8.5.2024 | Den vítězství


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Má osobní zkušenost s lidovým léčitelem

Klasické (oficiální, standardní) lékařství by nemělo programově ignorovat – a v některých případech dokonce dehonestovat – biotroniku. Je totiž možné, že se biotronika stane vědním oborem budoucnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 2.2.2019 13:03

Re: Autor tam míchá páté přes deváté

Nebo tak :-).

V. Urbánek 1.2.2019 23:02

SNAHA ČÁSTEČNĚ ODPOVĚDĚT

5) Malíř pan Jiří Anderle líčil v rozhlase, viz "Láska za lásku", kterak byli on i pan Bohumil Hrabal oslněni, když společně vyhledali podporu pátera Františka Ferdy v Sušici. 6) Pro p. Č. Berku (jehož ofenzívní výroky mě přece jen kapku mrzí): Dozvídám se od Vás, že osobní zkušenost je "zrádná", ba metodicky "hloupá"; nesouhlasím. Katolíci se opravdu vyskytují mnohde, ale výhradně v klubu Sisyfos alternativní terapeuty veřejně dehonestují za (údajnou?) absenci vědeckosti. Katolíci (včetně Vás?) věří na existenci plus činy biblických či nebeských postav, jež nikdy nikdo nezahlédl. Já jsem pouze popsal metodiku a výsledek práce J. Paseky, zejména v rámci jedné kazuistiky, coby očitý svědek. Který z těchto dvou přístupů zahrnuje více iracionality? Zhlédněte prosím na netu TV-dokument "E. Cayce" (stopáž 31:24 minut) a napište mi, jak si klub Sisyfos vědecky vysvětluje Cayceho doložené schopnosti. (vaclav-urbanek@seznam.cz) 7) Pan T. Pfeiffer v 90. letech přes TV-obrazovku dlaněmi posílal energii. Soudím, že o věrohodnosti takového postupu nemůžeme rozhodnout my, běžní občané, kteří jsme obdařeni "pouhými" pěti základními smysly; k tomu je tuším zapotřebí tzv. smysl šestý až sedmý. Pozoruhodné je, že v současnosti obdobně pan Vlastimil "Plamínek" Brůček prý rozesílá energii (adresně) na dálku; on je např. zvyklý v různých TV vyslovovat všeobjímající sympatické sousloví "vesmírné Univerzum". A pan režisér Igor Chaun pracuje s konotacemi pojmu "rozšířené vědomí". Zdá se mi, že mezi vyjmenovanými jevy či aktivitami mohou existovat poctivé styčné body. 8) Pro p. M. Mikulce: Pojem "třetí pohlaví" akceptuji jen v přeneseném významu označujícím homosexuální muže a lesbické ženy; viz kniha A. Brzka a J. Pondělíčkové "Třetí pohlaví?". Případy intersexuality a transsexualizmu se Vašeho dotazu netýkají. Jinak uznávám existenci výhradně dvou pohlaví: mužského a ženského. Pohlaví třetí, čtvrté či iks-té, to jsou nerozumné konstrukty neoliberálních globalistů, jež odmítám.

M. Mikulec 1.2.2019 19:28

Re: Využiji zdejší vysoké koncentrace

Medicina je na biologii postavena. A jak si panecku zakládá na vědeckých poznatcích. Bez nich je léčení jen sarlatanstvi. :-)) Tak se logicky ptám na jejich názor na třetí a další pohlaví.

