21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Tanec skřetůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 789, poslední: 13.7. 2018 1:01, přehled diskusí

Re: STBák a trestně stíhaný premiér Babiš:
Autor: J. Václavíková Datum: 12.7.2018 19:13

Protože jsou pitomí. Nic nového pod sluncem.

Re: STBák a trestně stíhaný premiér Babiš:
Autor: F. Šimek Datum: 12.7.2018 19:24

Jani-pitomej sem já a asi 40% lidí. Ostatní jsou chytrý a navíc nevidí nic novýho pod sluncem ?

Re: STBák a trestně stíhaný premiér Babiš:
Autor: J. Schořík Datum: 12.7.2018 19:13

30 je skoro 40. A tak je to většina že? :)

Re: STBák a trestně stíhaný premiér Babiš:
Autor: F. Šimek Datum: 12.7.2018 19:19

ty vole-v radiu říkali, že Kalouskovi tleslalo celý náměstí....:-)))

Použijme princip kauzality.:
Autor: P. Čech Datum: 12.7.2018 18:19

Je nutno se ptát, co je skutečnou příčinou současných dějů a jevů. Co je příčinou toho, že z voleb nikdy nevzejde většinová vláda? Co je příčinou toho, že moc zákonodárná prolíná s mocí výkonnou a co je toho důsledkem? Příčinou toho, že žádný politický subjekt nezíská ve volbách skutečnou většinu je volební systém, který předjímá a dá se říci i vyžaduje tvorbu zcela neschopných a impotentních koalic. Od roku 1993 ještě žádná vláda nevládla celé volební období normálním způsobem. Zcela nesmyslný je postup při tvorbě vlády. Vládu jmenuje prezident na návrh předsedy vlády. Na návrh, nikoliv podle návrhu. Takto se tvoří moc výkonná. Nutnost vyslovování důvěry poslaneckou sněmovnou je naprosto zbytečná. Je nutno si uvědomit, k čemu zde moc zákonodárná je. Zásadně nikoliv k tomu, aby se pletla do moci výkonné. Demokratické moci, zákonodárná, výkonná a soudní mají být přísně odděleny. A navíc. Vyžaduje-li ústava volnou soutěž politických stran, měla by být zákonem stanovena pravidla této volné soutěže stejně jako u jakékoliv soutěže jiné. Např. to, že tato volná soutěž nesmí probíhat na půdě moci zákonodárné, výkonné a soudní. Tedy na půdě parlamentu, vlády, sídla prezidenta a pod. Potom by totiž nedocházelo k takovým trapným a nedůstojným dějům jako včera ve sněmovně. To, co tam probíhalo byla jen volná soutěž politických stran a hnutí, ikdyž politici a novináři tvrdí něco jiného. Všechno totiž bylo zcela jasné již před jednáním a celodenní žvanění bylo úplně zbytečné. Vláda dostala důvěru, což bylo známo již před týdnem. Verbální onanie "diskutujících" byla přinejmenším trapná. Projev prezidenta i předsedy vlády byl zbytečný stejně jako celé hlasování. Kdo toto nevidí a ospravedlňuje t.zv. diskusi výměnou názorů (za peníze daňových poplatníků), je přinejmenším slepý.. Na vině je ovšem celkový politický systém v ČR, který nemá se skutečnou parlamentní demokracií téměř nic společného.

Re: Použijme princip kauzality.:
Autor: J. Holíček Datum: 12.7.2018 18:32

Současná demokracie je fraška na tento institut, ale hlavní důvod "současných dějů a jevů" je u nás (nejen) uplatňovaný systém více stran. V tom není nic složitého a výsledkem je to, co se děje, kde všichni mohou kafrat do všeho a vyhrávají kompromisy. :-))

Re: Použijme princip kauzality.:
Autor: P. Čech Datum: 12.7.2018 19:20

Tak, tak, pane Holíčku. A navíc, jak je obecně známo jakýkoliv kompromis mezi dvěma či více eventualitami je vždy horší než kterákoliv z těchto eventualit. Systém více stran by ovšem až tak špatný nebyl, pokud by nevyhrával volební systém, který vyžaduje tvorbu koalic. Stran může být klidně i více než 150, vítěz voleb by však vždy měl mít zisk nejméně 50%+1 hlas. To ovšem zaručuje pouze systém většinový, dvoukolový. Základní příčinou toho, že je u nás vždy nutno handlovat jakékoliv koalice je čl.18, odst.1 ústavy, který nařizuje volební systém podle zásad poměrného zastoupení. pokud toto nezměníme, budeme se stále plácat v systému "chytré" horákyně, od jedněch mimořádných voleb ke druhým mimořádným volbám.

Re: Použijme princip kauzality.:
Autor: J. Holíček Datum: 12.7.2018 19:41

V tom je to nepochopení pane Čechu. On ten systém více stran se neobejde bez koalic. Prostě s nimi počítá. Pokud by v něm nějaká strana získala víc jak 50 % hlasů, tak by se ten systém prakticky změnil ve většinový, byť formálně by vícestranný zůstal.

