22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


TURECKO: Od sultanátu k sultanátuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 24, poslední: 22.7.2018 10:58, přehled diskusí

Rakousko ruší řidičské průkazy v turečtině:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.7.2018 17:26

http://www.friatider.se/sterrike-avskaffar-k-rkortsprov-p-turkiska

Švédské socialistické království::
Autor: J. Pleva Datum: 21.7.2018 16:22

Jelikož se pan Frýbort zmiňuje o Švédském státním útvaru, dovolím si malé změny v textu:

"Zvláště pak v zemích ovládaných ideologií jednotnou, odlišný názor nepřipouštějící, je o demokracii darmo mluvit, byť i přijaly demokratický ceremoniál. Což se týká mimo jiné Švédska: jeho zakotvení v socialismu je nepochybné..."

"Představa, že by se dejme tomu v království švédském zbuntošili generálové, rozehnali parlament, zrušili ústavu, ministry pozavírali do kriminálů a sami se pasovali do role nesesaditelných a nekritizovatelných vládců, jeví se býti nepravděpodobnou, až i praštěnou."

Toto je ovšem představa nerealistická až praštěná, ale z hlediska dnešní cesty do pekel by byla osvobozující! Nesesaditelní a nekritizovatelní vládci tu už jsou u moci, ke změně nedojde hlavně kvůli obecné zbabělosti národa a jeho vymytým mozkům díky dlouhému období cesty k socialismu až komunismu, dnes se snoubící s přívalem muslimů. Každá klidná společnost se nemusí vyznačovat zdravým soužitím, může to být také jen klidné zahnívání. Jan Masaryk mluvil o "vředu zpychlého blahobytu".

Soucítím s normálními lidmi ve Švédsku,:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.7.2018 17:14

informace odtamtud stále umí šokovat. Např. - Somálský Mahamed A. byl odsouzen na dva roky a šest měsíců do vězení, protože znásilnil svou ženu dřevěným mečem. Ale přesto, že je cizím občanem, nebude deportován. 36letý Mahamed A. a další žadatelé byli ženatí podle muslimských zvyků, ale ve Švédsku nebyli registrováni jako ženatí . Mají také dvě děti spolu, ale ..

Švédsko investuje miliony, aby učilo migranty, jak sex "s blonďatými ženami"- https://twitter.com/V_of_Europe/status/1020619475975135232

Zafar: Švédové jako pro "rozmanitost" ve spravedlivé vzdálenosti- "K dispozici je základní myšlenka, která se opakuje téměř beze změny v každé švédské osnově od roku 1969. Význam solidarity s oběťmi. Solidarita je jako hluboce pohlcená runy ve švédském sebeúctě. Raoul Wallenberg, Dag Hammarskjöld a Olof Palme, ti zabírají nejlepší podstavce ve švédské historii. Z tohoto důvodu je obzvláště provokativní, že by SD mohla získat přibližně dvacet procent podle nejnovějších vybraných výzkumů. Je to zločin proti obrazu Švédska jako lidu. Jak to může být? Jsme jako solidarita, v jakou se často rozhodujeme věřit?" - http://www.gp.se/ledare/zafar-svenskar-gillar-m%C3%A5ngfald-p%C3%A5-lagom-avst%C3%A5nd-1.7231451

Ti muslimové jsou neskuteční, oni si tak osvojili roli oběti a že je všichni musí chápat a vycházet jim vstříc !!! Oni absolutně odmítají vidět své prohřešky, mínusy !

Re: Soucítím s normálními lidmi ve Švédsku,:
Autor: Jiří_K Datum: 21.7.2018 18:11

V islámu naprosto vše řídí Alláh a jakékoliv pochybnosti o této demagogické doktríně jsou na úrovni jejího se zřeknutí. Víra v islám se rovná kvalitně provedenému brainwashingu!

Re: Soucítím s normálními lidmi ve Švédsku,:
Autor: J. Sova Datum: 21.7.2018 20:21

Alláh = Bůh. A ten naprosto vše řídí.

