22.1.2019 | Svátek má SlavomírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Sbohem a rudý šáteček?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 30, poslední: 15.6.2018 9:15, přehled diskusí

Český inkrementalismus:
Autor: M. Pivoda Datum: 14.6.2018 18:46

Inkrementalismem v oboru řízení se myslí malé kroky, kterými postupně ohnete lidi až tam, kam byste je jednorázovým silovým ohybem nikdy nedostali. Jak to postupné ohýbání mysli probíhalo v Česku?

Začalo to iluzí vzniku české Sametové revoluce, kterou vyprovokoval někdejší údajný mrtvý student Růžička (alias agent StB Zifčák). Václav Havel pak sehrál roli tzv. užitečného idiota - jehož jménem bylo pojmenováno pražské mezinárodního letiště.

Pak někdy zhruba uprostřed tohoto ohýbání mas českého lidu nastal stav, kdy místopředsedou pravicové strany ODS se stal komunista ing. Vlastimil Tlustý. Hypnabilní čeští pravičáci tuto fintu spolkli i s navijákem.

No dnes jsme zpět tam, kde jsme začali v roce 1989. Vyhlášený světový klimatolog a ekonom Václav Klaus vám sdělí, že nikdy jsme se neměli tak dobře, jak se máme v dnešní době. Dav to odkývá a všichni se usmívají. Takže o čem to zde diskutujete čeští Pepíci?

Re: Český inkrementalismus:
Autor: K. Janyška Datum: 14.6.2018 21:24

Byl jsem u všeho a vím, že melete nesmysly... Dzp.

Re: Český inkrementalismus:
Autor: I. Vermis Datum: 14.6.2018 21:59

Proto to taky tak dopadlo...

Re: Český inkrementalismus:
Autor: M. Pivoda Datum: 15.6.2018 9:15

Karel Janyška zapomněl dodat, že nešlo o jedince, ale že to všechno způsobil spontanní vývoj dle Hajkovy teorie.

Panika z odpovědnosti:
Autor: F. Navr8til Datum: 14.6.2018 14:34

Proč vyčítáte komunistům, že se chovají přesně tak, jak to mají zakomponováno ve svých programech. Stav, kdy ODS odmítá opustit pohodnou pozici opoziční nezodpovědnosti, znamená pro komunisty červený koberec k moci. Moc se válí na chodníků, jen hlupák by se nesklonil a nezvedl ji.

Re: Panika z odpovědnosti:
Autor: B. Hynek Datum: 14.6.2018 15:44

Bohužel víc nežli pravda.

jak pise soudruh Valenta:
Autor: M. Pesat Datum: 14.6.2018 12:07

"napsal jste všeobecně známou skutečnost. Máme komunistického prezidenta a téměř jistě na komunistech závislou vládu. Skoro to už nikoho nezajímá, jak vidno z počtu reakcí."

jak pise soudruh Valenta, ani me to nezajima, soudruhu Valento, dokonce vam prozradim proc. Protoze nevidim nejmensiho rozdilu mezi komunisty/KSCM a temi ostatnimi, tzv. tradicnimi "demokratickymi" stranami/politiky. Pokud umite pocitat, potom dnes maji v CR parlamentu pohodlnou vetsinu tzv. protestni/nesystemove strany/ANO/Pirati/SPD. Pokud by neco komunisty/KSCM totalne historicky znemoznilo, potom prima ucast ve vlade/zodpovednost za executive . Presne jako se to stalo ve Francii, jak vcera v radiu pripomenul soudruh Jacques Rupnik.

Cest :-)

Re: jak pise soudruh Valenta:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2018 12:10

Víte, co by komunisty opravdu totálně znemožnilo? Jen jediné. Většinový, dvoukolový volební systém se skutečně přímou volbou kandidátů na zástupce občanů v poslanecké sněmovně.

Re: jak pise soudruh Valenta:
Autor: M. Pesat Datum: 14.6.2018 12:27

Takovy-vetsinovy/dvoukolovy system je spatny, protoze ucelove muze odrovnat kazdy nepohodlny politicky subject/konkurenci. Ze zrovna ted by se /ucelove/ hodil do kramu proti komunistum? Jiste, ale kdo bude "dalsi nepohodlny"? Mineno nepohodlny tzv. tradicnim "demokratickym"/zavedenym stranam/politikum=establishment. Je to system win win situation, protoze establishment vyhrava za kazde situace, protoze ve druhem kole spoji sily proti "zradci/zaprodanci".

