19.6.2019 | Svátek má LeošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: Skutečné rizikoŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 131, poslední: 4.10.2018 1:18, přehled diskusí

Jo. Utlučou nás čepicema. A my do poslední:
Autor: J. Urban 043 Datum: 3.10.2018 19:20

chvíle budeme kreslit sluníčka. Mezitím se vzepne k rozmachu nějaká jiná oblast světa, třeba Rusko nebo Čína, kterou ty kobylky následně potáhnou opět zničit.

FRANCIE - Vítejte v Nové Francii :
Autor: J. Kanioková Datum: 3.10.2018 18:34

v roce 2018. Myslíte si, že z této devastace může dojít k nějakému zotavení, nebo je pro lidi Francie příliš pozdě? - https://www.facebook.com/neveragaincanada/videos/vb.313210635511804/183908739169387/?type=2&theater

https://www.facebook.com/neveragaincanada/videos/1769586603136930/

Re: FRANCIE - Vítejte v Nové Francii :
Autor: P. Rada Datum: 3.10.2018 20:54

Face-book je pro mě nepřístupné médium ale pokud by i tam šlo o aspekty devastace životního prostředí jakožto ohrožujícího trendu který navozuje migrační tlaky, tak si nedělám velké naděje, že hladomor který lze čekat ve světě do 30let a který nejspíše zvedne až stamiliony migrantů ustojí dnešní civilizovaný svět bez úhony.

Jen delta řeky Nilu živí doposud 80milionů ... přímořský Bangladéš 160milionů .... a oceány jsou na vzestupu a zasolují více a více půdu která doposud takovéto množství lidí živila. Kam se asi vydají a k čemu to povede?

Re: FRANCIE - Vítejte v Nové Francii :
Autor: J. Vintr Datum: 3.10.2018 23:32

Nejde o oceány, které se zvedají a klesají o desetiny milimetru za rok, ale o hospodaření s vodou. V oblastech, kde jsou zdroje vody omezené, se pěstují plodiny náročné na závlahy, jako například bavlna a kvůli těmto závlahám se staví přehrady, které seberou vodu těm, co jsou po proudu a zvýšeným odpařováním se část vody navíc ztratí. Takhle bude brát vodu Iráčanům s Syřanům turecká přehrada na řece Eufrat, nebo Egypťanům súdánská přehrada na Nilu.

:
Autor: L. Sindi Datum: 3.10.2018 18:29

Pomoc v jejich zemi bohuzel bude znamenat dalsi narust migrace. Bude vic tech co si zaplati taxisluzbu do Evropy a populace tam poroste o to rychleji. Obavam se, ze dokud se nenauci pracovat a vazit si vysledku prace sve i jinych, nic se nezmeni a jedina cesta bude i nadale zavrit hranice.

Re: :
Autor: P. Rada Datum: 3.10.2018 21:15

Ano práce jak praví staré přísloví šlechtí. Problém je aby ta práce potenciálně vůbec byla možná v místě kde lidé žijí/živoří.

Celé středomoří odkud k nám migrace nejvíce hrozí ale vysychá a zemědělství tam proto upadá. Konkrétně v oblasti Sýrie jsou sucha největší za posledních 900let kam jen sahají dendrologická data. Neúrodnost tam spolunavodila ničivou válku které není konec dodnes - včetně problematiky uprchlické.

Dokonce celé středozemní moře už stratilo svou rybolovnou úživnost také proto, že jej jeho přítoky chemicky pozměnily. Začali tam namísto korýšovitých ktré jsou potravou ryb... převládat medůzovité formy života. I ve světových oceánech už jsou všechna loviště saturovaná od roku 2000 a produkce když roste pak jen s pobřežních sádek kde se ryby uměle krmí tím vším co ještě lze vydrancovat jinde.

Zkuste si např představit, že jste sedlák v česku a doposud vás pracovitého živilo pěstování sena pro hospodářská zvířata a že takové roky jako byl letošní se stanou zdejším standardem. Jak to asi dopadne v případě, že budete muset zkončit ... a vám za tíživé situace někdo kdo si nahrabal... začne povzneseně vytýkat vaši malou pracovitost?

Re: :
Autor: J. Vintr Datum: 3.10.2018 23:36

Za sucho ti lidé nemůžou, ale za to množení většinou ano.

Myslím, že je dost důkazů,:
Autor: K. Novák 396 Datum: 3.10.2018 16:56

že imigrace je ve skutečnosti záměrně podporovaná (benevolence při nelegálním přechodu hranic, nevadící velké počty imigrantů bez kontroly, tolerance kriminality, zamlčování problémů, nevyhošťování imigrantů bez nároku na azyl, neustálé cpaní imigrantů do zemí, které je nechtějí přijímat a další a další). Důvod imigrace je ve skutečnosti jiný, než se oficiálně uvádí. Oficiálně pomoc obětem válek, ve skutečnosti vzrůst spotřeby, aby se udaly výsledky nadvýroby a vzrostly zisky kasty nejbohatších, a to i za cenu zničení (kulturně i ekonomicky) vyspělých zemí.

