23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHOVOR: Račte nám s vašimi ramadány vlézt na zádaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 14, poslední: 11.6.2018 21:42, přehled diskusí

Copak ramadán,:
Autor: Z. Frys Datum: 11.6.2018 18:15

ale takový Rumadám, to je teprve síla: https://goo.gl/v9yycZ

Je-li společnost v ohrožení,:
Autor: A. Alda Datum: 11.6.2018 12:34

je třeba vydat policii a četnictvu jasný pokyn: koho zastřelíte, toho už nebudeme muset soudit.

Ano, mně taky.:
Autor: K. Janyška Datum: 11.6.2018 9:24

A doufám, že téměř všem Čechům... Dzp.

Re: Ano, mně taky.:
Autor: V. Student Datum: 11.6.2018 17:31

Metoo!

Správné oběti, špatné oběti.:
Autor: P. Zinga Datum: 11.6.2018 8:18

Jak to vidí němečtí zelení: hodné jsou utopenci, špatná oběť je židovská dívka.

https://philosophia-perennis.com/2018/06/11/gute-opfer-schlechte-opfer-claudia-roth-instrumentalisiert-tote-fluechtlinge-mit-schweigeminute/

Re: Správné oběti, špatné oběti.:
Autor: P. Lenc Datum: 11.6.2018 9:38

Nejen němečtí Zelení...

Znám to i odsud::
Autor: A. Alda Datum: 11.6.2018 12:36

http://ceskawcela.pise.cz/1009-hyenismus.html

Když to šlo dříve, proč to nejde dnes?:
Autor: A. Pakosta Datum: 11.6.2018 7:54

Na své pracovní misi po Balkánu jsem před pár lety zavítal do bosenského Mostaru. Zajímal mne obnovený Starý most a ostatní historické památky. Zaujala mne velmi jedna věc - po celém městě jsou desítky malých mešit, stojících zpravidla jen pár desítek metrů od křesťanských kostelů. Je tu vidět, že snad celá staletí tu žili lidé s různou vírou vedle sebe, aniž by si nějak vzájemně škodili. A pak, s rozpadem Jugoslávie, najednou válka kam se podíváš, "civilizovaní" Srbové rozstříleli bezbranný Dubrovník, "civilizovaní" Chorvati zničili Starý most ze šestnáctého století, jehož vojenský význam byl nula, protože nákladní auto přes něj nepřejede.

Ta moje návštěva se odehrála před šesti lety - rád bych věděl, zda kdy bude v tomto městě (a nejen v něm) poklidná koexistence muslimů a křesťanů obnovena.

Re: Když to šlo dříve, proč to nejde dnes?:
Autor: P. Harabaska Datum: 11.6.2018 15:27

Podle obsahu vašeho komentáře bych byl ochoten věřit, že právě ti zlí křesťané - ať pravoslavní Srbové či katoličtí Chorvati - zanesli rozkol a zmar do vztahu ostatních k místním pomuslimštěným Slovanům. Protože jsem však několik let působil na Blízkém Východě, mám o původci rozkolu a zmaru jisté pochybnosti u místního obyvatelstva. Mezitím islámské státy právě z Blízkého a Středního Východu udělaly velmi mnoho pro to, aby posílily islámskou komunitu v B-H a jejího bojového ducha, a to nejen ideově, ale i dodávkami zbraní a výcvikem místních islámských bojovníků - al muharibun al islamijun. Patrně jste tam navštěvoval spíše domácnosti muslimské nežli ty druhé a i ten proslavený most pozoroval jen z jednoho břehu.