V. Urbánek 1.2.2019 19:17

SNAHA ČÁSTEČNĚ ODPOVĚDĚT

Není asi obvyklé, aby autor článku vstupoval do diskuse. Přesto si dovolím některé myšlenky doplnit, včetně těch, za které mě názoroví odpůrci ev. mohou plísnit. VŠEM ÚČASTNÍKŮM DEBATY DĚKUJI. 1) Pro p. V. Brauna: Procentuální zastoupení vysoce úspěšných léčitelů není známo. Pro země Západu cifru odhaduji na cca pět procent. Jelikož v naší vlasti léčitelé neměli na růžích ustláno, vysokou úspěšnost aktuálně odhaduji u cca deseti procent. Odhady jsou zcela na vodě, pokud je ev. (výrazně?) podhodnocuji, v takovém případě se pánům léčitelům a paním léčitelkám pokorně omlouvám. Obecně ve většině oborů zastoupení špičkových jedinců poněkud kolísá - ti nejzkušenější opouštějí tento svět a mladí své nadání teprve objevují, rozvíjejí a v praxi zdokonalují. 2) Má první návštěva ve Svratouchu byla "sondážní", tedy ještě bez příbuzného pacienta. Vzpomínám, že J. Paseku jeho přátelé právě přiváželi autem z Ostravy, kde ošetřoval VIP; v jeho očích se zračil chronický nedostatek spánku. V místnosti jsem mu mimo jiné vylíčil, že příbuzný byl před časem operován na urologii havlíčkobrodské nemocnice, že však tamější primář MUDr. Lubor Kabrda (byl červenec) možná je na dovolené. K mému nezměrnému úžasu J. Paseka opáčil, cituji: "Já ho znám, já se tam podívám". Prsty obou rukou jemně uchopil konce virgule, pružinu "přizakroutil" směrem do kouta místnosti a během několika vteřin zcela samozřejmým tónem prohlásil: "Kabrda na brodské urologii je, na dovolenou nešel."(!) Přihlížel jsem jeho ordinování až do pozdního odpoledne, byl to pro mne tak unikátně silný zážitek, že na zpáteční cestě ze Svratouchu jsem se stal účastníkem drobné autonehody; naštěstí došlo jen k namáčknutí dveří mé škodovky. 3) Traduje se, že i L.I. Brežněv míval svou osobní léčitelku. Nepřekvapuje, že ona prý pocházela z jedné ze tří zakavkazských republik někdejšího SSSR, jejichž obyvatelé jsou proslulí dlouhověkostí. 4) Pro p. K. Salajku: Umělecká licence ano! Salieri byl ve skutečnosti korektní.

Z. Frys 1.2.2019 19:06

Re: Využiji zdejší vysoké koncentrace

Zkuste se zeptat biologů. třeba Tetrahymena thermophila. 7 different sexes.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tetrahymena

https://www.scienceworld.cz/biologie/prvok-se-sedmi-pohlavimi-6257/

Z. Frys 1.2.2019 19:01

Re: Nikdy jsem nepochopila,

Zkuste si spočítat (online) roční komerčni pojistění zdravotní péče např. v USA, včetně pojištění výkonu manuální práce (je za příplatek), s neomezenými výdaji za léčbu, hospitalizaci, repatriace a s pojištěnim úrazu. Budete překvapen, je to zlomek státní zdravotní daně, mě to konkrétně vyšlo asi na 1/3 ročních plateb zdravotní daně. Podobně si může u nás udělat cizinec (z mimo EU států) komerční zdravotní pojištěni, vyjde na cca 15000 ročně (letos je to možná víc, nezjišťoval jsem), opět je to míň než zaplatí OSVČ s minimálním příjmem nebo samoplátce. Je pravda, že tato komerční pojištění hradí jen omezenou zubní péči (např do 13tis Kč za rok). Co se týče pojištění dětí apod, není přece problém, aby pojišťovny nabízely rodinné pojištění...

F. Krejčí 1.2.2019 18:52

Re: se zájmem jsem přečetl a musím reagovat

Pane Jura Jurax. Děkuji vám za vstřícnou reakci. Nejsem trouba a nemyslím si, že jsem si ten kloub úplně vyléčil. To, co se mi podařilo, tak s tím jsem spokojen. Rozhodně víc, než kdybych teď měl kloub umělý. Jsem rád, že jsem své tělo přesvědčil, že má ještě normálně, bez nějakých pomůcek fungovat. Považuji si toho a chovám se ke svému tělu co nejšetrněji, aby co nejdélo vydrželo. Nebudu vám psát do kolika let mám svůj život naplánovaný, abych tím neprovokoval.

Mrzí mě jediná věc, že jsem to podobně neudělal se svými zuby a že jsem si horní nechal obrousit a teď musím nosit náhradu. Škoda, teď bych byl raději s těmi udrolenými a vypadenými, ale ne obroušenými a náhradou.

J. Jurax 1.2.2019 18:38

Re: se zájmem jsem přečetl a musím reagovat

To máte těžký.

Cukrovka ani kornatící tepny taky nebolí. Dokud to s Vámi nesekne a nepraštíte se do brňavky.

