26.4.2024 | Svátek má Oto


Diskuse k článku

POLITIKA: Výročí 21. srpna předmětem politického boje

Od okupace ČSSR vojsky Varšavské smlouvy uplyne letos v srpnu 50 let, což bývalo považováno za dvě generace (dnes při pozdním zakládání rodin to bude asi jinak). Dvě generace už je dost dlouho, aby se ledacos zapomnělo a dovolilo spekulace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kolář 11.8.2018 11:58

Re: nenávist ?

Nikoliv, je to obráceně.. Vnější angažovanost USA americký konstitucionalismus a demokratické tradice naopak zatěžuje. Demokracie se opírají vždy o vnitřní uspořádání. Proto se také režim v Rusku přes sítě snaží o destabilizaci demokratických států. Ví, že to je jediná jeho šance.

S. Netzer 11.8.2018 12:04

Re: nenávist ?

Přesně.

V. Podracký 11.8.2018 12:06

Re: nenávist ?

O destabilizaci demokratických režimů se snaží především západní neomarxisté a jejich levicové bojůvky a jejich přijímání migrantů. Nevím jak se o destabilizace snaží Rusové, nemám o tom žádné zprávy, takže to nejspíš bude něco ze světa fake news. Kdyby to dělali, byli by blbci. Destabilizace znamená chaos i hospodářský a tím by ztratili odbyt plynu a nafty. Mně tyto řeči opravdu připomínají hodně málo promyšlenou propagandu.

M. Kolář 11.8.2018 12:38

Re: nenávist ?

Propagandistické články zde píšete opakovaně vy.

Existence demokratických režimů bytostně vadí diktaturám, z více důvodů. Vidíme to jak u Putinova režimu nebo například nyní u Erdogana a jeho nedemokratického hnutí s přesahem na turecké menšiny v E.. Atd..

Putin musí demokraciím prodávat plyn etc na prosté obchodní bázi, bez politických podmínek. To mu vadí. Navíc EU zapracovala na omezení ruského monopolu. To mu také vadí ..

A. Trick 11.8.2018 13:27

Re: nenávist ?

Nemusí, klidně plyn může prodávat Číně. A Vy se můžete těšit na dražší plyn z USA.

S. Netzer 11.8.2018 12:51

Re: nenávist ?

To omílání bezduchých módních hesel Vám jde na jedničku. Ty duchaprázdné žvásty o neomarxismu se šíří jako mor.

Včera napsal dokonce jeden inteligent, kterého raději nebudu jmenovat, že "MI5 a CIA jsou "politické pobočky mezinárodního neomarxistického hnutí". :-))))

A. Trick 11.8.2018 13:24

To omílání bezduchých módních hesel Vám jde na jedničku.

Dobře jste se charakterizovala.

J. Ptáček 11.8.2018 11:08

srpen 1968 a ruská moudrost

Zvíře, které se skrývá v Rusech nesmíte probudit, napsal spisovatel F. M. Dostojevskij. A to se Čechům a Slovákům v roce 1968 povedlo.

Spíš jsme se měli řídit starým ruským příslovím:

Tomu kdo mluví pravdu dejte koně, aby mohl rychle ujet.

P. Čech 11.8.2018 11:03

Ví někdo jak to bylo?

Víte, pane Podracký, co velmi mnoho lidí neví? Skutečnost, že např. Brežněv nebyl Rus, že v politbyru byl Rus jen jeden a ten hlasoval proti okupaci ČSSR. většina byli Ukrajinci.

V. Podracký 11.8.2018 11:12

Re: Ví někdo jak to bylo?

A také že tzv. ukrajinský holokaust ve třicátých letech odsouhlasilo ukrajinské politbiro, kde zasedali především Ukrajinci. Přitom to bylo tažení proti kulakům v celém SSSR, které stálo životy 6 milionů lidí v celém SSSR, a z toho bylo 3 miliony na Ukrajině, prostě proto, že tam bylo nejvíc kulaků (zemědělců). Žádné nacionalistické důvody nebyly, bolševici vraždili všechny stejně, spravedlivě.

F. Navrátil 11.8.2018 12:24

Re: Ví někdo jak to bylo?

Hladomor na Ukrajině má na svědomí Ukrajinec Chruščov, pohůnek gruzínského paranoidního vraha Stalina.

J. Ptáček 11.8.2018 17:07

Re: Ví někdo jak to bylo?

Pane Navrátile, Chruščov ale nebyl Ukrajinec, byl to Rus jako poleno. Narodil se v obci Kalinovka, asi 10 km od hranice Rusko/Ukrajina, v Kurské gubernii. Na ruské poměry to opravdu není daleko, ale občan řekněme měst Stříbro nebo Cheb taky nejsou Němci. Ale nic ve zlém, toto tvrdí drtivá většina občanů. Hladomor na Ukrajině má na svědomí především Stalin, ale Chruščov se na něm taky vydatně podílel. Konec konců v roce 1936 v Moskvě řekl mimo jiné:

...Přísahám, že se ani o píď neuchýlím od linie našeho velkého soudruha Stalina.

