25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: „Pravdivé“ informaceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 79, poslední: 23.7.2018 23:25, přehled diskusí

Pokud Rusko:
Autor: P. Szirotný Datum: 23.7.2018 23:25

dokáže ovlivnit americké volby (při zjevné technologické převaze Ameriky), je to na pováženou. Ale v takovém případě by neměli být vyšetřováni "paňáci" z Trumpova volebního štábu, nýbrž šéfové NSA, CIA a FBI. Jednak proto, že něco takového dopustili a také proto, že to Rusům nedokázali oplatit v nedávných prezidentských volbách v Rusku.

Proč vyhrál Trump a ne Clinton?:
Autor: D. Bystriansky Datum: 23.7.2018 16:14

Těch voličů, co mají tak vysoké IQ, že chápou prospěšnost masové

a nekontrolované migrace je prostě menšina. Potvrzuje se to i při volbách ve státech EU. Stejně tak byla menšina těch nadaných a chytrých, co chápali, že politika demokratů je skvělá. Obdobné to bylo s Brexitem a doufám, že tento trend se potvrdí ve volbách do EP.

Je přeci nemožné, aby těch chytrých, co rozumějí jedinečné a skvělé politice Evrokolchozu, byla většina. S EU na věčné časy a nikdy jinak!:)))

Re: Proč vyhrál Trump a ne Clinton?:
Autor: P. Boublíková Datum: 23.7.2018 22:31

:-)

To snad jinak ani být nemohlo:
Autor: B. Hamal Datum: 23.7.2018 14:56

Bodejď by v tom sestřelení MH17 neměl prsty sám Putin. Přibližně ve stejnou dobu se totiž vracel z návštěvy EU. Že by Ukrajinci byli až takoví popletové, že by si MH17 spletli s tím Putinovým letadlem je tak nepravděpodobné, že to snad jinak ani být nemohlo.

mícháte dohromady zcela nesouměřitelné případy... :
Autor: O. Mayer Datum: 23.7.2018 13:06

... a jediné co mají společného je že Rusové jednotně tvrdí, že s nimi nemají nic společného. Sestřelení civilního letadla a přinejmenším ruská spoluúčast je naprosto mimo diskuzi pro kohokoliv mimo největší Putinovy obdivovatele. Jestli ruští hackeři skutečně ovlivnili americké volby je objektivně nezjistitelné (osobně celkem nepochybuji, že přinejmenším určitá snaha tu byla) a vlastně dosti irrelevantní (voliči se rozhodli tak jak rozhodli) A co se týče třetího případu- nevím, co vám na tom přijde fantaskního, kdyby vy jste měl v kapse flaštičku s nervovým jedem, po provedení akce byste jí nezahodil a odvezl si jí zpátky domů?

Jinak technika míchání dvou nesouvisejících faktů je celkem klasická, pokud je jeden neprokazatelný, zpochybní se tím následně i ten druhý.

Re: mícháte dohromady zcela nesouměřitelné případy... :
Autor: V. Novák Datum: 23.7.2018 14:34

To nemíchá autor, to smíchal někdo v Britanistánu, když vykládal o tom, že útok na Skripala (už začínám pochybovat, zda se vůbec nějaký konal) a ovlivnění amerických voleb má na svědomí tatáž agentura.

Že by tím byla myšlena britská obdoba JPP?

Ruská spoluúčast na sestřelení MH17 je nesporná pouze v tom, že Buk byl vyroben v RSFSR a dodán mimo jiné i do UkrSSR.

Re: mícháte dohromady zcela nesouměřitelné případy... :
Autor: M. Zikmund Datum: 23.7.2018 15:13

Řekl bych, že princip propagandy funguje hlavně na lidi, jako jste vy. Důležitý je obdržet od ní srozumitelný příběh a už se o tom nemusí přemýšlet. Sestřelení civilního letadla je mimo diskuzi a jen největším obdivovatelům Putina to není jasné (jako je zřejmě i samotná Malaysie, jejíž letadlo bylo sestřeleno a přitom dle jejího vyjádření neobdržela důkazy, že by to udělalo Rusko či separatisté).

