27.3.2019 | Svátek má DitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHOVOR: Odkaz Vitězného úno... pardon, listopaduŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 34, poslední: 24.1.2019 17:20, přehled diskusí

Co s nepovedlo?:
Autor: M. Mikulec Datum: 24.1.2019 17:20

“Denacifikace” po roce 1989. Díky Havlovi a jeho kumpanum. Charta byla prolezlá StB. Bez nich se ani neuskutečnily rozhovory Havla s KSČ hned po Listopadu.

Proto mě dojímá, ze se vždycky někdo jako STAN nebo Stop09 po 30 letech probudí a kritizuje komunisty. Od začátku sedí v parlamentu, Havel jim slíbil beztrestnost nebo kdovico, tak je tu máme. Víte obsah jednání Havla s komunisty po listopadu? Jsou o tom záznamy? Známe vůbec jména účastníků?

1*****:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.1.2019 21:51

Díky, mluvíte mi z duše. Je zoufalství číst, jak některé "elity" smýšlejí. Nedávno mě šokoval V. Bělohradský článkem - Smrt si říká unipolarismus - https://www.novinky.cz/kultura/salon/494232-vaclav-belohradsky-smrt-si-rika-unipolarismus.html

Výborné.:
Autor: A. Alda Datum: 23.1.2019 17:32

A výstižné.

Dobře, :
Autor: P. Jášek Datum: 23.1.2019 17:07

dnes neblbnete.

:
Autor: J. Zajac 583 Datum: 23.1.2019 16:01

Někdo hacknul Neviditelného psa a vydává se za pana Vlka staršího. V tomto článku prezentované názory jsou v rozporu s názory v dřívějších článcích pana Vlka staršího.

Re: :
Autor: V. Vlk Datum: 23.1.2019 19:54

A v čem?

:
Autor: J. Zajac 583 Datum: 24.1.2019 16:07

Těžko se to definuje. Možná je to dáno typem článku - jde o rozhovor a ne o komentář ap. Cítím z něj něco jiného než z Vašich dřívějších článků.

Géniové současnosti. :
Autor: B. Lukáš Datum: 23.1.2019 14:30

Do 1.pol.min. století bohatli majetkově i duchovně naši předci z talentu, poctivé práce a píle. Ve 2.polovině až do r. 1990 duchovně strádali, ale majetkově bohatli političtí papaláši a jejich patolízalové, kterým byla jejich Marx-Leninská ideologie ukradena. Od 90.let dosud, mimo výjimky pokračují ve stejném stylu noví političtí papaláši a s jejich podporou mnoho vychytralých podnikavců, kteří ale umí bohatnout bez společensky užitné práce téměř ze dne na den, přičemž navíc pěstují v sobě názor, že jako nepostradatelní géniové doby patří mezi "lepšolidí" a mají mít proto i více práv než lidí normální. Mnoho z nich sice žije v morální a duchovní chudobě, avšak nadstandardní majetkový blahobyt je jejich splněný vytoužený sen. Jen kdyby alespoň při svém okázalém chování na veřejnosti tolik nemlaskali.

Re: Géniové současnosti. :
Autor: V. Podracký Datum: 23.1.2019 15:52

Trochu zjednodušený pohled na vznik lepšolidí. Oni to jsou především ideologičtí hlasatelé Nového světa vybavení kulturním marxismem a kosmopolitismem a hlavně penězi z EU, na které se dále nabalují peníze státu. Většinou skrze neziskovky, univerzity a sdělovací prostředky.

Re: Géniové současnosti. :
Autor: S. Netzer Datum: 23.1.2019 16:04

Svatá prostoto.

Re: Géniové současnosti. :
Autor: Š. Hašek Datum: 23.1.2019 17:31

No,

objektivně vzato, se lepšolidé projevují tím, že by sami sobě dali volební koeficient 4.4 (přibližně). Všechno ostatní už je jen omáčka Moravce (a Vaše). Pokřik herců. Verkürzt.

A nebojte se mě pucovat stran Goethova jazyka, objevila jste přeci, že plavu mezi s a z. Bystře objevila, jste wahrscheinlich mojí pozornou čtenářkou.

Pan Vlk st. to opět vyjádřil přesně. :
Autor: V. Podracký Datum: 23.1.2019 13:05

Není co dodat, stačí jen pořádně číst.

Ano, souhlas..:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.1.2019 21:55

dav už to nějak ukřičí:
Autor: J. Rojšl Datum: 23.1.2019 12:19

„O vyšetřovatele Čapího hnízda se zajímá inspekce...“

Nebudete mi věřit ale já jsem s tímto zakleknutím počítal neskonale dřív - myslíte, že mám "nadpřirozené schopnosti" ...?!?