Ale jak to bylo opravdu nevím...

M. Kolář 11.8.2018 11:24

Re: Ví někdo jak to bylo?

To je v podstatě irelevantní poznámka. Není podstatný původ, ale jakou identitu a příslušnost člověk přijme. Sergej Šojgu také není Rus, ale nijak mu to nebrání sloužit moskevskému mocenskému centru. Dnešní Ukrajina odmítá sovětskou minulost, Rusko nikoliv..

A. Trick 11.8.2018 11:50

Re: Ví někdo jak to bylo?

Dnešní Ukrajina odmítá Rusko. Viz zákaz železničního spojení s Ruskem i když to "odnesou" ukrajinské železnice.

M. Kolář 11.8.2018 12:41

Re: Ví někdo jak to bylo?

Já se jim nedivím.. Když se vám budou prohánět po uzemí tanky sousedního státu, také nebudete spolupráci vidět růžově..

A. Trick 11.8.2018 13:20

Re: Ví někdo jak to bylo?

Divte se Koláři 067. Železniční spojení Ukrajina - Rusko zajišťují pouze a jenom pouze Ukrajinské železnice.

Čím méně Kolář o něčem ví, tím lépe se mu o tom žvaní.

M. Kolář 11.8.2018 13:29

Re: Ví někdo jak to bylo?

Ruská agrese již způsobila Ukrajině takové hospodářské škody, že toto zřejmě považují za detail. Musejí preferovat bezpečnost. Vy anonymní žvanikyne.. Proč se skrýváte ? Čím jste byl před r. 89 ? No.. ?

P. Čech 11.8.2018 15:10

Re: Ví někdo jak to bylo?

Když se po území jakéhokoliv státu prohánějí tanky státu jiného, má se ten stát bránit a těm tankům v tom zabránit. Armádu na to má a ne zrovna malou. V zásadě jde o jedno. Pokud si někdo nedokáže svou svobodu vybojovat vlastní krví, nestojí za to, aby ji měl.

P. Čech 11.8.2018 15:07

Re: Ví někdo jak to bylo?

Přečtěte si závěr článku. Tam se mluví o Rusech, nikoliv sovětech.

J. Fridrich 11.8.2018 10:47

Podracky, Podracky, vy jste povolanim KOMIK, ze ano. V Silvestrovske zabave bude pro vas jiste uplatneni..

Š. Hašek 11.8.2018 12:08

Re:

Tak něco k věci ......

I. Mertl 11.8.2018 10:35

Ale tak to přece není, autore!

Žádná nenávist, alespoň ne obecně. Já jsem poznal několik Rusů a jako proti lidem nic proti nim nemám, ti mladší vzdělaní se už dokonce uměli skoro evropsky chovat. Jakápak nenávist! Přirozené obavy a opatrnost, nebo i nechuť jsou na místě. Rusko je impériem 400 let, i když dlouho spíš impériem středověkým. A ten středověk ve formě závislosti na pravoslaví a oddanosti carovi a jeho úředníkům přetrvává. Sovětská forma byla součástí tradice, jen byla nesmírně krutější a ideologie se trochu pozměnila. Sovětský zákrok proti Pražskému jaru byl v intencích ruské tradice a jen naivní lidé si mysleli, že k němu nemůže dojít! Dnes se jistě forma změnila, ale základy ne. Putinova Rus to prokazuje každým krokem - Čečna, Osetie, Krym, Východní Ukrajina, Moldavsko, Sýrie. ANi slovník nic nového - nepřítel všude za hranicemi. Nechte si, pane Podracký, své Rusko - bylo, je a dlouho ještě bude nebezpečím pro Evropu.

V. Podracký 11.8.2018 10:41

Re: Ale tak to přece není, autore!

Myslím, že je vidina, nikoliv realita. Rusko bylo několikrát z Evropy smrtelně ohroženo. Ano, je paranoidní. Ale má k tomu nesmírně závažné důvody.

I. Mertl 11.8.2018 11:51

Re: Ale tak to přece není, autore!

S tím ohrožením je to jistě pravda. Ale který evropský národ nebyl nikdy ohrožen válečným tažením cizí mocnosti, pane? Mluvíme-li o německém přepadu SSSR, nebyly takto přepadeny jiné evropské národy? A nebyl náhodou díky paktu Molotov-Ribbentrop Svaz zásobovatelem Hitlerovského Německa a dokonce primárním útočníkem proti Polsku a tedy zahajitelem války? Paranoiou, milý pane, trpí ten, kdo má pro to mentální předpoklady. A Rusové si tyto pocity historicky pěstují. Chci chápat Vaše pocity, pane, nikoli Vaši argumentaci.