Mt 10,29 "Neprodávají se dva vrabci za haléř? A ani jeden z nich nepadne na zem bez dopuštění vašeho Otce."

Máte nějaké pochybnosti o této doktríně? To by se rovnalo kvalitně provedenému brainwashingu.

Re: Soucítím s normálními lidmi ve Švédsku,:
Autor: P. Aron Datum: 22.7.2018 10:58

Jenže v bibli je také toto :

Dávejte tedy, co je císařovo císaři, a co je Boží Bohu“ (Mk 12,17)

To se zalíbilo asi Konstantinovi a proto křesťanství nejprve uznal a později prohlásil za státní náboženství.

Lze na tom i stavět princip sekulárního státu.

V Koránu nic takového nenajdete.

Technické upřesnění k p. Frýbortovi:
Autor: M. Drašner Datum: 21.7.2018 16:21

Sultán Alp-Arslan byl ve skutečnost až 3. ze seldžuckých sultánů (Seldžuk-beg, Turul-beg (1037–1063) Seldžukův vnuk, zakladatel,Alp-Arslan (1063–1072) a sami poražení Byzantinci to tehdy nijak fatálně nebrali - podobných porážek, z jakých se dokázali běžně otřepat a protivníkovi to "vrátit", zažii do té doby dost. Problém ovšem byl, že po zajetí vojáka Romana IV. Diogena v bitvě u Mantzikerku následovalo v Konstantinopoli několik desetiletí vlád korupčních nevojáků z řad dvorní aristokracie (předků EUkracie?) a když se dostal na trůn opět alespoň trochu schopný Alexios I. Komnénos, cestu "do kopru" se mu podařilo (a jeho dvěma následovníkům) už jen trochu zpomalit.

Pan Frýbort to napsal velmi správně.:
Autor: P. Harabaska Datum: 21.7.2018 11:23

Národy samy si volí do svého čela koho chtějí, třeba i blázny. Měl by nám napsat něco spíše o Německu, zatímco se šíří o Turecku. Dění Německu se nás týká více než dění v Turecku. Aniž bychom turecký vývoj jakkoli podceňovali. Jinde jsem totiž četl článek nadepsaný větou, že Angela Merkelová nepomýšlela na rezignaci ani v okamžiku vrcholu vládního sporu o migraci. Jak ocenit takovou tvrdošíjnost, nebo zásadovost? Áda také nepomýšlel na rezignaci ani v době, kdy Velkoněmecká říše už byla totálně v p*d*li.

Ano, to je trpké ujištění..:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.7.2018 17:20

demokraticky zvolené zlo:
Autor: J. Ptáček Datum: 21.7.2018 9:29

Jsme socialisté. Jsme nepřátelé dnešního ekonomického systému a jeho vykořisťování slabých. Jsme nepřátelé nespravedlivých platů, hodnocení lidských bytostí podle majetku, místo hodnocení podle práce. Jsme odhodláni tento systém zničit za všech podmínek.

Prvomájový projev (1. 5. 1927) budoucího vůdce Adolfa Hitlera, opravdu demokraticky zvoleného velkým kulturním národem, ne nějakými Křováky

Konce známe...

Re: demokraticky zvolené zlo:
Autor: P. Lenc Datum: 21.7.2018 10:34

Ano, protože mám opravdu oproti většině politiků a "politologů" ponětí co bylo NSDAP, tak si již roky dovoluji napsat, že největší majstrštych socialistů a komunistů bylo poválečné tvrzení, že italský fašismus a německý nacionální socialismus jsou ultrapravicové ideologie.Tento ryzí socialismus se ve svých důsledcích rovná vražednému komunismu, této nejvyšší formě socialismu.Každý kdo si prostuduje fašismus, nacionální socialismus a komunismus najde 90% styčných bodů.A těm milionům mrtvých bylo úplně jedno, jestli byli zavraždění ve jménu komunistického internacionálního socialismu, nebo Hitlerova nacionálního socialismu.