Nó, kam až jsme se to s tou politikou dostali, davu stačí říct, co očekává slyšet a krutý dav už to nějak ukřičí aniž by současní mocipáni museli "hrát nějakou složitou partii", kterou jistě taky umí a mají jí ještě v záloze ... ....

Pane Janyško,:
Autor: J. Berger Datum: 23.1.2019 11:31

stále zde operujete kompositivní teorií (kdo ji nezná, je blb) a také jinými teoriemi, což abyste veřejnost také s těmito teoriemi seznámil? Aspoň trochu. Byl bych Vám vděčen. Vygůgoval jsem si ji, je to něco jako marxismus, "věda věd", kdo ji ovládá, ví vše. Akorát, že ji používal též Hayek, kterého si vážím.

Vnitřní Sudety:
Autor: Z. Klouček Datum: 23.1.2019 10:39

Ten výraz vidím poprvé, je asi dosud nejostřeji formulovaným názvem pro rozdělení české společnosti. V Sudetech se dříve mj. mluvilo jiným jazykem než v české části České republiky, nyní sice všichni mluví formálně tímtéž jazykem, ale nerozumí si a ty druhé stále víc považují za nepřátele. Co z toho bude dál? Vůbec si nejsem jistý, že Vnitřními Sudety je venkov, možná je to naopak. Nejsou to přece zpravidla obyvatelé venkova, kdo volá aktualizované heslo "Heim ins Reich". Český jazyk se historicky udržel především na venkově a v Praze či Brně se mluvilo jazykem jiným. Směřujeme snad ke vnitřnímu konfliktu podobnému tomu z r. 1938 ?

Ano je třeba se vyrovnat s vítězným listopadem.:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 23.1.2019 10:31

Podle mého názoru si společenská protestní energie žádá, aby se konečně hovořilo pravdivě o divokých 90. letech a tzv. ek. transformaci. Důkazem toho je úspěch Babišova hnutí ANO, které mělo heslo: "Všeci kradnú". Občané voliči by rádi, aby se konečně začala vážně stavět dopravní infrastruktura dálnice, moderní železnice,tak jako je tomu v sousedních státech. A aby také naše příjmy se více přibližovaly k těm západním. Proto to jsme hlavně protestovali v listopadu 89 a za 30 let vývoje jsme mnoho nepostoupili.

Děkuji.:
Autor: Š. Hašek Datum: 23.1.2019 9:55

Pamatuji si to podobně. Váš popis, pane Vlku, sedí.

Bylo mi přes třicet, "pracující střed" bez stranické legitimace a nevěřil jsem, že se té změny dožiji.

Re: Děkuji.:
Autor: P. Lenc Datum: 23.1.2019 11:17

Dovolím se připojit, děkuji!

Velmi dobře vystiženo, pochvala,:
Autor: F. Houžňák Datum: 23.1.2019 9:51

jednoho z té "nové šlechty" znám osobně, tedy on je jenom "möchtegern", ale miluje muslimy ("v Koránu je mnoho dobrého" a "muslimové jsou přece úplně stejní jako my"), pohrdá křesťany a židy, kterým se cítí morálně nadřazen (že prý kvůli nemravným činům židovského krále Davida, a protože Kristuspán je z rodu Davidova a židovský Mesiáš má taky být z rodu Davidova, tak zkratkou jeho nacisticko-bolševického myšlení jsou všichni křesťani a židi ve srovnání s ním, podle jeho slov ateistou, morálně méněcenní), volí Zelené, rád by oběsil Klause, propaguje zelenou ideologii a elektromobily, ovšem sám nejezdí vlakem nebo na kole, ale autem, i tam, kam jiní vlakem či na kole jezdí. V diskusích používá vylhané argumenty jako "fakta", i v případech, kdy se to dá jednoduše ověřit, protože se domnívá, že všichni ostatní jsou primitivní blbci. Pokrytec. Prostě Nový Evropan jako vyšitý.

Re: Velmi dobře vystiženo, pochvala,:
Autor: S. Netzer Datum: 23.1.2019 10:00

Ten "Nový Evropan" bude zřejmě "islamistický neomarxista" s "muslimskými geny" (© Lukešová), staroevropane.

Nikoliv, je to neomarxistický islamofil... :
Autor: V. Petr Datum: 23.1.2019 14:48

Re: Nikoliv, je to neomarxistický islamofil... :
Autor: J. Jurax Datum: 23.1.2019 20:53

Stručně řečeno blbec ...

