27.6.2019 | Svátek má LadislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: A máme další – kočička GingerŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 71, poslední: 22.6. 2018 19:02, přehled diskusí

Re: Milá Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 22.6.2018 19:02

Jenny, to je od p.Kebule táák hezký, že pomohl v tak bolestivou dobu. Že si kočky u Neliny užívají luxus nemám pochyby, občasné fotky jsou toho důkazem. Třeba která kočka má na krku čip pro "soukromý vchod do domu"!

Re: Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 22.6.2018 18:59

No Hančo, rozvinout nad domem transparent by byl menší problém, než naučit kočky a koťata číst :)

Re: MáááÁÁÁÁ-RI-ČKOOOOO!:
Autor: M. Crossette Datum: 22.6.2018 18:56

Petro, díky! No další pokračování asi hned tak nebude, ale až ano, doufám, že bude radostné.

Re: Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 22.6.2018 18:56

Díky Jitur! Radost z Ginger tu už je, to štěstí aby se shodly ještě budeme potřebovat.

Re: závidím Ti Tvého muže:
Autor: M. Crossette Datum: 22.6.2018 18:54

Radko děkuju moc. Ano, mám hodného manžela, ale že by byl bez chyb, to rozhodně ne (kdo je, že?). Ale je pravda, že na "zvířecího" jsem ho předělala úspěšně a rychle (no roli jistě hrála jeho láska ke mně) :).

Argovi moc držím palce !

Re: závidím Ti Tvého muže:
Autor: A. Rgova Datum: 22.6.2018 14:54

já včera nestíhala, ale i dneska Ti závidím Tvého muže s ostatními. A nejsou to jen kočky, pejskové a želvy o koho je ochotný se s Tebou starat. Jeho chození s Trixie na vycházky. Prostě jste jedna duše, navíc jedna z nejhezčích. Ginger přeju přeju bezproblémové přijetí smečkou

Maričko,:
Autor: Z. Jitur Datum: 22.6.2018 10:18

článek si přečtu v klidu, ale už jen znázvu vidím, že se kočičí rodina zdárně rozrůstá, přeji hodně štěstí a radosti, Jitur

Re: závidím Ti Tvého muže:
Autor: Š. Matyášová Datum: 22.6.2018 6:49

:-D Likoooooooo :-D

Re: krásnou zrzečku:
Autor: Š. Matyášová Datum: 22.6.2018 6:48

kočce se vajíčka spouštěj až po aktu a někdy jim ten rozmnožovací reflex vymizí...hnusně to přirovnám k vymizení menzes u žen v koncentračních táborech...ale jinej příměr mě prostě nenapadá....

Re: Zázvorka je krásná:
Autor: Š. Matyášová Datum: 22.6.2018 6:46

u ní to bude trvat hodně dlouho,,buhví,co si od jinejch koček venku užili s tím jejím kámošem, boj o místo,boj o jídlo.....

MáááÁÁÁÁ-RI-ČKOOOOO!:
Autor: E. Šusová Datum: 21.6.2018 23:22

VY jste... BOMBOVÝ!!!! Já smekám, smekám a smekám :-D moc hezky se mi takovýhle věci v dnešním světě čtou a moc, úplně hrozně moc se těším na další čtení.

Re: poznámka o počasí:
Autor: Z. Nelina Datum: 21.6.2018 22:14

Po jednom poryvu větru je u nás na kopci v tuto chvíli 17 st.

Maričko,:
Autor: Z. Hanča Datum: 21.6.2018 21:40

jste opravdu zlatí! Doufám, že Ginger přejdou její móresy a skamarádí se s ostatními kočkami. Hlavně Bobíkovi bych to přála, když by o další parťačku tolik stál. A vám samozřejmě taky. No a snad abyste teď už nad domem rozvinuli transparent "Zcela obsazeno" . :-)))

Re: Milá Maričko,:
Autor: Z. Jenny Datum: 21.6.2018 21:38

... a já se musím popyšit, že pan Kebule za mnou přišel a nechal se hladit. Byl velmi chápavý neb to bylo ten den co mi odešla za duhu Čituška a já se vrátila z Dedivadla úplně přepadlá , slzy na krajíčku a ON za mnou přišel, určitě věděl jak mi je, je to zlatíčko a má se přepychově, ostatně jako každý kdo zavítá k Nelince. :-)

