27.6.2019 | Svátek má LadislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Zúčtování s levicíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 55, poslední: 15.11. 2018 4:38, přehled diskusí

Re: Zachrance levice?:
Autor: J. Chodur Datum: 15.11.2018 4:38

Krestanstvi bylo cilene infiltovane komunisty. Nekdy ve dvacatych letech v USA pusobila komunisticka agentka, ktera za sve pusobeni vybrala asi 1500 seminaristu s komunistickym zazemim, nekteri mozna zmenili svuj nazor jak dospivali ale rada z nich se podilela na marxisticke nakaze cirkve. Homosexualita byla dalsi silny mechanismus ovladani knezi levici. Jezuite (odkud je pokud vim soucasny papez) jsou silne ovlivneni jak homosexualitou, tak marxismem. Takze souhlas, krestane kteri podlehli modernistickym nazorum jsou problem i kdyz podstatne mirnejsi, hodne toho ma ale puvod od levicovych atheistu, kteri infiltrovali krestanske organizace a take je to dusledek tlaku zvenci od levicovych vlad a jejich zakonu, ktere silne prispely k demoralizaci cirkve. Takze rozdil tam je a obrovsky, i kdyz jsou oboji skodlivi. Levicovi Atheiste jsou iniciatori toho vseho, tudiz jim patri daleko vetsi vina.

Článek hlásá vlastně samozřejmé pravdy:
Autor: R. Fiala Datum: 14.11.2018 19:34

jež ovšem v tomto šíleném, prolhaném a zvráceném světě zaslechneme jen vzácně. Mám k němu jen tu poznámku, že socdem sice ztrácí u nás i na všech stranách. V Německu, jež je pro nás zvlášť důležité, za ni však ochotně zaskakují extrémističtí Zelení ev. Die Linke. Tím ovšem nechci zlehčovat aktuálně i dlouhodobě klíčový problém klimatických změn, oteplování, sucha a různých meteorologických excesů, který už nezpochybňuje ani takový Václav Klaus.

Re: Marx by "neomarxistům" vytknul leccos,:
Autor: V. Novák Datum: 14.11.2018 17:28

I kdepak VUML, člověče!

VUML byl pro dělnické kádry. Já mám čtyři ročníky od Dějin MDH přes Politickou ekonomii a Historický materialismus po Vědecký komunismus - a taky státnici z toho všeho. Jako všichni vysokoškoláci v 80. letech. A pak jsem si to zopakoval na třech semestrech postgraduálu.

S VUMLem se můžete nechat vyfotit...

A možná byste se taky mohl zkusit naučit porozumět psanému textu - aspoň tomu, čemu se říká "citace".

Re: :-P:
Autor: V. Novák Datum: 14.11.2018 17:23

Já netvrdím, že je to možné zařídit.

Píšu, co požadoval Marx na rozdíl od "neomarxistů", kteří nemají s marxismem nic společného.

Pan Robejšek napsal:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.11.2018 17:14

skvělý článek. Zas jsem o něco chytřejší, když se dnes právě díky masmédiím všechno relativizuje, včetně pravice a levice (nejen ten proslulý nacionální socialismus coby extrémní pravice :-)). Levicové politické strany opravdu selhaly, ale levicové názory se neukotveny vznášejí prostorem i tam, kde bychom je nečekali, jako od pana Okamury. Za jeho návrhy jako Stop byznysu s chudobou a přiskřípnout prsty exekutorům, sociální dávky lidem s pracovní minulostí, by se nemusela stydět ani Čssd: jenomže tu to nezajímá, jak výborně pan Robejšek vysvětlil.

To je dobrá zpráva pro Trumpovy odpůrce:
Autor: P. Urban Datum: 14.11.2018 16:56

protože pokud mocenský instinkt radí dávat lásku, pak majitel takového instinktu musí po pár měsících moci zkrachovat.

Což mi ovšem, při porovnání s délkou dosavadní Trumpovy vlády, časově nevychází.

Tak to řada exekucí jednoduše nebude:
Autor: P. Urban Datum: 14.11.2018 16:52

protože se nikomu nevyplatí.

Jsem pro. Ale v souladu se zájmem věřitelů chudých dlužníků to asi nebude.

Otázka je, jaké rozhodování:
Autor: P. Urban Datum: 14.11.2018 16:49

Pokud nedokážete přežít bez zadlužování, pak budete vždy závislí na těch, kteří Vám půjčí.

Na tom nic nezmění ani pravo-levý zápas, ani držba rozhodování.

Existuje ještě jedna alternativa:
Autor: P. Urban Datum: 14.11.2018 16:44

a to oliberální (neneoliberální) pomoc, jakou předvedlo Německo po sjednocení na území bývalé NDR. To znamená dotyčné území de facto živit. A doufat, že se za pár desítek let zmátoří natolik, aby se aspoň zčásti uživilo samo.

Takovýto postup vůči Řecku by pravděpodobně velmi pomohl řecké levici. Zda (a kam) by levici pomohl také ve zbytku EU, především v Německu, ale nejen tam, tím už bych si tak jistý nebyl.