Nejjednodušší a nejméně spravedlivý je pak většinový systém, v němž vítěz nemusí získat nad 50 %, nýbrž mu stačí nejvyšší výsledek.:-))

Re: Použijme princip kauzality.:
Autor: M. Kolář 067 Datum: 12.7.2018 18:38

Jeden z nejtypičtějších útoků na demokracii je označování dané konkrétní demokracie za nedemokracii. Kvalita demokracie je však daná především kulturně-civilizačními vzorci převládajícími na daném civilizačním substrátu.

Viz TGM : " ... tak demokracii bychom měli, teď ještě ty demokraty .. "

Re: Použijme princip kauzality.:
Autor: P. Čech Datum: 12.7.2018 19:31

Nemluvím o kvalitě demokracie, ta může být větší či menší. Mluvím o demokracii jako takové. Definicí tohoto pojmu existuje nepřeberné množství. Možno ovšem říci, že všechny jsou poplatné politickému smýšlení jejich autorů. Žádná definice není obencá, vytvořená z nadhledu a nestranně. Podle mne je nutno vyjít ze samotného názvu demokracie - demos kratos - vláda občanů. Vláda občanů, nikoliv jejich spolků, tedy ani vláda politických stran. Tam, kde politické strany a hnutí ovládají základní demokratické moci zákonodárnou, výkonnou a soudní (m.j. i u nás) nemůže existovat žádná, ani parlamentní demokracie. Je nutno si uvědomit, že k tomu, aby bylo možno nějaký politický systém nazvat parlamentní demokracií, nestačí pouhá existence parlamentu. Musí jít především o demokracii jako takovou, vládu občanů. Jakékoliv pokusy třeba i zastupitelskou demokracii okleštit tím, že občanům je upíráno právo přímého vyjadřování se k zásadním a důležitým otázkám je přímým útokem na demokracii. Pokud si toto lidé neuvědomí a budou jakkoliv podporovat moc politických stran na úkor moci občanů, nikdy žádnou, ani parlamentní demokracii nevybudují.

Re: Použijme princip kauzality.:
Autor: J. Holíček Datum: 12.7.2018 19:33

Nebylo to pod mou reakcí, takže to neberu na sebe. Trvám však na tom, že zastupitelská demokracie ve skutečnosti není odpovídajícím výrazem vůle voličů, zvlášť pak v systému více stran. Ovšem ani většinový systém není ideální, zejména ten, uplatňovaný v USA (volitelé). V tomto kontextu je pak jedno co o tom říkal Kalousek, Babiš nebo Masaryk. Panu Čechovi jsem chtěl jenom naznačit, že množství slov ještě relevanci vyjádření nezvýší. :-))

Rus má peněz na rozdávání:
Autor: J. Tolman Datum: 12.7.2018 18:07

Od roku 2001 Rusko vyvíjí stíhačku 5.generace SU 57. Nyní, po 16 letech vývoje a po praktickém nasazení v Sýrii přišlo rozhodnutí, že stíhačka je zbytečně drahá a rychle zaostává za novými typy Západu a že bude výhodnější nakoupit starší typ SU 35 a začít se věnovat vývoji nové stíhačky 6.generace.

Výroba americké stíhačky 5. generace F22 byla ukončena v roce 2012. Výroba nejnovějšího typu stíhačky 5. generace F35 začala v roce 2005 a stále probíhá.

Re: Rus má peněz na rozdávání:
Autor: K. Berka Datum: 12.7.2018 18:12

F 35 je drahá hračka, která má problémy s chlazením elektroniky, zkuste si o tom něco přečíst.

Re: Rus má peněz na rozdávání:
Autor: M. Kolář 067 Datum: 12.7.2018 18:25

Ještěže tu máme Putlerovu fanynku .. To jsou věci, tak F35 si neumí uchladit procáky... ::::)))))

Re: Rus má peněz na rozdávání:
Autor: S. Lazárek Datum: 12.7.2018 18:33

Musej asi použít ruský chladiče.....:-)

Re: Rus má peněz na rozdávání:
Autor: P. Bolec Datum: 12.7.2018 18:48

Ani budík vyrobit neumí. Nechápu co jsou všichni z nich tak posrraní. To hltání propagandy je úsměvné. :-o))

Re: Rus má peněz na rozdávání:
Autor: J. Tolman Datum: 12.7.2018 19:04

Já tvrdil, že budíky neumějí? Pochybuji, že mezi fabriakmi, které si po válce přivezli z Německa, by nebyla nějaká na výrobu hodinek. Oni i ta letadla umějí. Ale to je málo. Letadla umí i Brazílie. Důležité je, aby to bylo v pravý čas a za přijatelnou cenu a v požadované kvalitě.

Té propagandě podlehla už i Indie:

Indie ztratila zájem o ruskou stíhačku páté generace FGFA

Podle článku „India withdraws from FGFA project, leaving Russia to go it alone“ v magazínu Jane's Defence Weekly se Indie rozhodla odstoupit od rusko-indického projektu stíhačky páté generace FGFA (Fifth Generation Fighter Aircraft). Stroj měl vycházet z ruské stíhačky páté generace Su-57 a využívat díly vyrobené v Indii.

