26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Pitomost jménem "nemějte děti, zachráníte svět!"Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 84, poslední: 11.7.2018 21:35, přehled diskusí

Snažil jsem se přivést na svět potomky chytré. U dětí a ....:
Autor: M. Bílý Datum: 11.7.2018 21:35

....vnoučat se mi to povedlo. U pěti pravnoučat se to pozná časem. Takže, pane Schwarzi (o kousek níže) nás si od těch sedmi miliard pitomců laskavě odečtěte. Srdečně zdravím!

Počet lidí na Zemi určí a určuje spontánní řád:
Autor: K. Janyška Datum: 11.7.2018 20:08

lidského světa svojí funkcí kalkulace v životech. Každý vidí, že v tzv. civilizovaných státech se počet obyvatel stabilizoval a všichni se bojí, že tam lidé vymírají. Není to pravda. Je jich tam jen tolik, kolik jich tam má být... Dzp.

Čistě pragmaticky:
Autor: P. Bělohlav Datum: 11.7.2018 15:47

Pro přírodu, zvěř a vůbec pro planetu bude nejlépe, když tu žádný člověk nebude.

Re: Čistě pragmaticky:
Autor: M. Prokop Datum: 11.7.2018 16:37

Ne že by se o to zelenáči nesnažili.

Re: Čistě pragmaticky:
Autor: I. Vermis Datum: 11.7.2018 18:14

To jo, ale dělají to blbě.

Re: Čistě pragmaticky:
Autor: R. Langer Datum: 11.7.2018 19:15

Dělají to bohužel velice dobře. Jenom to ještě nevnímáte. Já už léta.

Re: Čistě pragmaticky:
Autor: I. Břízová Datum: 11.7.2018 16:50

Přesně to mě napadlo. Konečně se rozmnoží tetřev hlušec a možná se začne dařit i žížalám

Re: Čistě pragmaticky:
Autor: J. Anděl Datum: 11.7.2018 19:32

Čistě pragmaticky člověk je příroda.

Re: Čistě pragmaticky:
Autor: J. Schwarz Datum: 11.7.2018 19:52

Čistě pragmaticky - "Přírodě", zvěři a Planetě vůbec je to naprosto fuk. Jediní, kdo meditují na téma co by bylo pro "Planetu" nejlepší jsou lidé a pokud ti zmizí, zmizí pouze jejich jalové žvásty. Vesmír nedumá nad tím, jestli je lepší "Planeta" osídlená dinosaury, planeta z tekutého metanu s jádrem z kovového vodíku nebo krásně žlutě zářící neb celá ze síry. "Lepší" planeta je ta, na které by se dumajícímu lépe žilo. Upřímně, taky by mi nevadilo kdybych se tu nemusel tlačit s dalšími sedmi miliardami pitomců...

MÁM PODEZŘENÍ, .....:
Autor: V. Kolman Datum: 11.7.2018 14:44

....zda myšlenka na "nevyrábění" dětí nepochází od nějakého afričana, nejlépe též muslima. Pozvolné přirozené vymírání "bílé západní populace" mu připadá příliš pomalé :-))

Re: MÁM PODEZŘENÍ, .....:
Autor: I. Vermis Datum: 11.7.2018 18:13

Proč hledat spiknutí tam, kde je jednodušší vysvětlení? Vysoká životní úroveň dává tolik možností, jak se pobavit ... při nízké životní úrovni je často jedinou možností sex. A co teprve počítače (a nemusí to být jen hry!). Již někdy v polovině osmdesátých let nám ředitel podniku vyprávěl o svých zážitcích z cesty na západ - IT odborníci tam prý zcela ztrácejí zájem o ženy, protože jejich hlavní touhou je vyždímat z (a tehdy ještě sálových!) počítačů maximum!

Re: MÁM PODEZŘENÍ, .....:
Autor: J. Schwarz Datum: 11.7.2018 19:56

Mnohý z "IT odborníků" se totiž dočkal ze strany sálového počítače mnohem dříve pozitivní odezvy na své snažení než od "emancipované" západní ženy...

:
Autor: J. Jurax Datum: 11.7.2018 13:18

Inu, mezi námi jsou i lidé potřeštění a blbí, schopní vyznávat rozličně krávovité ideologie. No a mezi takovou škodnou jest počítat i antinatalisty, ať již ideologicky podšprajcované nějak zvrhlou vírou svatou nebo stejně zvrhlou ekologií.

Přesně !:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.7.2018 13:59

Re: :
Autor: P. Han Datum: 11.7.2018 14:07

Kdyby tu ideologii zastávali už jejich rodiče, tak by tato dítka neměli a bylo by po problému.

Re: :
Autor: M. Moravcová Datum: 11.7.2018 15:05

Nazýváte je správně. Škodná.

Proč vůbec exitují?:
Autor: V. Student Datum: 11.7.2018 12:10

Proč máme tohle od antinatalistů slýchat, proč si zatěžovat mysl podobnou pseudoargumentací? Inu, je svoboda vyjadřování, proč by někdo nemohl vyjádřit názor, že každé nenarozené dítě znamená o pár tun exhalací míň?

Otázka je, jakou reakci vůči takovým lidem použít. Jak zareagovat na někoho, kdo ví, že právě Evropa je kontinent, který se s nízkou porodností potýká, a přesto je tak drzý, že k odmítání dalšího potomka vyzývá britský královský pár a nikoli africké či arabské ženy?

Já bych se jich zeptal, proč lidstvu neulehčí tím, že odejdou sami, dobrovolně, teď hned. Proč se neušetří sebe i nás břemena jejich další existence a výplodů svých chorých mozků?

