21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Populismus je světové hnutíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 45, poslední: 10.12. 2018 16:29, přehled diskusí

Re: Strana Populistická.:
Autor: M. Mikulec Datum: 10.12.2018 16:29

Ledaže už to není demokracie, ale post-demokracie.

Re: Samozřejmě, máte pravdu!:
Autor: M. Mikulec Datum: 10.12.2018 2:11

Hello Sven, Thanks for your support, you made my day! I am so glad you could see the same world. We might have a good sense of equilibrium and justice. See you in a while, Mary

Nálepky jsou věc ošidná..:
Autor: P. Grigar Datum: 9.12.2018 11:21

.. koupil jsme si v zahradnictví stromek, jabloň s etiketou(nálepkou..) na níž bylo uvedeno kde co.. podnož, odrůda, původ. Ten stromek první rok rostl uspokojivě, ve druhém roce mi začal být mírně podezřelý a třetí rok přinesl první ovoce.. kyselá pláňata. Tož jsem ho vykopal a ..

"Mějte se na pozoru před nepravými proroky: přicházejí k vám převlečeni za ovce, ale uvnitř jsou draví vlci. Poznáte je po jejich ovoci ..."

Re: Samozřejmě, máte pravdu!:
Autor: S. Rehulka Datum: 9.12.2018 10:52

Zdravím pane Mikulče, moc se na NP nevyjadřuji, abych to od různých soudruhů neschytal, protože v Č.R. už dlouho nežiji. Jenom si dovolím konstatovat, že Vaše názory se mi líbí a souhlasím s nimi! Sven z Austrálie.

Populismus je špatný.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 9.12.2018 9:47

Já vidím jako populisty sosany, kteří slibují nesplnitelné a ještě k tomu za cizí peníze. Chtít vše "zadarmo" - to je nefalšovaný populismus.

Že ten výraz mainstream překrucuje a pak nálepkuje? Má to zakódováno v povaze a divit se tomu může jen naivka. A věřit jim může jen retard.

Re: Samozřejmě, máte pravdu!:
Autor: K. Janyška Datum: 9.12.2018 9:18

Ano, EU opravdu stojí na socialistickém principu stejně, jako režimy komunistické. Socialismus, tedy řízení lidského světa lidmi, má mnoho podob a barev. Zejména rudočernou... Dzp.

Re: Nejde jen o populismus:
Autor: Jiří_K Datum: 9.12.2018 7:46

Který politik nelže?

Přesně !:
Autor: J. Kanioková Datum: 9.12.2018 4:55

:))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 9.12.2018 4:52

Re: Kdo jsou populisté:
Autor: V. Student Datum: 9.12.2018 0:07

Taky souhlas. Hezký bonmot:-)

Strana Populistická.:
Autor: V. Student Datum: 9.12.2018 0:05

Tak bych si, být politikem, nazval své politické uskupení. Reklama zadarmo. A k populismu bych se klidně hlásil. V demokracii je zvěrstvo považovat vyslyšení hlasu většiny za nemorální. Vidno, jakým morálních veletočů jsou sluníčka schopná.

Re: Populismus:
Autor: P. Han Datum: 8.12.2018 23:47

Bullshit is your second name.

:
Autor: J. Jurax Datum: 8.12.2018 18:10

No a kdo je ušlechtilý patriot a kdo opovrženíhodný nacionalista rozhodujeme MY!

Re: :
Autor: M. Mikulec Datum: 8.12.2018 18:01

Jak snadné je žít, když se i jinak vládne tisíc mil od voličů.

:
Autor: J. Jurax Datum: 8.12.2018 17:58

"Eurokomisaři jsou delegování vládami, které vzešly z voleb jednotlivých zemí, takže se nedá říci, že by byli nevoleni."

Ano, delegováni. To ještě neznamená, že se stanou komisaři.

Stručně řečeno systém je pečlivě vymyšlen tak, aby voliči neměli do volby komisařů co kecat, ale aby bylo zachováno zdání demokracie.

Navíc komisaři jsou povinni hájit zájmy EU, nikoliv států, které je delegovaly. Natož pak voličů, kteří volili ty delegovavší vlády,

:
Autor: J. Jurax Datum: 8.12.2018 17:50

Výstižně řečeno.

Re: Přináší referendum více demokracie než parlamentní volby?:
Autor: J. Jančura Datum: 8.12.2018 16:57

To bych tak příkře nehodnotil. Vždyť i rozvod je většinou komplikovanější než svatba. Navíc Británie neví co chce - jedni chtějí pryč, jiní zůstat a třetí to chtějí nějak jinak, ale neví jak. Já nejsem zásadně proti referendu, jen zákon o něm musí být důkladně promyšlen. Kvórum pro jeho vyvolání musí být dost vysoké, položená otázka by musela být důkladně vysvětlena a mělo by hlasovat více než 50% oprávněných voličů, možná i více. Pokud pak tyto podmínky budou tak přísné, tak bych naopak přípustnost jeho otázek dále neomezoval. Eurokomisaři jsou delegování vládami, které vzešly z voleb jednotlivých zemí, takže se nedá říci, že by byli nevoleni. Je to v podstatě stejné jako u nás s členy vlády. I u nás může být členem vlády člověk, který neprošel volbami - např. tzv. odborník.