Toto je divný svět:
Autor: L. Kolman Datum: 12.7.2018 17:53

Tolik vynikajících partají máme, sypou z rukávu jeden lepší nápad než druhý, na všechno znají odpovědi a řešení, lidé vždycky zvolí ty druhé, kteří ničemu nerozumí. A navíc nikdy nejsou demokraté. Jak se potom můžeme hnout z místa? Nejzábavnější četbou jsou starší volební programy. Kterým nemůžou věřit ani samotní straničtí spisovatelé, nebo si musí myslet, že lidé jsou nebetyční pitomečci. Jsem dělal před prázdninami vnučce do školy sběr a několik těchto programů jsem na dně skříně v garáži vyhrabal. To bylo teda něco, to stálo za přečtení. To říkám jen tak, když člověk poslouchá ty chytré, co kritizují ty hloupé, kteří ničemu nerozumí. Třeba předvolební program ODS za Nečase, když včera odéesáci tak zaníceně kritizovali Babiše. Zvlášť když člověk ví, jak to nakonec dopadlo a co po nich zůstalo. Na zvláštní přání můžu z programu něco zarecitovat. Puškin proti tomu hadr.

Re: Toto je divný svět:
Autor: M. Prokop Datum: 12.7.2018 18:03

Zvednete-li nohu (nebo obě nohy), třeba vám dojde, jak dopadne volební program té které strany v koaliční vládě.

Re: Toto je divný svět:
Autor: J. Franke Datum: 12.7.2018 18:45

A kde máte Kalouska, žáku Peterko???

Syrská armáda dobyla město Dará a u mešity:
Autor: V. Novák Datum: 12.7.2018 17:48

Al-Omarí (nikoli Al-Homarí, natož Al-Homarysí), kde začala občanské válka, vztyčila syrskou státní vlajku.

Islamističtí bojovníci vyklidili oblast na základě dohod a místní obyvatelé, kteří už měli asi života podle šaríi dost, údajně vítají armádu.

Ale to nic - račte se dál dohadovat, jak u nás vláda sestavená vítězem voleb ohrožuje demokracii...

Re: Syrská armáda dobyla město Dará a u mešity:
Autor: M. Prokop Datum: 12.7.2018 18:04

Píšete to hezky, skoro jak z vůdcova hlavního stanu, ale ty místní tahanice jsou zde přece jenom aktuálnější.

Re: Syrská armáda dobyla město Dará a u mešity:
Autor: F. Šimek Datum: 12.7.2018 18:13

prokope-proč se zastáváš -jednou jiriryse-pak H.OMARA ? Za nedlouho z něj bude fakt DEŽO . Přeci nejsi tak blbej, abys nepoznal, že ten "offčan" je poněkud divnej.....:-(

Re: Syrská armáda dobyla město Dará a u mešity:
Autor: J. Schořík Datum: 12.7.2018 19:11

Jako divnější než třeba ty Franto? To rozhodně není..

Re: Syrská armáda dobyla město Dará a u mešity:
Autor: F. Šimek Datum: 12.7.2018 19:16

ty voe-já se jednou jmenuju jirirys-pak H.OMAR ? Tobě to příde nornální ? Zejtra tam bude mít číslo....bože-proč mi to děláš ???

Re: Syrská armáda dobyla město Dará a u mešity:
Autor: J. Schořík Datum: 12.7.2018 19:19

Mně je ale jedno jak se kdo podepisuje. Jde o to co píše. A ty píšeš jenom "nový volby", "Havel byl svině" a "Hájková je špatná".. Teda kromě popisů fakt divných věcí (kombajn). Kdo je tady teda divnej?

Re: Syrská armáda dobyla město Dará a u mešity:
Autor: V. Hájková 383 Datum: 12.7.2018 19:19

Bingo :-)))))

Opět změna názoru nebo se jen nalil a nevěděl?:
Autor: H. Omar Datum: 12.7.2018 17:18

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/88542/zeman-podporil-deklaraci-nato-kritickou-k-rusku-a-k-utoku-novicokem-cetl-ji-vubec.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Re: Opět změna názoru nebo se jen nalil a nevěděl?:
Autor: H. Omar Datum: 12.7.2018 17:19

Jenže Deklarace zemí NATO zveřejněná ve středu zcela jasně říká, že

Spojené království vyhodnotilo dostupné informace tak, že za „útok je

zodpovědná Ruská federace a že neexistuje žádné přijatelné alternativní

vysvětlení“

Re: Opět změna názoru nebo se jen nalil a nevěděl?:
Autor: J. Tolman Datum: 12.7.2018 17:26

Bojím se o zdraví pana prezidenta. Musel na sumitu zažít šok. Nesehnal nikoho, kdo by se s ním nestyděl nechat vyfotit a musel jako prezident podepsat něco, s čím nesouhlasí, protože to útočí na jeho milované Rusko. To se na jeho zdraví musí projevit.