24.5.2019 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Rada ČT zasluhuje odvoláníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 120, poslední: 10.2. 2019 19:17, přehled diskusí

Díky svérázu televize Barrandov:
Autor: J. Václavíková Datum: 7.2.2019 23:44

dokážu pořádně ocenit úroveň ČT a došlo mi, že to, co se jí dá vytknout, jsou skutečně jen maličkosti.

Nezávislá veřejnoprávní média jsou důležitou pojistkou demokracie. Proto je prvním terčem, který je ostřelován, když chce někdo demokracii zneužít.

Souhlas s článkem.:
Autor: Š. Hašek Datum: 7.2.2019 20:11

Já taky..:
Autor: J. Kanioková Datum: 7.2.2019 20:19

Jedině čt2 stojí často za sledování. A Prima Zoom.

Re: Já taky..:
Autor: J. Jelínek Datum: 7.2.2019 23:12

Vy taky co? Že by? Ještě jsem vás neviděl a již hořím. Kdybych nebyl starej, ženatej, tlustej a brejlatej dědek, tu bych možná i vzplál nezvladatelným chtíčem. Ach jo.

Tys blb mezigalaktických rozměrů Štěpánku..:
Autor: J. Richter Datum: 7.2.2019 18:33

..ztroskotanci, zaprodanci, eurofilní, hlavně nezapomenout na multikulturalismus a vítání migrantů, to na debílky zabere dycky....

Česká televize vysílá skvělé reportáže o hradních gaunerech, podvodnících a zlodějích na pozicích kancléře a 1. rádce přes export traktorů.

Také soudruha slovenského komunistického práskače, u primitivů oblíbeného premiéra nešetří a to se pochopitelně zhrzeného Štěpánkovi nelíbí.

Jak průhledné.

Re::
Autor: J. Kanioková Datum: 7.2.2019 20:17

Vy zas máte jiné priority, a tak se vám ČT líbí.. Vy jste fakt "demokrat"..

Tenhle kverulant nemá funkci, o to jde.:
Autor: J. Svoboda Datum: 7.2.2019 18:07

Štěpánek je chudák. Ne nadarmo ho pan Železný nazval tajtrlíkem.

nevšímejte si ho:
Autor: S. Šnajberg Datum: 7.2.2019 17:21

jinak si bude myslet, že je zajímavej a přitom je jenom... Omlouvám se za parafrázi vratných lahví, to ten blboun žáček byl proti Štěpánkovi hvězda.

Štěpánka netřeba číst:
Autor: P. Jansky Datum: 7.2.2019 17:06

do toho člověk vidí jak do hubené kozy..

Pokud bude odvolána, :
Autor: D. Polanský Datum: 7.2.2019 13:16

tak se obětuji a v ní zasednu. Ať trpím.

Tak ČT je neobjektivní a je třeba ji zrušit, :
Autor: I. Schlägel Datum: 7.2.2019 12:33

případně alespoň zprivatizovat. Privátních televizí tu máme dost. Pokud jejich nekalý konkurent, ČT, dělá mizerně svoji práci, neměl by být problém pro privátní televize zvednout hozenou rukavici a ČT převálcovat kvalitnějším zpravodajstvím, důkladnější investigativní prací a vysíláním objektivního z nejobjektivnějšího. Pokud jste někdo něco kvalitnějšího v privátních televizích zaznamenal, tak dejte vědět. Dle mého názoru tam nic takového najít nemůžete, protože z podstaty věci privátní televize něco takového nezajímá. Nepočítaje investigativní reportáže typu "Partnerská krize Vondráčková - Plekanec" apod. Poslední vlaštovkou, co jaro nedělá, byl pan Veselovským v pořadu Sedmička (?) na Nově. Chápu, že mnohé nadchnul Soukup na Barandově. Vaše volba. V ČT je na můj vkus příliš politické korektnosti a předposranosti. Na druhou stranu řadu materiálů přebírá ze světových agentur, kde je té předposranosti více než malé množství. Pokud ČT kritizují zejména nekritičtí obdivovatelé některých lidových českých politiků, tak je to znamení, že to naše/vaše televize koulí na mizerné české poměry docela obstojně. Navíc nic nebrání podat na kohokoliv v ČT i na televizi jako celek žalobu. Žaloby se nekonají ani od velkých vah. Asi proto, že ředitel Dvořák má pod palcem celý soudní systém v naší kotlince a nezmůže s tím nic ani Bureš s Falmerem ruku v ruce. Největšími kritiky jsou bolševici a SPD. Největší kapacity v oblasti morálky, objektivity a vyváženosti, které tu máme na skladě. Tak to jo. Pěkný den.

