18.6.2019 | Svátek má MilanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Podivná sousedství z dnešního světaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 13, poslední: 29.7.2018 14:49, přehled diskusí

K tomu Švédskému videu:
Autor: J. Novotný Datum: 29.7.2018 12:24

tam šlo spíše o taktiku a o to, že se Norové kousli. Armfeldt se snažil dobít Trondheim, z té pevnosti už moc nezbývalo (podle jiných názorů by to stejně kvůli špatné výbavě vojáků nedal), nicméně jeho král se na jihu Norska nechal zastřelit a tak dostal rozkaz se stáhnout zpět do Švédska, v lednu. Vydal se nejkratší cestou a přežila to cca třetina vojáků. A to byli povětšinou finové, kteří nemají běžně se zimou problém. (jeden z prvních, co padl za oběť zimě byl průvodce a tak šli přes hory naslepo). Hra to byla ovšem spíše místní, proti věčnému rivalu - Dánsku, než expanze ala třicetiletá válka, případně válka o baltské pobřeží dnešního Ruska.

Jinak ale Švédové podle všeho upustili od velmocenské vojenské ambice jako důsledek sčítání lidu, kdy se dopočítali podstatně menšího počtu, než kolik by bylo na jejich ambice potřeba.

:
Autor: J. Jurax Datum: 29.7.2018 11:49

Ta Švédka je magor patřící do šaškecu a k těm imigrantům v Ceutě - na co se krucifix daňoví poplatníci skládají na zbraně pro policii, když ta je nepoužívá? Ba dokonce když je z úradku zbabělých politiků nesmí použít?

Svedove:
Autor: J. Sinnreich Datum: 29.7.2018 0:34

Docela verim , ze ta svedska aktivisstka "citila" ze ma podporu vetsiny cestujicich. U naroda po staleti zatizeneho notorickym alkoholizmem a desetiletimi socializmu, neni sebevrazedne silenstvi nijak prekvapujici.

Jak řešit tyto případy:
Autor: J. Hajský Datum: 28.7.2018 11:03

Ženskou vyloučit z přepravy pro neuposlechnutí posádky a ignorování přepravních předpisů a na černochy útočící na policisty v Ceutě použít již více jak stoletý vynález Hirama Maxima.

To by ale museli mít odpovědní politici koule.

Re: Jak řešit tyto případy:
Autor: J. Sedlář Datum: 28.7.2018 17:58

No jo, myslíte že když se chytnou do pastiček na myši, tak už dál nepoběží ? Nene, tohle jsou pane běženci, ty jen tak něco nezastaví. Bohužel.

Re: Jak řešit tyto případy:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 28.7.2018 18:44

Jak řešit tyto případy? Neřešit. Švédi a Španělé a další si nas*rali do vlastního hnízda a teď je potřeba, aby se v tom pořádně vymáchali. až se pořádně vymáchají, teprve potom se to řešení jaksi samo od sebe, najde....

Re: Jak řešit tyto případy:
Autor: J. Pleva Datum: 29.7.2018 14:49

Kapitán má v letadle prakticky neomezené pravomoci. "Do minuty si sedneš, nebo tě vyneseme při vědomí nebo bez něj." Do 5 minut je případ vyřešen a uzavřen, místo několika hodin impotence. Tak by to bylo za normálních poměrů, které dnes v Evropě nejsou k nalezení, vždy se bere nemístný ohled na nějaké okolnosti či osoby...

Co je to evropská migrační krize ? :
Autor: K. Janyška Datum: 28.7.2018 8:44

Je to řízená neschopnost EU, se bránit níjezdníkům z Afriky a třetího světa. Také dovážených řízeně. Z Bilderbergu... Dzp.

Re: Co je to evropská migrační krize ? :
Autor: P. Grigar Datum: 28.7.2018 9:11

..diagnoza vcelku zřejmá, jakou navrhujete terapii? Na vzdělávání zrovna moc času není, to bude muset počkat..

Re: Co je to evropská migrační krize ? :
Autor: K. Janyška Datum: 28.7.2018 11:31

Nemám terapii. Vím, čím to je, ale okamžitá terapie neexistuje. Lidi na ni nemají.

Vzhlížím k Trumpovi. Jeho politická cukatura se mi líbí. Úplně rozkližuje momentální levičáky zpitomělý svět a má ho k přirozenosti. Doufám, že zo není náhoda....Dzp.

Re: Co je to evropská migrační krize ? :
Autor: P. Grigar Datum: 28.7.2018 15:15

..lidi na terapii mají, jenže zatím o tom většina neví. Ještě není tak zle, aby šlo permanentně "o kejhák", ale čím dál víc už jich čeká, až to začne. Trumpův postup je v současnosti jediný produktivní, je nutno jim neustále dávat najevo, že se blíží závěrečná, jako je tradicí v anglických hospodách..pánové a dámy, ještě si dejte poslední pivo a potom přijde hostinský s účtem.

Všechno zlé je k něčemu dobré..:
Autor: P. Grigar Datum: 28.7.2018 8:43

.. z těchto dvou uvedených krajností si můžeme odvodit, že ani jeden ze zmíněných postupů nikam nevede. Tak nějak si kdysi kdosi empiricky ověřil, že vyfukováním tabákového kouře do vody v umyvadle... zlato nevznikne.

Re: Všechno zlé je k něčemu dobré..:
Autor: J. Sedlář Datum: 28.7.2018 18:02

Dovolil bych si oponovat. Oba postupy naopak vedly k zamýšlenému cíli.

Nebo snad ten "chudák" byl deportován a těch 600 dárečků už je zase za drátem připraveno na další pokus ?

Na vzdělání není čas, tak jakou terapii navrhujete ?