Re: Myslím, že je dost důkazů,:
Autor: M. Prokop Datum: 3.10.2018 17:06

Kde já už to slyšel, že příčinou všech průserů je, aby rostly zisky nejbohatších?

Re: Myslím, že je dost důkazů,:
Autor: K. Janyška Datum: 3.10.2018 18:22

Je řízena z Bilderbergu. O tom žádná... Dzp.

:
Autor: J. Jurax Datum: 3.10.2018 19:00

Nehledejme složité záměry tam, kde jev lze vysvětlit pouhou blbostí a zbabělostí. Zde arciť ideologicky podmíněnou.

" Ani rozvojová pomoc nezabrání přívalu migrantů, s nimiž :
Autor: J. Fridrich Datum: 3.10.2018 14:29

" Ani rozvojová pomoc nezabrání přívalu migrantů, s nimiž stoupá kriminalita a sílí levice " - migraci do své země zastavila Austrálie a nyní ji zastavuje Trumpova Amerika a v Evropě Mad'arsko, Polsko, Rakousko s Itálií ji omezují.. Tak že to nejde, nebo to jde ?

Re: " Ani rozvojová pomoc nezabrání přívalu migrantů, s nimiž :
Autor: P. Rada Datum: 3.10.2018 16:08

Jaký typ migrace ve smyslu ..."Tak že to nejde, nebo to jde ?" ... máte na mysli?

Souhlasím jen s tím, že kriminalita roste s lidskou nezakotvreností s nerespektováním kulturního prostředí a s rozevíráním ekonomických disproporcí nad určité meze.

Nepostiženou kriminalitou rozvinutého světa je ale také i to, že ti nejchudší a nejubožejší zemřou doma bez jakékoli pomoci právě v prostředí devastovaném klimaticky či válkami způsobenými vlivem moci-chtivějších kteří operují v tzv rozvinutém světě.

Kde se během pár století vzali ti všichni američani či australané kteří se dnes přílivu jiných tolik bojí? Máte je snad za potomky indiánů či aboridžinců?

Re: " Ani rozvojová pomoc nezabrání přívalu migrantů, s nimiž :
Autor: J. Vintr Datum: 3.10.2018 16:26

Děláte že sebe hloupého, nebo si děláte legraci. Američani a Australani jsou (zatím) v převážně vetsine potomci Evropanů, kteří tam přišli v průběhu několika staletí a přinesli si sebou evropský způsob života, který je založený na křesťanské morálce a pracovitosti. Díky tomu vybudovali prosperující společnost, která přirozeně láká příživníky, kteří chtějí jen užívat výhod, ale vůbec se jí nehodlají přizpůsobit. Proto je naprosto důvodná obává těch, kteří se tam cítí doma, že jim ti noví vetřelci všechno zničí.

Re: " Ani rozvojová pomoc nezabrání přívalu migrantů, s nimiž :
Autor: M. Prokop Datum: 3.10.2018 17:07

Nedělá.

Re: " Ani rozvojová pomoc nezabrání přívalu migrantů, s nimiž :
Autor: P. Rada Datum: 3.10.2018 20:37

Nedělám si legraci a legrací ani nebyly kolonizační války a legrací už vůbec nebude změnit extenzivní rozvoj na takový typ ve kterém by člověk využil čas svého biologického rozvoje.

Problém dnes tkví v ojedinělé situaci kdy už se v důsledku antropogrnní činnosti začínají měnit až hroutít stabilní podmíny pro planetární život a celé plejáda lidiček jako Vintr, Prokop či vysmátá Kanioková .... o problému ještě asi ani nevědí a neobvyklé migrační tlaky jsou jim málo podezřelé - natož aby s podstatou něco alespon začali dělat.

http://abicko.avcr.cz/2010/07/04/meze.html

Re: " Ani rozvojová pomoc nezabrání přívalu migrantů, s nimiž :
Autor: J. Vintr Datum: 3.10.2018 23:41

Hlavní antropogenní činností, která zhoršuje podmínky života v některých částech světa, je nadměrné množení tamní populace. Kdyby se ty peníze, které se vyhazují na idiotský (a zcela marný) boj proti údajnému globálnímu oteplování, věnovaly na řešení tohoto problému, možná by to mělo nějaký smysl. Ale na tom by se nedalo tolik vydělat.

Re: " Ani rozvojová pomoc nezabrání přívalu migrantů, s nimiž :
Autor: P. Rada Datum: 4.10.2018 0:27

Pane Vintr to neobvyklé počasí, sucho ... které máme v čechách už několikátý rok a ty teplé zimy... to vše je pro vás jen "údajné"?

