24.5.2019 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Zvíře v doměŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 12.9.2018 14:33, přehled diskusí

:
Autor: J. Jurax Datum: 12.9.2018 14:33

Dcera v prepubertálním věku si přála křečka. Sehnal jsem akvárium, piliny a dcera měla křečka. Ten, až se naplnily jeho dny, zesnul a je pochován pod vchodem našeho tehdy svépomocně stavěného paneláku.

Poté dcera již pozdně pubertální donesla malinkou želvičku. Propadl jsem trudnomyslnosti, neboť želvy jsou dlouhověké. Dcera posléze odjela do zahraničí v rámci programu Erasmus a želvu nám zanechala. Popolézala si - ta želva, ne dcera - po bytovém jádře a když přestala, seznali jsme, že je po ní, tedy po želvě. Dcera již byla dostudovaná a v pracovním procesu, leč přijela na pohřeb. Protože panelák byl již dostavěn, želva - on to byl vlastně želvák - byla pohřbena v lese za ním.

Načež si dcera pořídila psa, naštěstí malého. Protože bydlí v jiném městě, byl jsem celkem klidný. No a teď periodicky psa hlídáme, protože dcera je aktivní, furt někde rajzuje a třeba pěší čtrnáctidenní tůra po rumunských horách by pejska nejspíš udolala.

Dnes je už pejsek věku pokročilého a nemiluje dlouhých procházek jako dřív, takže se to dá přežít.

Jen jsem jat obavami, co bude následovat, až pejsek dojde na konec své životní cesty. Dcera periodicky vede řeč tu o prasátku, tu o nějakém hadovi nebo pro změnu zase o pejskovi ...

:-))))))))))))))))):
Autor: J. Václavíková Datum: 12.9.2018 13:25

A co takhle:
Autor: T. Kočí Datum: 12.9.2018 10:34

kohouta,čínské prase,slepice ,papoušci ve volierách na ploše asi 20 metrech u miniaturního pozemku v pražském satelitu.To všechno si užíváme.

Re: A co takhle:
Autor: J. Lepka Datum: 12.9.2018 10:59

Černé čínské prasátko, pokud je umíněně udržováno na rostlinné stravě je nesmírně lahodné, přesněji ovárek z něj, ostatní je více měně vepřové.

Pes v bytě znamená, že si lidé :
Autor: K. Janyška Datum: 12.9.2018 9:26

z něho udělali psí boudu... Dzp.