19.6.2019 | Svátek má LeošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FRANCIE: Kam se podějí peníze, které vydělášŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 84, poslední: 5.12. 2018 21:24, přehled diskusí

Re: Babiš se chová:
Autor: F. Kusák Datum: 5.12.2018 10:38

Pane Schwarzi, nenávist některých lidí k Babišovi je tak velká, že kdyby se z něho dělala homeopatika, vytvářela by i tak stavy zuřivosti. S některými lidmi není diskuze na podobné téma možná. Prostě jim jejich názor nechám, je to jejich právo. Já spíš, řečeno s Pavlem Kosatíkem, mám strach, aby se na jaře zazelenaly stromy.

Re: Babiš se chová:
Autor: P. Lenc Datum: 5.12.2018 10:35

Vám pánové nevadí jak si vytřel pozadí se Sobotkou? A zrovna tak to udělá znovu.Jenom hlupák a nebo komunista používající svůj vyděračský kapitál, může jít do koalice nebo podporovat Babiše.

Re: Babiš se chová:
Autor: J. Fridrich Datum: 5.12.2018 10:30

Souhlas pane Schwarz.

Re: Macron nemá děti:
Autor: Š. Hašek Datum: 5.12.2018 10:29

A jiné sny.

Poznámka o rodině trefná a důležitá. Je celkem jasné, proč nynější revolucionáři "na to jdou" právě přes tu rodinu.

Re: Co do "zásluh" socanů a lidovců, uznávám, :
Autor: F. Kusák Datum: 5.12.2018 10:29

Čekal jsem, kdy to z Vás vypadne, že vlastně to, že ti Frantíci stávkují a demonstrují, zavinil Babiš, potažmo Zeman nebo Putin. A není na začátku těch jejich problémů to heslo francouzské revoluce "égalité"? Nejsou tím vinni sami Francouzi, ti namyšlení světovládci? Proč zrovna my musíme poslouchat výtky francouzských prezidentů. Francii mám rád, jezdil jsem tam často, část mé širší rodiny tam žije mnoho let (1948), ale svalovat potíže na jiné, je trapné, zejména když naše životní úroveň za tou jejich stále ještě dost zaostává.

Zasmál:
Autor: V. Pokorný Datum: 5.12.2018 10:23

jsem se, když autor napsal, že Macron je politický matador. Není to pravda. Je to poskok a posluha bohatých.

Souhlasím, pane Schwarzi.:
Autor: A. Alda Datum: 5.12.2018 10:19

Doporučuji článek:
Autor: A. Alda Datum: 5.12.2018 10:17

pana Konvičky: http://www.epshark.cz/clanek/1366/nakonec-prece-jen-francie

Stojí za to nad ním podumat.

Hlava hovězí obzvláště zdařilá.:
Autor: A. Alda Datum: 5.12.2018 10:15

Kdybyste šel hrát na bicí do kapely The Ťap Ťap, mohl byste mít úspěch.

Macron nemá děti:
Autor: A. Alda Datum: 5.12.2018 10:13

a nikdy v životě nemusel obracet každý frank dvakrát. Za to má ale sen o elektrifikaci soukromé dopravy a o záchraně planety před emisemi.

Re: Babiš se chová:
Autor: M. Těhanová Datum: 5.12.2018 9:59

Nebuďte naivní! On přece předvedl už v minulé vládě, jak si představuje spolupráci. Jenom vykrádá své okolí, ostatně nic jiného neumí ani v podnikání.

Kdo ho trochu poznal, pochopil, že pokud se nechce nechat zničit, nemůže se s ním dát do holportu, neb se mu nedá věřit ani pozdrav.

Slušní lidé se od něj distancují, zůstávají mu jenom zaplacení, nebo důvěřiví naivové.

Re: Babiš se chová:
Autor: M. Těhanová Datum: 5.12.2018 9:53

Kteří občané? No ti, kteří se ale na tvorbě nějakého bohatství nepodílí. Každý rád bere. A s arogancí sobě vlastní utahuje šrouby těm, kteří na to musí vydělat.

Citlivost chybí oběma naprosto stejně. A upozorňovat na svinstva by měla být povinnost každého, kdo není slepý, to není kopání.

Co do "zásluh" socanů a lidovců, uznávám, :
Autor: M. Zima Datum: 5.12.2018 9:48

jenom jsem měl dojem, že prostě nebyla všeobecně vůle dělat "kroky zpět", protože v Češích byla uhnízděna představa o zindustrialisovaném, "pokrokovém", zemědělství nejenom jako residuum komunistické ideologie, ale i pod dojmem německých poměrů, kde byly spáchány v podstatě stejné chyby.

Co se týká Babiše, tak to bych viděl spíš jako českou neschopnost a nedostatek identifikace s vlastním státem, nežli jako chybu EU. Některé absurdity v té souvislosti je zbytečné komentovat. Ostatně, dodnes Babiš nevynechá příležitost, aby se nerozohňoval pro zachování subvencí ve staré formě.

Re: Babiš se chová:
Autor: J. Schwarz Datum: 5.12.2018 9:39

Do holportu se socany a komunisty dostala Babiše ta "echt pravice" v podání ODS, TOP, Lidovců... On sám se do toho nijak extra nehrnul a jeho ministři mají kolikrát vůči socanskému rozhazování výhrady, ovšem "pravice" svými postoji pozice socanů výrazně posiluje. Ostatně, část naší "parlamentní pravicové scény" má blíž k západním ultralevičákům než k čemukoli pravicovému...