Fyzika a klimatologie to přes vaši slepotu vidí jinak a v souvislostech právě i s tou migrací.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10441294653-hyde-park-civilizace/218411058090922/

Re: " Ani rozvojová pomoc nezabrání přívalu migrantů, s nimiž :
Autor: J. Vintr Datum: 4.10.2018 1:12

Takové (i horší) počasí bylo i v minulosti. Rozdíl byl v tom, že v některých částech světa světa žilo třeba pětkrát nebo desetkrát méně lidí, než dnes. Jestliže se populace co dvacet let zdvojnásobí, tak to znamená exponenciální růst. Víte jak vypadá exponenciála?

Jinak také ovlivňuje migrační toky pokrok v dopravě. Pěšky nebo na velbloudu to bylo do Evropy kur...ky daleko.

Re: " Ani rozvojová pomoc nezabrání přívalu migrantů, s nimiž :
Autor: J. Vintr Datum: 4.10.2018 1:18

Jo a ty odkazy na propagandistické pořady v televizi si můžete klidně odpustit. Ty nedokazují vůbec nic, jen to, jak je televize poplatná oficiálnímu "náboženství" o GO.

:))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 3.10.2018 18:37

Re: " Ani rozvojová pomoc nezabrání přívalu migrantů, s nimiž :
Autor: V. Kain Datum: 3.10.2018 17:35

Pouhý jeden marocký člun pobřežní stráže a pár dávek z kulemetu a sen o cestě do Evropy se rozplynul.Neprošla by ani myš a těch tisíců utonulých by vůbec nemuselo být.Stejně je to paradoxní když by střážci hranice zastřelili cca 10 migrantů a tím odradili další průniky jaký by se spustil řev po celé Evropě.Ale tisíce utonulých je nechávají v klidu.

Souhlas:
Autor: J. Kanioková Datum: 3.10.2018 18:38

Re: " Ani rozvojová pomoc nezabrání přívalu migrantů, s nimiž :
Autor: P. Grigar Datum: 3.10.2018 21:35

.. potvrzení staré poučky, že pouze postřelovaná překážka je efektivní překážkou.

A i u těch:
Autor: J. Schwarz Datum: 3.10.2018 12:54

krádeží bicyklů a krádeží v samoobsluhách je to tak, že tyhle věci už ani nikdo nehlásí protože je to stejně zbytečné. Každý je rád, že ho u toho nezabili a poslední o co by stál by bylo necvhat se ještě popotahovat policií jestli není rasista a nechce "hostům" nasadit psí hlavu...

Re: A i u těch:
Autor: M. Prokop Datum: 3.10.2018 12:56

To i v důležitějších věcech, než krádeže biciklů, viz ty pakošské znásilňovací gangy v GB, proti kterým z tohoto důvodu nikdo nezasáhl.

Migranti si zaslouzi od statu jedinou pomoc:
Autor: J. Tachovsky Datum: 3.10.2018 12:34

Pracovni povoleni a bezplatne zakladni skolstvi pro jejich deti. Nic vic, nic min.

Dobroserove jim samozrejme muzou davat svoje vlastni penize dle libosti.

Re: Migranti si zaslouzi od statu jedinou pomoc?:
Autor: P. Rada Datum: 3.10.2018 12:52

Každá hromadná migrace je projevem nestability. Pokud za ni může nějaký stát/státy at už třeba devastací životního prostředí nebo válkou... - pak tak či onak ponesou všichni zůčastnění důsledky.

Zužovat vše na jedinou pomoc je spíše o zavírání očí před realitou.

Re: Migranti si zaslouzi od statu jedinou pomoc?:
Autor: M. Prokop Datum: 3.10.2018 12:55

Jenže řešit nestabilitu afrických či asijských států nesmíme, protože kolonialismus.

Nezbývá, než se soustředit jednak na pomoc, druhak a hlavně, na obranu. Dokud se tedy ještě smíme a umíme bránit, o čemž dost pochybuji.

Re: Migranti si zaslouzi od statu jedinou pomoc?:
Autor: P. Rada Datum: 3.10.2018 13:17

Kolonialismus dneška spočívá přes globalizaci i v rostoucím využívání zdrojů vzdálených zemí a právě přes svou přebujelou spotřebu leckde dnes zasahujeme masivněji jak kdykoliv předtím.

Zkuste se tedy spíše sám ubránit před svou vlastní chtivostí. Budeli takto úspěšných dostatek - může to pootočit kormidlem směremke stabilnějšímu světu či alespon to omezit míru zkázy ke které hromadně už dlouho směřujeme.

https://www.novinky.cz/veda-skoly/333168-nasa-tahle-civilizace-speje-ke-svemu-konci.html