Ovšem pokud Vás kloub skoro nebolí a je přiměřeně funkční, tak asi nebudete řešit nic. Kdybyste s tím šel k lékaři, určitě by Vám něco zakázal ... :-)

J. Pospíšil 1.2.2019 18:30

Souhlas

Doporučuji kontakt se zahraničními lékaři.Zcela jiný přístup k této problematice mají ku př. ve Vídni-Wiener Universität- prof. Dr. Huber, prof.Dr. Metka, prof. Dr.Clementi. Také jsou známá symposia Schwarzenberg LECTURE. Kontakt je možný i přes internet

J. Jurax 1.2.2019 18:28

Re: Autor tam míchá páté přes deváté

No jo ... prášky proti bolesti hlavy působí nejlíp, když je nahradíte štamprlí slivovice.

J. Jurax 1.2.2019 18:22

Re: Nikdy jsem nepochopila,

Vy možná a teď - samozřejmě včetně své rodiny. Jenom nevím, na jakou pojistku byste dosáhl ze svého příjmu řekněme ve dvaceti.

Ono je to po mém soudu složitější. Pojistka "na fšecko" by nejspíš byla velmi drahá a vysoko nad možnosti sprostného lidu.

Ono to už dnes poznáte na zubech - celkem spolehlivě odhadnete, kdo je v generaci řekněme 60+ relativně chuďas a nemůže si dovolit kvalitní opravu nebo spíš rekonstrukci chrupu. A to je furt základní péče "zadarmo".

Č. Berka 1.2.2019 18:21

Re: reaguji na pana Berku podruhé

Nemáte nic řešit. Vše jste udělal správně. Jiný lékař by třeba volil jiný přístup, než operaci.Po operaci byste měl "nové" koleno. Takhle máte to svoje staré, které vás méně bolí - což se stává. Artrosa a bolest spolu až tak nesouvisí- lidé s hrozným rtg nálezem mívají někdy malé potíže a naopak, u lidí, kteří mají kolena podle rtg a vyšetření skoro v pořádku se mohou vyskytovat velké potíže. Někomu stačí jen lázně, aby se mu ulevilo. Například v lázních v Jáchymově je šestihodinová radioterapie, po které se většině lidí s artrosami na několik měsíců až roků značně uleví. ( nejsem lékař, jen bývalý excelentní lepič náplastí a nejsem ani člen spolku Sisyfos)

M. Mikulec 1.2.2019 18:18

Re: Léčitelství v praxi

:-)) To byla reality show. :-)) Z účinkujících se staly celebrity a dnes zvani do všeho.

J. Hajský 1.2.2019 17:54

Léčitelství v praxi

Do města přijel léčitel. Na náměstí spousta lidí. Léčitel napnul provaz a na něj zavěsil závěs. Vyzval, nemocné, kdo by chtěl vyléčit. Přihlásil se chromý o berlích a koktavý. Oba odešli za závěs. Léčitel pronesl pár formulí a pak vyzval chromého,aby přehodil berle přes závěs. Stalo a lidé tleskali. Pak vyzval koktavého aby promluvil. A on řekl: "Proproprosim ten chrochromej uuupad".

J. Ticháček 1.2.2019 17:05

Re: Autor píše

A taky klouby, svaly, zuby už také nejsou co bývaly, oči už taky nějak neslouží. A rok od roku je to horší. A kupodivu to s člověkem jde od desíti k pěti, i když si toho naloží málo, nebo nic.

M. Mikulec 1.2.2019 16:52

Využiji zdejší vysoké koncentrace

lékařů a zeptám se na jednoduchou otázku: Co soudíte o třetím a dalších pohlavich?

Z. Lapil 1.2.2019 16:06

Re: Autor píše

Jsem si vědom, že knížka je svým způsobem postarší, ale nemyslím, že by to zrovna téhle vadilo. V Orwellově 1984 taky autor odvede "rebelanty" do mladého lesa, protože do tak tenkých kmínků mikrofon neschováte, ale na podstatě knihy to nic nemění.

Spíš jsem čekal argument Hippokratovou přísahou (především neublížit) v tom smyslu, že okamžité masivní zasahování tomu odporuje. Ale to strašně spekuluju, nejsem ani doktor ani historik medicíny.

Kromě toho: jestli vám dobře rozumím, tak podstatou EBM je vztah k právníkům, zatímco - říkám já - opodstatnění řekněme alternativních metod je věcí vědy.

Suma sumárum mi připadá, že zakazování léčitelství plyne z jakési aktuální představy, že svobodný člověk není svéprávný a rozhodnutí, včetně třeba toho, jakou rychlostí smí jet, mu musí být diktována zákonem.