V každém případě Řecko by se takto zachraňovat dalo. Obávám se, že celou EU by takto zachraňovat neměl kdo.

:-P:
Autor: M. Prokop Datum: 14.11.2018 16:06

"rovnost ve vztahu k výrobním prostředkům - ekonomickou rovnost."

To je možné nějak zařídit?

Re: identity:
Autor: M. Prokop Datum: 14.11.2018 16:05

Takovou tradici levice nikdy neměla. Ekonomicky znevýhodněné obírala daněmi, aby mohla předstírat, že jim něco dává, zdravotní zabezpečení prosazovala pro všechny stejně mizerné, školství také.

Re: Na úbytě přeci nezachází jenom levice,:
Autor: J. Svoboda Datum: 14.11.2018 15:48

Volič už to začal vnímat dávno a proto zvolil Babiše. Tím ale minul cíl. Rozhodování si rozhodně nevzal zpět, ale podal ho Babišovi na stříbrném podnosu.

Re: Marx by "neomarxistům" vytknul leccos,:
Autor: J. Svoboda Datum: 14.11.2018 15:38

Je na vás vidět, že jste vzorným absolventem VUMLu. Až po ten kapitalizmus to je v pořádku. Odbočka k socializmu a potažmo ke komunizmu byla odbočka na slepou kolej, které sem se mohli navzdory zázračnému Marxovi vyhnout. Odbočka, která stála mnoho lidských životů a fůry peněz.

Oprava:
Autor: P. Urban Datum: 14.11.2018 15:36

DAVID Černý.

identity:
Autor: J. Cervenka Datum: 14.11.2018 15:34

myslim, ze neni moc nadeje - neb levice opustila davnou tradici na prvnim miste podporvat,ecnomicky znevyhodnene, lepsi zdravotni zabezecnei, odbory a skolstvi. Nyni na prvnim miste a hlavni thema je podporan mensin, respektu pro mensiny, pro imigrany, otevreni hranic pro asyl - podpora tribalismu, identity politics. Ta je naprosto neslucitelne s democracii a liberalni svobodou slova.

Dnešní skutečně levicová politika:
Autor: P. Urban Datum: 14.11.2018 15:33

se musí zabývat odměnou za práci, ochranou vlastních lidí před zahraniční konkurencí, podporou sociálně slabých a zajištěním bezpečnosti nižších vrstev společnosti. K jejím tématům musí patřit chudoba ve stáří, podpora normální rodiny, levné bydlení pro chudší lidi a daňové úlevy pro nižší střední třídu.

K tomu všemu potřebujete prachy, prachy a zase prachy. Nebo, abych byl přesnější, ekonomickou prosperitu. To znamená větší závislost na těch, kteří roztáčí kola ekonomiky. Těm je nutno maximálně vyjít vstříc. Protože jen tak si nižší i vyšší střední třída vydělá dost na to, aby fungování státu, levicového či pravicového, mohla zaplatit. Alternativní cesta vede do Řecka nebo, pokud by nebyla uplatněna neoliberální záchrana, do Venezuely.

Jistě, prosperující hospodářství není jediným měřítkem dobře fungující společnosti. Podobně jako vysoký plat není jediným měřítkem dobře fungující rodiny. Pokud ovšem nejste schopni platit své účty bez permanentního zadlužování, pak hrozí, že jakýkoli výpadek tu funkčnost výrazně ohrozí. To pak není mnoho prostoru pro experimenty, které mohou nebo taky nemusí fungovat.

V porovnání s tím je nutné "salónní levici" přiznat, že sice není zadarmo, ale v porovnání s běžnou praxí klasické levice (chudým brát a žebrákům dávat) je přece jenom o něco levnější. Nebo levnější aspoň byla, před migrační krizí.

A Daniel Černý? Pokládá-li jinak myslící za magory, pak by mohl být jmenován národním umělcem. Ne kvůli svému dílu, ale protože do českého národa perfektně zapadá.

Marx by "neomarxistům" vytknul leccos,:
Autor: V. Novák Datum: 14.11.2018 15:29

hlavně to, že se ho berou do huby.

Marx nepropagoval abstraktní nebo absolutní rovnost, ale rovnost ve vztahu k výrobním prostředkům - ekonomickou rovnost.

A už vůbec by nechápal ten nesmysl s rovnocenností kultur. On - stoupenec představ o vývoji od nižších k vyšším formám společenského bytí, od prvobytně pospolné společnosti k otrokářslé a přes feudální, kapitalistickou a socialistickou ke komunistické! On, který popisoval vývoj od divošství přes barbarství k civilizaci!

Vždyť "neomarxističtí" sluníčkáři by ho označili za xenofoba a fašistu!

Re: Můžete svou myšlenku pooněkud rozvést? Na toto se nedá:
Autor: M. Prokop Datum: 14.11.2018 14:52

Kdysi dávno, ještě za bolševíka, jsem si půjčil na garáž. Nutně jsem ji potřeboval. Od té doby už mám úspory, tak si půjčovat nemusím.

