17.11.2018 | Den boje za svobodu a demokraciiDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Kdo je víc?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 31, poslední: 14.9.2018 22:56, přehled diskusí

A proč jste to neprosadili, když ODS tady vládla?:
Autor: J. Chaloupka Datum: 14.9.2018 10:33

Odpověď: protože vaše křesílka tak hřála.

Re: A proč jste to neprosadili, když ODS tady vládla?:
Autor: M. Těhanová Datum: 14.9.2018 10:45

A ona snad vládla sama, aby skutečně něco prosadila? Ona ta křesílka hřála i všechny ostatní a když se tam dostal někdo, kdo by to chtěl změnit, byl velmi rychle dehonestací zlikvidován. Tak to vzdal.

Re: A proč jste to neprosadili, když ODS tady vládla?:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.9.2018 11:22

Nadnárodní korporace sem přitáhli socani. Dobře si pamatuji, jak mávali jak vítězným praporem tím, že jim pronajali pozemky za symbolickou 1 korunu.

No, myslíte to dobře, ale...:
Autor: A. Alda Datum: 14.9.2018 9:51

Prvních pět odstavců Vašeho článku je naprostým úletem. Je to ve stylu "dnešní chlapci se už nesnaží dostat holkám pod sukně, ale pod kalhotky".

A co se týče veřejných zakázek - už před čtvrt stoletím jsem marně, byť s podporou řady obcí, bojoval za prosazení lokálního principu do zákona o zadávání veřejných zakázek. Porevoluční panstvo, zejména šéfstvo ODS, na to prostě neslyšelo a nechtělo slyšet.

Do ODS leze národní socialismus?:
Autor: M. Prokop Datum: 14.9.2018 9:51

.

Ten už tam je.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 14.9.2018 10:34

Viz předseda Fiala.

Re: Do ODS leze národní socialismus?:
Autor: M. Těhanová Datum: 14.9.2018 10:47

Přeháníte a tím taky škodíte.

Re: Do ODS leze národní socialismus?:
Autor: M. Valenta Datum: 14.9.2018 13:19

V osobě VK. ml. to skoro tak vypadá.

:
Autor: J. Jurax Datum: 14.9.2018 17:52

Možná národovectví, ne socialimus. A za sebe národovectví vítám.

Špinavý zákon o zakázkách:
Autor: F. Navr8til Datum: 14.9.2018 9:18

S autorem mnohdy nesouhlasím, ale s požadavkem, aby místní zakázky dostávaly místní firmy, velmi souhlasím. Je třeba změnit kriteria výběrových řízení tak, aby u místní zakázky byl brán zřetel na důvěryhodnost, spolehlivost, místní reference a přínos pro místní zaměstnanost. Pak se nemůže stát, že výběrové řízení vyhraje cizí neznámá firma, obvykle jen parta šíbrů, kteří zakázku zadají jako subdodávku místní firmě, která všechno odedře a podvodníci shrábnou zisk.

Zákon to zakazuje:
Autor: A. Alda Datum: 14.9.2018 9:52

a ÚOHS to opakovaně pokutoval.

Re: Zákon to zakazuje:
Autor: I. Novák 763 Datum: 14.9.2018 14:16

Ale jděte! Snad kromě toho vymalování obecní školy snad všechny veřejné zakázky fungují přesně tak. Milionovou stavební zakázku pravidelně "vyhraje" firma, co nezaměstnává jediného dělníka a v inventáři nemá ani lopatu. Na stavbě pak uvidíte pouze místní "šmudly" pracující za pakatel.

Škoda toho ideologického úvodu:
Autor: V. Braun Datum: 14.9.2018 9:17

Když by se škrtnula první polovina článku, plná ideologické vaty a pochybných termínů, tak by se to dalo považovat za rozumné upozornění na to, že nejlepším ekonomickým podhoubím jsou malé a střední podniky. Bez těch velkých to ovšem také nejde a tak jde hlavně o to, najít nejvodnější způsob spolupráce, kam patří i regulace velkých firem tak, aby menší měly alespoň trochu rovné podmínky. Jsem rád, že už i ODS si začíná uvědomovovat, že i ta regulace je někdy potřeba a neviditelná ruka trhu ne vždy všechno zařídí.

" ... neviditelná ruka trhu ne vždy všechno zařídí.":
Autor: M. Prokop Datum: 14.9.2018 9:52

Když místo neviditelné ruky zařizuje (korumpovatelný) úředník, dopadne to obvykle podstatně hůř.

Dodávám: a zatraceně levný (myslím ten úředník).:
Autor: J. Chaloupka Datum: 14.9.2018 10:35

.

Re: Dodávám: a zatraceně levný (myslím ten úředník).:
Autor: M. Těhanová Datum: 14.9.2018 10:50

Řekla bych, že úředníci jsou pro nás zatraceně drazí.

Nejsem podnikatel,:
Autor: A. Alda Datum: 14.9.2018 9:56

ale co mně skuteční malí podnikatelé a živnostníci říkají není to, že by jim vadily velké nadnárodní firmy (až tedy na čalouníky - oba, které znám na úrovni přátelské, skončili s živnostní proto, že nový nábytek z globálních firem je levnější než jejich přečalounění nábytku starého). Říkají, že nejvíce jim vadí byrokracie státní, krajská a obecní. Zlí a nepřející úředníci, opírající svou moc o hanebné zákony plné regulací. A nejhorší ze všech je prý berňák. Ne kvůli EET.