F. Krejčí 1.2.2019 15:37

reaguji na pana Berku podruhé

Mám doma manželku sálovou chirurgickou sestru, dělá to celý život. A ta byla velmi skeptická k mé snaze dát si koleno do pořádku tak, abych se mohl bez bolesti hýbat. Dneska když jdeme spolu na procházku, tak mi skoro nestačí. A protože se mnou žije, tak uznává, že jsem si koleno dal do pořádku. Je jí to sice divné, ale uznává to. A už to trvá skoro půl roku, poté, co jsem na tom tři a půl roku "pracoval". Tak co mám řešit?

F. Krejčí 1.2.2019 15:34

Re: se zájmem jsem přečetl a musím reagovat

Reaguji na pana Berku - poprve:

Pane, co jste mně mnohomluvně a učeně chtěl sdělit (a ostatním čtenářům)?

Že můžu mít kloub poškozený a on mně nebolí?

Pokud můžu chodit a dokonce i běhat a skoro nic mně nebolí, tak co mám řešit?

Č. Berka 1.2.2019 15:32

Autor je vědecký pracovník?

Jestli se nemýlím, tak ze Sexuologického ústavu. Jeho výzkumy by tu mohly zujmout a pochopit by je mohli i laici ;-) . To by mohl orodovat i za Guru Járu, aby ho sexuologie brala taky vážně...

L. Severa 1.2.2019 15:28

Paseka ovšem i škodil !

Mému příbuznému děvčátku naordinoval proti ekzému užívání šťávy ze syrových brambor. Dostala těžkou alergii a léčili ji několik dnů v nemocnici.

Č. Berka 1.2.2019 15:02

Re: se zájmem jsem přečetl a musím reagovat

Mýtus 1: Čím rozsáhlejší poškození kloubů, tím větší bolest

Mylný názor, že intenzita bolesti koreluje s rozsahem anatomického poškození kloubu, je zvláště tvrdošíjný. Perrot uvedl: „Toto tvrzení je pravdivé nanejvýš ve spojení s velmi těžkými lézemi. Data ukazují, že polovina pacientů s radiologicky verifikovaným poškozením kloubů žije bez bolestí, a naopak každý druhý pacient s bolestmi kolena má tento kloub intaktní. Takže otázka zní: Existují kloubní změny, které vyvolávají bolest? Různé kohortové studie (MOST, Framingham) například prokázaly, že konstrikce intraartikulárního prostoru vyvolává bolest s větší pravděpodobností než osteofyty, tedy degenerativní strukturální změny kosti. Podle MRT studií (Torres, Osteoarthritis Cartilage 2006) intenzivní bolest silně koreluje se synovialitidou nebo poraněním kostní dřeně, ale nikoli s osteofyty, s kostními cystami, subluxací menisku nebo rupturou ligamenta či změnami v chrupavce.“

Mýtus 2: Bolesti kloubů znamenají zánět

Řada lidí automaticky předpokládá, že zánět je příčinou bolesti kloubů. Perrot upřesnil: „Zánětlivá onemocnění hrají roli především v akutní bolesti, ale nikoli v chronické a mechanické bolesti.“ Z patofyziologického pohledu je bolest kloubů způsobena zánětem synoviální membrány a podílí se na ní i kostní bolest způsobená konstrikcí intraartikulárního prostoru, čímž se zvyšuje lokální tlak...https://www.tribune.cz/clanek/41772-efic-myty-a-fakta-o-bolestech-kloubu

J. Šrámek 1.2.2019 14:57

Re: Autor píše

Dovolím si jen upozornit na to, že Lewis Thomas zemřel v roce 1993, kniha Late Night Thoughts on Listening to Mahler's Ninth Symphony vyšla v roce 1983. Tedy jde o obraz medicíny z doby před hnutím medicíny založené na důkazech (EBM), navíc medicíny v USA 70. let minulého století, tedy medicíny závislé na tom, že bude pacient-platící zákazník subjektivně spokojen. Koncept EBM mimo jiné řešit tento problém, respektive jeho kořen, tedy poměrně neschopnost či nemožnost provést korektní či dostatečně přesnou rozvahu nad konrétním pacientem, spojená navíc často s neschopností konkrétního lékaře rozpoznat tuto vlastní neschopnost nebo nemožnost , která by vedla na nejlepší dosažitelný postup vč. postupu žádného.