Obecně řečeno, půjčka má cenu jen na investici, která vynese více než dluh + úroky.

Re: Ale ale, Vy jste nepochopil, že jsou tady ještě zájmy třetí:
Autor: M. Prokop Datum: 14.11.2018 14:50

Když jim zkrouhne zisky, ostrouhá taky věřitel.

Re: Na úbytě přeci nezachází jenom levice,:
Autor: M. Prokop Datum: 14.11.2018 14:49

Tak to holt musí ten volič trochu myslet, kdo může své volební sliby i splnit, případně jak. A nevolit slibotechny, ať už levičáky, nebo Bureše, Piráty a podobnou verbež.

Re: „…bohatí bohatnou a chudí chudnou.:
Autor: M. Prokop Datum: 14.11.2018 14:48

Jo literarky, to je dobré levičácké hnízdo. Tam to v otročí v hlavě všem.

Re: Zbytečné dlouhé.:
Autor: S. Rehulka Datum: 14.11.2018 14:33

Tedy četl jsem v několika článcích na NP Vaše příspěvky a názory pane Valento, ale došel jsem k názoru, že jste blbec 1.třídy ! Jo a stěžujte si na lampovně !

Re: Můžete svou myšlenku pooněkud rozvést? Na toto se nedá:
Autor: S. Rehulka Datum: 14.11.2018 14:30

Žiji už půlstoletí v Austrálii, nejsem bohatý, ale jsem finančně spokojený. Celý svůj život tady, jsem nakupoval "za hotové", nikdy na dluh - tedy "na půjčku" ! Mám zásadu - na co nemám, to nepotřebuji. A je zajímavé, že se mi exekutoři (ano, i v Austrálii jsou exekutoři) - vyhýbají !

„…bohatí bohatnou a chudí chudnou.:
Autor: B. Hamal Datum: 14.11.2018 14:04

To sice není nový jev, ale dnes nabyl rozměrů nebývalých a nevídaných. Multimiliardáři Jeffu Bezosovi přibyde každý den na osobním kontě dvě stě milionů dolarů, zatímco dělníci, kteří otročí v jeho firmě Amazon, dostávají tak hladové mzdy, že polovině z nich stát musí dávat potravinové poukázky, aby jejich rodiny mohly vůbec přežít.“ (http://literarky.cz/politika/svet/27293-americke-volby-koho-bohove-chtji-potrestat)

Není problém pro takové multimili... zdeptat levici, které se takto organizovaný svět nelíbí. Tj. svět, kde lidé žijí v ohradách, v nichž si mohou demokraticky rozhodovat o běžných prkotinách, ale běda pokusí-li se změnit podstatu této demokratické totality.

Petr Robejšek nekritizuje levici, že se nesnaží dostatečně, je nadšený, že proti miliardám nemá šanci..

Ale ale, Vy jste nepochopil, že jsou tady ještě zájmy třetí:
Autor: V. Petr Datum: 14.11.2018 12:14

skupiny, a tou jsou EXEKUTOŘI. Okamura chce zkrouhnout zisky exekutorů tak, aby nebyly mnohonásobně vyšší, než vymáhaný dluh a současně chce, aby exekutoři nedostávali peníze, dokud nebude uspokojen věřitel!

Věřiteli jistě neprospívá, když jde většina toho, co SPLÁCÍ dlužník do kapes exekutora!

Re: Zachrance levice?:
Autor: D. Bystriansky Datum: 14.11.2018 12:10

Ano, za levicí vidím především ty škody, co napáchala. Bez morálky, zodpovědnosti a étosu práce mluvit o svobodě, to je cesta do současnosti.

Re: Můžete svou myšlenku pooněkud rozvést? Na toto se nedá:
Autor: M. Prokop Datum: 14.11.2018 12:08

Zájmy dlužníků a věřitelů jsou rozdílné, až protichůdné. Těžko hájit oboje, zvláště pak při prokázané "inteligenci" členů a představitelů SPD.

Re: Podívejme se na otázku exekutorů!:
Autor: J. Richter Datum: 14.11.2018 11:58

dluhy?

Na úbytě přeci nezachází jenom levice,:
Autor: E. Tocháček Datum: 14.11.2018 11:45

ale i pravice. Lidé vycítili, že o dalším směřování společnosti se nerozhoduje na linii volič -> jeho zastupitel, ale na linii lobbisté korporací a sociální inženýři -> politické elity. Za této situace je celý pravo-levý ideologický zápas dobrý akorát tak na odvedení pozornosti. Volič už to ale začíná intuitivně vnímat a hledá jak si vzít rozhodování nazpět. Až se tak stane, vrátí se na scénu i pravo-levý ideologický zápas.

Můžete svou myšlenku pooněkud rozvést? Na toto se nedá:
Autor: V. Petr Datum: 14.11.2018 10:42

odpovědět!