Pro vás je evidentně přijatelná tato filmová představa příběhu Skripal: agenti ruské tajné služby si přivezou jeden z nejnebezpečnějších jedů, který vraždí v množství mirkogramů a tedy v řádu molekul, jed, který projde i protichemickým oblekem, tak ten jed přivezou v lahvičce od parfému, postříkají kliku od Skripalových dveří a poté lahvičku s tím nejsmrtelnějším jedem zahodí do koše na odpadky (asi jsou ti profesionální agrenti hodně vystrašení, že se ho potřebují takto blbě zbavit). Asi ho ale nezahodí hned u domu Skripala, to by ho tam přece našli ti chlápci v protichemickém, ale jak jsou celí vystrašení, tak si ho nesou daleko, snad až 10km od Salisbury. A tam v tom koši leží 3 měsíce a než najdou ho tam bezdomovci. Možná ho najdou hned, odnesou si ho domu, ale celý tři měsíce na něj jen koukají a nenavoní a nenavoní se... A když s tím smrtelným jedem Skripalovi příjdou do styku, stejně jako policista co je našel a když se bezdomovci konečně navoní, tak ten jeden z nejsmrtelnějších jedů, co zabíjí v řádu vteřin a minut zabije z pěti lidí jen jednoho... Tak na tom všem není vůbec, ale vůbec nic fantaskního...

Re: mícháte dohromady zcela nesouměřitelné případy... :
Autor: M. Prokop Datum: 23.7.2018 21:11

Jo, to dost sedí.

Tak ono stačí ta pravda z Pravdy:
Autor: V. Halašta Datum: 23.7.2018 12:10

nebo z ruských, většinou zcela nezávislých zdrojů a mám jasno.

Nebo vzpomenout, jak v období glasnosti bouchl Černobyl. Hned za týden to řekli. Prostě Rusi lžou jak lhali vždy.

Re: Tak ono stačí ta pravda z Pravdy:
Autor: V. Církva Datum: 23.7.2018 20:32

Že Rusové lžou a lhali je samozřejmost. Problém vidí autor článku v tom, že se mu zdá, že lžou i britští a američtí a ostatní komunisté. Samozřejmě že se autor mýlí, vždyť zbraně hromadného ničení MI5 v Iráku taky našla. Jsou to profesionálové doby faktické, ne jako ti dnešní pitomci, populisté a náckové doby postfaktické. Doby kdy je Havlova revoluce nechutně pošpiněna a nedemokraticky pošlapána tupou neinteligentní většinou obyvatelstva.

Kauza novičok:
Autor: K. Wágner Datum: 23.7.2018 11:16

Zajímavá je zpráva na Lidovkách: Dawn Sturgessová, žena, která zemřela na následky zasažení novičokem, lahvičku zaměnila s parfémem, a nervově paralytickou látku si nastříkala na zápěstí. Jejímu o rok staršímu partnerovi Charlie Rowleymu, kterého doktoři v pátek propustili z nemocnice, se pak lahvička roztříštila v ruce: „Charlie mi řekl, že našli něco, co vypadalo jako lahvička s parfémem. Dawn si to nastříkala na zápěstí a třela je o sebe,“ uvedl pro The Sunday Telegraph bratr zasaženého muže Matthew Rowley s tím, že přiotrávený muž si na celou událost zatím vzpomíná jen velmi matně. „Pak mu lahvičku dala a ta se nějak roztříštila v jeho rukách. Tak se kontaminoval on,“ dodal Rowley.

ano, pane Wágnere:
Autor: M. Šejna Datum: 23.7.2018 14:01

poté se ale ta roztříštěná lahvička sama složila dohromady a díky tomu ji pak britští vyšetřovatelé našli.

Z toho plyne, že Rusové umějí vyrábět sklo, které se po rozbití zase dokáže složit dohromady.