A. Trick 11.8.2018 12:33

Re: Ale tak to přece není, autore!

Žijete v bludech. Nikoliv kvůli paktu M-L, ale kvůli konferenci v Rapallu.

Primární útočník bylo Německo. Nastudujte si lépe dějiny.

Kontrolní otázka: Kdo zásoboval surovinami německý válečný průmysl po 22.6.1941 a čím Německo za suroviny platilo?

P. Čech 11.8.2018 11:22

Re: Ale tak to přece není, autore!

Máte naprostou pravdu, pane Mertl. Je však nutno poukázat také na druhou stranu. Co USA a Libye, Irák, Sýrie, Afganistán a pod. Není to totéž? Podle mne ano. Jde o jasně velmocenské praktiky a snahu a rozšiřování sféry působnosti. Polde mne je obé naprosto nepřijatelné.

J. Kulheim 11.8.2018 11:38

Re: Ale tak to přece není, autore!

Rusové mají svoje zájmy, zrovna tak USA, Němeco, francie a my máme také svoje zájmy. Každá země si je nějak prosazuje a chrání.

Naši svobodu a suverentu ohrožuje Brusel, Moskva než Kdokoliv jiný. Momentálně jsme pod nadvládou Bruselu. Proti Němmcům nemám vůbec nic. Jsou to pracovití lidé.

P. Čech 11.8.2018 15:18

Re: Ale tak to přece není, autore!

Ano, jsme pod nadvládou EU, zejména Evropské komise. Dlužno ovšem říci, že jsme se tam takto ocitli vlastním přičiněním. Lisabonskou smlouvu schválila poslanecká sněmovna a podepsal ji vlastzrádce Václav Klaus. Nikdo, ani já tehdy proti tomu otevřeně nevystoupil, Máme tedy, co jsme chtěli. Ano, každý má nějaké svoje zájmy. Většina je však řeší a prosazuje nevojenským způsobem. Na rozdíl od Ruska a USA. Jejich způsob řešení mezinárodních a státních problémů je nepřijatelný slušným lidem.

J. Kulheim 11.8.2018 10:26

RUSOVÉ A PRUSOVÉ.

Rusko má jiné dějiny, náboženství a tradice. Přes Rusko procházeli různí dobyvatelé, kteří mířili do Evropy. Pravoslavé náboženství bylo vždycky a je důležitou součástí vládnutí v Rusku. Možná nejdůležitějším prvkem ovládání Rusů.

Nevím, proč si socialisčtí experimentátoři zvolili právě chudé Rusko k tomu, aby socialismus začali v praxi zkoušet právě zde. Možná proto, že obyvatelstvo bylo zvyklé na v vládnutí z centra, bylo zvyklé na chudubu, Rusko je rozlohou veká země, nebyla zde průmyslová centra. Ukázalo se, že je lepší budovat socialismus v zemích ekonomicky silných, nefunguje nikde a není slučitelný s demokratickým politickým systémem. Chudé země zůstávají stéle chudé a bohaté chudnou a v konečné fázi musí nastouoit diktatůra.

Co u nás bylo víme. Spojoval jsem vždycky Rusko a reálný socialismus u nás. V současnosti vidím, že socialistický experiment si chtějí vyzkoušet i zemích s kterými nemá Rusko nic společného. Německo budovalo socialismus nacionální v současnosti nám chtějí vnutit socialiusmus internacionální. Jestli by nám bylo lepší pod nadvládou Hitlera nebo Brežněva nebo Merkelové, nevím.

Co vím, je to, socialismus je dlouhodobě nefunkní systém, který v bohatřch státech může fubgovat jednu generaci nebo než se vyčerpají zdroje, které zbyly po předcích.

Pro mne plyne poučení- 1/ Pokud ztratíme svobodu, tak nám ji nikdo dobrovolně nevrátí. 2/ Ekonomická svoboda je předpokladem svobody politické. 3/ K ovládnutí státu stačí 10% obyvatelstva. 4/ Žít za cizí nebo na dluh, je návykové tj. droga. Buď si to lidé uvědomí a začnou se léčit nebo je konec. 5/ Nebojím se Rusů, ale fanatiků, kteří chtějí ovládat ostatní. 6/ Socialismus není spojitelný demokracií. ATD.

A. Trick 11.8.2018 10:29

Re: RUSOVÉ A PRUSOVÉ.

Přes Rusko procházeli ze západu různí dobyvatelé, kteří chtěli Rusko zničit. Všichni dopadli špatně.