26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ESEJ: Evropská armáda vs. NATOŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 36, poslední: 18.11.2018 20:03, přehled diskusí

:
Autor: J. Jurax Datum: 18.11.2018 18:44

Bruselským pitrysům nelze povolit hrát si s vojáčky. To bychom se tak akorát, kdybychom nedbali "evropských hodnot", mohli dočkat další internacionální pomoci.

Ostatně bylo by pošetilé soudit, že by nějaké PESCO bylo schopno a ochotno bránit Evropu před muslimskou invazí nelegálních imigrantů, najmě když by mu velel nějaký bruselský pitrýsek.

Re: :
Autor: Š. Hašek Datum: 18.11.2018 19:57

Přesné!

:
Autor: J. Jurax Datum: 18.11.2018 18:31

Technická - místo appeacement je snad obvyklejší termín appeasement ...

Poděkování Miloši Zemanovi:
Autor: J. Ptáček Datum: 18.11.2018 18:21

Česká republika vstoupila do NATO 12. března 1999. Formálně ji tam přivedl tehdejší ministr zahraničí Jan Kavan. Premiérem a jeho šéfem byl Miloš Zeman (22.8.1998 až 12. 7. 2002). Díky, pane Zemane!

Re: Poděkování Miloši Zemanovi:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.11.2018 20:03

Vidím problém v tom, že tehdy se skoro nikdo neozval, že mohou být problémy. Já se taky tehdy neozval.

Umíte si představit, že by tehdy někdo řekl, že nás NATO zavleče do Afghánistánu a k Petrohradu??? Varšavská smlouva zmizela, sovětští vojáci zmizeli ........... NATO se rozšířilo, vůbec se Putinovi nedivím .......

Vojáci USA kontrolují Merkelovou, vojáci Putina nekontrolují Babiše. Zkráceno.

Zatím to vypadá,:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.11.2018 9:01

že někdo potřebuje další žoldáky na invazi kamkoliv (do Afghánistánu), boj "za demokracii" u ruské hranice, ......... ev. na operativní nasazení v regionu štrasbrusel. To kdyby neštymovaly řádné volby. A měly by být náhradní na nějakém náměstí.

Podporuji znovuvybudování armády ČR, domobrany, sdružení držitelů střelných zbraní, ..... . jejich pravidelný výcvik a aspoň jim pak dát denně párek a chleba na soustředění v lesích u Klínovce. Mnozí si už ostatně pucujou výstroj za vlastní peníze.

Uznávám, že u Langšádlové a Drahoše asi narazím .......

A hlavně velitele těch vojsk a vojíny, co vydávají vodu/deky a fotí mrtvolky dětí na jižním pobřeží Sicílie! To hlavně!

:
Autor: F. Kroupa Datum: 18.11.2018 1:46

Všechno jsou to ze strany USA jen žvásty. Jediné o co jim jde, je rvát do Evropy svoje zbraně a udržovat svůj zbrojní průmysl v chodu. Když války pod praporem šíření svobody a demokracie váznou, je třeba vytvořit alespoň strašáka a proti němu vyzbrojovat užitečné idioty.

Re: :
Autor: Š. Hašek Datum: 18.11.2018 9:03

Tak nějak. Časy se mění.

Můžeme klidně vytvořit armádní jednotku:
Autor: J. Nový Datum: 17.11.2018 21:44

typu Kdyby tisíc klarinetů, říznuté hlavou 22

7 generálů, 23 plukovníků, 63 majorů, 120 kapitánů, 321 poručíků a jeden vojín...

Na vznik Evropské armády nejvíc tlačí Macron.:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.11.2018 19:51

Re: Na vznik Evropské armády nejvíc tlačí Macron.:
Autor: L. Písařík Datum: 17.11.2018 20:45

Nejen na vznik armády. Frantíci se vždy snažili převzít v Evropě velení, přesto, že dostali několikrát na frak. Teď ten chytráček jde ve stopách velkého de Gaule. Ten taky nikdy neodpustil ponížení, že se Francie po 2ww dostala mezi vítězné velmoci dík USA a GB. Dokonce i útok na Paříž musel být o 2 dny opožděn, protože de Gaule nedokázal včas shromáždit své "vítězné" vojsko. Když mu to bylo připomenuto, vystoupil z NATO a začal se přátelit se soc. blokem. Na to jsme doplatili i my nefunkčním systémem barevné tv. Teprve až se dostali k moci realisté, tak se Francie do NATO vrátila. A Macroun cítí, že by EU mohl ovládat za německé €.