Cest :-)

Re: jak pise soudruh Valenta:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2018 17:16

Kdo bude dalším nepohodlným? Je to velice jednoduché. Ten, kdo se nebude líbit většině občanů. Ono totiž ten "tradiční" politický systém má se skutečnou demokracií společného pramálo. Snad jen vyšší míru svobody. Systém , založený na volné soutěži politických stran, rozumějte na boji o moc systémem catch as catch can mezi jednotlivými stranami a hnutími a v konečném důsledku o moc nad občany, opravdu není tím pravým, ořechovým. Může být vším možným, jen ne skutečnou, ani zastupitelskou demokracií.

Re: jak pise soudruh Valenta:
Autor: M. Valenta Datum: 14.6.2018 14:13

Pokud zde budete Vy a Vám podobní nemusí se KSČM ničeho obávat.

Re: jak pise soudruh Valenta:
Autor: J. Schwarz Datum: 14.6.2018 15:22

Dnešní komunisti / myslím KSČM / jsou ve srovnání s progresivisty a "proevropany" rozprostřenými po "demokratických" stranách vlastně konzervativci až pravičáci. Teď například ANO připravuje do jisté míry "pravicovou" novelu zákona o příspěvcích na bydlení a kdo myslíte bubnuje proti? Samozřejmě "pravicová" opozice v čele s Lidovci...

Speciálně ODS tomu mohla snadno zabránit, kdyby:
Autor: P. Vaňura Datum: 14.6.2018 11:37

oproti ANO neupřednostnila Pravdu a lásku!

Re: Speciálně ODS tomu mohla snadno zabránit, kdyby:
Autor: P. Kmoníček Datum: 14.6.2018 15:54

Vaňuro jedno, kdy pochopíte, že tady nejde o nějaké ANO, ale o trestně stíhaného člověka, který by neměl předsedou jakékoliv strany nebo hnutí být. A to je podstata věci. Rozumíte ?

RE:
Autor: P. Götze Datum: 14.6.2018 11:10

Zajimave, jak vsichni komunisti vycitaj, co ze jim vlastne vycitaj? je se snazi zurocit volebni vysledek? A co vycitak babisovi? Ze se snazi zurocnit volebni vysledek? Probuh, a co jineho maji strany, ktere se dostaly do snemovny delat jineho? Tenhle brekot tech, co spolu "nemluvi" nad temi , co spolu "mluvi" uz je proste smesny.

Re: RE:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2018 12:00

Přesně tak. Za současný stav nese odpovědnost zejména ODS v čele s neumětelem a zcela zbytečným člověkem (politolog) jímž je prof. PhDr Petr Fiala. Spolu s hnutím ANO mohli mít 102 hlasů a nebylo by o čem mluvit. Dávno jsme mohli mít vládu s důvěrou. Jde jen o to, oč ve skutečnosti jde a proč pan Fiala nechce jít do koalice s hnutím ANO 2011. Babiš a jeho trestní stíhání to dozajista není. Trestní stíhání totiž naprosto nic neznamená. Trestně stíhán byl i Václav Havel ba dokonce i Ježíš Kristus. Ono Babišovi dosud nebylo sděleno ani obvinění z trestného činu., o výroku soudu nemluvě. Zdá se, že jde výhradně o korupci, proti níž Babiš bojuje.

Je to daň, kterou platíme:
Autor: I. Vermis Datum: 14.6.2018 11:02

za blbost ODS...

to jiste, vetsinovy, ale jednokolovy:
Autor: M. Pesat Datum: 14.6.2018 10:39

"Je nutno si uvědomit, že většinový volební systém, takový, jaký máme zaveden u voleb do senátu by jednou provždy odstranil nejen žvanění o problému, ale problém sám. V tomto volebním systému by totiž nikdy žádná strana ani hnutí, mající podporu kolem 10% voličů nemohla dosáhnout na nebývalý počet poslaneckých míst."

to jiste, vetsinovy, ale jednokolovy a ne zadne "spojovani sil" v druhem kole, za ucelem vystipat "nepohodlne", protoze vetsinovy ale dvoukolovy, to je v podstate pomerny=party co spolu mluvi se vzdy domluvi, viz napr. prezidentske volby ve Francii.

Cest :-)

Re: to jiste, vetsinovy, ale jednokolovy:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2018 12:03

Nesouhlasím. Většinový jednokolový systém je sice o mnoho lepší než systém poměrný, nicméně není zaručeno, že vyhraje ten, kdo obdrží nadpoloviční, demokratickou většinu hlasů. A to není dobře, protože to předjímá stejné handlování neschopných koalic jako dosud.

Re: to jiste, vetsinovy, ale jednokolovy:
Autor: M. Pesat Datum: 14.6.2018 12:16

". A to není dobře, protože to předjímá stejné handlování neschopných koalic jako dosud."

obavam se, ze prave toto se deje pri vetsinovem/dvokolovem systemu.