Kluci si hrají a koncesionáři to musí platit:
Autor: F. Navr8til Datum: 7.2.2019 12:32

Štěpánek se mýlí. Historický vývoj neprobíhá po spirále, ale po šroubovici. Ne tedy po křivce s ústředním bodem, ale po trojrozměrné křivce. To samozřejmě nemění nic na tom, že koncesionářské poplatky pro ČT by měli platit jen ti občané, kteří ji sledují a nemohou se bez jejího cinknutého zpravodajství obejít, a kteří chtějí platit televizní dotace na filmové projekty partě kluků, co spolu mluví.

Re: Kluci si hrají a koncesionáři to musí platit:
Autor: J. Richter Datum: 7.2.2019 18:34

když jsi debil a nemáš jiný argument, šoupni tam ty směšné poplatky.

Re: Kluci si hrají a koncesionáři to musí platit:
Autor: R. Langer Datum: 7.2.2019 18:58

Když jsou směšné, tak je za mě zaplať, soudruhu! :-D

Re: Kluci si hrají a koncesionáři to musí platit:
Autor: J. Svoboda Datum: 7.2.2019 19:18

To vás těch pět eur měsíčně tak táhne ke dnu? Českou tvorbu, dokumenty, archivy, sportovní přenosy - to máte pocit, že ušetříte, když to zprivatizují Klausovi nabo Minářovi? Směšné, vaše falešné nářky nad pětieurovým poplatkem...

Ubožáku ..:
Autor: J. Kanioková Datum: 7.2.2019 20:21

hahahha:
Autor: A. Javůrek Datum: 7.2.2019 12:20

to je blabol. Ten text je dukazem, ze se nema psat clanek kdyz jste sjeti nebo zmatlani :D

Myslím si, že zpravodajství ČT je názorově bohaté až příliš.:
Autor: L. Bruneš Datum: 7.2.2019 11:49

Stále zvou mnoho mluvících hlav. Koukněte na Barandov. Tam to zvládne jeden. V ČT by za těch 7 miliard mohli ukazovat třeba jen pány Takáče a Moravce a nějakou ženskou pro genderovou vyváženost a vlastní názory by tam mohl přednášet např. jen pan Votápek (ten je super). Já bych tak vždy věděl, co mám čekat a mohl bych se jít, místo marného čekání na zázrak a čumění na kisnu, raději se starou šubelit do vířivky.

Praktická ukázka cinknutého, euroskeptického tvrzení :
Autor: M. Rozbořil Datum: 7.2.2019 11:38

Nemyslím, že ČT je bezchybně fungující, ale pokud si to někdo zjednoduší a hrne špínu buldozerem, aniž by se obtěžoval s jediným konkrétním údajem, pak je nutno zvolat "Ať žije a vzkvétá ČT".

Re: Praktická ukázka cinknutého, euroskeptického tvrzení :
Autor: J. Vaníček 917 Datum: 7.2.2019 11:53

Konkrétních "údajů" je tolik, že je každý soudný a rozumný člověk vidí. Co byste chtěl čísla o tom jak ČT fixluje, jak si zve souhlasné mluvící hlavy? Současná ČT je vřed na demokracii, ne naopak.

Re: Praktická ukázka cinknutého, euroskeptického tvrzení :
Autor: I. Schlägel Datum: 7.2.2019 12:35

Vředem na demokracii je bolševik u vesla.

Re: Praktická ukázka cinknutého, euroskeptického tvrzení :
Autor: M. Rozbořil Datum: 7.2.2019 21:56

"Údajů" možná, ale údaje žádné.