:)))))))) chichichi:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.1.2019 22:00

Pánové, docela jste mě pobavili :)

Polarizace společnosti :
Autor: S. Netzer Datum: 23.1.2019 9:43

je dílem "tzv. liberálů a různých lepšolidí".

Jaké štěstí, že si Vlk st. nenechává svá moudra jen pro sebe.

Re: Polarizace společnosti :
Autor: K. Janyška Datum: 23.1.2019 15:20

Neexistuje ani společnost ve smyslu jednotně myslící a jednající osoby, chovného lidského stáda nebo organizace, jak nyznačujete. Je jen občanstvo řízené zákazovými pravidly jeho spontánního řádu... Dzp.

ROZDĚLENÁ SPOLEČNOST ? PŘESTAŇTE S TÍM NESMYSLEM !:
Autor: K. Janyška Datum: 23.1.2019 9:33

Jsem zcela zdrcen z irelevantního vzdělání, tedy nesmyslného vědění, miliard lidí, a to i s nejvyššími tituly, i bez. Na světě se totiž děje ve skutečnosti něco úplně jiného, než oni si o tom myslí a prezentují. Například tvrdí, že existuje jakási společnost, coby jakési chovné lidské stádo, coby jednotně myslící a jednající osoba, kterou prý lze rozdělit a to jen tím, že část lidí má jiný názor, než ostatní nebo jiné skupiny. Něco tak banálního a hloupého člověka vzdělaného kompozitivní teorií, tedy mně, opravdu děsí.

Lidský svět totiž žádnou takovu entitou není. Je spontánním řádem lidské interakce, jehož prvky jsou jednotlivci a jejich organizace, na nejvyšší úrovni pak národní státy. V žádném případě není ani teoreticky rozdělitelnou jednotně myslící a jednající osobou nebo řízenou organizací, či dokonce, jak je v poslední době módou říkat, pod inspirací neomarxismem, mezinárodní nebo dokonce světovou, komunitou.

Vraťme se však k tomu, co se děje uvnitř států, i když to od dění mimo jejich hranice nelze oddělit absolutně, jak naznačeno shora. Občanstvo, říkejme tak jako za první republiky všem občanům státu, je řízeno ve skutečnosti spontánním řádem lidské interakce a lidského světa a jeho prvky jsou právě jednotliví občané. Je plně tímto spontánním řádem ovládáno, neboť jeho pravidla tvoří obsah myslí jednotlivců. Chování lidí tedy plně ovládá a řídí spontánní řád.

Re: ROZDĚLENÁ SPOLEČNOST ? PŘESTAŇTE S TÍM NESMYSLEM !:
Autor: K. Janyška Datum: 23.1.2019 9:33

Občanstvo drží pohromadě ekonomické vztahy, soukromé právo a právní řád státu. Když někdo říká, že je vedeno politiky nebo někým jiným, pak nemohu pro takového ani najít dostatečně ponižující výraz. Politici spravují jen a pouze věc veřejnou a vláda má být pouhou údržbářskou četou správně nastaveného státu. O tom, co je to správně nastavený stát pojednává nejvyšší možné vědění lidstva, kompozitivní teorie.

O té ale řeč není, i když všechno co píši, je z ní. Je řeč o tom, zda lze názorem kohokoliv nebo jeho volbou občanstvo rozdělit na dvě nebo mnoho znepřátelených skupin a zda má být občanstvo tzv. jednotné. Samozřejmě, že nic takového nelze dosáhnout, neboť jeho kompaktnost je dána spontánními silami a daleko vyššími principy, než jsou lidé schopni pochopit a také napodobit. Něco takového lze vyvolat jen brutální občanskou válkou nebo silou zvenčí. To je ovšem v civilizované zemi čím dále, tím méně pravděpodobné.

Aby nejotevřenější mozky lidstva oddělily termíny spontánní řád lidského světa a společnost, říkají světu lidí alespoň otevřená nebo velká společnost. Prostě proto, aby lidé pochopili, o čem je vůbec řeč. Marxisté však ne. Ti mudrují cosi o neexistující fiktivní společenské smlouvě, kterou prý lze vypovědět. Jak, když lidi nevědí, co to je a kterou nepodepisovali, nevím. Oni to nevědí ani ta rudočerná konstruktivistickoracionalistická monstra.

Takže až zase někdo s tímto socialistickým nesmyslem o dělení jakési společnosti přijde, víte kam ho poslat... Dzp.

Už i tohleto:
Autor: I. Mertl Datum: 23.1.2019 9:16

dává interview? Aha, v PL.

Dokonalé shrnutí:
Autor: P. Neubauer Datum: 23.1.2019 7:44

současné situace, kterému mnozí nepřijdou na chuť, což je jenom dobře.