V jednokolovem/jednomandatovem volebnim okrsku vyhrava ten kdo ziska nejvice hlasu, nikoliv nutne nadpolovicni vetsinu. Je ovsem fakt, ze kandidati byvaji obvykle dva, jak je v angolsaskem politickem svete obvykle.

Cest :-)

Re: to jiste, vetsinovy, ale jednokolovy:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2018 17:21

Musíte číst celý příspěvek. Nejen jednu větu a tu vytrhovat z kontextu.

Spojení komunistů:
Autor: F. Kusák Datum: 14.6.2018 10:00

s ČSSD je nebezpečné, jenže bohužel momentálně, pokud nechceme nové volby, jediné schůdné (tedy bez účasti Okamury). Prezident se chová racionálně a profláknuté strany ODS, ČSSD a KDU-ČSL mu situaci nijak neulehčují. Problém není v prezidentovi, ale právě neschopnost politiků nabízet jiná řešení. Já bych byl spíše pro nové volby. Myslím, že se politická situace již posunula jinam a voliči jsou schopni na tuto změnu reagovat.

Re: Spojení komunistů:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2018 12:19

Nové volby by zase nic nevyřešily. V poměrném volebním systému vždy hrozí pat. Pokud by bylo pravdou to, co jste napsal v poslední větě, bylo by to dobře. Podle mne tomu tak není. Voliči jsou zoztříštěni mezi mnoho volitelných subjektů a to je zásadní chybou. Chybou, kterou prosazuje a předjímá volební systém podle zásad poměrného zastoupení. Nechce to nic jiného než opravdu svobodné volby. Volby, kdy je voličům předložen seznam kandidátů (fyzických osob) a volič z nich vybírá (volí). Nic jiného.

Oranžgutan:
Autor: B. Hančl Datum: 14.6.2018 9:37

Poche, který přiznal přijímání úplatků do stranické pokladny, to je opravdu pravý adept na ministra zahraničí.

Pane Mlejnku,:
Autor: M. Valenta Datum: 14.6.2018 9:18

napsal jste všeobecně známou skutečnost. Máme komunistického prezidenta a téměř jistě na komunistech závislou vládu. Skoro to už nikoho nezajímá, jak vidno z počtu reakcí.

Hloupost lidí dosahuje vrcholu. A hloupost politilogů, kteří:
Autor: K. Janyška Datum: 14.6.2018 9:15

neznají kompozitivní teorii, tedy zejména teorii spontánního řádu lidského světa, také... Dzp.

Česko zaplatí KSČM daň?:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2018 6:56

Ale ono tu daň Česko přece již dávno zaplatilo! Je ovšem třeba vidět pravé a skutečné příčiny dějů, zde komunistické zdanění státu. Tou prvotní příčinou je volební systém podle zásad poměrného zastoupení. Prvotní příčinou všeho špatného v tomto státě. Jen tento volební systém totiž předjímá stav, kdy KSČM po volbách disponuje nebývalým počtem poslanců. Je nutno si uvědomit, že většinový volební systém, takový, jaký máme zaveden u voleb do senátu by jednou provždy odstranil nejen žvanění o problému, ale problém sám. V tomto volebním systému by totiž nikdy žádná strana ani hnutí, mající podporu kolem 10% voličů nemohla dosáhnout na nebývalý počet poslaneckých míst. Stačí se podívat na obsazení senátu. Max 1-2 komunisté. To je demokratická vůle většiny voličů! Nic jiného. Žádné politické žvanění, zvláště politologů (naprosto zbytečných to lidí) na tom nic nezmění.

Re: Česko zaplatí KSČM daň?:
Autor: I. Vermis Datum: 14.6.2018 11:06

Pak by ovšem Babiš nepotřeboval podporu komančů, a nejspíše vůbec ničí - nejspíše by dosáhl na ústavní většinu. Bylo by to skutečně dobré?

Re: Česko zaplatí KSČM daň?:
Autor: P. Čech Datum: 14.6.2018 11:21

Pokud by tomu tak skutečně bylo, byla by to demokratická vůle většiny občanů. Nic více a nic méně. Podle mne stav mnohem a mnohem lepší než je ten současný, kdy komunisté mají v poslanecké sněmovně nemalé slovo. Vedle komunistů ovšem nemalé slovo má více politických stran a hnutí, které si vůbec nezaslouží existenci v poslanecké sněmovně. A o to přece jde, nebo ne? O stav, kdy není nutno handlovat neschopné a zcela impotentní koalice, které ještě nikdy od roku 1993 nedovládly do konce volebního období. Prostě špatný systém.

Re: Česko zaplatí KSČM daň?:
Autor: I. Vermis Datum: 14.6.2018 21:58

To, že si něco přeje většina občanů, ještě neznamená, že je to správné. Viz Třetí říše...