Je dojemné tady i jinde číst:
Autor: R. Fiala Datum: 17.11.2018 14:52

jak se máme distancovat od politického s ideologického kurzu nynějšího vedení EU, s čímž je možné s menšími výhradami souhlasit. V tichosti se z toho vyvozuje, že bychom se měli více přimknout k USA. Ty jsou však v současné době reprezentovány Trumpem a jeho administrativou. To máme tedy podpořit všechny zahraničněpolitické kotrmelce, rozporuplné, mj. pro nás Evropany škodlivé (americký izolacionismus, obchodní válka, přímé útoky proti evropskému, zejména německému hospodářství a exportu, vypovězení dohod s Íránem, o raketách středního doletu, podpora různých obskurních režimů na Blízkém východě, v Latinské Americe atd atd) a konfrontační studenoválečnické kroky? To si hlasitě nikdo netroufne už i proto, že je Trump pod tlakem silné opozice i ve vlastní zemi (přičemž ani k této opozici se nemůžeme jednoznačně přimknout). A tak trapně mlčí! Nemají to prostě lehké.

Re: Je dojemné tady i jinde číst:
Autor: M. Mikulec Datum: 17.11.2018 15:04

Protože EU nenávidí Trumpa, tak ho musíme nenávidět taky? Vsadím botky, že kdyby byl u vesla Obama, nikdo z EU by s tímhle nesmyslem paralelní euroarmády nepřišel. Protože je ale EU v koncích a neví, jak dál, chce armádu na potlačení "vnitřního nepřítele". Žoldáky sežene kdekoliv.

Jedna důležitá otázka k Evropské armádě..:
Autor: P. Grigar Datum: 17.11.2018 13:28

.. kde vezmou dostatek vojáků, odhadem cca.200 tisíc mužů, mladých, zdatných, bojeschopných a bojechtivých, aby to za něco stálo? Z jediné možnosti, která mě napadá, se mi současně "ježí srst na hřbetě".

Re: Jedna důležitá otázka k Evropské armádě..:
Autor: M. Mikulec Datum: 17.11.2018 15:01

Co na to říká naše válečnice Černochová?

Re: Jedna důležitá otázka k Evropské armádě..:
Autor: Š. Hašek Datum: 17.11.2018 19:15

Asi nic, zatím. Ono sehnat peníze a postavit druhou žoldáckou partu ..... A obě by asi nebránily hranici ČR.

Válečnice Langšádlová poradí, až se zase rozohní stran Ruska.

Re: Jedna důležitá otázka k Evropské armádě..:
Autor: J. Kanioková Datum: 17.11.2018 20:01

ČSA loni přijala podle plánu přes 2 000 nových profesionálů a stejný počet chce nabrat i letos. Do roku 2025 by měla mít až 30 tisíc vojáků.

Ovšem komentář u toho - "... a mezitim armada propousti vojaky v nizsich hodnostech tesne pred naplnenim patnactileteho obdobi, po jehoz naplneni by jim vznikl narok na vysluhu. Ale soucasne je VA Vyskov a GS plny byvalych podpkukovniku a majoru, kteri delaji totez, co driv, jen nyni jako OZ za plat a k tomu maji i vysluhu. Mimochodem si sami rikaji dvouplataci."

Nevypadá to podezřele už na tu Evr. armádu ?

No a - :
Autor: J. Kanioková Datum: 17.11.2018 20:08

Německá armáda chce růst, ale nemá lidi. Mluví se o náboru cizinců !

A logicky - Alice Weidelová z protiimigrační AfD soudí, že jediným receptem na personální nouzi je obnovení všeobecné branné povinnosti. - https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/cizinci-vitejte-nemecka-armada-chce-vyresit-nedostatek-lidi_489695.html

Re: Jedna důležitá otázka k Evropské armádě..:
Autor: P. Grigar Datum: 17.11.2018 20:19

.. ve Vyškově jsem bydlel 35 let. S tím šrotem, co se tam povaloval a dosud povaluje, bych nešel ani na houby, oni by se určitě poztráceli. Evropská armáda bude potřebovat knechty, ke všemu ochotné a všeho schopné, nikoli lampasáky zadýchané na schodech v prvním patře a podělané už při cvaknutí pojistky.