Re: Nejde jen o populismus:
Autor: M. Prokop Datum: 8.12.2018 16:03

Však taky lžou oba.

Re: Přináší referendum více demokracie než parlamentní volby?:
Autor: M. Mikulec Datum: 8.12.2018 16:00

Kdyby Evropská unie nestrašila zbylých 27 států EU, aby si rozmyslely odchod, exemplárním trestáním Británie, nebyl by Brexit problém. Zde se ovšem jedna strana zásadně nechtěla dohodnout a nic pro ni nebylo dobré. Tak slušná Británie ustupovala až za hranu, až je z toho potupná kapitulace. Naprosto špatný závěr pak je ten, že referendum není dobré!! Lepší jsou snad direktivy a regulace nevolených eurokomisařů?

Re: Samozřejmě, máte pravdu!:
Autor: M. Mikulec Datum: 8.12.2018 15:46

Ti, co nálepkují, samozřejmě žádný fašismus nepamatují, zato tu následující éru komunistického budování ano. Ta je ovšem nekritizovatelná, protože EU je jejím pokračováním.

Re: Populismus:
Autor: S. Netzer Datum: 8.12.2018 15:23

Don ́t bullshit me, ginger.

Re: Populismus:
Autor: K. Garfield Datum: 8.12.2018 14:37

Nationalism - The idea that nation is the greatest shared value of all people living in the country. Hence, the rulers must serve the nation. The government must be held accountable, politics must be public and competitive, power must be subjected to electoral rotation.

Examples of a true nationalist: Václav Havel, Lech Wałęsa, José Mujica

Patriotism - The concept where only the government-endorsed nationalism is a true one. The rulers decide what is best for the nation, not the other way around. “The President may be a thief and a liar, but he’s my President.” Rotation of power and accountability of government, as well as competitive politics are undesirable, as they lead to internal splits and therefore weaken the nation.

Examples of a true patriot: President Putin, President Erdogan, President Mugabe, General Secretary Xi

Samozřejmě, máte pravdu!:
Autor: V. Petr Datum: 8.12.2018 14:11

Totéž platí i o "neonacismu" a "fašismu." Jak řekl Solženicyn "fašismus je dnes už jenom nálepka..."

Wikipedie je někdy až neuvěřitelně prolhaná, tak, že:
Autor: V. Petr Datum: 8.12.2018 14:10

svým bolševizmem ala Brusel překonává i komunistickou propagandu 50 let! Samozřemě, když si zadáte heslo "sulphuric acid," prolhaná není!

Nacionalismus je naprosto přirozený, je vlastní i zvířatům. Pokud se řídí prvorepublikovým "Cizí nechceme, vlastní nedáme," je naprosto v pořádku. Toto je v protikladu s Hitlerem a jeho německými hranicemi někde na Volze i Stalinovou "světovou socialistickou soustavou" s centrem v Moskvě, tedy podmaňováním si CIZÍCH zemí!

Tzv. populismus je název pro chování, které není v souladu :
Autor: K. Janyška Datum: 8.12.2018 14:04

s plány Bilderbergu na ovládnutí světa. Říkají tak všemu co se jim, jako těm nejzločinnějším socialistům světa, nehodí... Dzp.

Re: Populismus:
Autor: S. Netzer Datum: 8.12.2018 12:45

Nationalism vs. Patriotism

Nationalism is not the same as patriotism. While patriotism is a bit more of a vague word to describe the love and devotion to a country, its ideals and values, nationalism is more the promotion of a nation's culture, language, and supremacy above others. In this sense, nationalism is often race or ethnicity-driven, which can have dangerous implications.

Patriotism can be seen in things like the singing of the national anthem at a World Cup soccer game, the decorations on a table for the 4th of July, or the dedication service men and women show through their heroism. It is far less ideologically destructive than nationalism and doesn't necessitate the same devotions.

Re: Populismus:
Autor: S. Netzer Datum: 8.12.2018 12:43

Nationalism

From Wikipedia, the free encyclopedia

Not to be confused with Patriotism.

Re: Populismus:
Autor: J. Holíček Datum: 8.12.2018 12:43

Naprostá většina těchto nálepek bývá subjektivně zabarvená. Jasně definovat se to nedá. Kdo takový populismus považuje za cosi škodlivého, tak ji uvede v agresivní či negativní konotaci. Přitom o obsahu může mít jen matné povědomí.

V každém případě Chrastinu čítávám s potěšením.

Re: Populismus:
Autor: K. Garfield Datum: 8.12.2018 12:39

To je tak těžké podívat se do slovníku??? :-)))

nationalism - /ˈnaʃ(ə)n(ə)lɪz(ə)m/ - noun - patriotic feeling, principles, or efforts.

"an early consciousness of nationalism and pride"

synonyma: patriotism, patriotic sentiment, allegiance/loyalty to one's country, loyalism, nationality;

Napište si do googlu nebo bingu nebo klidně do seznamu "nationalism synonyms", opravdu to není těžké... :-)))

Re: Populismus:
Autor: S. Netzer Datum: 8.12.2018 12:01

Podbízení se voličstvu může být zrovna tak pravicová strategie a nacionalismus a patriotismus nejsou v angličtině synonyma.

Lžete schválně nebo jste tak omezený, ginger?