Ostatně právě se odhalující průšvih pražské hygieny leccos naznačuje, že...

Re: Škoda toho ideologického úvodu:
Autor: R. Gramblička Datum: 14.9.2018 10:31

prosazování se velkých korporací vychází z jejich "spolupráce" se státní mocí, skrze kterou prosazují své zájmy a likvidují drobnou konkurenci. To nemá s volným trhem nicmoc společné

To zjistil už i starý Klaus, když se kamarádil s těmi:
Autor: J. Chaloupka Datum: 14.9.2018 10:37

"kapitány průmyslu".(např. Stehlík, Maroušek, Soudek ... a další)

Re: :
Autor: J. Kanioková Datum: 14.9.2018 19:09

"starý Klaus se KAMARÁDIL s těmi "kapitány průmyslu"."

Bolí paranoia ?

Tak to hraje Bilderberg. Ale marně. :
Autor: K. Janyška Datum: 14.9.2018 9:14

Z hlediska dlouhodobého nemá žádnou šanci. Ale velmi dlouhodobého... Dzp

Nejhorsi vec je:
Autor: M. Mikulec Datum: 14.9.2018 8:55

Rozvrtat, co funguje. To se deje na vsech urovnich, od skolstvi pres vybudovani kruhace tam, kde svetelna krizovatka dobre slouzila. Vysledkem je, ze uroven vseho klesa: protoze to nove se zda byt odflaknute, nepevne a povrchni. Globalizacni trend jen ochuzuje chude a nadrzuje bohatym. Jaka kvalifikovana rozhodnuti pro Ceskou republiku se asi upecou v Bruseli?

Souhlas:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.9.2018 19:11

Za svůj původ se vůbec nestydím, naopak.:
Autor: D. Stirský Datum: 14.9.2018 8:36

Ovšem ti, co jsou doma všude a nikde... Přesně tak definovali komunisté buržoazní kosmopolity a nacisté Židy. A kdo je můj bližní, lze se dočísti v Novém zákoně v podobenství o Samaritánovi a nikoli v Mithových plcích. Mithovi by se možná líbil císař nehybnosti František I. „Takřečení géniové a učenci (nahraď si výrazem "pokrokáři") nejsou k ničemu. Vždycky chtějí všechno vědět líp a zdržují úřadování, anebo jim nevoní. Zdravý lidský rozum a dobrá zadnice, to je nejlepší." A dále ze závěti pro syna Ferdinanda: "Nehýbej vůbec základy státní budovy! Panuj a nic neměň! Stůj pevně a neochvějně na zásadách, jejichž stálým dodržováním jsem nejen provedl monarchii bouřemi tvrdé doby, ale zajistil jsem jí ve světě i významné místo, které jí náleží. Dbej na jednotu rodiny a opatruj ji jako největší poklad.“

Tím chcete říci,:
Autor: A. Alda Datum: 14.9.2018 9:59

že císař František neměl pravdu?

Ne vždy s vámi souhlasím, :
Autor: Z. Rychlý Datum: 14.9.2018 8:04

ale tentokrát jste se vytáhl. Perfektní hodnocení významu místních podnikatelů, jenže co s tím, když v českých očích jsou to paraziti.:-(

Přínos globálních podniků je v tom, že jsou věci neuvěřitelně laciné, ovšem přínos pro místní sice nějaký je (prac.místa), ale jinak nic moc. Podpora vzniku místních podniků by byla efektivnější.

Re: Ne vždy s vámi souhlasím, :
Autor: M. Prokop Datum: 14.9.2018 9:53

Podporovat musí zákazníci.

Pokud se do toho pustí úřady, bude z toho jen nějaká ta korupce.

Re: Ne vždy s vámi souhlasím, :
Autor: M. Těhanová Datum: 14.9.2018 10:57

A kde prosím se ty neuvěřitelně laciné věci dají nalézt? Nějak kolem sebe vidím jen neuvěřitelně předražené šmejdy, které hlavně nic nevydrží.

Re: Ne vždy s vámi souhlasím, :
Autor: Z. Rychlý Datum: 14.9.2018 22:56

Co je pro vás předražený šmejd? Máte na mysli třeba takové kalové čerpadlo za 800.-? Můžete si přece koupit litinové čerpadlo Sigma za 3,000.-, to taky není předražené, je to profi věc, ale pro obyč.smrtelníka strašně drahá, nikoli však předražená. Co pro vás je předražené? Nebo sekačka na trávu? Uvádím to jako příklad - to je předražené? V tom případě musíte zapracovat na svých příjmech. Soused vám to doma v dílně vyrobí laciněji??? Uveďte vy, co je pro vás předražený šmejd, který nemá laciný ekvivalent.

Nic nevydrží? Můžete do nekonečna reklamovat. Laciné je to i proto, že snižuje náklady použitím součástek na hranici použitelných parametrů. Pokud chcete, aby věc několikrát přežila záruku, musíte si koupit něco profi, nebo značku, ale to pak zapomeňte na láci.

Máte divné měřítko na předraženost. Já znám předražené jen hrnce Zepter, kvalitní sice jsou, ale kvalitní hrnce sedají pořídit i mnohem laciněji.

Pane Mithe, nejsem businessman:
Autor: S. Rehulka Datum: 14.9.2018 7:38

velký, ani malý, nežiji v České republice, ale už skoro padesát let v Austrálii, ale cítím z Vašeho článku hlubokou pravdu a logiku ! Děkuji Vám za ta slova ! SFR