PROČ JE NATO NEJPOTŘEBNĚJŠÍ ORGANIZACÍ SVĚTA ? :
Autor: K. Janyška Datum: 17.11.2018 11:00

Vývoj lidského světa táhne už tisíce let civilizace jednotlivců obchodem a jejich aktivitou vygenerovaný a neustále se rozšiřující od civilizovaných více k civilizovaným méně, spontánní řád lidského světa, takto jediná možnost přežití lidstva. Ten lidstvo zpětně řídí svými evolučně a neosobně vyvinutými pravidly. Nebylo-li by nekoordinované lidské aktivity, nebylo by ani dnešního lidského světa, tedy ani jeho spontánního řádu a možnosti lidstva vyvinout se až k dnešnímu stavu a k budoucnosti s dobrou nadějí.

Bohužel o této podstatě podstat miliardy lidí nemají ani tušení. Myslí si, a dokonce jsou k tomu vedeny irelevantně vzdělanými učiteli v hloupých vzdělávacích systémech světa, že lidský svět řídíme my, lidé. Kdyby to nebylo tak tragické, bylo by to velmi směšné.

Plně totiž podléháme spontánním silám vývoje, jen naše soukromé věci řídíme a zařizujeme sami v rámci pravidel, která jsou nám spontánním řádem dána a jsou obsahem našich myslí. Zejména jsme řízeni negativním, tedy zákazovým, soukromým právem, které nás řídí každého 24 hodin denně. Nedá se s tím hnout a je úplně jedno, zda to lidé vědí nebo ne.

Co však jedno není je, že existují popletové a naivní nadšenci, z nichž se touto nedostatečnoti rekrutují političtí násilníci a zločinci, tedy socialisté všemožných barev, včetně černých, kteří lidský svět v této jeho podstatě ohrožují a snaží se ji vyvrátit z kořenů. To je však nemožné a tak se musí civilizovaní těmto necivilizovaným a nevzdělaným hordám bránit. Je skutečně absurdní, že civilizovaní si myslí o lidském světě totéž, co civilizovaní málo a jen reagují na důsledky aktivity necivilizovaných, které jsou vždy pro ně nežádoucí.Ohrožují jim totiž jejich i majetky.

.

Re: PROČ JE NATO NEJPOTŘEBNĚJŠÍ ORGANIZACÍ SVĚTA ? :
Autor: K. Janyška Datum: 17.11.2018 11:00

Právě pro obranu dosaženého, spíš však majetkového, než morálního, stupně civilizovaných, bylo založeno NATO. Jeho zakladatelé byli ve smyslu, o kterém píši, nezorientovaní totiž stejně, jako kdokoliv jiný. Je upravdu jedinou skutečně nutnou organizací světa a každý si jistě všiml, že stojí na negativním, tedy samostatnost svých členů respektujícím, principu. Na principu já pá-ty pán. Na tzv. negativní, pro jeho členy tedy zákazové, smlouvě.

Podporujme NATO, ač jeho vznik není založen na hlubokém vědění, je založen na hluboké potřebě ochránit civilizované a jejich majetky a samotný proces civilizace jednotlivců, mnohdy ještě divochů, obchodem. Nenechme se zmást řečmi o tom, že je násilnické, je obranné a nic jiného, než násilí k obraně toho, co civilizovní už dosáhli, mnohdy nezbývá.

Jde o život, ne o hraní si na vojáčky. Buďme pyšní na to, že mezi civilizovanou špičku světa patříme a ža patříme tak i mezi aktivní obránce civilize a civilizovaných... Dzp

Re: PROČ JE NATO NEJPOTŘEBNĚJŠÍ ORGANIZACÍ SVĚTA ? :
Autor: J. Hanzlík Datum: 18.11.2018 14:16

Tak jste to vzal od pravěku. Nevím proč, ale proč ne? Tak především úsvit civilizace není záležitostí obchodujících izolovaných jednotlivců. Lidé žili v rodových a kmenových společenstvích, kde nacházeli přirozené bezpečí a příležitost vytvářet a zdokonalovat nástroje (zbraně) nezbytné k přežití. K tomu, aby mohli obchodovat, museli mít potřebný tovar na výměnu a současně územní bezpečí před loupeživostí, která byla nepochybně jednou součástí přežívání.