Re: Milá Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 21.6.2018 21:23

Ginger propásla skvělou příležitost rychle se skamarádit s Bobíkem. On byl fakt dojemný, jak vartoval u té sitě. Jak slyšel, že ráno otevírám dveře (u nich je síť), hned příběhl, lehl si na packy a čekal, až se Ginger objeví. Dokonce se v jednu chvíli krácně "pacičkovali" skrz hrany site a po jejím odsunutí malý moment přímo, že já měla pusu radostí od ucha k uchu. Jenže to byl jen ten moment, než jí došlo, že jí "vlezl do zelí" a vystartovala po něm. Nevím, jak dlouho se jí bude bát, ale je nám to moc líbo, on je tááák něžný dobrácký kocourek. Když olizuje hlavu dobrácké Rusty, je vidět, jak mu to dělá dobře, jakoby se chtěl ujistit, že alespoň ona ho má ráda (když i Woody na něho stale syčí - ale už ne tolik). No drž palce, ať se srovnají a netrvá to moc dlouho.

Re: krásnou zrzečku:
Autor: M. Beda Datum: 21.6.2018 21:23

Maričko, netuším, nějak si moc neumím představit kočku která by ani v říji k sobě kocoura nepustila, i když třeba to možné je... hm, skoro bych ale spíš věřila na nějakou kočičí neplodnost, tak něco - ale nechci dělat chytrou, fakt nevím

Re: Maričko!:
Autor: M. Crossette Datum: 21.6.2018 21:15

Ano jenže fakt a opravdu víc už se rozrůst nechceme, nesmíme. Když jsme se byli ptát v tom našem útulku (zda by kočky nevzali), mluvila jsem tam s paní-dobrovolnicí, která takto ze soucitu "k těm opuštěným" posbírala 12 koček. A jen polovina z nich se vzájemně jakž takž snáší. Zda je má všechny doma, nebo běhají venku jsem se nějak zapomněla zeptat.

Re: poznámka o počasí:
Autor: Z. Lika Datum: 21.6.2018 20:59

Ve Vrbně pod Pradědem leje, 18 stupňů.

Milá Maričko,:
Autor: Z. Nelina Datum: 21.6.2018 20:52

to hlídání rukou je mi nějak známé. Kebulík je tu už přes 10 let, dokonce už poslední 2 roky si přisedne na opěradlo ušáku pro pohlazení, dokonce i na klín a packy mně dá kolem krku, ale ostražitě hlídá ruce. Nedá si vyndat klíště, kapku za krk taky ne, o očkování nemůže být řeč, tak jedině odčervovací pastu, tu sbaští s jídlem. Kartáč je asi nějaká saň, toho se bojí na hony. O zvedání nemůže být řeč, to zvládla jen odchytová paní, která ho dovezla na kastraci. I ta hekla, 8 kg je 8 kg.

Černoch je tu přes 7 let, nějak se srovnali, ovšem kolem krku si nepadnou. A když proti sobě narazí přímo, třeba ve dveřích, to je syčení. Na fotkách vypadají jak velcí kamarádi, ovšem jak se jeden pohne, druhý hned zvedá hlavu. Hlídají se navzájem stále.

Tak vám moc přeji aby se všichni "nějak" rozumně srovnali, jinak je to velké napětí.

Re: To je krásná zrzka:
Autor: Z. Matylda Datum: 21.6.2018 20:38

Že jo? Mně se Adelína v útulku nějak vsoukala do náruče vzpínajícími se packami mě jemně hladila po bradě :) Rodina uznala, že jsme byli vybráni a já, ač jsem výrazně víc psí než kočičí, jsem vyfasovala Adelínu, která se věnuje hlavně mně :) Žádná jiná kočka po mně tak nelezla.

Pokud jde o manžela... u Borůvky říkal- ten pes všechno zničí a všude jsou chlupy, neb byl naprosto nezvířecí. Onehdy jsem kajícně přiznala, že mu Karamel rozkousala sluchátka. A drahý můj pronesl, že byly stejně špatný, místo aby si stěžoval, že pes zas všechno zničil :)

poznámka o počasí:
Autor: Z. Xerxová Datum: 21.6.2018 20:02

z odpoledních 28 stupňů jsme spadli už na 13... ani kapka - jen veliký vítr

Maričko!:
Autor: T. Zana Datum: 21.6.2018 19:42

Už se zase rozrůstáte :-)

Jste moc hodní a držím palce, ať vám to krásná Ginger oplatí.

Re: :
Autor: M. Crossette Datum: 21.6.2018 18:57

Děkuji Maw, snad budeme mít štěstí a časem se kočky spřátelí.