J. Šrámek 1.2.2019 14:40

Re: Autor píše

Nepíšu o nestandardních metodách, problémem bylo (a v řadě oborů stále je) i běžné rozhodnování o volně terapie, abych tak řekl provozní medicína. Jedním z motivů textu dr. Urbánka je přenesení této dejme tomu slepé skvrny z provozního rozhodnování lékaře do úvah o nových možnostech medicíny a o biologii člověka a stonání. To "jednou viděl, že to fungovalo" je asi nejvíce patrný projev této slepé skvrny.

Se sebevědomím v medicíně je to složitější. Lékař mimo jiné nesmí vzbuzovat falešné naděje, takže jeho seběvědomí nesmí být přehnané. To sebevědomí, o kterém jsem psal, je sebevědomí přehnané, důvěra ve své znalosti a úsudek, která dalece přesahuje faktický rozsah znalostí i schopnosti korektně uvažovat.

Č. Berka 1.2.2019 14:39

Re: Autor píše

Autor to píše ale jako lékař a vědecký pracovník, takže by měl mít nadhled. J. Šrámek nepíše o neschopnosti lékařů uznat nestandardní metody, píše o sebevědomí starších lékařů, kteří dají na svou osobní zkušenost, ačkoli ta je často klamná.

Č. Berka 1.2.2019 14:33

Re: Ještě

asi měl léčitel dobré spermie. Dělám si legraci. Třeba jste k tomu léčiteli šla už týden těhotná- to vás nenapadlo? "podle lékařů" - nemyslím, že otěhotnění 100% vyloučili. Lékaři obvykle říkají nejpravděpodobnější prognosu - ne nějaký "ortel".

Z. Lapil 1.2.2019 14:29

Re: Autor píše

To máte pravdu. Mohlo jít o náhodu. Ale i o "autobiotroniku" - zub často přestává bolet PŘED návštěvou zubaře.

V knížce Myšlenky pozdě v noci mě zaujalo tvrzení, že představa, že se nemocný občas vyléčí "bez masivního zasahování" sám od sebe, je v moderní (nešamanské) medicíně relativně nová.

Z. Lapil 1.2.2019 14:22

Re: Autor píše

Pozor - jeden z nás je nohama vzhůru. Připadá mi, že píšete o neschopnosti lékařů uznat nestandartní metody, zatímco autor píše, že (jednou) viděl, že to fungovalo.

Mmch: myslím, že součástí doktořiny je tvářit se sebevědomě a optimisticky. Důvod: víra tvá tě uzdravila. Neboli TO bych jim nevyčítal.

R. Vacek 1.2.2019 13:59

Re: Nikdy jsem nepochopila,

Musíte vycházet z toho, že existuje spousta nevzdělaných nebo prostých lidí, kteří jsou schopni uvěřit každé hlouposti. Člověk je pořád stejný a podívejte se, jakým nesmyslům v minulosti věřil. A tito lidé by měli být nějakým způsobem varováni, než se v oblasti, které vůbec nerozumí, vydají do rukou nějakého šarlatána. V jiných oblastech života jsou též chráněni.

Č. Berka 1.2.2019 13:53

Re: Autor píše

nejméně jednou fungovala i modlitba k bohům. Mně nejméně jednou fungovala léčba, kterou jsem nepodstoupil. Dva měsíce mne trápily ranní bolesti zad, jaké mívají Bechtěrevici. V pátek po 2 měsících bolesti jsem si řekl, že v pondělí konečně půjdu k lékaři- v pondělí jsem vstal- a bolesti byly pryč. Kdybych šel v pátek k Pfeifferovi, mohl jsem mít osobní zkušenost s tím, jak mi pomohl. druhý případ byl s bušením srdce večer před spaním- já k lékaři chodil jen na povinné prevence kvůli riziku v práci v ionizujícím záření,( jinak jsem měl za 30 let jedinou neschopenku- vypěstoval jsem si zánět dásně od neléčeného zubu). Dva měsíce jsem odkládal návštěvu lékaře...v pátek jsem se rozhodl, že v pondělí půjdu aspoň na EKG... v pondělí jsem si nechal natočit EKG...a od té doby, bez jakékoli léčby jsem byl bez potíží. kdybych šel v pátek k biotronikovi ( homeopatovi, "lékaři" TČM,...) v pondělí jsem mohl podat svědectví, jak byli u mě úspěšní.