Ale vážně: nezdá se vám, že nějak přibývají lidé, vyjadřující názory, které by normálního člověka vůbec nenapadly? Vím, dneska může publikovat kdekdo kdeco, takže se s výšplechty všeho druhu roztrhl pytel, ale opravdu si myslím, že takových lidí přibývá...

Re: Proč vůbec exitují?:
Autor: V. Student Datum: 11.7.2018 12:12

Kůůůůrňa, chyba v nadpisu! Existují jsem chtěl napsat. Ale exitovat by mohli taky!

Re: Proč vůbec exitují?:
Autor: M. Moravcová Datum: 11.7.2018 15:07

ještě před pár lety by takový antinatalista - "škodná lidské populace" stál v parku na krabici, vykřikoval svoje nesmysly a všichni by se mu smáli. Divný je to teď svět.

:
Autor: B. Carina Datum: 11.7.2018 18:08

Proč přibývá lidí, kteří vyjadřují názory, které by normální lidi nenapadly? To je jasné. Jen tak budou slyšet. Čím větší nesmysl, tím větší publicita. Jistě, ještě větší publicity by dosáhli, kdyby vyzvali právě africké a indické páry k tomu, aby neměli děti. Ale to jím jejich PR analýza vyhodnotila jako příliš přes čáru. Tedy v důsledku kontraproduktivní.

A pokud už náhodou k početí dítětě dojde,:
Autor: L. David Datum: 11.7.2018 12:08

pak je podle těch satansky smýšlejících pošahanců nejlepší zavraždit jej přímo v lůně matky !

Jak jimasi bude na Posledním soudu??

Re: A pokud už náhodou k početí dítětě dojde,:
Autor: M. Moravcová Datum: 11.7.2018 15:08

asi by ti idioti měli začít sami u sebe a spáchat hromadnou sebevraždu. Je třeba jim vyhradit velký vypuštěný bazén kam, by naskákali a pak je spláchnout hadicí.

Having Kids je organizace :
Autor: I. Vermis Datum: 11.7.2018 12:02

podobná muži, který ztratil ve tmě peněženku, ale hledá ji pod lampou, "protože tam je líp vidět". Problém je v tom, že společnost dokázala zlepšit zdravotní péči v zemích, kde byla vysoká (zejména dětská) úmrtnost, ale nedokázala tam snížit porodnost. Zatím tam má stále mocnější hlas propaganda brojící proti antikoncepci. V muslimských zemích s tím asi nelze nic dělat a v křesťanských zemích k tomu není "politická vůle".

A o to tady jde:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 11.7.2018 11:41

Společnost, která nemá děti, nemá ani budoucnost. Tím uvolní místo společnosti, která se množí jako králíci. A bez boje.

Omlazovací technologie jsou v dohledu cca 20 let:
Autor: M. Pivoda Datum: 11.7.2018 11:04

Fueled by massive datasets, skyrocketing computational power, quantum computing, blockchain-enabled patient access, cognitive surplus capabilities and remarkable innovations in AI, the future of human health and longevity is truly worth getting excited about.

Rejuvenational biotechnology will be commercially available sooner than you think. When I asked Alex for his own projection, he set the timeline at “maybe 20 years — that’s a reasonable horizon for tangible rejuvenational biotechnology."

Alex’s prediction may even be conservative.My friend Ray Kurzweil often discusses the concept of “longevity escape velocity” — the point at which, for every year that you’re alive, science is able to extend your life for more than a year.

With a record-breaking prediction accuracy of 86 percent, Ray predicts “it’s likely just another 10 to 12 years before the general public will hit longevity escape velocity.”

How might you use an extra 20 or more healthy years in your life? What impact would you be able to make?

Re: Omlazovací technologie jsou v dohledu cca 20 let:
Autor: R. Langer Datum: 11.7.2018 19:17

Cože? :-P

Naprosto souhlasím, :
Autor: V. Loula Datum: 11.7.2018 10:55

že hnutí "Nemít děti" je pošahané, že společnost prostě musí podporovat rodiny s dětmi, protože jinak ji hrozí vyhynutí. Ovšem druhý extrém, populační exploze, kterou vidíme např. v Africe, kde ročně přibývá okolo 30 milionů obyvatel, také vede ke katastrofě, protože zdroje zeměkoule jsou omezené. Takže jako optimální vidím takovou politiku, která vede k prosté obnově nebo mírnému růstu obyvatel, tedy okolo 2,1 dítěte na ženu.

Re: Naprosto souhlasím, :
Autor: P. Portwyn Datum: 11.7.2018 10:58

Máte pravdu, ale bohužel je to zatím obtížně realizovatelné.

Re: Naprosto souhlasím, :
Autor: M. Prokop Datum: 11.7.2018 11:22

To nedokáže politika, viz neschopnost zvednout natalitu na Západě a snížit v Africe a někde v Asii. Leda snad čínský model, ale jeho následky už se taky začínají projevovat. Jedině růst životní úrovně a sociálního zabezpečení jinak, než péčí dětí o rodiče, ale to je začarovaný kruh.

Re: Naprosto souhlasím, :
Autor: V. Církva Datum: 11.7.2018 11:29

Schází Vám tam to nejpodstatnější, těch 2.1 dětí na matku je snad OK pro nějaký směr ka to má dokonvergovat. Jinak v zemích jako Indie či Afrika je správný cíl pro nejbližších 10let 1.5 a v Evrpě tak 4.0 jako cíl což v reálu bude stejně tak 2.0.

Problém přelidnění u sebe řeší ti co se mají rozmnožovat a ti co se mají. brzdit to mají naprosto na háku. Pokud chtějí být tyto organizace alespoň trochu užitečné, pusťte je do Afriky a Evropu ať minou obloukem. Pravděpodobně ale v Africe splní svůj závazek a eliminují obyvatelstvo o sama sebe.