22.7.2019 | Svátek má MagdalénaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Studená občanská válkaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 59, poslední: 18.6. 2018 10:35, přehled diskusí

Jen klausofobie?:
Autor: S. Netzer Datum: 16.6.2018 13:06

Re: Jen klausofobie?:
Autor: S. Netzer Datum: 16.6.2018 13:07

Tak to není tak hrozné.

Chronická by byla horší.

Re: Ze všeho nejvíc:
Autor: J. Svoboda Datum: 16.6.2018 12:01

Pane Netopile, zdá se mi, že reagujete na jiný článek, než je ten, nad touto diskusí. Jste opravdu tak natvrdlý, že vám nedochází, jak škodlivá byla různá "humanitární" bombardování, arabská jara a další zločiny současného mainstreamu? Kdyžchcete psa bít, klacek máte vždy po ruce!

Re: Ze všeho nejvíc:
Autor: P. Lenc Datum: 16.6.2018 13:29

Jó pane Svobodo.On pan Netopil má ten "jediný správný" pohled na Trumpa. A tím se stává uvědomělým levicovým světoobčanem.Pro některé "intelektuály" a jejich ocásky je jméno Trump prostě neodolatelné a dopomáhá jim k jejich "intelektuální" exhibici.Za článek dík.

Re: Ze všeho nejvíc:
Autor: V. Církva Datum: 16.6.2018 14:51

Tak když tak píše světový tisk tak si lidé jako Netopil myslí že je to jediný správný světový názor.

Nebo je to ještě horší a pan Netopil uvažuje tak primitivně, že nechápe že když dva lidé řeknou že zajistili mír, není to totéž. Jinak samozřejmě s KLDR ještě není nic jisté, ale alespoň se situace uklidňuje a pracuje se na tom, aby to tak zůstalo.

Re: Ze všeho nejvíc:
Autor: P. Lenc Datum: 16.6.2018 13:33

Pokud vám Trump připomíná Chamberlaina a nejste schopen pochopit význam psaného textu, tak vám doporučuji návštěvu docenta Chocholouška.

Mylná interpretace:
Autor: E Kocourek Datum: 16.6.2018 9:58

Autor to možná myslí dobře, ale situaci interpretuje mylně. Trump Kima k ničemu nepřiměl, ale sám celkem realisticky přistoupil na dialog. Protože Kimova hrozba je reálná. ////

Nicméně hlavní hrozbou pro svět není Kim, ale U.S.A. (uznávám, že za to nemůže Trump) - uvidíme, zda Kim uvěří Trumpovým slibům, že U.S.A. nezaútočí na Koreu. A může Trump vůbec takový slib dodržet? ////

Svobodný svět skončil nejpozději tehdy, když se ukázalo, že i když američtí voliči zvolí Trumpa, není jim to nic platné, a deep state vládne dál. ////

Re: Mylná interpretace:
Autor: J. Svoboda Datum: 16.6.2018 12:22

Pane Kocourku, vůbec se neptáte, zda Trump uvěří Kimovi. Je to váš nedostatek a vaše chyba.

Re: Mylná interpretace:
Autor: E Kocourek Datum: 16.6.2018 17:10

Trump ani kdokoli jiný nemá důvod Kimovi nevěřit, protože Kim se chová racionálně. To U.S.A. se chovají nesmyslně (když má navrch deep state) a tudíž nevyzpytatelně. ////

Odkazuji se na Kmoníčkovu analýzu. Kim se jenom brání. Nechce dopadnout jako Sadám Husajn nebo Kadáfí. ////

Kimova raketová a jaderná výzbroj je JASNĚ obranná, v duchu někdejší francouzské "force de frappe". Hrstkou raket a jaderných náloží se nedá vyhrát žádná válka - jenom napáchat škody v případě války prohrané. ////

Re: Mylná interpretace:
Autor: M. Prokop Datum: 16.6.2018 21:15

To jste tak 30 let vopožděnej ...