Tu najednou kde se vzal, tu se vzal„spontánní řád“ zpětně(?) začal řídit lidstvo svými „evolučně neosobně vyvinutými(?) pravidly“. Bez nekoordinovaných lidských aktivit by nebylo dnešního lidského světa ani jeho spontánního řádu a možnosti dalšího vývoje lidstva. Komu chcete tenhle časový chaos a mystifikaci neosobní síly prodat? Okultistům? Jenom logiku máte za nedostatečnou!

Dále, lidská vůle a lidský úsudek jsou ze hry, ale je tady spontánní řád, který maká, a když se kdokoliv jemu zprotiví je odsouzen na smetiště dějin jako“ popleta nebo naivní nadšenec“, z kteréžto bandy se potom rekrutují političtí zločinci a násilníci, tedy socialisté. Tak a je to! To říká marxista, který si dosadil za dialektický materialismus okultní síly.

"Evropskou armádou":
Autor: P. Lenc Datum: 17.11.2018 10:43

radostně k masové vojenské výchově francouzkých a německý muslimů a dalšímu, tentokrát smrtelnému celoevropskému Mnichovu.Ten Makronek má holt za ušima...

:)))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 17.11.2018 20:09

Re: "Evropskou armádou":
Autor: Š. Hašek Datum: 18.11.2018 9:12

Máte pravdu.

Začal bych budovat formu domobrany po švýcarském vzoru. Je zde cca 250 000 majitelů oprávnění držet zbraň. Zatím zkouší (ti hodnotoví štrasbrusel demokraté) jim jen házet klacky pod nohy!!!!

Zkráceno, zjednodušeno.

A ta štrasbrusele armáda .....:
Autor: Š. Hašek Datum: 17.11.2018 9:55

Velet bude kdo? Proti komu? Spojenci (Turecko, Saudská Arábie) budou znát jen část rozkazů/operačních plánů? NATO bude spojenec nebo si ho budeme hlídat?

Zatím budoucí vojáci té sešlosti řeší lidskoprávní vztahy k nájezdníkům z Afriky a jejich pitný režim po příjezdu. A bojí se dál než pět kilometrů od ledniček v nějaké základně v nějakých dalekých horách a neví, zda "místní jsou ti hodní nebo ti zlí".. Zkráceno.

NATO:
Autor: P. Černoch Datum: 17.11.2018 9:50

Napřed si musíme uvědomit,co je dnešní NATO v Evropě.Je to zástěrka USA armády,pro její přítomnost v Evropě.

Armády Evropských států jsou v troskách díky socialistickým vládám.Začalo to po Britském dobrodružství u Malvín.postupným oklešťováním britského letectva i námořnictva.Byla tak zničena jediná síla,která byla schopna vést válku přes oceán.Následně byli okleštěny i ostatní západní evropské armády.Po rozpadu SSSR byli v rámci "profesionalizace" zničeny i armády bývalého východního bloku,které se přidali k NATO.V zájmu koho???

Myšlenka Evropské armády,je o zbavení se vojenského vlivu USA.Je to ale jen bláhová myšlenka.Celý Západ je závislý na USA vojenských technologiích a USA nepřipustí zřízení jiné armády než NATO,které je jí zcela podřízené.

Re: NATO:
Autor: P. Černoch Datum: 17.11.2018 10:14

-- pro Nizozemsko je nápad s evropskou armádou „až moc“... tvrdí premiér

Rutte... s tím, že si vystačí s NATO... před pěti lety Holanďané přiznali,

že si USA u nich skladují 22 jaderných bomb...

Vystoupit z EU:
Autor: J. Plíva Datum: 17.11.2018 9:12

Já myslím, že je to jasné: musíme vystoupit z EU.

Re: Vystoupit z EU:
Autor: Š. Hašek Datum: 17.11.2018 9:48

Asi tak.