Co kdyby????:
Autor: I. Dvořák Datum: 7.2.2019 11:37

Česká televize má jeden jediný problém a ten se jmenuje Miloš Zeman. Ona nám jej ukazuje takového, jaký on skutečně je. Když lže, odhalí to a zveřejní.Když se chová jako buran, máte na obrazovce svého televizoru burana. Když se trapně vnucuje do přízně Trumpa, ČT to tak odvysílá. A jestliže k nám obrazovky promlouvá Zeman jako lhář, nebo pomstychtivý demencí načatý zlý stařec či servilní,poníženě se vnucující státník, není to v žádném případě chyba České televize. A Zeman, jak již víme je v pomstychtivém konání mistr. A tak na ČT namířil všechny dostupné laufy a pálí co to dá. A běda těm, kteří jako jeho spřízněné duše, by se onoho odstřelování nezúčastnili. Musí pálit i oni, jinak se dostanou na seznam "neloajálních" a musí počítat se Zemanovskou odvetou. I kdyby měli tisíc doktorátů z těch neprestižnějších univerzit, profesorem nikoho z nich nejmenuje, ne a ne a ne. Pevně věřím,že ony výroční zprávy budou schváleny a ČT toto těžké období a nejen pro ni, ale pro celé Česko, onen "zemanizmuz" v klidu přežije. Jinak bychom se s trochou nadsázky mohli dočkat, že jakýmsi prezidentským výnosem bude zrušen senát, že justice, tajné služby i úřad pro kybernetickou bezpečnost budou přímo řízeny z hradu. Volby budou pak prohlášeny za povinné a vnučka Peroutky místo omluvy se dostane trestu na dvacet let na tvrdo.

Re: Co kdyby????:
Autor: J. Vaníček 917 Datum: 7.2.2019 11:47

To je ale blbost. Že je Zeman křupan, o tom není pochyb. To že ČT napaluje Zemana kde může, je pravda, ale dopouští se při tom manipulací, to je taky pravda. Úkoly veřejnoprávní televize jsou stanoveny zákony a ty ČT neplní a to dosti hrubým způsobem. Kdo to nevidí, je šílenec zaslepený nenávistí k Zemanovi. Na boj proti Zemanovi ČT nepotřebuji a proto si ji také neplatím. Chci vyvážené zpravodajství a ne neomarxistickou agitku. Strašení fašizmem a podobně je odporné a nepravdivé. Komunismus 50tých let jsem zažil a doplatila na tvrdě celá rodina. Možná na rozdíl od žvatlalů, co to nezažili.

Re: Co kdyby????:
Autor: I. Schlägel Datum: 7.2.2019 12:16

Nějaký příklad manipulace ČT v případě Zemana? Díky.

Re: Co kdyby????:
Autor: P. Sekula Datum: 7.2.2019 13:46

Pokusím se vysvětlit příklady manipulace, ale není to na jeden řádek. První, co si pamatuji, byla záležitost se slovem "kunda" v souvislosti se skupinou Pussy Riot. Pominuli, že to byla celosvětová akce proti Putinovi, tak ta manipulace spočívala v tom, a správně to napsal pan Štěpánek, že se panu Zemanovi pouze vytýkalo jeho "vulgární" vystoupení, ale nikdy se nešlo do hloubky v tom, kdo Pussy Riot jsou, jak se chovaly a za co byly uvězněny. Zamlčovalo se, že odsouzeny nebyly pouze za vystoupení na oltáři pravoslavného chrámu, ale proto, že tím porušily předchozí podmínku, kterou měly za obdobné zneuctění hrobů na moskevském hřbitově. O jejich pornografických vystoupeních jsme se také nic nedozvěděli. Tzn., nebyly nám poskytnuty informace, které by vlastně znevažovaly jejich "boj za demokracii" v Rusku. Kdyby to lidé věděli, kdyby se jejich "film" z vystoupení při vzájemné souloži vysílal, pak by se tato skupina nedala použít proti režimu v Rusku. Je toto principem demokracie u nás?