Já se nebojím Trumpovi přiznat úspěch.:
Autor: K. Janyška Datum: 16.6.2018 8:45

Vy však přiznejte veřejně, že jste opustil marxistické myšlení, člene KSČ. Tak to udělejte. Čekám na to. Jinak vám věřit nebudu nikdy, já, pozemský červ... Dzp.

NE! Válce a jaderným zbraním:
Autor: M. Dědek Datum: 16.6.2018 8:41

Válka s použitím jaderných zbraní by mněla katastrofální následky nejen pro celé lidstvo. Jaderná válka by ohrozila existenci všech živých organizmů na celém světě..

Všichni rozumní lidé na planetě by se mněly spojit a prosadit nastolení trvalého míru na celém světě. Jednu možnou cestu k nastolení trvalého míru na celé planetě popisuje OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA - http://miloslav7.blogspot.cz/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html V případě, že se vám jeví v článku popisovaný politický vývoj lidstva nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE - http://miloslav7.blogspot.cz/2014/01/teorie-vsevyvoje.html , což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému.

Úspěch to je, zatím.:
Autor: D. Stirský Datum: 16.6.2018 7:15

Teď jde o to, kdo koho vlastně přelstil a čí je to úspěch. Z historických zkušeností víme, že diktátoři jsou nevyzpytatelní. A v žádném případě nedrží jednou dané slovo. Kim je - na rozdíl od Castrů - diktátorem ještě o dvě třídy hrůznějším.

Re: Úspěch to je, zatím.:
Autor: J. Kulheim Datum: 16.6.2018 7:40

Nevyzpytatelní jsou i lidé, kteří o sobě říkají, že jsou demokraté.

Re: Úspěch to je, zatím.:
Autor: R. Tesařík Datum: 16.6.2018 9:17

Hezky jste to tak nějak odklonil a okecal.

Re: Úspěch to je, zatím.:
Autor: R. Brzák Datum: 16.6.2018 9:27

Počítáte zajíce? A je už po honu?

Je snad směšnost kubánského režimu omluvou pro Obamu, že jej legitimizoval?

Re: Úspěch to je, zatím.:
Autor: Z. Lapil Datum: 16.6.2018 9:55

Ony demokracie nejsou o mnoho vyzpytatelnější. Třeba v USA vyměnili prezidenta a leccos je jinak. Myšlenka z Ruska: spolehlivě autentická, ale nepostřehl jsem, jak vážně míněná: "To je hrozný, v tom Česku, za dva dny tam jsou volby a oni ještě nevědí, kdo bude prezidentem".

Úspěchem vůči severní Korei je podle mě toto: donedávna tam byly USA nepřítel, po němž lze kdykoliv začít střílet. Teď existuje dohoda, nepochybně velmi neurčitá až slizká, tu je nutno roztrhat a teprv potom lze začít střílet. Ne že by se obojí nezvládlo během pěti minut, ale je to krok navíc neboli situace je o stupeň bezpečnější. Trump není hlupák, aby to nevěděl a v Pentagonu taky určitě plány "Co dělat v případě útoku" nenastrkali do skartovačky.

Jistě, není to mnoho,ta dohoda, a už to tu párkrát bylo, ale jak známo - perfektní je nepřítelem dobrého.

V politice se máme hádat! Ne jednat!:
Autor: F. Žůrek Datum: 16.6.2018 6:23

Také v současné české politice máme dva trendy:

Sestavit Vládu - o to snaží A. Babiš.

A ničit Vládu - o to se snaží M. Kalousek.

Takže si můžeme také vybrat. (Občané asi nejsou tak hloupí, že dávají přednost Babišovi, ale zase Schwarzenbergovi se to nelíbí...A tak se v tom stále čmácháme do nekonečna)

Re: V politice se máme hádat! Ne jednat!:
Autor: Z. Lapil Datum: 16.6.2018 9:58

Občané, kteří dali Babišovi možnost vládu sestavovat, podle mě hloupí jsou.

