazovat příjem. I když bych asi ještě nějaký čas na příspěvky dosáhl přišlo mi to blbé o ně žádat, když se nám vedlo celkem dobře.

Re: Dvě poznámky k tomuto blábolu:
Autor: Z. Frys Datum: 14.2.2019 21:00

Zrušení povinného "všeobecného pojištění" (ve skutečnosti zdravotní daně) a umožnění opravdového pojištění (toho tržního) je jediný způsob jak se zbavit současného zdravotního komunismu.

Re: Dvě poznámky k tomuto blábolu:
Autor: J. Schwarz Datum: 14.2.2019 20:21

K první poznámce - žijeme ve svobodné společnosti a tak nejen ministr zdravotnictví má právo se k čemukoli vyjadřovat, ale i policajt koho koli zatknout a boxer komukoli dát KO - to jste chtěl nepochybně sdělit auditoriu pane Kubáči? Nebo by to bylo už příliš svobodné?

Únor, to je masopust, tak:
Autor: V. Kotas Datum: 14.2.2019 11:01

nevím, proč bych se měl odvracet od tradic předků.

Re: Únor, to je masopust, tak:
Autor: V. Kolman Datum: 14.2.2019 13:45

Pokud pane Kotasi ve zbývající části roku "sušíte hubu" a jíte jen VELMI střídmě a skromně, pak máte pravdu a jezte a pijte o masopustu co hrdlo (a jiné hříšné oudy těla) ráčí :-)

P.S.-Kouřit začínejte ale až po dosažení 27. roku vašeho věku.

Re: Únor, to je masopust, tak:
Autor: V. Kotas Datum: 14.2.2019 17:15

Radostí a slastí života se neodříkám celý rok. Kouřit jsem začal v učení, jako většina z naší generace. Nyní už 10let nekouřím.

Socialismus ve zdravotnictví:
Autor: O. Prokop Datum: 14.2.2019 10:32

je to, co způsobuje současnou krizi- hlavně personální devastaci. A způsob myšlení občana- voliče - pacienta je takový: Tady mne doktore máte, dělejte se mnou něco. Žádná osobní odpovědnost za své zdraví: Bude brát léty za desetitisíce měsíčně, ale že by přestal kouřit, pít nebo zhubl a držel dietu? To ani náhodou. Vždyť si celý život ( ,,) platil pojištění....

Re: Socialismus ve zdravotnictví:
Autor: P. Lenc Datum: 14.2.2019 10:59

Jistě pane Prokope.Nakonec takové adrenalinové sporty, havárie aut a především staří lidé by měli přinejmenším platit víc, nebo ne?Ti kuřáci jsou perfektní terč a o pití alkoholu ani nemluvě, tam se přece tak dobře trefuje, že?A to nemluvím o různých chorobách, na které pojišťovny "nemají kolonky".Už jste omezil maso, cukr a jiné "špatné stravovací návyky" a začal se "správnou životosprávou"? Pokud ne tak máte nejvyšší čas než vám to socialisté zpočítají.

Re: Socialismus ve zdravotnictví:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.2.2019 11:05

Ono není vyhnuti: zkuste si neplatit! :-) Když se medicina prave chová jako každá jiná vševědoucí instituce- neptej se na nic a nabozne polykej naši hostii- pak se nedivte, ze pacienti jsou taaaakhle malicci. A nechají sve zdraví na odbornicich, kteří mají navíc moderní technologie. To táhne, ne? Spolu s tou povinnou měsíční platbou...nemůžeme čekat jiný výsledek.

Zdraví je v první řadě věcí každého z nás. Teprve když :
Autor: K. Janyška Datum: 14.2.2019 9:35

si neumíme pomoci sami, jdeme za lékařem. A ten se bude trefovat, co by nám tak mohlo být. Většinou trefí, ale mnohdy také ne. Bodejť, když vůbec léaři nevědí, že lidské tělo je spontánním řádem a co to vlastně znamená. Proto jen opravují jeho součástky nebo dokonce vyměňují je jako opraváři zemědělských strojů u traktorů. Ale jsou u toho v bílém.