Re: Co kdyby????:
Autor: J. Svoboda Datum: 7.2.2019 17:53

Svérázný překlad názvu Pussy Riot v tv projevu prezidenta země je nefalšovaným hulvátstvím. Ani mi není jasné, proč se zrovna tato protiputinovsky vystupující skupina umělců stala Zemanovým přičiněním tématem probíraným naší společností, jako by prezident neměl nma práci nic jiného. A udivující v této kauze je to, že někdo za písničku v kostele může vyfasovat několik let v sibiřském lágru. O zneuctění hrobů na moskevském hřbitově nic nevím, ale zato vím, že ani to by nemělo být důvodem k uvěznění několika mladých žen k víceletému žaláři na Sibiři, i kdyby to byla skutečně pravda. O pornografických vystoupeních jsme se dozvěděli, já například dokonce i to, že je pořádala obdobná umělecká formace Vojna, nikoli Pussy Riot. V této souvislosti by mne spíše zajímala pornografická vystoupení statné to dcery našeho pana prezidenta, která nevím proč studuje archeologii v krachujícím Londýně a ne hutní inženýrství v Pekingu. Na Barrandově o tom nevysílali nic? :-DDDD

Re: Co kdyby????:
Autor: P. Sekula Datum: 7.2.2019 13:47

Druhým příkladem je informování ve věci Ferdinanda Peroutky. Opravdu souhlasím s tím, že by se nemělo lhát a že by lidé měli přiznat svůj omyl a případně se omluvit. Potud v pořádku. Ale pokud byste měla možnost si poslechnout celý Zemanův projev v koncentračním táboru Osvětim, pak to hlavní (ne omyl Zemana v určení Peroutky jako selhávající elitu) je, že elity opravdu v důležitých okamžicích selhávají a že máme při vzájemné spolupráci všemi silami bojovat proti terorismu. Máme v tom bohaté zkušenosti, ale nyní to bylo míněno v kontextu migrační krize a ostatně paní Merkelová sama přiznala, že udělala chyby, jinými slovy "selhala".

Je otázkou, proč omyl prezidenta v určení té správné osoby je důležitější, než zprávy o tom, že vysocí představitelé státu a EU, nebo USA atd., jsou omylní, že dělají chyby a že na tyto chyby doplácejí hlavně obyčejní občané. To mělo být a má být tématem! Jenomže se to nehodí do karet stranám bezmezné víry v EU. To je to, o čem psal pan Štěpánek.

Re: Co kdyby????:
Autor: J. Svoboda Datum: 7.2.2019 18:05

Klasika. Jenom breptáte. Které že to elity selhávají v rozhodujícíh okamžicích? Václav Havel v politickém žaláři? Jan Palach? Mašínovi? Nebo Miloš Zeman, o němž nikdo nikdy neslyšel, než se vecpal na tribunu za Václava Havla. Klausovi mohli taky bojovat proti komunistickému terorismu, ale mlčeli a jezdili Trabantem ostošest. Vokamura sbíral odpadky v Tokyu, nežž aby se zajímal o svobodu Čechů. Dnes mají tihle šupáci spoustu odvahy "nebát se kritizovat EU". Směšné, že tohle jim baštíte.

No a na závěr -pokud byste nás do pekla nesvezl s sebou, tak bych vás velice rád sledoval, jak v maličkém státě uprostřed Evropy, rozkrádaném Mynáři, Zemany, Nejedlými, Hašky a Babiši, budete suverénně licitovat s jedeapůmiliardovou Čínou, atomovým Ruskem, Evropskou unií, USA nebo Austrálií, životní úrovní předeženete Rakousko. Fakt bych to rád viděl! :-DD Předpokládám, že suverenita a prosperita typu Srbsko nebo Moldávie vás asi silně přitahuje. Čím? Kolikrát denně jste byl za Husáka schopnej namazat si čest a suverenitu uvědomělého občana socialistického státu na chleba, místo buržoazní paštiky nebo krachující libové šunky?? :-DDDD

Re: Co kdyby????:
Autor: P. Sekula Datum: 7.2.2019 13:48

O této manipulaci, kdy jsou vytahována a zdůrazňována zástupná témata poškozující osobnost, která jde proti proudu a svou kontroverzí by nás měla nutit ke KRITICKÉMU (samostatnému) myšlení nejenom v otázkách charakteru, ale hlavně v otázkách závažnějších, jako je směřování a vývoj EU, nebo republiky, tak o této manipulaci pan Štěpánek hovořil.

A aby bylo jasno, nezastávám se pana Zemana, nelíbí se mi jako člověk, ale pokud se médii (v tomto případě ČT) nedám zmást, tak i u něj najdu myšlenky a otázky, které mě a i ostatní nutí se zamyslet a hledat odpovědi. ČT a někteří další lidé se snaží odvést pozornost jiným směrem a v takovém to poznání lidem bránit. To je zlo.