Prosím, nesdělujte mi, co si o mě myslíte. Rozhodl jsem se, že se dnes nebudu rozčilovat, tak mi to nepokažte :-).

Re: V politice se máme hádat! Ne jednat!:
Autor: J. Svoboda Datum: 16.6.2018 12:31

Nemohu si pomoci; občané, kteří volí Babiše podle mého názoru musí být hloupí nebo podplacení, jinak si neumím vysvětlit.

Re: V politice se máme hádat! Ne jednat!:
Autor: P. Aron Datum: 17.6.2018 17:12

Já jsem sice Babiše nevolil a někdy mám problém chápat volbu druhých, ale tvrdit o nich, že jsou hloupí bych si netroufl. Spíše zoufalí z toho co předvedly dosud tradiční strany.

Re: V politice se máme hádat! Ne jednat!:
Autor: J. Svoboda Datum: 18.6.2018 10:35

Tomu, co píšete, rozumím. Tradiční strany opravdu nadělaly dost škod. Ale důvěra Babišovi a spoléhání na to že on to spraví, je něco jako hašení požáru benzinem. Ti, kteří ho volili, by si měli uvědomit, co škod jako zločinec udělal pomocí zajišťovacích příkazů. Kolik podniků zlikvidoval prostřednictvím zajišťovacích příkazů jen proto, že vadily buď jemu, nebo jejich konkurentům, takto Babišovým kamarádíčkům nebo potažmo kamarádíčkům kamarádíčků.

Jak správně kdosi vystihl:
Autor: P. Dvořák Datum: 16.6.2018 4:32

Kdyby Donald Trump uměl chodit po vodě a ještě u toho dělal piruety, stejně by ta kavárenská žumpa o něm napsala: "Podívejte, ani plavat neumí!"

A já dodávám, že kdyby vodu uměl proměnit ve víno, napsala by kavárenská žumpa: "A ještě by chtěl chlastat zadarmo."

Re: Jak správně kdosi vystihl:
Autor: P. Rajman Datum: 16.6.2018 5:20

Trumpa sleduji bez nějaké sympatii k levici, ale co si některé kremrole dovolují označovat za levici a co levičáckého zcela ignorují nebo se s tím chtějí dokonce v případě lidí kolem Klause paktovat, to je skutečně na pováženou. Tihle zakuklení kremlofilové umí obratem z výstižné metafory o Donaldovi chodícím po vodě udělat obratem nenávistnou mantru proti Západu, z kterého vyčleňují USA.

Re: Jak správně kdosi vystihl:
Autor: J. Kulheim Datum: 16.6.2018 7:32

Pan Jiří Weigl píše o jednání D. Trampa a Kim Čong-una. Zajímalo by mne, jaké myšlenkové pochody vás přively až ke kremrolům a V.K.

Chronická Klausofobie:
Autor: J. Kanioková Datum: 16.6.2018 11:36

Re: Jak správně kdosi vystihl:
Autor: J. Svoboda Datum: 16.6.2018 12:28

Myslím, že máte pravdu. Je jen škoda, že naskakujete na Zemanovy žvásty p kavárně.

Re: Jak správně kdosi vystihl:
Autor: P. Dvořák Datum: 17.6.2018 6:52

Výraz "pražská kavárna" přece nevymyslel Zeman. Ten výraz se nějak tak "chytl" v průběhu předchozích let v souvislosti s výroky různých intelektuálních think-tanků a buditelů typu Jiří Pehe, Zdeněk Svěrák, potměšilý černokněžník Tomáš Halík a spousta dalších lidí naprosto odtržených od reálného života.

Re: Jak správně kdosi vystihl:
Autor: J. Svoboda Datum: 17.6.2018 11:30

Nakonec kdo výraz vymyslel, není důležité. Jinak s osobami souhlasím. Jejich jmény, nikoliv činy.