Uvažují tedy stejně mylně jako hloupí socialisté, kteří za ony součásky považují samotné občany a myslí si, že občanstvo je organizací, tedy ovladatelným strojem. Není však, je spontánním řádem, jinak by nepřežilo. Ostatně stejně jako mnozí nemocní po zásahu lékařů... Dzp.

Re: Zdraví je v první řadě věcí každého z nás. Teprve když :
Autor: M. Mikulec Datum: 14.2.2019 10:24

Správně, pane Janysko. Proto lékaři tak často říkají Zkusíme tohle,...nebo tamto. Tak jsem jednou řekla Zkuste si to sám.:-)

Re: Zdraví je v první řadě věcí každého z nás. Teprve když :
Autor: K. Janyška Datum: 14.2.2019 11:18

Je to tak... Dzp.

úplná hloupost:
Autor: K. Janovská Datum: 14.2.2019 9:27

Proč vlastně na veřejnosti a do médií hlásáme, že bychom si měli čistit zuby? Nechme to na každém, ať mu třeba vypadají ve třiceti. Proč propagovat očkování, ať si to lidi sami rozmyslí, pár úmrtní na tetanus nebo na záškrt země přece přežije. S mnoha miliardami navíc za léčení to bude asi trochu náročnější, ale zas ta svoboda, že...Proč zakazovat prodej alkoholu a cigaret dětem, aspoň by si je rodiče mohli posílat pro flašku, ne? Ať se děcka učí odmala.

Suchý únor je taková napolo spontánní iniciativa, kdyby sousta lidí sama necítila, že po svátcích je čas trochu ubrat, neměl by šanci. Nikdo vás nenutí se přidat a že se k tomu přidalo MZ, to většina, která nehltá facebooky a vyjádření politiků, vůbec netuší.

Mimochodem, k tomu kouření v hospodách - většině lidí to vyhovuje, i řadě kuřáků. Myslím si, že by hospody měly mít možnost zřídit oddělené kuřárny, ale hlavní místnosti bez kouře a smradu jsou prostě lepší.

Re: úplná hloupost:
Autor: L. Harvánek Datum: 14.2.2019 9:39

Suchý únor? Volovina prvního řádu. Zrovna minulý týden jsem kolem jedné vinotéky a jaká byla nabídka? Víc než polovina nabízených vín byla suchá a zbytek polosuchá. Čili si ze suchého února dělají srandu.

Jako venkovanovi a zemědělci se mi také suchý únor nelíbí, věští totiž sucho a neúrodu. Máme přece hezkou pranostiku:

"únor bílý, pole sílí".

Re: úplná hloupost:
Autor: V. Kolman Datum: 14.2.2019 13:53

Politicky "neuvědomělí" žertéři si pane Harvánku za socialismu vámi uváděnou pranostiku upravovali na:

"Únor bílý - ÚV šílí.

Re: úplná hloupost:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.2.2019 10:03

Zoubky si děti čistí proto, ze je to naučila maminka a ne proto, ze nějaký herec v bílém plášti na TV obrazovce propaguje zubní pastu. Takže si čistíme zuby, neb je to správný návyk od dětství. K doktorovi chodíme až když se sami neumíme postarat. Jak píše pan Janyska. Zdraví je naše věc a ne věci instituci. Dneska je ovšem kšeft úplně všechno, i vydechovany CO2.

Re: úplná hloupost:
Autor: P. Lenc Datum: 14.2.2019 10:48

Přesné pane Mikulče.

Re: úplná hloupost:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.2.2019 11:00

Děkuji Vám, pane.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.2.2019 17:19

No, s těmi zuby máte docela recht, kdo si o ně nepečuje, pocítí to na šrajtofli velice citelně nebo má takzvaně přerušovaný chrup ...

A s tím kouřením - byla tu vyhovující úprava, každý si mohl vybrat putyku kuřlavou nebo nekuřlavou, takže to dobroserní hlupci ve jménu blaha lidu prostě museli radikálně pokurwit ...

Keci, keci, kecičky:
Autor: M. Valenta Datum: 14.2.2019 9:22

Tato akce je dobrá a přínosná i přesto, že se na ní nalepí nejrůznější mravokárci včetně pana Záloma a i přesto, že mám doma slušnou sbírku jednosladové whisky a ve sklepě 32. letý archiv ovocných pálenek.