:-D

Re: ano, pane Wágnere:
Autor: P. Boublíková Datum: 23.7.2018 14:21

:-) konečně vše vysvětleno

Re: ano, pane Wágnere:
Autor: J. Lepka Datum: 23.7.2018 18:42

Čemu se divíte, vždyť i kozla rozdojili!

http://www.youtube.com/watch?v=5-LQni2t3Ig&feature=youtu.be

=

geniální Rusové:
Autor: M. Šejna Datum: 23.7.2018 10:21

Byli to Rusové, kteří zajistili Trumpovi vítězství v amerických prezidentských volbách. Nebýt Rusů, vyhrála by Clintonová.

Byli to Rusové, kteří zajistili výtezství brexitářů v referendu o vystoupení z EU. Nebýt Rusů, zůstali by Britové součástí EU.

Je opravdu záhadou, jak ti zaostalí Rusové, co neumějí nic vyrobit a žerou slupky od brambor, dokáží ovládat světové mocnosti jak dokonalí loutkoherci.

:-D

Re: geniální Rusové:
Autor: M. Prokop Datum: 23.7.2018 11:01

A uklízečku jste konzultoval?

Re: geniální Rusové:
Autor: M. Šejna Datum: 23.7.2018 13:13

ne, s vaší manželkou jsem nekonzultoval.

Re: geniální Rusové:
Autor: D. Polanský Datum: 23.7.2018 13:33

Stejně Astonovi nevymluvíte, že neumí vyrobit budík.

Re: geniální Rusové:
Autor: V. Novák Datum: 23.7.2018 14:17

Co je nějaká samoslepující se sklenička proti budíku!

Budík je základem veškeré technologie, bez budíku nefunguje nic!

Radiové relace něco potvrzují?:
Autor: M. Zikmund Datum: 23.7.2018 10:18

Že ruská armáda mohla chtít východoukrajinským povstalcům pomoci s protivzdušnou obranou, poslala jim protiletecký systém BUK, ale omylem sestřelili dopravní letadlo, to je samozřejmě možná a podle mne i nejpravděpodobnější varianta. Že to mohla udělat i ta západoukrajinská armáda, která tam ten systém měla taky, to je taky možnost. Obě strany konfliktu to mohly udělat omylem, jen jedna mohla chtít sundat dopravní letadlo úmyslně. Ale pane Bartoni, brát jako relevantní důkaz nějaké odposlechy nejrůznějších vojáků povstalecké strany, to je jen propagandistická hovadina. Ti vojáci v odposleších o tom, kdo zmáčkl tlačítko, nevěděli vůbec nic a jediné co viděli bylo padající letadlo a proto předpokládali, že jejich armáda sundala stroj armády jejich protivníka.

Veškeré z médií zatím dostupné důkazy nejsou důkazy, ale jen spekulace, jakkoliv se jako důkazy tváří. Jedinými možnými a hodnověrnými důkazy by byly radarové záznamy vypálených raket Buk, které americká i ruská armáda jistě mají. Jen je z nějakých zvláštních důvodů zatím ani jedna strana neposkytla. Ale i to je pro celou aféru signifikantní.

Re: Radiové relace něco potvrzují?:
Autor: R. Vašíček Datum: 23.7.2018 12:33

KUALA LUMPUR: There is no conclusive evidence to confirm that Russia was responsible for the downing of Malaysia Airlines flight MH17, Malaysian transport minister Anthony Loke said on Wednesday (May 30, 2018).