Re: Řekl bych, že si Francouzi žili :
Autor: J. Schwarz Datum: 5.12.2018 9:32

Jen se sluší dodat, že ty "socialistické kolchozy" nám tu pomohli zakonzervovat socani s lidovci, jinak nejlepší přátelé EU a její další "integrace". Právě socani umožnili managementům bývalých JZD podniky převést na akciové společnosti, původní JZD poslat do likvidace a nevrátit původním majitelům vybavení a neodškodnit je za zničené budovy a majetek. Vrátit museli jen pole a ta jim většina majitelů následně pronajala. Co taky jiného, prachy do začátku na hospodaření neměli a daně jim nikdo neodpustil. Navíc většinu špatností, které přičítáte "babišovským kolchozům a sovchozům" má na triku EU svou podporou výroby "biosložek" do paliv atp. Dotace těchto nesmyslů nevymyslel Babiš ani zdejší "kolchozníci", ale "ekologicky vyspělí" příslušníci západních elit, zelení snad jen od plísně co na nich roste.

Re: Babiš se chová:
Autor: P. Lenc Datum: 5.12.2018 9:30

A to socialistické "špatné počasí" vytváří za podpory a vydírání komunisty, což vám samozřejmně, včetně jiných "drobností" nevadí.

Re: Babiš se chová:
Autor: P. Gábriš Datum: 5.12.2018 9:25

No aby jste nekopla do Babiše, to by tak bylo! Vždyť on může i za špatné počasí. A to myslíte, že ta "Vaše, "jediná správná" vláda by se chovala jinak?

Re: Babiš se chová:
Autor: V. Církva Datum: 5.12.2018 9:23

Tak určitě radši Babiše který postavil firmu Macron který takové rozprodal. Babiš zneužívá daňové výhody pro fungující (i když s nekalými praktikami) firmy. Babiš se snaží o politiku, kterou občané chtějí. Macrone dělá arogantní politiku kterou možná chce jeho elita ktertuneluje společnost pro sebe. Starý aparátnický a elitářský model je neudržitelný, lidé se probouzí.

Na druhé straně Francie je pod vlivem EU a různých aktuálních smluv a doktrín. S těmi se špatný stav zlomit nedá. Pokud se k tomu přidá francouzský stávkový socialismus, nezdá se že by se to dalo snadno zlomit.

Řekl bych, že si Francouzi žili :
Autor: M. Zima Datum: 5.12.2018 9:21

příliš mnozí, příliš dlouho, na příliš vysoké noze.

Strukturní zemědělskou "slabinu" financovala EU s vědomím ekologické a sociální prospěšnosti francouzského modelu. To se změnilo s nezvládnutým rozšířením o východní bolševíky s jejich socialistickou strukturou zemědělství, která Francouzům odsává smysluplné subvence do bezedných děr babišovských kolchozů a sovchozů. To chce teď marodní EU, de facto v posledním tažení, ještě narychlo utípnout, v čemž vidí Babišem dirigovaní Češi pochopitelně útok na národní suverenitu.

Ty demonstrace samy o sobě nepředstavují něco extravagantního. Je to otázka mentality a přístupu k životu. Vidno např. i na přístupu k JE. Teď koukají jako auto, když první JE`s mají být likvidovány a náklady přelézají meze.

Socialistická Francie má socialistické potíže.:
Autor: K. Janyška Datum: 5.12.2018 9:03

To je nejen logické, ale také jediné možné. Právě ve Francii socilismus byl místními pošuky zrozen a tamní lidi, říkám rovnou, divní, mu uvěřili. Mají rádi krev a od Francouzské revoluce ještě více. Tehdy tekla potoky. A oni tu hrůzu stále slaví, jako největší vítězství Francouzů v dějiných... Dzp.

Re: Babiš se chová:
Autor: R. Vacek Datum: 5.12.2018 8:21

A vidíte - u Babiše blouznivci protestují proti tomu, že je trestně stíhaný, proti tomu, že je v konfliktu zájmů, proti tomu, že je krkavčí otec, proti tomu, že byl v STB. Takže až přijde takový český Macron, tak budou spokojeni.

:
Autor: J. Novák Datum: 5.12.2018 8:11

Označit Microna za politického matadora je opravdu odvážné tvrzení i po pár sklenkách alkoholu.

Babiš se chová:
Autor: M. Těhanová Datum: 5.12.2018 7:34

stejně jako Macron podle zásady " z cizího krev neteče". Bohužel mám obavy, jestli tihle géniové budou takhle pokračovat, tak ona poteče.

A tomu by bylo potřeba předejít a přestat blouznit.

Za Babiše se docela přibližujeme Francii:
Autor: J. Holíček Datum: 5.12.2018 6:51

a je to přesně tak jak psáno. Hned se zinkasuje na všem možném a rovněž pravicoví obchodníci si přimastí na čem to jen půjde.

A může za to Babiš, protože přidává z cizího. Dělá to z vrozené nenávisti, což potvrzují manifestace proti ní. :-))