Re: krásnou zrzečku:
Autor: M. Crossette Datum: 21.6.2018 18:56

Jó, toho jsem se lekala, jestli nějakou takovou "snůšku" náhodou už v sobě nemá. Ptala jsem se vetovy asistentky Laury, jak to, že Ginger (žijící s nekastrovaným kocourkem) dosud neměla koťata, tak řekla "ony prostě některé kočky koťata nechtějí". Nějak nebyl čas to rozebírat, ale docela by mě to zajímalo, jestli se fakt kocourům zuřivě brání nebo jak to je? Měla tam nekastrovaného kocourka, presto jsem žádné námluvy neviděla a to jsme tam od ledna jezdili denně. Ginger zůstávala hubená, za tu dobu bych její "tloustnutí" určitě poznala. Při tom ve věku odhadem dvou let už by musela(mohla) mít koťata dobře 4x a ono nic. Máš na to nějaký názor?

Re: krásnou zrzečku:
Autor: M. Crossette Datum: 21.6.2018 18:47

Bedo, díky ! Ze začleněním drž palce, zatím to moc nejde. Ano, je to zatím nejstarší kočička, co jsme si vzali domů. A divokost je v ní vidět, když si hraje (momentálně nejvíc s Trixinou chobotnicí). To jí z očí přímo srší divoké jiskry, mrská ocasem - prostě lesní šelma. Ale pod lidskou rukou jihne. A ano, stale s ní v noci spím. Sotva si lehnu vyskočí si ke mě, ale když vstanu během noci a pak ráno, vidím kočku sedět(ležet) u okna. Doufám, že nekouká ven a "teskní po divočině" :)

Re: .... a malé OT.:
Autor: M. Crossette Datum: 21.6.2018 18:42

Jestli někdo vládnete magií, zkuste ten čas zasvit (nebo zpomalit), utíká příliš rychle !!!

Re: Krásná Zázvorka:
Autor: M. Crossette Datum: 21.6.2018 18:39

Jenny, moc děkujeme. Vidět šťastná zvířata je dostatečná odměna. Jak jsem dole napsala, manžel kocourka u kontejnérů už neviděl, ale říkal, že si tam vždy řekne "a Ginger by tu stále byla sama".

Re: Milá Maričko,:
Autor: Z. Vave Datum: 21.6.2018 18:37

Doufejme, že se to časem poddá. Věřím v to.

Re: Zázvorka je krásná:
Autor: M. Crossette Datum: 21.6.2018 18:36

Liko, opravdu jsme moc rádi, že je Ginger zdravá a že antib. na kašel zabrala. Sice občas ještě zakašle, někdy to zní jako astma a u vzpomínky na Lucky mě to trochu leká. Ale možná jí jen šimrají slízané chlupy. Tak jí dávám do jídla bilinkové kapky, které jsme kdysi koupili pro Lucky.

A přesně jsi to vystihla, že "soužití s ní bude kořeněné s trochou štiplavosti". Ona je fakt k nám úžasně něžná, ale na kočky je hrr. Když jsme ji zkusili pustit volně do celého domu (Rusty a Woody byly venku), plýžila se jak Indián, jasně cítila, že je mimo svoji pokojovou doménu a asi cítila kočky. Když vešla do naší ložnice, Bobík ji sledoval z vrchu postele a ona ho asi neviděla. Zato když seskočil a přiblížil se k ní, hnala ho tak, až jsem slyšela jekot (nevím od koho)a to už bylo na Bobíka moc, začal se jí bát. Později stejně prohnala Rusty, take byl křik a nevím od které kočky. Woody se G. vyhýbá a když jí míjí kolem sítě, syčí (a její závislost na mně se hodně vystupňovala). Takže dále ráno "posunujeme krbovou síť" do chodby, ale přímý kontakt jim nedovolíme, dokud nepoznáme změnu.

Re: Milá Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 21.6.2018 18:21

Vave, moc děkujeme. Díky za komentáře. On manžel ze začátku nebyl právě zvířecí. Tedy neublížil by, ale "nebyl blázen jako já". Myslím, že se mi ho docela úspěšně (a s velkou diplomacií) v tomto směru povedlo "předělat k obrazu mému". Miluje Trixie stejně jako kočky. teď nad Giger se úplně rozplývá :) Jen bohužel zatím nejde ani o to "vyladění", protože zatím není ani "začátek". Ginger teď bere nás jako "její" a na kočky asi žárlí.