Ukrajinci v čase zostrelenuia tvrdili, že v oblasti nemali žiadnu jednotku BUK (majú práve ten starší typ vo výzbroji, na rozdiel od Ruska). Pritom v predvečer zostrelenia odvysielala ukrajinská tv reportáž z oblasti ATO, v ktorej vidno za zhovárajúcim sa reportérom aktìvny systém BUK. Záznam relácie je dostupný na Youtube, hľadajte Програма "Час Ч" No129 (16.07.2014р. Вечірній випуск)

S tím Bukem je zajímavý vývoj - v době sestřelení MH-17:
Autor: V. Novák Datum: 23.7.2018 10:07

nikdo nepřišel s tím, že onen Buk patřil ruské armádě. Všichni okamžití obviňovači separatistů se točili na tom, že to byl ukrajinský systém, který separatisté ukořistili - stejně jako ukořistili desítky děl, tanků, BVP, munice a dalšího materiálu. Často ani kořistit nemuseli, některá kasárna na východě Ukrajiny se vzdala celá, bez jediného výstřelu a buď posádka přešla na stranu separatistů (v začátcích jen autonomistů) nebo aspoň předala autopark i muničák.

A teď, po několika letech, už se obviňuje rovnou ruská armáda... Asi chtěli Rusové popíchnout Západ k vyhlášení sankcí, že...

Není pravděpodobnější, že Ukrajinci pořádali cvičení (a to pořádali), používali letadla jako cvičné cíle k zaměření radarem (to se dělá u PVO běžně), poprvé od sestřelu letadla Siberia Airlines vydali velitelům systémů i klíče - a došlo k náhodnému odpálení, resp. k nedohodě "já odemknu, ty nemačkej", "nikdy se neodemyká, tak můžu zmáčknout"?

Připomínám, že podle střepin šlo o typ Buku, který už ARF nepoužívá, zatímco SBU ano - a to nelegálně, protože mají po záruce a bez patřičné kontroly a repase se používat nesmějí.

Re: S tím Bukem je zajímavý vývoj - v době sestřelení MH-17:
Autor: P. Lenc Datum: 23.7.2018 10:12

A to jste se "dozvěděl" kde?

Re: S tím Bukem je zajímavý vývoj - v době sestřelení MH-17:
Autor: V. Novák Datum: 23.7.2018 10:43

Co, Lenci? Jste poněkud enigmatický.

Re: S tím Bukem je zajímavý vývoj - v době sestřelení MH-17:
Autor: P. Lenc Datum: 23.7.2018 13:16

Stále Nováku čekám kdy mně to vysvětlíte."Enigmaticky".

Re: S tím Bukem je zajímavý vývoj - v době sestřelení MH-17:
Autor: V. Novák Datum: 23.7.2018 14:36

Vyscětloím CO, Lenci?

Na to jsem se ptal - s čím v mém tvrzení nesouhlasíte.

Re: S tím Bukem je zajímavý vývoj - v době sestřelení MH-17:
Autor: M. Prokop Datum: 23.7.2018 11:03

Ne, to pravděpodobnější není.

Re: S tím Bukem je zajímavý vývoj - v době sestřelení MH-17:
Autor: V. Novák Datum: 23.7.2018 11:10

Pročpa?

Re: S tím Bukem je zajímavý vývoj - v době sestřelení MH-17:
Autor: J. Novotný Datum: 23.7.2018 13:35

Ukrainian Air Force – 14 July 2014: A Ukrainian Antonov An-26 transport aircraft was shot down by a surface-to-air missile over eastern Ukraine while flying at 6,500 metres (21,300 ft). The Ukrainian defence minister claimed that the altitude is far from the reach of a shoulder-launched missile, suggesting that the aircraft was downed by Russian forces.

O pár dní později sundali to dopravní letadlo. Hlavní vina je na aerolinkách, které měly po sestřelení v této výšce změnit trasy letadel.

Asi takhle:
Autor: M. Prokop Datum: 23.7.2018 10:01

Ruské pokusy ovlivnit to i ono jsou celkem známé a tradiční. I ruská snaha vše zakrýt a zmást neustále vypouštěnými nesmyslnými teoriemi či vysvětlujícími verzemi. Nakolik tomu pomáhá snaha západních institucí a médií vše vysvětlovat a poukazovat na to, těžko říci. Možná to ovlivňuje více, než ty ruské snahy.