23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Diktatura s jakoby lidskou tváříŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 195, poslední: 10.11. 2018 13:12, přehled diskusí

Re: Uff:
Autor: V. Vlach Datum: 9.11.2018 11:05

Vy máte nejspíš problém s chápáním psaného textu autora nebo jste záštiplný exot. Vytrháváte z kontextu a děláte z toho maškarádu. Bohudík však jen sebe sama.

Dík za velmi zajímavý:
Autor: O. Zuckerová Datum: 9.11.2018 1:06

a informativní článek. Hlavně by měli s těmito fakty být seznamováni studenti všech těch "vysoce důležitých" oborů na VŠ: lidských práv, ženských práv, volebního práva - tj. práva zvolit si ve 12 letech pohlaví -, práva plchů na odklad stavby dálnice a podobných pro život nezbytných oborů!

Brauna si nevšímejte, ale to Vám nemusím říkat.

To abychom změnili ústavu:
Autor: V. Braun Datum: 9.11.2018 0:25

Tak podle pana Payneho je to hrozně nedemokratické, že nikde není napsané, že Komise nepracuje pro lidi a není jim odpovědná. Možná by se měl podívat do Ústavy ČR, zjistil by, že ani vláda ČR není odpovědná lidu a o tom, že by měla pracovat pro lid tam není ani zmínka.

Článek 68

1. Vláda je odpovědna Poslanecké sněmovně.

Jinými slovy, pan Payne si v celém článku kroutí významy textu Lisabonské smlouvy jak se mu to hodí, s realitou to nená prakticky nic společného.

Re: To abychom změnili ústavu:
Autor: J. Zima 869 Datum: 9.11.2018 1:41

A kde je v Lisabonské smlouvě, že EK je alespoň odpovědná Evropskému parlamentu?

Kromě toho to překrucujete. Pan Payne (kromě mnoha jiných věcí, které jste velkoryse pominul) srovnává deklaraci odpovědnosti EK k EU (tj. k instituci samé) v Lisabonské smlouvě s deklarací odpovědnosti vlády státu lidu tohoto státu v ústavách států.

Re: To abychom změnili ústavu:
Autor: V. Braun Datum: 9.11.2018 8:32

Najděte mi prosím v ústavě ČR pasáž, kde je napsáno, že vláda ČR je odpovgědná lidu. Pokud tam takový text najdete tak pak uznám, že něco překrucuji.

Re: To abychom změnili ústavu:
Autor: R. Brzák Datum: 9.11.2018 8:59

NA něco jste kápl - ani ta naše ústava totiž není žádná záruka svobody a odpovědnosti (jak tady dovozuji dlouho). Jen je rozdíl v tom, že máme-li svého poslance v Praze, je o malinko blíže svému voliči - a tak je na něj uplatňována o trošku větší zpětná vazba. Kterou ale EU svými pravidly přímo zakazuje. A přitom je to právě zpětná vazba, co zpomaluje korupční vliv moci nad druhými lidmi na jedince u moci.

Re: To abychom změnili ústavu:
Autor: V. Braun Datum: 9.11.2018 9:10

Asi zrušíme státy a buder si vládnout každá vesnice sama, tam budou zastupitelé snad dostatečně blízko. Jak jste přišel na zákaz zpětné vazby? I autor přiznává, že přímo ve smlouvě je zakotveno podávání návrhů občany, stačí je podpořit podpisy jen 0,2% obyvatel Unie.

Re: To abychom změnili ústavu:
Autor: R. Brzák Datum: 9.11.2018 14:00

Ano, a co jste zase nedočetl, i přes nasbírání milionu podpisů nemusí na tento návrh nikdo reagovat...

Re: To abychom změnili ústavu:
Autor: V. Braun Datum: 9.11.2018 16:38

Obávám se, že jste zde spíše nedočetl vy. Osobně jsem se díval přímo do Lisabonské smlouvy i navazující Smlouvy o fungování EU, a že na návrh nemusí nikdo reagovat je čistě autorova spekulace.

Navíc například v článku 24 Smlouvy o fungování EU je následující text, tedy, že orgány EU se s ovčany vůbec nebaví a názory občanů je nezajímají je čistá autorova lež.

"Každý občan Unie se může písemně obracet v jednom z jazyků uvedených v čl. 55 odst. 1 Smlouvy o Evropské unii na každý orgán nebo instituci, který je uveden v tomto článku nebo v článku 13 Smlouvy o Evropské unii, a má právo obdržet odpověď ve stejném jazyce."

Re: To abychom změnili ústavu:
Autor: J. Zima 869 Datum: 9.11.2018 15:23

To vyplývá z ustanovení hned na začátku. "Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní".

Najděte něco podobného v LS nebo aspoň odpovědnost EK Evropskému parlamentu, jak už jste byl jednou vyzván a na což jste neodpověděl.

Re: To abychom změnili ústavu:
Autor: V. Braun Datum: 9.11.2018 22:26

článe 17 Lisabonské smlouvy

8. Komise je jako sbor odpovědná Evropskému parlamentu.

Re: To abychom změnili ústavu:
Autor: K. Oldřich Datum: 9.11.2018 6:08

A zkrze volené zástupce tím pádem lidu.

Re: To abychom změnili ústavu:
Autor: J. Schwarz Datum: 9.11.2018 7:04

A je v ústavě ČR napsáno, že vláda je odpovědná státu a k občanským projevům zásadně nepřihlíží ani se jimi nezabývá? Kdyby Babišovu vládu mohla odvolat jen dvoutřetinová většina zákonodárců, měl by už Babiš vládu "na věčné časy" prakticky zaručenou.

Re: To abychom změnili ústavu:
Autor: V. Braun Datum: 9.11.2018 11:47

A kde je v Lisabonské smlouvě napsáno, že Komise "k občanským projevům zásadně nepřihlíží a ani se jimi nezabývá"? Že je někdo nezávislý neznamená, že nepřihlíží k projevům občanů. Škoda, že se tou nezávislostí neřídí třeba prezident Zeman místo toho aby se obklopil lidmi navázanými na Rusko a Čínu.

Re: To abychom změnili ústavu:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 9.11.2018 12:21

Není třeba měnit naši ústavu.

To udělal už Ústavní soud zavedením ducha ústavy. Od té doby může text ústavy znamenat jiný obsah, někdy přímo opačný, než říkají slova ústavy.