Re: demokraticky zvolené zlo:
Autor: Jiří_K Datum: 21.7.2018 18:21

Ano, toto vše se již v dějinách lidstva objevilo a tudíž dostatečně zprofanovalo, nyní nás však čeká +- to samé, tentokrát navlečené v novém kabátě = EUROislamismus tlačený evropskými bolševiky z řad zelených a sociálnědemokratických magorů tzv sorosjugend!

No,:
Autor: P. Lenc Datum: 21.7.2018 9:12

s tím tureckým Adolfem a jeho pátou kolonou rozlezlou po Evropě se ještě dočkáme mnoha "radostí".

My také nezapomínáme, ale mnozí:
Autor: V. Kotas Datum: 21.7.2018 5:36

současní politici v Evropě ano. A to je tem problém.

Re: My také nezapomínáme, ale mnozí:
Autor: V. Kotas Datum: 21.7.2018 5:37

je ten problém

Re: My také nezapomínáme, ale mnozí:
Autor: O. Zuckerová Datum: 21.7.2018 13:44

Oni nezapomínají, oni o historii, logiku nebo filosofii, natož pak etiku ani nezakopli a diplomy získali metodou ctrl+c a ctrl+v. S výjimkou znalosti jazyků (aby v nich mohli šířit blbosti) jsou intelektuálně méněcenní.

Přesně,:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.7.2018 17:25

jsou to hlavně "vizionáři" pohádkáři s ohromným egem..

Turci mají z té porážky u Vídně dodnes mindrák.:
Autor: B. Volarik Datum: 21.7.2018 5:27

Vlastně celý islám. Proč se letadlový atentát na budovy v Americe udál právě 11.září?

11.září 1893 dorazil k Turky obléhané Vídně polský král Jan Sobieski v čele stotisícového multi národního křesťanského vojska a Turkům strašně nařezal. Od té doby se ten jejich kalifát smrskával, až to tedy definitivně padlo po té prohrané První světové.

Musulmani ale nezapomněli!

Re: Turci mají z té porážky u Vídně dodnes mindrák.:
Autor: T. Kohout Datum: 21.7.2018 7:49

Nemáte na mysli rok 1683: "Sobieski's greatest success came in 1683, with his victory at the Battle of Vienna..."

Re: Turci mají z té porážky u Vídně dodnes mindrák.:
Autor: B. Volarik Datum: 21.7.2018 8:02

Jistěže 1683 ....! Já, blboun, tam vrazil datum nejspíš tak z doby Francouzské revoluce. Děkuji za opravu.

Jednalo se o druhé obléhání Vídně.

Re: Turci mají z té porážky u Vídně dodnes mindrák.:
Autor: B. Volarik Datum: 21.7.2018 8:04

Vlastně ani to ne ... já nevím,proč jsem nadatloval ouplně nesmyslné datum ... zatracená demence....

Re: Turci mají z té porážky u Vídně dodnes mindrák.:
Autor: T. Kohout Datum: 21.7.2018 8:41

Jo, občas se stane. Jak se říká "důvěřuj, ale prověřuj". Mě se to nezdálo, tak jsem si to ověřil a začetl se do zajímavé historie... - Francouzi se zachovali naprosto hanebně, dalo by se říct naprosto "nekřesťansky".

Re: Turci mají z té porážky u Vídně dodnes mindrák.:
Autor: T. Kohout Datum: 21.7.2018 8:39

Ludvík XIV se zachoval naprosto hanebně. Zajímavé čtení z historie.

Zajímavá zmínka o návaznosti některých k určité:
Autor: J. Kanioková Datum: 21.7.2018 17:38

významné události. Zrovna včera jsem četla, jak konkrétní člověk při obhajování své komunistické minulosti odhalil i myšlení své manželky. O dávném manželství s krásnou herečkou: Prý byla stejně uvědomělá jako on, chtěli mít socialistické děti a budovat socialismus. Ale prý se ani slovem nezmínil o tom, jakou roli sehrála při jejím chování okolnost, že si vzala za muže fanatického komunistu, který datum svatby stanovil na den výročí J. V. Stalina.