Re: Když to šlo dříve, proč to nejde dnes?:
Autor: A. Pakosta Datum: 11.6.2018 15:53

Dík za Vaši odezvu, pane Harabasko. Musím vás však ujistit, že se ve mně mýlíte. Jsem naprosto přesvědčen, že zdrojem napětí na Balkáně a zdaleka ne jen tam je ideologie, stvořená v sedmém století Mohamedem. Přesto, či snad právě proto mi nejde do hlavy, jak to v těch jugoslávských válkách bylo. To, že mostarský Starý most zničili Chorvati a Dubrovník zase Srbové, to jsou ověřená fakta, a minimálně v Dubrovníku s tím válka proti mohamedánům neměla co dělat. V Mostaru jsem navštívil oba břehy Neretvy, domácnosti žádné. Údajně by v Mostaru měl být jeden břeh muslimský a druhý křesťanský, ale já jsem nebyl schopen rozeznat, který byl který. Opravdu tam stojí mešity a kostely pár desítek metrů od sebe, a nedělí je ploty ani zdi. Z toho usuzuji, že poklidné soužití tam muselo dlouhodobě převládat už předtím, než v Jugoslávii zavládl Titův režim. Myslím, že to bylo prostě tak, že se tam každý staral o svou obživu a svou víru, a souseda jinověrce tak nějak respektoval a nechal na pokoji. Kdo tam ale pak přišel a jak je přesvědčil, že mají jít sousedovi po krku? Já bych to tipoval na vyznavače Koránu, ti mají boj o světovládu jako životní úkol, ale, jak už jsem se ptal, proč kdysi šlo žít vedle sebe a najednou to nejde?

Re: Když to šlo dříve, proč to nejde dnes?:
Autor: P. Harabaska Datum: 11.6.2018 16:30

Je nevyvratitelné, že - sledujíce své tradiční cíle expanze na Balkán - prsty mezi jugoslávské národy strkali i jiní, nejen muslimské státy (alespoň zpočátku). Jen tak si lze vysvětlit, proč tolik zbraní původně sovětských typů tam pocházelo z arzenálu původně NVA - Národní lidové armády NDR, když v okamžiku sjednocení bylo třeba dodržet dohodnuté stavy výzbroje "nového" Německa. Pan Genscher věděl dobře, proč tak urychleně uznal samostatné Slovinsko a tlačil i na uznání samostatného Chorvatska.

Re: Když to šlo dříve, proč to nejde dnes?:
Autor: M. Prokop Datum: 11.6.2018 21:42

Ryzí fantasmagorie.

V Jugošce bylo zbraní víc než dost, jen je všechny měli Srbové. Tak ostatní nakupovali kde se jen dalo, nejen v Německu.

Již nadpis příspěvku pana Frýborta - " Račte nám:
Autor: J. Fridrich Datum: 11.6.2018 6:41

Již nadpis příspěvku pana Frýborta - " Račte nám s vašimi ramadány vlézt na záda " - koncentrovaně vystihuje to, jak je třeba se chovat ke k mám velmi nepřátelskému islámu. Islám není kultura ani jen náboženství. Islám je vražedná ideologie. Integrace muslimů ? Ona se někde povedla ? Nepovedla se za 70 roků od II. světové války, kdy byli pozvání na rekonstrukci Evropy ani v jedné evropské zemi - ani ve Francii, Německu, Anglii, Dánsku, Holandsku, Švédsku, Finsku, Norsku, Španělsku, Belgii, Rakousku..... prostě nikde se za desítky let integrace těchto k nám nepřátelských vetřelců nepovedla. A nyní se povede za týden ? Nebo za měsíc ? Nebo za rok ? Nebo nás rozvrátí a zničí ? Hádejte jaká je odpověd', pokud nedojde ke změně vůdců evropských zemí...

Re: Již nadpis příspěvku pana Frýborta - " Račte nám:
Autor: P. Lenc Datum: 11.6.2018 9:44

Přesné.Nakonec, proErdokanovské kravály ve Vídni prošly takřka bez povšimnutí.A vyhoštění zatím 7 tureckých imánů z Rakouska je pro Erdogana málem pokyn k vyhlášení války křesťanům.Ano, jediná odpověď této islámské hrozbě je naprostá tvrdost, to je jediné, čemu rozumí a výměna evropské politické garnitury.